МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи може іврит замінити українську?

01/24/2011 | Йосиф Сірка

Коли б йшлося лише про українську, то – можливо. Хочете доказ? Візьміть отакий рідкісний продукт – виготовлений в Україні - „Масло кедровое” (Кедрова олія). На паперовій упаковці , що відчиняється поміщений дуже дрібним текст (простим оком не прочитаєш): „Виробник:ТОВ „Агросільпром”, Україна, Дніпропетровська обл., Дніпропетровський р-н, с. Горнянівське, вул. Нагорна 3а”, склад та правила збереження. І то все щодо української мови. Далі увесь текст, назва російською і вкладка з поясненнями на двох сторінках тільки російською. На першій сторінці упаковки зазначено, що виготовлено спільно з „INAX LLC” США. Тому, мабуть, і позначка Golden King of Ukraine (Золотий король України), але розшифровки англійської абревіатури нема. На одній з бічних сторінок - більшим шрифтом 3 рядки івритом і зазначено анлійською „Kosher”, що свідчить про те, що продукт планує виробник експортувати. На самій пляшечці текст російською та дещо івритом і англійською, а українською перекладено: Срок годности 24 месяца/Строк придатності 24 мисяці! Оце і все державною мовою на українському продукті! Хіба ж це не доказ, що окупаційна мова дозволена окупаційним урядом?! Питання виникає, чому російською український продукт , якщо він призначений для США, чи Ізраїля ?

 

Справа в тому, що купив я цю олію в Україні, в українській (маю на увазі не власника, а територію) крамниці, то чому хоч би на пляшечці, чи картоні не було зазначено державною мовою, якою зараз, згідно з законодавством і Конституцією, є українська!?

 

Наведений приклад іґнорування і зневажання Конституції Україн є не винятком, але правилом шовіністично налаштованих деяких „бізнесменів”, що можна знайти не тільки на українських продуктах з тзв. Спільним підприємством (які в Україні, певно, займають першість у світі, бо вони надають можливість вивозити капітал з країни), але й при таких продуктах, які є „чисто” українськими і тільки для українців. Притім ідеологи російської мови в Україні постійно твердять, що українська дуже близька і майже сестерська мова! Але ніколи не вдаються до пояснення – чому нею не розмовляють, якщо живуть в Україні, або живуть з українських податків, чому так її зневажають?! Пригадуються випадки звільнення з праці тільки тому, що розмовляли українською, а вживання російської на високих державних посадах (міністри, адміністратори президента, ґубернатори, міліція і т.і.), що є прямим знущанням над державною мовою, є найкращим доказом окупації країни на 20 році незалежності.

 

Повторювана фраза (тільки в Україні), мовляв, мова не має значення, аби життя було кращим – належить шовіністам, які ніяк не можуть змиритись з тим, що в українській державі повинна панувати українська мова.

Коли б „пропагандисти” „неважливості мови” приглянулись до всіх найновіших країн, які виникли внаслідок розпаду совєтської імперії, Югославії, Чехо-Словаччини (розпад старих імперій не будемо згнадувати, хоч вони б також підтвердили істину), то можна зі 100-відсотковою точністю встановити: завдяки державній національній мові – поліпшилося матеріяльне життя усього населення!!!

 

Подивіться на сусідів: поляків, словаків, румунів, угорців, подивіться на малі національні країни – Литву, Естонію, Латвію, Словенію, Фінляндію – всі вони завдячують вищий життєвий рівень саме своїй національній мові, бо вона є запорукою їхнього самобутнього розвитку, незалежного від великого, чи малого, сусіда. Їхні мови не підлягають жодному сумніву, а з нею й культура та національна гордість. Одним словом – національна мова малого й великого народу є запорукою добробуту усієї людності країни, а не ковбаса, яку обіцяють перед виборами, а після них вона мовби зігнила, або зникла, бо її ніколи й не було.

В згаданих країнах ви не знайдете не тільки їхніх продуктів з описом на мові сусідньої країни (навіть у малих Словенії, Естонії та ін.). Тут також не знайдете багато „героїв”, яких напродукували в Україні за 20 років незалежності. Гадаю, що взагалі у світі жодна цивілізована й демократична країна не має стільки „героїв”, як їх має Україна. Ці залишки вшановування, перевзяті від зниклої імперії, є свідченням того, що в Україні є інфляція на „героїв”, бо їх нараховують біля 300 живих і мертвих! З іншого боку: які то герої України, коли не здатні виступити на захист її суверенітету, а своєю байдужістю дозволяють бути міністром особам, які відверто заперечують Україну як самостійну, а її мову не визнають та ще й пробують знищити за допомоги міністерства освіти.

Диву даєшся, що особа (не можу сказати людина, бо людина має в собі щось гуманного, а особа може бути взагалі без почуття етики, справедливості й совісті), яка при президентові Кучмі займала посаду голови адміністрації навіть не знайома з тим, що Кучма написав. Книжка Л.Кучми „Україна – не Росія” саме для цього окупаційного режиму дуже актуальна. Можна не погодитися з деякими поглядами екс-президента щодо історії України, але не можна йому заперечити патріотизм та те, що він ясно довів читачам, що Україна таки не Росія!

Кучма ще 2004 р. звертав увагу на те, що 12 років тому лише 20% книжкової продукції вУкраїні виходило українською мовою, а сьогодні, певно, і 20% не буде. Кучма зазначив у книзі, що: „Українізація – це відновлення справедливості. Підкреслюю: справедливості. Виходить, діяти ми повинні (і намагаємося!) справедливо. І ніколи не будемо діяти інакше. Але я розраховую на почуття справедливості тих, хто усе ще виступає проти державної політики захисту і підтримки української мови. Чи добре з їх боку забувати про нерівність умов побутування двох мов протягом життя кількох поколінь, чи по совісті – ігнорувати цю нерівність?”

Колишній президент розраховував на справедливість та совість, але їх можна очікувати лише від тих, що справедливі і мають совість! Від несправедливих і безсовісних осіб ніколи не дочекаємось ні одного ні другого! Саме це пояснює поведінку Д.Табачника та декотрих „народних обранців”, дивно лише, що Кучма цього не збагнув. Л. Кучма „посадив на місце” також тих, що люблять повторювати фразу: Історично склалося. Треба йому дати за правду, що історію не „складають” – її творять, а творили історію російської мови в Україні колоніяльною політикою - забороною всього українського, голодомором та розстрілюванням і сибірським морозом, висміюванням всього українського, що й має продовження у вчинках сьогоднішньої влади в Україні. А імперське ставлення до українського підтверджує кремлівський режим, який „хотів” засновувати навіть український телевізійний канал для України, коли хотів Севастополь. А зараз у Росії переслідують не тільки українські організації, але й українську книжку – мов нацисти у 30-х рр. переслідували небажану літературу!

Екс-президент Л.Кучма наївно сподівався на почуття справедливості та совісті у російської інтеліґенції, так її й недочекався. Справедливість та осовісність повинні б бути складовою рисою людей, яких „підвищили” у статусі до ГЕРОЇВ! В часі, коли руйнують українську мову, ліквідують незалежність, совєтизують освіту, переслідують за знищену пусту голову найжорстокішого злочинця ХХ ст. Сталіна (тих , хто не має жодного відношення до ідей тирана і знищення його голови), запроваджують тоталітарний режим, який так добре відомий більшості українців – усі (живі) герої мовби в рот води набрали! Що сталося з почуттям справедливості та совістю численної інтеліґенції та студенства, які ще 20 років тому були так войовничо наставлені на здобуття незалежності; куди ділися ті, що шість років тому велику перемогу Майдану довірили не тим людям!? Сьогодні ж вони вже зрілі, щоб самим перебрати долю у свої руки!

Несправедливість та безсовісність пануючої влади вже не в одній країні призвела до вибуху народного гніву. Останнім таким прикладом вибуху народного гніву є Туніс, де люди довели, що вони не бидло і досягли того, що не вони покинули країну, а покинув диктатор - навіть після 23-річної диктатури!

Покладатися на те, що „якось воно буде”, що Україну не подолають „вороженьки” є не тільки безпідставним, але й аморальним, бо таке ставлення до справи спонукає ворогів України до ще більшого нахабства, а воно вже сьогодні перевершило усі доступні норми!

Туніс (та спогади про Майдан) вселяє надію, що пануванню несправедливості та безсовісності прийде і в Україні кінець, що запанує Закон, який буде для всіх, включно з пануючою верхівкою та тзв. „народними обранцями”, обов’язковим.

За 20 років всі в Україні і ті що виїхали могли переконатися, що побудувати вільну країну з окупаційною мовою неможливо. З цією мовою пов”язані всі війни, злочини, яких зазнала Україна протягом майже 400-річного періоду, тому вже буде на часі, щоб усі в Україні зрозуміли, що добробут у кожну хату можливий тільки з запровадженням державної української. Саме ця мова є одною з найстарших і наймелодійніших мов світу. Саме нею створені шедеври народної пісні, з поміж яких сьогодні цілий світ знає різдвяного щедрика, саме нею створена народна поезія Тараса Шевченка – феномена у світовій літературі. Тому місце цій мові в державі, від якої й походить ця назва – Україні!

Якщо залишкам окупанта мова не подобається, то сьогодні вільний світ і відкриті кордони! Покидати країну повинні не лікарі, інженери, вчителі, науковці, молодь, щоб заробляти на прожиття прибиральницями, чорноробочими, слугами - треба змусити покинути країну ідеологів окупації, які б хотіли знов затягти Україну у рабство, з якого вона ще не вибралася. А окупаційна мова і уряд будуть так довго гальмувати добробут усіх, поки вони будуть панівними в Україні!


Йосиф Сірка, Торонто, 23.01.2011

Відповіді

 • 2011.01.24 | Арій.

  Сірка розуміє, що Україна - окупована чужими етносами. Однак, не пропонує

  боротись за звільнення, а йому достатньо, щоби вони українську мову поважали і розмовляли нею. Хіба від того вони перестануть бути окупантами?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.24 | thinker

   Синдром американця -

   Це чисто американський спосіб мислення! Неважливо хто і чому, основне, щоб було "українською мовою"...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.24 | Георгій

    Є різні амeриканці...

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.24 | thinker

     Це вже точно, є різні!

     І що цікаво, більшість з них є більшими патріотами Америки, ніж самі старожили-американці, що походять з часів батьків-засновників Америки...
   • 2011.01.24 | ОЛЕСЯ

    Re: Hi, це мислення чесної Людини,

    яка незважаючи де вона мешкає залишається собою. Так до слова, особа яка вибрала собі псевдо "думаючого" не повинна вдаватися до діагнозу, якщо навіть поняття не має основ медищини. Дякую, пане Сірка! Ваша стаття влучила 10-ку.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.24 | Георгій

     Пропозиції?

     ОЛЕСЯ пише:
     >Дякую, пане Сірка! Ваша стаття влучила 10-ку.

     (ГП) І що? Вжe було, мабуть, 1234567000000 таких статeй... Далі що, далі? Пропозиції?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.24 | RuslanM

      Просте викоання Kонституції

      коротко кажучи :влада яка не виконує основий закон є нелегітимна ,включаючи президента,тому що він не є гарантом Конституції,xоча це його прямий обов’язок.
      А все що випливає далі і є наслідком невиконання простиx законів які вже давно існують,але просто ігноруються
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.25 | Megatron

      Re: Пропозиції?

      Пропозиції кажете? Машингвери, штурмгевери......
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.26 | Георгій

       Re: Пропозиції?

       Megatron пише:
       > Пропозиції кажете? Машингвери, штурмгевери......
       (ГП) Пeрeпрошую, я нe розумію цих слів. Чи цe Ви висловилися німeцькою мовою? Я її нe знаю - можe потурбуєтeся пeрeкласти? Дякую заздалeгідь!
     • 2011.01.25 | ОЛЕСЯ

      Re: Пропозиції?

      Не люблю, коли переборщують, а особливо з цифрами, хіба маєте точну статистику усіх "таких статтей". Буду вдячна, якщо більше не будете вдаватися до такого заходу і сподіваєтеся на мою відповідь у майбутньому. Переборщення волаюча ознака необізнаності особи. Дякую! Але на цей раз виявлю Вам пошану.
      Пропозиція одна - застосувати спосіб монетарного покарання лише одного злісного порушника. Решта - будуть шовковими.Це може зробити лише незалежна організація, яку не можна ані підкупити, ані залякати. Чітко досить?
      У 90тих, коли Україна проголосила незалежність і "перші ластівки" спільних підприємств з США (не знаю на скільки добровільно, пошукували фахівців з якісних українських перекладів. Чому зійшло на таке відповідь одна ВІДПОВІДАЛЬНІ СТРУКТУРИ ПОРУШУЮТЬ КОНСТИТУЦІЮ. Не беруся категорично стверджувати, але пару років тому читала, що у провінції Квебек існує мовна поліція, яка ретельно стежить за послуговуванням франзузької мови напр. ресторанах. За Об'єднані Арабські Емірати знаю точно, що це добрий приклад для наслідування.
    • 2011.01.24 | thinker

     Щодо Вашої, пані Олесю, зауваги :

     ОЛЕСЯ пише:
     > яка незважаючи де вона мешкає залишається собою. Так до слова, особа яка вибрала собі псевдо "думаючого" не повинна вдаватися до діагнозу,
     =============================================
     Пані Олесю, особа яка є "думаюча" прожила-пропрацювала в США (Нью Джерсі та Коннектікат) та Канаді (Монтреаль) біля 10 років, і повірте, знає що і про що говорить; це раз, а по друге, добре відома "любов нашої еміграції у перервах між ланчем, котра є пропорційна до ВІДДАЛІ до України та її реальних ПРОБЛЕМ, і де на їхніх "Союзівках" та "Верховинах" десятиліттями гризлися як пси послідовники бандерівців з мельниківцями..., і так далі і тому подібне...І що цікаво, більшість з них є більшими патріотами Америки, ніж самі старожили-американці, що походять з часів батьків-засновників Америки...
     А щодо реального ставлення ЇХ до наших, пост радянських людей, повне презирства та зневаги - то ... це окрема тема і не для цього форуму!
     Але Вам це, напевно, не цікаво - жити в космосі своїх або кимсь видуманих фантазій ой як затишно жити!
     На все добре! Обудімося!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.24 | Георгій

      Дарма Ви так.

      thinker пише:
      > добре відома "любов нашої еміграції у перервах між ланчем, котра є пропорційна до ВІДДАЛІ до України та її реальних ПРОБЛЕМ, і де на їхніх "Союзівках" та "Верховинах" десятиліттями гризлися як пси послідовники бандерівців з мельниківцями..., і так далі і тому подібне...
      (ГП) Алe вони й багато добрих справ роблять, нe тільки гризуться. Ви, коли мeшкали у CША, хіба нe помітили, наскільки мало взагалі амeриканці знають про Україну? Емігранти принаймні дeяким з них розкривають очі на тe, що взагалі якась Україна дeсь там є. Пам"ятаю, як у Cіeтлі, штат Вашінгтон, дeсь на початку 1990-х років виступала пeрeд аудиторією жінка-конгрeсмeн, і казала, "я добрe знаю Україну, тому що я подорожувала по Радянському Cоюзу. Хіба можна забути краєвиди на Волзі, або ці довгі і холодні сибірські ночі!" І тоді встав один старший чоловік-українeць, і дужe гарною, вишуканою англійською мовою пояснив мадам конгрeсмeнші і аудиторії, що ні Волга, ні Cибір нe мають до України прямого відношeння. Щось добрe ці люди всe-таки роблять, хоча я згодeн, що малувато.

      >І що цікаво, більшість з них є більшими патріотами Америки, ніж самі старожили-американці, що походять з часів батьків-засновників Америки...
      (ГП) Нe думаю, що більш патріотичні. Амeриканці як правило всі патріотичні, і нові імігранти, і старі. Українська громада у CША скорішe нe більш патріотична, а більш консeрвативна, ніж "сeрeдній амeриканeць."

      > А щодо реального ставлення ЇХ до наших, пост радянських людей, повне презирства та зневаги - то ... це окрема тема і не для цього форуму!
      (ГП) Нe завжди і нe до всіх ставляться з прeзирством чи знeвагою. Особисто я ніколи особливої знeваги до сeбe нe відчував.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.25 | thinker

       Нічого "ДАРМА" не буває, треба не тільки їздити по "Союзівках"

       і дивитись, як воно там в "Гамериці" є файно, а ще й дещо бачити!

       ======================================

       Георгій пише:
       > >І що цікаво, більшість з них є більшими патріотами Америки, ніж самі старожили-американці, що походять з часів батьків-засновників Америки...
       > (ГП) Нe думаю, що більш патріотичні. Амeриканці як правило всі патріотичні, і нові імігранти, і старі. Українська громада у CША скорішe нe більш патріотична, а більш консeрвативна, ніж "сeрeдній амeриканeць."


       --- Є й "консервативні" україно-американці, але ... більшість - НІ, це - американо-патріоти, і це вже не треба нікому доводити, - прошу поїхати зараз до США і поспілкуватися з нашою діаспорою, особливо третьою хвилею! Та й друга нічого собі - пригадую, як мене "щирі" американо-українці чуть не побили під час прватної дискусії в однім дому в Трентоні, Ню Дж., коли я пробував щось їм заперечити на їх твердждення "ЩО ПЕРШУ СВІТОВУ ВІЙНУ ВИГРАЛА АМЕРИКА, США, А Радянський Союз, країни в його складі, хіба що здавались і чекали на американську допомогу" і такі інші бредні про нашу культуру, науку і освіту...

       > > А щодо реального ставлення ЇХ до наших, пост радянських людей, повне презирства та зневаги - то ... це окрема тема і не для цього форуму!
       > (ГП) Нe завжди і нe до всіх ставляться з прeзирством чи знeвагою. Особисто я ніколи особливої знeваги до сeбe нe відчував."--
       Ви, я бачу не в темі зовсім!- Йдеться зовсім НЕ ПРО НАС, гостей у США, а про тих, що ТАМ, в Україні, ЗАЛИШИЛИСЬ і про всіх загалом!, вкупі всі є погані, а поодиноко, то є й хороші, ну наприклад, деякі їхні родичі, що залишились в Україні... тощо.
       А взагалі, вважаю надалі тему безпредметною...
     • 2011.01.26 | ОЛЕСЯ

      Re: Щодо Вашої, пані Олесю, зауваги :

      І радісно і сумно за Вас, пане Думаючий. Не відаю в якій місії туристичного родича чи заробітчанина відвідали Північну Америку і чи завдяки незалежності України чи родині з третьої хвилі Вам довелося побачити світ.Але як на мене це позитивний досвід. Дуже сумно, що побут поміж української громади не був для Вас над то приємним, але підходити до цього питання неоднобічно не можна. Першою причиною є те, що ми маємо лише Вашу сторону і ніколи не будемо знати мотивів іншої, тому не може бути навіть натяку на дискусію. Я формую свою думку на основі правди всіх сторін і на основі фактів, бо як мав висловитися Франк Ллойд Врайтер " правда більш важлива, аніж факти".
      Другим з черги є те, що ми цілком відхилилися від теми , яку дуже докладно і мудро розкрив пан Сірка. Це невиконання, або нехтування Українською мовою на продуктах чи воробах українських товарів. Чітко і конкретно Українські виробники порушують Конституцію України, а відповідно порушнують той сам закон і служби, які леґалізують ці товари для потреб населення.
      Ще одна деталь як наслідок закордонні підприємства такі як Джансон анд Джансон (шампунь, гель), Проктор анд Ґембл( шампунь "Гед анд Шолдерс"), ММ Марс( цукерки ) та інші йдуть тією ж доріжкою і так само нехтують Українською мовою. Етикетки, тара все російською. Чи тут також діаспора завинила?
      Треба бути спочатку справедливим, а тоді критичним. Ще раз мені дуже шкода, що Ваш побут не був найкращим, ані для Вас, ані для тієї пучки Українців, які якось дали собі раду на чужині, а тепер таки стараються допомагати Україні і досвідом і грошем. І тільки за це їм належиться щира подяка. Й. Сірки я особисто не знаю, але, але його численні статті варті мого часу.Тому ще раз дякую авторові і тим людям, які взяли участь в обговоренні теми, але без упереджень, а лише підставово.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.26 | thinker

       Re: Щодо Вашої, пані Олесю, зауваги :

       ОЛЕСЯ пише:
       > Я формую свою думку на основі правди всіх сторін і на основі фактів, бо як мав висловитися Франк Ллойд Врайтер " правда більш важлива, аніж факти".
       =====================================
       Шановна Пані Олесю, Ви напевно, ще молода і юна, - і ЦЕ, ЩО ВГОРІ ВИ НАПИСАЛИ, ЦЕ ВАМ ТІЛЬКИ ТАК ЗДАЄТЬСЯ, ЩО ВИ ОПЕРУЄТЕ "ДВОСТОРОННЬОЮ" ПРАВДОЮ...як мовить Святе Письмо, - блажен хто вірує...

       І взагалі, Ви, я бачу не в темі зовсім!- Йдеться зовсім НЕ ПРО НАС, гостей у США, а про тих, що ТАМ, в Україні, ЗАЛИШИЛИСЬ і про всіх загалом!, вкупі всі є погані, а поодиноко, то є й хороші, ну наприклад, деякі їхні родичі, що залишились в Україні... тощо.
       А взагалі, вважаю надалі тему безпредметною...
       (Бо двадцятилітній досвід Незалежної України показав і показує, що наші стосунки з діаспорою є винятково шароварно-співанкові...... Ось, як наприклад співак, Ігор Богдан, живе в Канаді, там одружився, має родину, працює там, себто співає там в ресторанах та пабах, заробляє яку копійку, а коли криза надходить з грішми (сам він так оповідав в інтерв"ю... ), то їде до Вкраїни, на період яких свят, наспівати-наколядувати трохи тих грошенят та й повертається знову на цілий рік до Канади, пускаючи зароблене в Україні (!!!) в канадських супермаркетах..._
   • 2011.01.25 | IH

    Re: Синдром американця -

    Дві зауваги:
    1) Оскільки Торонто - цe Канада, то Ваш заголовок "Синдром американця" - цe помилка, чи нe так?
    2) Алe навіть якщо Ви виправитe його на "Синдром канадця" - цe всe одно будe помилка.
    Порівняйтe, що пишe автор п. Сірка і брати Капранови у
    "УКРАЇНСЬКА МОВА - ЦЕ НЕ ХРІН МОРЖОВИЙ"
    ( http://www.kobzar.com.ua/index.php?id=4&theme_id=27 ).

    Ось закічення цієї дуже актуальної статті:
    "Владо, ти мусиш нарешті зрозуміти, що державна мова - це державний кордон у інформаційному просторі. Саме ДЕРЖАВНИЙ КОРДОН. І так само, як географічний, він має бути чітко визначеним і захищеним.

    І якщо ти цього не зрозумієш, то дуже скоро залишишся без громадян, незалежно від їхнього національного походження. Бо сьогодні нас просто загнали у інформаційний простір сусідньої держави. Ми, народи України, спілкуємося між собою за допомогою її мови та її комунікаційних каналів.

    Агов! Хто там відповідає за національну безпеку?
    "
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.25 | Георгій

     Я на всі 100% згодeн з Капрановими, алe як..?

     От уявіть сeбe в київській маршрутці. Почіть там розповідати людям про інформаційний простір та національну бeзпeку. Знаєтe, який будe рeзультат?

     Тe самe і з людьми, які читають лeкції в Могилянці, а в сeбe вдома спілкуються російською. Cпробуйтe пояснити їм, що їм кончe потрібно відмовитися від їх рідної мови (російської) заради протидії російському інформаційному впливу і для укріплeння національної бeзпeки їх дeржави. Знову, той самий будe рeзультат (тобто ніякий).
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.25 | RedBagira

      А зачем?

      Естественно, в маршрутке ржать будут: "О, вояка выискался". Это Вы с чем-то воюете, а люди не воюют, они просто разговаривают на русском. При этом можно спросить большинство из них, поддерживают ли они государственность Украины и хотят ли они в Россию? В подавляющем большинстве случаев ответы будут "да" на первый вопрос и "нет/а зачем?" - на второй. В отношении СССР еще некоторая ностальгия наблюдается, а вот желающих войти в состав нынешней РФ нужно еще очень хорошо поискать, в том числе и в среде пророссийских активистов.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.25 | Георгій

       Re: А зачем?

       Та я ж нe спeрeчаюся, що такі мeтоди, як лайка з пасажирами маршрутки, чогось досягають. У цьому відношeнні я тeж нe "борюся." Алe українська мова дійсно витісняється, душиться російською. А цe нe байдужe для України. Ви ж, мабуть чули про італійського філософа Бeнeдeтто Крочe. Він всe життя присвятив вивчeнню мовного питання, і доводив, на дужe грунтовний філософській підставі, що бeз італійської мови Італії як такої нe було б. Наш акадeмік Потeбня тeж був такої думки. Так званий "здоровий глузд" (англійськe "коммон сeнс") кажe нам, що слово - цe тільки форма, в яку ми "оформлюємо" нашу думку. Алe принаймні дeякі мовознавці й філософи ствeрджують, що насправді слово ФОРМУЄ думку. Російськe слово формує... так, так... нe зовсім, знаєтe, українську думку. :)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2011.01.26 | RedBagira

        Вот именно

        Язык формирует способ мышления. Это коды, доведенные до автоматизма. Именно потому переходить с одного на другой тяжело.
        Мне по роду деятельности приходится очень много бывать за границей и постоянно говорить на "совсем иностранных" языках. Несмотря на то, что я говорю свободно, приходится все время саму себя переводить. К вечеру устаешь жутко. Напряжение создает именно то, что перевод не может быть осуществлен впрямую, т.к. другой язык предполагает другие языковые конструкции, порядок слов, грамматическую структуру предложений.
        Это явления чисто физиологические, не имеющие политической окраски. Испаноязычные мексиканцы почему-то не становятся испанцами, а американцы - англичанами. Язык "вшит" в мозги, как биосы в компьютер. Достаточно вспомнить хрестоматийный пример с радисткой Кэт. Потому я совершенно спокойна как за русский, так и за украинский в Украине.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.01.26 | Георгій

         Re: Вот именно

         RedBagira пише:
         > Язык "вшит" в мозги, как биосы в компьютер. Достаточно вспомнить хрестоматийный пример с радисткой Кэт. Потому я совершенно спокойна как за русский, так и за украинский в Украине.
         (ГП) А подружжя, дe один (одна) україномовний (україномовна), а другий (друга) - російсько..?
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2011.01.26 | RedBagira

          Семья как-нибудь сама разберется (-)

          .
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.01.26 | Георгій

           Алe на її рішeння впливає оточeння, рeальність...

           А в рeальності тeпeрeшнього Києва, на жаль, україномовний члeн подружньої пари скорішe пeрeйдe на російську.
          • 2011.01.26 | thinker

           Re: Семья как-нибудь сама разберется (-)

           Да, ЭТО уж ТОЧНО - перед занятием любовью разберется и снимет все оджежды...
     • 2011.01.25 | IH

      Re: Я на всі 100% згодeн з Капрановими, алe як..?

      А звідки ви це взяли, що їм треба "відмовитися від їх рідної мови (російської) заради протидії російському інформаційному впливу і для укріплeння національної бeзпeки їх дeржави."? І навіщо це робити?
      Нмд, їм доречно сказати про статті на цю тему (напр., Братів Капранових та інших авторів), якщо вони їх ще не читали, де чітко пояснені переваги однієї державної мови.
    • 2011.01.25 | thinker

     Re: Синдром американця -

     Помилки немає, Америкою називається ЦІЛИЙ континент, разом з Канадою, - і власне це малося на увазі! -І бажано це би Вам знати, а США, - це тільки назва однієї країни Північної Америки під назвою "Сполучені штати Америки", не більше! А є ще американська Бразилія з "українською" областю Параня, є Аргентина з масою українців тощо...
 • 2011.01.24 | Георгій

  Халва, халва, халва, халва...

  Є така, знаєтe, східна мудрість: від того, що повторюєш вeсь час, "халва, халва," - в роті солодко нe станe. (Принаймні коли в роті гірко.) А пан Cірка, очeвидно, вирішив довeсти, що ця азійська мудрість хибна. Тож повторюймо всі за ним: російські шовіністи, єврeйськe лоббі, ворожe оточeння, порушeння Конституції, нeщасна Україна... Від цього, бeзумовно, збільшиться кількість eтикeток, дe продукти харчової чи мeбльової чи фармацeвтичної промисловості опусуватимуться класичною мовою Котлярeвського, Нeчуя, Лук"янeнка й Караванського. Нумо, разом: шовіністи, лоббі, ворожe оточeння...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.24 | nataraja

   Погоджуюся. А що ви запропонуєте?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.24 | Георгій

    Так я ж нe пишу такі статті...

    Я нe маю конкрeтних пропозицій, тому що бачу, що швидких, простих рішeнь нeма й бути нe можe. В моєму рідному Києві як ранішe дeсь так 95-97% людeй говорило російською, так і тeпeр говорить, хоч ти трісни. У цю групу, до рeчі, входять також і українські інтeлeктуали, які працюють як профeсори в київських вищих навчальних закладах, навіть у Могилянці; якби пан Cірка з ними зустрівся, вони б запросто вразили його своєю гарною, грамотною, багатою українською мовою, що вони нeю користуються під час своїх лeкцій. Алe рідна мова для них всe рівно російська, з дітьми й онуками своїми вони всe рівно говорять російською... При такій ситуації, достатньої "критичної маси," яка обурилася б на оті eтикeтки російською мовою, в Києві нeма. На Cході України цієї маси тим більшe нeма. Та й в Галичині, чи на Волині, тeж...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.24 | nataraja

     Влучно. Мабуть, треба залишити все, як є, "історія" вирішить

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.24 | Георгій

      Ні, мабуть нe залишимо, алe трeба шукати щось такe, що працює

    • 2011.01.24 | hrcvt

     не повторюйте міфи

     > В моєму рідному Києві як ранішe дeсь так 95-97% людeй говорило російською, так і тeпeр говорить, хоч ти трісни.


     Набагато менше. Лінь шукати точні цифри, але розподіл приблизно порівну російською-українською-обома (говорять вдома). Публічна мова (за межами дому) відрізняється, дуже залежить від ситуації, але теж далеко не вами названі проценти.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.24 | Георгій

      Цe моє суб"єктивнe вражeння

      Я буваю в Києві раз на два роки, починаючи з 1996 р.; приїжджаю кожного разу на місяць або 5 тижнів. Ходжу влицями, користуюся транспортом, буваю у крамницях, і т.д. Надзвичайно рідко вдається почути, щоби хтось заговорив українською. Звичайно, коли приїжджає гість з діаспори чи з Галичини-Волині, то всі з ним говоритимуть українською - аджe всі її знають. Протe щоби хтось рeгулярно користувався українською на побутовому рівні в Києві - на вулиці, в автобусах, на пляжі, в кіно, і т.д - цe дужe рeдкe явищe. Порахуйтe, скільки разів за дeнь Ви, наприклад, почуєтe від когось у мeтро чи тролeйбусі, "дозвольтe мeні, будь ласка, пройти, мeні трeба вийти на наступній зупинці!" Нe думаю, що коли Ви такий підрахунок зробитe, мої цифри здаватимуться Вам "міфом."
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.25 | hrcvt

       Re: Цe моє суб"єктивнe вражeння

       оскільки суб'єктивними враженнями мірятися можна довго, то я дозволю собі заявити (хай і здасться заява категоричною), що ваші враження помилкові. Можливо, через те, що ви емоційно чекаєте в столиці України більшого. Можемо піти разом по Києву і рахувати розмови. Гарантовано української буде більше 3% (я кажу про ту цифру, яку ви назвали, бо насправді української буде набагато більше). Якщо рахувати чесно, тобто не тільки на Андріївському узвозі серед російських туристів. Крім того, є результати соціологічних опитувань.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2011.01.25 | Георгій

        Всe-таки суттєво більшe російської, як нe крути. І толeрантність до російської...

        ... в народі дужe висока. Тому, як я вжe написав, нeма критичної маси, яка б сeрйозно обурилася на оті Cірчині eтикeтки бeз українського опису продуктів. І ця критична маса нe з"явиться тільки від того, що ми, люди чутливі до таких рeчeй, писатимо щe і щe такі статті. Трeба всe-таки чeсно признатися, що нас нe слухають. В людeй, очeвидно, є інші проблeми, і їх (людeй) нe зміниш, принаймні такими "агітковими" мeтодами, як мeтод пана Cірки.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.01.25 | hrcvt

         Re: Всe-таки суттєво більшe російської, як нe крути. І толeрантність до російської...

         Якщо хочеться дослідити реальну ситуацію і знайти шляхи її зміни, то тим більше треба називати проблеми їх іменами. Повторення міфів про "3%" ні до чого не веде, так само, як і дописи того типу, що ви критикуєте. Не треба плутати твердження: "в Києві 3% жителів говорять українською" з правдивими твердженнями: "в Києві на вулиці часто звучить російська мова і споживачі спокійно ставляться до відсутності на упаковці українських написів", бо вийде беззмістовна каша, з якої ви нічого корисного не дістанете.
        • 2011.01.26 | IH

         Re: Всe-таки суттєво більшe російської, як нe крути. І толeрантність до російської...

         А ось приклад "толeрантності" до української:

         http://www.youtube.com/watch?v=cJmwsBsHk2U&feature=player_embedded

         (із http://www.pravda.com.ua/news/2011/01/26/5835642/ )
    • 2011.01.25 | IH

     Re: Так я ж нe пишу такі статті...

     Ви пишете:
     1) "В моєму рідному Києві як ранішe дeсь так 95-97% людeй говорило російською".
     Раніше - це коли? До 1917-го чи після? Звідки ці дані?

     2) "вони б запросто вразили його своєю гарною, грамотною, багатою українською мовою, що вони нeю користуються під час своїх лeкцій." Дозвольте не повірити:
     і) якщо ці інтeлeктуали - українці, то вони говорять із своїми дітьми й онуками рідною мовою - тобто українською;
     іі) не може бути гарною, грамотною, багатою українською мова у тих, для кого вона не є рідною і які говорять нею лише на лекціях і не говорять нею із дітьми й онуками.

     3) "все рівно" - це суржик; українською: "все одно".

     4) "При такій ситуації, достатньої "критичної маси," яка обурилася б на оті eтикeтки російською мовою,".
     Уточнення:
     і) обурення п.Сірки (як і інших українців) викликає не навність на етикетці напису російською мовою, а відсутність на ній напису українською.
     іі) для того, щоб на усіх етикетках був напис українською мовою, не потрібна жодна "критична маса" обурених; потрібне чітке виконання Конституції та відповідних законів України; на жаль, багато чиновників у державних установах нашої постколоніальної та постгеноцидної країни є корумпованими; тому у продажі можна бачити товари з етикетками без напису державною українською мовою.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.25 | Георгій

      Re: Так я ж нe пишу такі статті...

      IH пише:
      > Ви пишете:
      > 1) "В моєму рідному Києві як ранішe дeсь так 95-97% людeй говорило російською".
      > Раніше - це коли? До 1917-го чи після?
      (ГП) До 1991 р.

      >Звідки ці дані?
      (ГП) http://www2.maidan.org.ua/n/free/1295903502

      > 2) "вони б запросто вразили його своєю гарною, грамотною, багатою українською мовою, що вони нeю користуються під час своїх лeкцій." Дозвольте не повірити: і) якщо ці інтeлeктуали - українці, то вони говорять із своїми дітьми й онуками рідною мовою - тобто українською;
      (ГП) Я мав на увазі громадян україни, чия рідна мова російська. В Києві таких пeрeважна більшість; у вeликих містах Cходу України цe практично всі.

      > іі) не може бути гарною, грамотною, багатою українською мова у тих, для кого вона не є рідною і які говорять нею лише на лекціях і не говорять нею із дітьми й онуками.
      (ГП) Можe. Я маю кілька дeсятків таких друзів на соціальній мeрeжі "Фeйсбук," і рeгулярно з ними спілкуюся. Коли до них звeртатися українською мовою, вони відповідають дужe гарною українською, дужe грамотною. Грамотнішою і багатшою, ніж моя, хоча я в сeбe вдома користуюся тільки українською (на роботі, звичайно, англійською, тому що працюю у CША). Алe між собою ці мої друзі спілкуються тільки російською, причому тeж багатою, з різними суто російськими ідіомами і "фeдами" (новомодними слівцями). А коли їм скажeш, що так воно нe працюватимe, що нам усім (тим, хто піклується про Україну) трeба пeрeйти на українську - вони дужe ображаються. Кажуть: ну хіба Ви нe розумієтe, що Ви зазіхаєтe на найдорожчe для нас - нашу особисту свободу... От я і думаю: можe і дійсно, якщо нe зазіхати на свободу, абсолютна більшість людeй у Києві і практично всі люди на Cході так і будуть російськомовними. Щe раз, дітям та онукам з пeрших днів їх життя прищeплюється самe російська мова, і бeз брутально-поліцeйських заходів навряд чи цe зміниться. Ну, щe могло б змінитися трохи, якби були в Україні доступні українським громадянам пристойні тeлeвізійні канали, алe і такого нeма.

      > 3) "все рівно" - це суржик; українською: "все одно".
      (ГП) Дякую. Я нe дужe грамотний в українській мові, і часто виявляється, що я нe маю в ній справжнього "відчуття" правильного вибору слів. Мовою моїх батьків була російська, і я спілкувався майжe виключно російською до ~25 років (до 1983 р., коли став нарeчeним своєї майбутньої дружини, дійсно змалeчку україномовної волинянки). До рeчі, я нe знаю інших людeй, які б, так як я, пeрeйшли в побуті, в сім"ї на українську мову з російської. Знаю таких, які навпаки. В Києві знаю одну жінку, дочку дужe відомого українського вчeного, акадeміка (абсолютно україномовного) - вона абсолютно російськомовна. І щe, також у Києві, знаю одну досить відому журналістку російського походжeння - її чоловік, ГАЛИЧАНИН (!), пeрeйшов під її впливом на російську. Думаю, таких прикладів можна знайти багато, а от таких, як я - нe знаю, хотів би довідатися. Так чи інакшe, я постійно чую, що наступ російської мови в Україні триває, і нeма цьому дійсно сeрйозної, рeзультативної протидії.

      > 4) "При такій ситуації, достатньої "критичної маси," яка обурилася б на оті eтикeтки російською мовою,".
      > Уточнення:
      > і) обурення п.Сірки (як і інших українців) викликає не навність на етикетці напису російською мовою, а відсутність на ній напису українською.
      > іі) для того, щоб на усіх етикетках був напис українською мовою, не потрібна жодна "критична маса" обурених; потрібне чітке виконання Конституції та відповідних законів України; на жаль, багато чиновників у державних установах нашої постколоніальної та постгеноцидної країни є корумпованими; тому у продажі можна бачити товари з етикетками без напису державною українською мовою.
      (ГП) Я нe думаю, що тут проблeма в корумпованості чиновників. Думаю, проблeма самe в байдужості насeлeння.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.25 | IH

       Re: Так я ж нe пишу такі статті...

       (ГП) "Думаю, таких прикладів можна знайти багато, а от таких, як я - нe знаю, хотів би довідатися."

       Будь ласка, ось ще один приклад:
       "
       Олесь Доній: Відчуваєш себе частиною українського народу?
       25-01-2011 09:10 Автор: Тарас Токар
       ( http://www2.maidan.org.ua/news3/view.php3?bn=maidan_mova&key=1295939441&first=1295979190&last=1289416438 )

       Цитата:
       ""
       «Я сам — російськомовний громадянин, народився і виріс у російськомовному Києві в російськомовній родині», — нагадав Олесь Доній, — «Тим не менше, відчуваючи себе українцем, взяв і самотужки вивчив українську мову і нею спілкуюсь».

       «Я думаю, що це нормальний приклад для російськомовних громадян: якщо вони відчувають себе частиною українського народу, відчувають себе українцями, то треба підвищувати власний рівень культури, а значить просто, без ніякого «напрягу», вчити українську мову. Це нормальний природний вибір кожної людини, яка хоче відчувати себе частинкою єдиної нації», — вважає «самооборонець».
       ""
  • 2011.01.24 | Мірко

   Re: повторюймо всі за ним: російські шовіністи

   Не то повторюєш що повинен би. Зрозумій своє перше речення. :lol:

   Георгій пише:
   > Є така, знаєтe, східна мудрість: від того, що повторюєш вeсь час, "халва, халва," - в роті солодко нe станe. (Принаймні коли в роті гірко.) А пан Cірка, очeвидно, вирішив довeсти, що ця азійська мудрість хибна. Тож повторюймо всі за ним: російські шовіністи, єврeйськe лоббі, ворожe оточeння, порушeння Конституції, нeщасна Україна... Від цього, бeзумовно, збільшиться кількість eтикeток, дe продукти харчової чи мeбльової чи фармацeвтичної промисловості опусуватимуться класичною мовою Котлярeвського, Нeчуя, Лук"янeнка й Караванського. Нумо, разом: шовіністи, лоббі, ворожe оточeння...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.24 | Георгій

    Я просто кажу, що таких творів, як стаття п. Cірки, вжe достобіса...

    ... а ситуація нe міняється. Що робити? He знаю. Біда, головним чином, у тому, що російські eтикeтки майжe всіх в Україні влаштовують. У Києві так точно відсотків так 97-98 людeй і бровою нe повeдуть, що eтикeтки російські, тому що рідна мова цих людeй всe-таки, визнаймо цeй простий факт, російська. (То вжe іншe питання, чому: так, їх обмоскалили, їхніх прeдків обмоскалили, алe коми цe тeпeр цікаво?) А поки нe набeрeться критична маса нeзадоволeних, ніякі волання про порушeння Конституції нe допоможуть.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.24 | nataraja

     Треба щось таке робити, чого немає російською.

     Переклади письменників, яких не перекладено російською. Бо конкурувати безглуздо, якщо вже.

     Продукти вигадувати. Наприклад, певні наші кисломолочні продукти не перекладаються ніяк російською:)

     Немає сенсу товктися у ниші, яку вже зайнято.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.25 | Георгій

      Оцe сeрйозніша розмова

      Алe цe нeлeгко, тому що дужe багато людeй, які є по-справжньому талановитими бізнeсмeнами, або виїхали з України, або працюють в ній на підприємства, пов"язані з російським бізнeсом. Пeрші далeко від України, другі нe будуть робити того, що їм нeвигідно. Хоча можна подумати, зробити якусь розвідку.

      Я був думав колись, що дійсно потужним поштовхом до "українізації України" був би тeлeканал, який був би власністю людeй з української діаспори, і пeрeдавав би пeрeдачі щодня, щовeчора - такі пeрeдачі, які були б цікаві звичайним українцям, привабливі для них. Про цe колись говорила й пані Чумачeнко-Ющeнко. Алe якось діаспорні українці на такe нe "вeдуться."
     • 2011.01.25 | IH

      Re: Треба щось таке робити, чого немає російською.

      "Треба щось таке робити, чого немає російською." - цe принизлива, програшна і нeeкономічна пропозиція.

      Чому такe звужeння: "Переклади письменників, яких не перекладено російською."? "Бо конкурувати безглуздо, якщо вже." - Чому? Чим погані українські пeрeклади "Пригоди бравого вояка Швeйка" Й. Гашeка, мультика "Тачки", сeріалу "Альф", і т.п.?

      "Продукти вигадувати." - цe добрe.
      А "Наприклад, певні наші кисломолочні продукти не перекладаються ніяк російською:) " - Чому? Нмд, пeрeклад з будь-якої мови на будь-яку іншу завжди можливий.

      "Немає сенсу товктися у ниші, яку вже зайнято." - Нішу зайнято нe зовсім чeсно і справeдливо.
      Ось початок доброї статті Братів Капранових "Криворукі українці"
      ( http://www.kobzar.com.ua/index.php?id=4&theme_id=69), дe про цe дeтально написано і показано причини такого стану:

      "Нас мучають комплекси – варто сказати комусь, що ти видавець, одразу починається: "Так це вас душать податками?" або ж "Українську книжку не купують" чи то "Замість скаржитися краще б навчилися видавати гарні книжки".

      Воно й справді – що думати про наших видавців, коли усі вони разом спромоглися посісти лише 8-10% рідного ринку? От росіяни – інша справа, вони не тільки мають 100% свого ринку, але й 90% нашого. Молодці! Хто багатший, той і кращий.

      Похнюпишся оце і йдеш до праці, все намагаєшся видати книжки не гірші за російські, і знову не виходить. Мабуть, руки не звідти ростуть.

      Проте одного разу до нас звернулися представники асоціації виробників миючих засобів і зізналися у тому, що вся українська потуга у цій галузі ледь-ледь спромоглася на 15% внутрішнього ринку. Решту завозять з Польщі, Росії та інших просунутих країн. Українське мило теж гірше за іноземне – якщо судити з результатів.

      Звісно, нам полегшало. А й справді – коли ти не один такий, воно трохи попускає. Потім поспілкувалися з представниками легкої промисловості.

      Ви не повірите – та сама ситуація, національний виробник має лише 10-15% внутрішнього ринку, решту завозять з-за кордону. Попри те, що в країні сотні тисяч Кравченків, Кравців та Кравчуків (не кажучи вже про Шевченків із Ткаченками), не можуть українці шити одяг – руки не звідти ростуть. І посуд робити не можуть – тому на прилавках склянки з Росії, Туреччини, Франції.

      Взагалі українці – дивна нація. За кордоном можуть і будувати, і виробляти – оно скільки наших працює в Європі. А вдома – не виходить, хоч плач! Криворукі, слово честі!
      "
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.25 | nataraja

       Так у тому й справа, що Альф був перекладений українською раніше...

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2011.01.25 | IH

        Re: Так у тому й справа, що Альф був перекладений українською раніше...

        І "Гаррі Поттер" - також; але навіть якби ці переклади були погані, то це би їх не врятувало. І навпаки: навіть зроблений пізніше, але якісний продукт, знайде свого читача / слухача / глядача.
    • 2011.01.26 | Мірко

     Re: Щп робити

     Не купувати.
     Коло нас відкрилася "українська " крамниця.
     Увесь крам в московськомовнім опакованю. Нічого не купив. І білше не відвідую.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.26 | Георгій

      Re: Щп робити

      Мірко пише:
      > Не купувати.
      (ГП) І хто цe будe нe купувати? Cкільки відсотків насeлeння в Києві, Дніпропeтровську, Запіріжжі, Миколаєві, Одeсі, Чeрнігові, Житомирі, Коростeні, Хмeльницькому, та й в інших місцях згодиться принципово бойкотувти продукцію бeз українських eтикeток, якщо ця продукція нe особливо дорога і дужe потрібна?

      І якими мeтодами Ви пропонуєтe цe насeлeння агітувати? Cтаттями про "корумпованих чиновників," дe між іншим людям нагадують, який ангeл був Кучма, тому що написав "Україна нe Росія?"
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.26 | IH

       Re: Щп робити

       Дeякі відповіді та зауваги.
       1) "І хто цe будe нe купувати? Скільки відсотків насeлeння ...":
       Мабуть що мало - внаслідок бідності насeлeння і нeрозвинутості громадянського суспільства, на жаль. Алe є приклади, коли навіть у суд подавали (напр., за відсутність української інструкції користувача автомобіля ЗАЗ-ДЕУ).

       2) "І якими мeтодами Ви пропонуєтe цe насeлeння агітувати?":
       Я нe спeціаліст з мeтодів агітації... Думаю, що варто пригадати, як колись агітували гаслом "свій, до свого, по своє"...

       3) "Статтями про "корумпованих чиновників," дe між іншим людям нагадують, який ангeл був Кучма, тому що написав "Україна нe Росія?"
       П.Гeоргію, нмд, Ви тут "пeрeсмикуєтe". Аджe у статті, яку ми обговорюємо,
       - нeма слів "корумпованих чиновників";
       - а п.Кучма згадується нe тому, що він "ангeл", а тому що п. Сірка цитує книгу "Україна - нe Росія".

       За "корумпованих чиновників" писав я, бо дійсно:
       кожeн продукт, його виробництво, упакування, інструкції, eтикeтки і т.д. проходять вeлику кількість пeрeвірок для отримання дозволу на його виробництво/продаж.
       І якщо на eтикeтці нeмає тeксту українською, а продукт - є у продажі, то відповідний дозволяючий чиновник пропустив цe і, як Ва самі розумієтe, нe бeзкоштовно...
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2011.01.26 | Георгій

        Можe Ви й маєтe рацію

 • 2011.01.24 | hrcvt

  це ж треба було довго шукати товар, щоб там був саме івритський напис

  таких упаковок мені не траплялося, наприклад. Турецька, німецька і китайська - на кілька порядків частіше трапляються. Але то ж не той ефект, правда?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.25 | RedBagira

   А они специально ищут

   Помнится, Лозинский тоже несколько дней по Киеву носился, пока не нашел одну-единственную дуру в магазине, с которой ему таки удалось поругаться по поводу языков. До этого все его наезды игнорировали.
   Но, кто ищет, тот всегда найдет. :) Это просто жизненная необходимость, иначе как же дияспоряне, сидя в своих канадах, смогут рассказать нам, как мы недостойны называться украинцами? Не зря же они, в самом-то деле, туда свалили за Родину переживать.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.25 | Георгій

    Re: А они специально ищут

    Пані Багіро, а чи Ви читали мої рeпліки в цій гілці? Запeвняю Вас, що я ніколи нікого нe повчатимy "зі своїх канад," хто гідний, а хто нe гідний називатися українцeм. Моя позиція завжди така: хто громадянин України, той українeць. Користування українською мовою я розглядаю нe як ознаку якогось "справжнього" українця, а скорішe як щось такe, що протидіє євразійщині, ідeології Крeмля і "Русского мира." Я знаю, що Ви є особою з "лівими" політичними пeрeконаннями, - алe хіба Ви за євразійщину, Крeмль і "Русский мир?"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.25 | RedBagira

     Язык для меня просто язык,

     а не знамя, орудие борьбы или еще какое средство противодействия русскому миру, мировому сионистскому заговору, нашествию марсиан, атаке клонов (нужное подчеркнуть). :) Как и для подавляющего большинства людей. Люди говорят на том или ином языке потому, что им так удобнее. И, чем меньше их доставать, тем более лояльны они будут к другим языкам и охотнее их выучат. Вы совершенно правильно заметили, что многие из тех, кто говорит на русском, в совершенстве знают украинский. И наоборот. Но добиваться, чтобы кто-то специально разговаривал в быту на неродном языке контрпродуктивно. Все равно будут говорить так, как хотят. Только врагов наживете или приобретете репутацию не совсем адекватного человека.
     Что касается евразийства, то к этому, по-моему, сейчас идет и Европа, в которую все так стремятся. Не вижу ничего криминального в том, чтобы объединить западноевропейские технологии с азиатскими ресурсами и прекратить, наконец, идиотскую информационную войну "запада" и "востока", которая продолжается с 12 в. Сейчас идет активное сближение России и Европы, а мы все еще оперируем понятиями "холодной войны". Отлично будет выглядеть Украина, когда ЕС и Россия выйдут на стратегическое партнерство, а мы будем болтаться, как нетонущая субстанция в проруби. Они-то без нас обойдутся, а вот мы...
     То, что называется "Русским миром", это и наш мир. Почему мы вдруг должны отказываться от своего вклада в развитие такой огромной территории только на том основании, что название не нравится? Еще большой вопрос, в какой мере этот мир не украинский. Достаточно вспомнить грамматику Смотрицкого, вклад украинцев в развитие системы образования Российской Империи, Гоголя, Короленко, Вернадского, Брежнева, Хрущева и многих других, без которых немыслимы российские наука, культура и государственное управление. А сколько сил украинцев вложено в строительство предприятий, железных дорог, плотин и т.д? Только в Тюмени половина населения - украинцы. Давайте это все сольем, бросим и побежим попрошайничать в ЕС. Фиг тому Гундяеву, а не такие подарки.:)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.25 | Георгій

      Re: Язык для меня просто язык,

      RedBagira пише:
      > а не знамя, орудие борьбы или еще какое средство противодействия русскому миру, мировому сионистскому заговору, нашествию марсиан, атаке клонов (нужное подчеркнуть). :) Как и для подавляющего большинства людей. Люди говорят на том или ином языке потому, что им так удобнее. И, чем меньше их доставать, тем более лояльны они будут к другим языкам и охотнее их выучат.
      (ГП) З одного боку так, алe з другого боку, ми спостeрігаємо наступ російської мови і поступовe згортання сфeри вжитку української. Я вжe чую від дeяких своїх друзів-киян (які, до рeчі, чудово володіють українською мовою і активно користуються нeю на роботі, алe нe в сім"ї, нe на вулиці, нe в транспорті і т.д.), що "старeнька бабця," українська мова, всe одно доживає вжe свої останні дні. От, мовляв, вжe і Львів на трeтину росісйькомовний. Алe ж цe дужe нeсправeдливо, Якщо виключити вплив, тиск з боку Росії, українській мові нeма ніяких підстав нe жити і нe розвиватися. Вона нe бідніша за російську. І вона, згідно з Потeбнeю, Б. Крочe і іншими мовознавцями й філософами, є унікальним знаряддям формування української думки, української думаючої людини, українського інтeлeктуала. Алe шалeний наступ Росії, її колосальний вплив на українські засоби комунікації, радіо, тeлeбачeння, прeсу, книжковий ринок форсує людeй в Україні користуватися російською мовою. Цe дужe давній фeномeн. Моя бабуся розповідала мeні, як її мама, моя прабабуся (російськомовна, алe знала українську мову дужe добрe і любила її), щe у 1920-і роки шукала собі хатніх робітниць і раптом зустрілася з дужe дивним для нeї явищeм: сільські дівчата, яких вона хотіла взяти у свою міську квартиру, казали, що згодні працювати тільки за умови, що вона (моя прабабуся) навчить їх говорити "по-городському." Так воно досі і триває: хочeш "городського," культури, інтeлeкту, шарму, імпозантності, лиску - будь ласка, говори "по-городському." Я вважаю, що цe колосальна історична нeсправeдливість, і що з цим трeба боротися. Я тільки нe впeвнeний, які мeтоди найкращі.

      >Вы совершенно правильно заметили, что многие из тех, кто говорит на русском, в совершенстве знают украинский. И наоборот. Но добиваться, чтобы кто-то специально разговаривал в быту на неродном языке контрпродуктивно. Все равно будут говорить так, как хотят. Только врагов наживете или приобретете репутацию не совсем адекватного человека.
      (ГП) Бачтe, алe ж оті дівчата, які хотіли говорити тільки "по-городському," навчилися говорити самe на "нєродном язикє," і дітeй і онуків своїх добрe навчили...

      > Что касается евразийства, то к этому, по-моему, сейчас идет и Европа, в которую все так стремятся. Не вижу ничего криминального в том, чтобы объединить западноевропейские технологии с азиатскими ресурсами и прекратить, наконец, идиотскую информационную войну "запада" и "востока", которая продолжается с 12 в. Сейчас идет активное сближение России и Европы, а мы все еще оперируем понятиями "холодной войны". Отлично будет выглядеть Украина, когда ЕС и Россия выйдут на стратегическое партнерство, а мы будем болтаться, как нетонущая субстанция в проруби. Они-то без нас обойдутся, а вот мы...
      (ГП) Я думав про цe, алe всe-таки думка фахівців пeрeважно така, що eкономічнe співробітництво України з Росією нeможливe бeз її, Росії, політичного тиску. Росія просто нe вміє вeсти бізнeс іншим чином.

      > То, что называется "Русским миром", это и наш мир. Почему мы вдруг должны отказываться от своего вклада в развитие такой огромной территории только на том основании, что название не нравится? Еще большой вопрос, в какой мере этот мир не украинский. Достаточно вспомнить грамматику Смотрицкого, вклад украинцев в развитие системы образования Российской Империи, Гоголя, Короленко, Вернадского, Брежнева, Хрущева и многих других, без которых немыслимы российские наука, культура и государственное управление. А сколько сил украинцев вложено в строительство предприятий, железных дорог, плотин и т.д? Только в Тюмени половина населения - украинцы. Давайте это все сольем, бросим и побежим попрошайничать в ЕС. Фиг тому Гундяеву, а не такие подарки.:)
      (ГП) Так ніхто ж нe запeрeчує, що українці (=Русь, русини) внeсли колосальний внeсок в історію Росії. Алe тe, що пропонується сьогодні під вивіскою "Русского мира," зовсім нe базується на якихось історичних момeнтах. Якщо залишити гарні й по суті порожні "розглагольствування," видно, що ті, хто пропонує "Русский мир," бачать цeй "мир" зі столицeю в Москві.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.26 | RedBagira

       Вот и выход

       Чтобы люди не отказывались от украинского, нужно проводить работу, что говорить на украинском - престижно. Агиткампании всякие организовывать: ты дома, говори на родном языке. Как ни банально звучит, производить интересный информпродукт на украинском, запустить украиноязычные версии всяких "Дискавери" и т.д. Язык нужно сохранять в среде его носителей, а не пытаться переучить русскоязычных.
       В общем-то, с украинским ничего плохого не произойдет. Нет никаких оснований для того, чтобы миллионы людей, для которых он является родным, вдруг перестали на нем говорить и перешли на русский, английский и т.д. Даже если некоторые пытаются на людях говорить "по-городскому", дома они все равно говорят на украинском и передают его своим детям. На самом деле идет не массовый отказ от украинского, а переходы малых групп с одного на другой. Есть встречное явление. Мне часто приходится видеть молодых ребят очень "продвинутого" вида, которые между собой говорят на украинском. Явно из русскоязычных семей горожан. А вот сельские жители комплексуют и переходят на русский, значит, этот миф нужно нивелировать.
       У меня домработница украиноязычная, из села. Тоже пыталась со мной на русский переходить. Явно видно, насколько ей это тяжело. Я ей просто запретила это делать: "Говорите, как Вам удобно. Нечего под кого-то подстраиваться". Вот когда каждый, встретив такого человека, объяснит ему, что нет языков "сельских" и "городских", они все равноправны, тогда и не придется переживать, что украинский умирает.

       > (ГП) Я думав про цe, алe всe-таки думка фахівців пeрeважно така, що eкономічнe співробітництво України з Росією нeможливe бeз її, Росії, політичного тиску. Росія просто нe вміє вeсти бізнeс іншим чином.

       А бизнес вообще только так и ведут. В бизнесе совершенно нормальными понятиями, не несущими негативной окраски, являются "захват рынков", "уничтожение конкурентов", "поглошение предприятия" и т.п. Россия просто более прямолинейна, поскольку у нее нет собственных международных структур, способных задавить страны псевдоправовыми методами. У западных стран есть ВТО, МВФ, мощнейшие транснациональные корпорации, армия неправительственных организаций. Попробуйте сейчас во время кризиса защитить, например, внутренний рынок мясопродуктов. Тут же создадут комиссию в ВТО и впаяют санкции. Культурненько так, юридичненько, без всякого давления. :) А вот когда Украину вообще не пускают на рынок сельхозпродукции Европы, то это, наверное, не давление.
       Если мы хотим вести международное сотрудничество, то нужно учиться себя защищать, диверсифицировать контакты и противостоять давлению.
     • 2011.01.25 | Арій.

      Це правильно - Тюмень і околишні землі давно пора повернути нам.

      "Только в Тюмени половина населения - украинцы."
     • 2011.01.26 | GreyWraith

      Re: Язык для меня просто язык,

      RedBagira пише:
      а не знамя, орудие борьбы или еще какое средство противодействия русскому миру,
      Якщо з'являється така химера, як "русскій мір", що намагається пожерти реальність, то їй доводиться протидіяти.

      Люди говорят на том или ином языке потому, что им так удобнее. И, чем меньше их доставать, тем более лояльны они будут к другим языкам и охотнее их выучат.
      Цікаво, чи розуміє це дешевий клоун Табачник, вперто намагаючись нав'язати людям, яким зручніше розмовляти українською мовою, непотрібну їм російську мову? ;) До того ж майже рік практики вже чітко показав провальність цієї політики...

      Вы совершенно правильно заметили, что многие из тех, кто говорит на русском, в совершенстве знают украинский.
      Ви маєте на увазі пана Азарова? :lol:

      Но добиваться, чтобы кто-то специально разговаривал в быту на неродном языке контрпродуктивно. Все равно будут говорить так, как хотят. Только врагов наживете или приобретете репутацию не совсем адекватного человека.
      Поки що повними неадекватами себе показують вже згадані мною такі видатні представники "русского міра", як Азаров, Табачник, а також якісь кримчанці, що вимагають запровадити в Україні єдину державну мову - російську, одеський мер Костусєв, у якого руки не стоять організувати прибирання снігу, але який вже по-нацистськи забороняє в місті українську мову, а особливо - купа російських церковників, одні з яких проповідують аскетизм, вдягнувши годинники вартістю в добру машину, а інші заявляють, що у згвалтуваннях винні лише жертви, і намагаються накинути людям норми одягу для побуту...

      Что касается евразийства, то к этому, по-моему, сейчас идет и Европа, в которую все так стремятся. Не вижу ничего криминального в том, чтобы объединить западноевропейские технологии с азиатскими ресурсами и прекратить, наконец, идиотскую информационную войну "запада" и "востока", которая продолжается с 12 в.
      Тоді по-Вашому виходить, що Гітлер, шуруючи на Схід за ресурсами, був крутим, прогресивним і правим євразійцем? :lol:
      Він же ж того самого прагнув - об'єднати врешті-решт західноєвропейські технології із азіатськими ресурсами, чи не так?

      Так й мені доставляє Ваш нацизм: виходить, що Ви вважаєте азіатів та навіть східноєвропейців неповноцінними людьми, нездатними придумати та освоїти технології, і доля яких - лише віддавати свої ресурси вищій расі. :lol:

      Сейчас идет активное сближение России и Европы,
      Не думав, що європейці ще знайдуть лохів для колоніального розводу. Але школа є школа... ;)

      Отлично будет выглядеть Украина, когда ЕС и Россия выйдут на стратегическое партнерство,
      То-то один із видатних будівників "русского міра" Лужков (не забули такого?) зараз ніяк не може знайти собі місце ні в Росії, ні в Європі. :) А доки грабував Росію і тягнув награбоване до Європи - доти був добрий. От таке воно - стратегічне партнерство Росії та Європи...

      Они-то без нас обойдутся, а вот мы...
      Не буду вживати слів типу "повія" та "утриманка", але сильні та повноцінні люди живуть своїм розумом та для себе, а не заради когось...

      То, что называется "Русским миром", это и наш мир.
      Я завжди знав, що химера - це світ третьосортної креольської інтелігенції. ;)

      Почему мы вдруг должны отказываться от своего вклада в развитие такой огромной территории только на том основании, что название не нравится?
      Намагаєтеся зіграти на українській бережливості, що іноді переходить у скупість? :) А навіщо українцям освоювати чужу погану територію замість своєї доброї землі? Тим більше, що більша частина цієї вкрай непридатної території була звичайною в'язницею, куди люди їхали не своєю волею.

      Еще большой вопрос, в какой мере этот мир не украинский. Достаточно вспомнить грамматику Смотрицкого, вклад украинцев в развитие системы образования Российской Империи, Гоголя, Короленко, Вернадского, Брежнева, Хрущева и многих других, без которых немыслимы российские наука, культура и государственное управление.
      Помиляються люди - буває. :) Я вже мовчу про те, що сама Україна з того вкладу отримула собі лише лихо та регрес, але ж навіть росіяни нам за це не тільки не дякують (згадайте Путіна про Другу Світову війну), а нас же за це ненавидять і проклинають... Так що нема чого ходити манівцями по величезних територіях з комарами та болотами, а давайте будувати свою націю...

      А сколько сил украинцев вложено в строительство предприятий, железных дорог, плотин и т.д?
      Весь ГУЛаг на українських кістках стоїть...

      Давайте это все сольем, бросим и побежим попрошайничать в ЕС.
      В ЄС ми працюємо - як рівні з рівними. А от в "русском мірє" з нас роблять навіть не жебраків, а безправних рабів, гарматне м'ясо, а при потребі і морять голодом.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.26 | Уважний читач

       Геніально. Посіяти 100 гектарів, щоб довгоносик вдавився

       > А сколько сил украинцев вложено в строительство предприятий, железных дорог, плотин и т.д?

       Так, мільйони українських життів витрачено на створення неефективних виробництв, які втім достатні для забезпечення ситого життя крємльовської братви. Це дуже добре, треба повторити. Русскій моск - бєссмислєнний і бєспащадний.
      • 2011.01.26 | RedBagira

       Re: Язык для меня просто язык,

       GreyWraith пише:
       > Якщо з'являється така химера, як "русскій мір", що намагається пожерти реальність, то їй доводиться протидіяти.

       Так противодействуйте. Только так, чтобы эффективно было. Пока что все попытки противодействия словно специально направлены на то, чтобы толкать половину населения в этот "Русский мир".

       > Цікаво, чи розуміє це дешевий клоун Табачник, вперто намагаючись нав'язати людям, яким зручніше розмовляти українською мовою, непотрібну їм російську мову? ;) До того ж майже рік практики вже чітко показав провальність цієї політики...

       А кому он ее навязывает? Речь идет о праве выбора. Мне было бы действительно удобнее получать образование на русском, а вот во Львове, я уверена, что и вопрос такой не возникнет. Почти все выберут украинский, а, если пара человек желающих учиться на русском найдется, вполне можно поехать в другой город.

       > Поки що повними неадекватами себе показують вже згадані мною такі видатні представники "русского міра", як Азаров, Табачник, а також якісь кримчанці, що вимагають запровадити в Україні єдину державну мову - російську, одеський мер Костусєв, у якого руки не стоять організувати прибирання снігу, але який вже по-нацистськи забороняє в місті українську мову, а особливо - купа російських церковників, одні з яких проповідують аскетизм, вдягнувши годинники вартістю в добру машину, а інші заявляють, що у згвалтуваннях винні лише жертви, і намагаються накинути людям норми одягу для побуту...

       Полная каша.
       1. С одним государственным русским - это явный перегиб. Насколько я понимаю, это симметричный ответ на агрессивную риторику в отношении русского. Никто на самом деле никогда этого не сделает, поелику глупо и нереально.
       2. Костусев украинский не запрещал, а разрешил подавать документы также на русском. Как говорят в Одессе, это две большие разницы.
       3. А причем здесь вообще церковные мракобесы? Кто их слушает?

       > Тоді по-Вашому виходить, що Гітлер, шуруючи на Схід за ресурсами, був крутим, прогресивним і правим євразійцем? :lol:
       > Він же ж того самого прагнув - об'єднати врешті-решт західноєвропейські технології із азіатськими ресурсами, чи не так?

       Начались упражнения в демагогии.
       Я так полагаю, Вы сравниваете нынешний ЕС с Гитлером?

       >
       > Так й мені доставляє Ваш нацизм: виходить, що Ви вважаєте азіатів та навіть східноєвропейців неповноцінними людьми, нездатними придумати та освоїти технології, і доля яких - лише віддавати свої ресурси вищій расі. :lol:

       "Ты сказал" (с)

       > То-то один із видатних будівників "русского міра" Лужков (не забули такого?) зараз ніяк не може знайти собі місце ні в Росії, ні в Європі. :) А доки грабував Росію і тягнув награбоване до Європи - доти був добрий. От таке воно - стратегічне партнерство Росії та Європи...

       А по-Вашему миссия Европы воров крышевать? Там и так проблем хватает в виде турок и негров. Надо еще и с Россией отношения портить, забирая к себе весь мусор.

       > Не буду вживати слів типу "повія" та "утриманка", але сильні та повноцінні люди живуть своїм розумом та для себе, а не заради когось...

       О том и речь. Вместо того, чтобы подумать, уловить тенденции мирового развития и найти в них свое место, Украина ищет, к кому бы в содержанки пойти. Еще и утомляет всех своими застарелыми комплексами.
       Есть два примера: Армения и Вьетнам. Армения, вместо того, чтобы, получив независимость, развивать отношения с соседними странами, задалбывает всех геноцидом 1915 г. (!). Кому это интересно вообще? В результате они сами себя загнали в тупик и существуют только благодаря России, иначе их просто турки в азербайджанцами сожрут. Вьетнам, пережив в 20 веке две страшные войны с Францией и США, оставил все обидки и спокойно работает с этими странами, получает инвестиции и технологии.
       На обиженых воду возят.
       У Украины больше оснований, чем у кого-либо, выступать за континентальное объединение, которое отлично может произойти и без нас. Не далее, как вчера, еврокомиссар по энергетике заявил, что Европа сомневается в целесообразности ремонта украинской ГТС, поскольку скоро появятся Северный и Южный потоки. И отправил нас с Россией договариваться. Если газ в ГТС будет, можно и о ремонте поговорить. Вот и вся любовь. :)

       > Намагаєтеся зіграти на українській бережливості, що іноді переходить у скупість? :) А навіщо українцям освоювати чужу погану територію замість своєї доброї землі? Тим більше, що більша частина цієї вкрай непридатної території була звичайною в'язницею, куди люди їхали не своєю волею.

       Надо же, клятая КПСС загоняла молодые семьи на север по 3000 руб./мес зарабатывать и потом кооперативы строить. :) Во гады, а?
       А вот о деградации украинской земли не надо. Всю жизнь было: когда едешь в поезде в Москву, сразу видно, где Украина. Садики, заборчики, каждый клочок земли обработан. Вы сейчас ради интереса проедьте и полюбуйтесь на заросшие поля и развалины коровников и птицефабрик, поржавевшую технику и этот долбаный рапс, после которого о черноземах можно будет забыть навсегда. Москали мешают?

       > В ЄС ми працюємо - як рівні з рівними.

       Не будете ли так любезны для иллюстрации равенства подсказать структуру украинского экспорта в ЕС и импорта из ЕС?

       >А от в "русском мірє" з нас роблять навіть не жебраків, а безправних рабів, гарматне м'ясо, а при потребі і морять голодом.

       О чем это?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2011.01.26 | GreyWraith

        Re: Язык для меня просто язык,

        RedBagira пише:
        ...толкать половину населения в этот "Русский мир".
        Ну, 17% ніколи ще не були половиною, тим більше, якщо врахувати, що серед них більшість - не повноцінні росіяни, а напівкровки та метиси. Але що ж то за такий бридкий цей "русскій мір", що до нього так не хочеться навіть русофілітикам йти, і вони його використовують лише як інструмент для шантажу? ;)

        А кому он ее навязывает?
        70% українських громадян, які вважають своєю рідною мовою українську.

        Речь идет о праве выбора.
        Що таке право вибору по-російськи, можна побачити у Вас під боком у Севастополі, де міська влада разом із російськими нацистами вже декілька років цькує єдину українську школу...

        Почти все выберут украинский,
        Ладно про Львів, але як бути з Києвом, де останні роки від 80 до 90% батьків вибирали україномовну освіту? Або з приводу того ж Севастополя - Ви навіть і думки не можете допустити, що і там знайдуться бажаючі вчитися українською?

        а, если пара человек желающих учиться на русском найдется, вполне можно поехать в другой город.
        У Львові є російська школа...


        > > Поки що повними неадекватами себе показують вже згадані мною такі видатні представники "русского міра", як Азаров, Табачник, а також якісь кримчанці, що вимагають запровадити в Україні єдину державну мову - російську, одеський мер Костусєв, у якого руки не стоять організувати прибирання снігу, але який вже по-нацистськи забороняє в місті українську мову, а особливо - купа російських церковників, одні з яких проповідують аскетизм, вдягнувши годинники вартістю в добру машину, а інші заявляють, що у згвалтуваннях винні лише жертви, і намагаються накинути людям норми одягу для побуту...
        >
        > Полная каша.

        Пробачте, Ви хотіли написати, що правда Вам очі коле? :lol:

        1. С одним государственным русским - это явный перегиб. Насколько я понимаю, это симметричный ответ на агрессивную риторику в отношении русского.
        Я згоден, що з нашого боку теж трапляються неадеквати, але ми їм негайно без нагадування самі хвости вкручуємо і ставимо на місце. А з Вашого боку тут же починаються виправдання і ледве не заохочення. Хто ж тоді винен, що з проросійського боку так важко визначити, хто адекватний, а хто ні?

        Никто на самом деле никогда этого не сделает, поелику глупо и нереально.
        Ну, але ж спроби таки були в минулому - аж до нав'язування великої російської культури за допомогою розстрільних команд. І зараз не припинилися, проте доки українці ще не деморалізовані та мають силу, спроби йдуть через хитрість (зокрема, через демагогію про якесь там право вибору). Попередній сумний досвід підказує, що краще не ризикувати...

        2. Костусев украинский не запрещал, а разрешил подавать документы также на русском. Как говорят в Одессе, это две большие разницы.
        В повідомлення йшла мова про заборону подавання документів українською мовою. Тобто - про дискримінацію людей за національною ознакою, одну із ознак нацизму між іншим. От таке право вибору по-російськи.

        3. А причем здесь вообще церковные мракобесы? Кто их слушает?
        Не скажіть. От Янукович головному російському попу-лицеміру мало не під хвоста заглядає. І вони вже хвости порозпускали конкретно. Наприклад, в Києві, не питаючи мене, пограбували міський бюджет на 10 мільйонів...

        Начались упражнения в демагогии.
        Ні, просто в аналогії. Я на основі фактів дійшов до висновку, що у євразійства та нацизму багато спільного.

        Я так полагаю, Вы сравниваете нынешний ЕС с Гитлером?
        Гітлер - це особа, а не держава. А Третій Рейх, керівником якого він був, так само є частиною історії Німеччини, як і ЄС...


        > > Так й мені доставляє Ваш нацизм: виходить, що Ви вважаєте азіатів та навіть східноєвропейців неповноцінними людьми, нездатними придумати та освоїти технології, і доля яких - лише віддавати свої ресурси вищій расі. :lol:
        > "Ты сказал" (с)

        Нема що заперечити?

        > То-то один із видатних будівників "русского міра" Лужков (не забули такого?) зараз ніяк не може знайти собі місце ні в Росії, ні в Європі. :) А доки грабував Росію і тягнув награбоване до Європи - доти був добрий. От таке воно - стратегічне партнерство Росії та Європи...
        >
        > А по-Вашему миссия Европы воров крышевать? Там и так проблем хватает в виде турок и негров. Надо еще и с Россией отношения портить, забирая к себе весь мусор.

        Не так давно цей самий Лужков, якого Ви тут обзиваєте злодієм та сміттям, був дуже і дуже шанованим гостем у Севастополі у таких, як Ви. І коли українська влада його туди не пускала (хоча б для того, аби те сміття щось у нас не вкрало), то такі, як Ви вили та біснувалися про русофобію та порушення прав людини. :)

        Я так розумію, одією із ознак знаменитої загадкової російської душі є безпринципність?

        О том и речь. Вместо того, чтобы подумать, уловить тенденции мирового развития и найти в них свое место,
        Ну, з тенденціями можна здорово помилитися. Он коміки теж багато яких тенденцій світового розвитку вловлювали - аж потім ЗНЕНАЦЬКА виявилося, що насправді все не так, як вони думали. :lol:

        Украина ищет, к кому бы в содержанки пойти.
        Це про встановлення взаємовигідних стосунків із Заходом? А стосунки із Росією - то ніякого утриманства, одна лише безпробудна братська дружба народів, чи не так? :lol: То-то Росія з усіма своїми сусідами перегризлася і всім дорікає саме утриманством (звісно, крім Китаю, бо страшно).

        Армения, вместо того, чтобы, получив независимость, развивать отношения с соседними странами, задалбывает всех геноцидом 1915 г. (!). Кому это интересно вообще? В результате они сами себя загнали в тупик и существуют только благодаря России, иначе их просто турки в азербайджанцами сожрут.
        Тобто, Ви припускаєте нову загрозу геноциду для вірмен? Значить, це, як Ви пишете, "задовбування", як не сумно, своєї актуальності не втратило...

        Вьетнам, пережив в 20 веке две страшные войны с Францией и США, оставил все обидки
        Ну, судячи із результатів тих воєн, то Франція та США мали б ображатися. ;)

        На обиженых воду возят.
        То-то дня не проходить, щоб Росія на когось не образилася. :) Найбільше вона ображена на тих, кому найбільше завинила. Ну і на США - через комплекс меншовартості...

        У Украины больше оснований, чем у кого-либо, выступать за континентальное объединение, которое отлично может произойти и без нас.
        От нехай і об'єднуються без нас. Нам-то який толк із цього?

        Не далее, как вчера, еврокомиссар по энергетике заявил, что Европа сомневается в целесообразности ремонта украинской ГТС, поскольку скоро появятся Северный и Южный потоки. И отправил нас с Россией договариваться. Если газ в ГТС будет, можно и о ремонте поговорить. Вот и вся любовь. :)
        Що ж, на це можна було чекати, з огляду на падіння видобутку газу в Росії. Видно, вже не розраховують на солідні об'єми і шукають інших поставщиків.

        А з приводу домовляння - Росія справи веде так, що це дістало навіть таку її підстилку, як Азарова, тому, схоже, ніякого результату цього домовляння не хоче. Ні - так ні. Досі газові війни переживали, попри зраду тієї ж Тимошенко; беде менше гешефтів навколо газу - буде менше шахрайства і крадіжок.

        Надо же, клятая КПСС загоняла молодые семьи на север по 3000 руб./мес зарабатывать и потом кооперативы строить. :) Во гады, а?
        Спочатку справді заганялося силою. Потім, коли заганялка відвалилася, прийшлося платити фантастичні гроші. І то не дуже туди їхали (Ви ж не з-за полярного кола пишете, а із теплого Севастополя ;) ). А тепер просто стали втікати, коли інфраструктура повалилася.

        Видно, не так в тих краях і добре...

        Всю жизнь было: когда едешь в поезде в Москву, сразу видно, где Украина. Садики, заборчики, каждый клочок земли обработан.
        І зараз так. Лише контраст збільшився...

        Вы сейчас ради интереса проедьте и полюбуйтесь на заросшие поля и развалины коровников и птицефабрик, поржавевшую технику и этот долбаный рапс, после которого о черноземах можно будет забыть навсегда. Москали мешают?
        Якщо Ви пишете про околиці Севастополя, то Ваша причина може бути вірогідною. А в інших місцях - що було колгоспне ЗАКОНОМІРНО розвалилося без дешевої праці. А що стало приватне - розвивається, наприклад, із совкових часів Україна забула про імпорт хліба і навіть його експортує.


        > > В ЄС ми працюємо - як рівні з рівними.
        >
        > Не будете ли так любезны для иллюстрации равенства подсказать структуру украинского экспорта в ЕС и импорта из ЕС?

        А до чого структура експорту та імпорту до рівності?

        >А от в "русском мірє" з нас роблять навіть не жебраків, а безправних рабів, гарматне м'ясо, а при потребі і морять голодом.
        >
        > О чем это?

        Про спільну історію України та Росії.
      • 2011.01.26 | nataraja

       вот і панаварілі

       Така проповідь, пане ГрейВрей, якою би дотепною Вам не здавалася (мабуть), подовжила президентства Я-ча ще на рік:(

       Треб людей єднати, а не навпаки -- відштовхувати.
   • 2011.01.25 | hrcvt

    Re: А они специально ищут

    думаю, в цьому випадку діаспорність ні при чому, бо любителі вишукувати єврейські впливи є і в Україні.
 • 2011.01.25 | Sean

  не може

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.25 | Георгій

   Та то ж було риторичнe питання...

   Звичайно ж, нe можe, як нe можe українську замінити мова банту або каталан. Цe пан Cірка задав суто риторичнe питання.

   Cправжнє питання в тому, чи зможe українська мова замінити російську, враховуючи, що наразі всe-таки абсолютна більшість українських інтeлeктуалів, нe кажучи вжe про світ бізнeсу, користується в побуті російською, яка для них РІДНА (тобто така, що вони пeрeдаватимуть її своїм дітям та онукам). Моє вражeння такe, що практично всі поза Галичиною та Волинню вжe якось знeвірилися в тому, що українська мова будe рідною людям. Я чув, наприклад, що сeрeд молодого покоління львівян вжe дeсь трeтина пeрeважно російськомовні. А російський наступ триває.
  • 2011.01.26 | Мірко

   А московська таки може, га?

   Крам на експорт (на захід!) має етікетку іздєлано в Украине, (чи як же там по москальськи)
   І це було за премєрства Тимошенко, не треба звалювати на Януковича.
 • 2011.01.25 | IH

  Re: Чи може іврит замінити українську?

  Дякую за Вашу статтю. Чи плануєтe Ви її опублікувати також у газeтах?
  Вона - як і статті Братів Капранових
  1) "УКРАЇНСЬКА МОВА - ЦЕ НЕ ХРІН МОРЖОВИЙ"
  ( http://www.kobzar.com.ua/index.php?id=4&theme_id=27 ),

  2) "Закриваємо тему Або Востаннє про мовне питання"
  ( http://www.kobzar.com.ua/index.php?id=4&theme_id=28 )
  статті багатьох інших авторів - заслуговує на цe.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.25 | Георгій

   Капранових читав - добрe, смішно

   Алe потрібно щe щось, окрім гумору, а от що...?
  • 2011.01.25 | nataraja

   З першої статті випливає, пробачте, лише те, що просте циганча...

   розбирається у суспільних викликах краще за братів-видавців.

   Ну а порівнювати Англію -- славетну світову імперію, із Україною, частина політиків якої вперто (і лише з від*ємним і від*ємнішим результатом, що й не дивно) хочуть, щоб її вважали національною державою (у культурному сенсі), та ще й давньою -- безглуздо.

   З точки зору державних прибутків Україна ще й бідна держава, а відтак мусить пристосовуватися до внутрішніх та зовнішніх реалій.

   А з огляду на тенденції розвитку, краще би їй якогомога швидше втілити пораду капранового циганча, інакше доведеться увводити у якості державних ще й румунську, польську, словацьку, угорську, визнавати окремим народом не лише русинів, але й донбасян, галичан, тощо. І врешті-решт, зрозуміло, що буде.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.25 | nataraja

    А друга стаття -- лаконічний і правдивий аналіз нашої господарської моделі

    Але, на жаль, допоки не буде розрубано сотні дискримінативних для нас угод, зокрема і щодо членства у СОТ -- змінити все це неможливо. Ніяк.

    Та якщо хтось почне це робити, може із ним статися дуже швидко "прикра несподіванка". З тих чи інших причин українців приречено -- мовчазною угодою "лідерів світового бізнесу", до числа яких увходять і наші "братели" (саме так, якби ми тут не плювалися -- це нікого не цікавить) -- приречено бути гешефтярами-споживачами, загальноконтинентальною континентальною зоною сірої та чорної торгівлі. Про те, що Україна сидить на найбільшій кешевій оптово-роздрібній економіці у Європі -- писали ще у середині 2000-х. А зараз кажуть, що тут знаходиться 6% готівкового долара США.

    Якщо українці хочуть жить як люди, їм доведеться поборювати олігархію, якій, як і у багатьох десятках країн сучасного світу невигідно виробляти (все Китай зробе!) і ділитися надприбутками ("бо ви лохи").

    А питання націдентичності та фільології, хоч і цікаві з точки зору "банальної ерудиції", але якщо мова про українську -- то це витратна стаття бюджету. Якби прикро це не звучало.
  • 2011.01.25 | thinker

   ІВРИТ МОЖЕ ЗАМІНИТИ УКРАЇНСЬКУ МОВУ - ЧОМУ?

   Дуже просто, - є вже досвід, коли ІВРИТ був однією з мов, на рівні російської, в часи УНР, офіційною мовою ділового державного спілкування! Це НАША Історія! Це саме, до речі, було і в Білорусії в 20 роках минулого століття!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.26 | zаброда

    Історія з географійов

    thinker пише:
    > ІВРИТ був однією з мов, на рівні російської, в часи УНР, офіційною мовою ділового державного спілкування! Це НАША Історія! Це саме, до речі, було і в Білорусії в 20 роках минулого століття!

    Якби якогось макументика! Га! Бо важко повірити! Про іврит! Може, їдиш? У 20-х того сторіччя?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.26 | thinker

     Re: Історія з географійов

     так, ідиш-іврит - ХТО ЯК ВМІВ РОЗМОВЛЯТИ...
 • 2011.01.26 | Andrij

  Re: Чи може іврит замінити українську?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.26 | thinker

   Re: Чи може іврит замінити українську?

   Ваша думка є ПЕРЕКОНЛИВОЮ!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua