МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пацани вже поділили військовий ліцей у Кременчуці

01/25/2011 | Майдан-ІНФОРМ
Полковника Володимира Полякова, який 10 років тому створив навчальний заклад для майбутніх офіцерів, примусили написати заяву про звільнення.
Зробив це начальник обласного ліцею з посиленою військовою підготовкою після 50 (!) перевірки. Формальною причиною цькування керівника стала скарга бабці одного з колишній ліцеїстів. Справжньою ж В.Поляков називає «інтерес» до ліцею Володимира Коваленка, голови Автозаводської райради й головного регіонала району за сумісництвом.
Про те, що Володимир Поляков, начальник обласного військового ліцею, розташованого в Кременчуці, написав заяву на звільнення, він особисто повідомив журналістам на прес-конференції, що відбулася сьогодні 25 січня.
В.Поляков, якого з травня минулого року перевіряють численні комісії пояснює: написав заяву на звільнення, аби припинити знущання над колективом.
Останньою краплею стало те, що в ліцей прибула комісія обласного управління освіти в тому самому складі, що приїжджала з черговою перевіркою за тиждень до того. Начальник зрозумів: на нього дано команду «фас».
Сам Володимир Поляков у цей час перебував у лікарні з мікроінсультом.
Що керівника військового ліцею можуть звільнити газета «Кременчуцький Телеграф» повідомила ще минулого тижня. Назвала й особу чиновника, зацікавленого у цій відставці. Це голова Автозаводської райради Володимир Коваленко.
Здавалося б, посада не така вже й значуща, та й військовий ліцей В.Коваленку не підпорядкований. Однак, Володимир Коваленко – не просто такий собі сірий чиновник, він – головний регіонал Автозаводського району. До того ж, загальновідомо, що Володимир Миколайович має не лише непогані зв’язки у облдержадміністрації, але й у мінобороні та інших відомствах.
На жаль, отримати коментар самого В.Коваленка журналістам наразі не вдалося.
Однак, цього тижня співробітники ліцею озвучили неофіційну інформацію: на місце їх нинішнього начальника вже є кандидатура. Це перший заступник голови Автозаводської райради, колишній військовий Віталій Добрунов. Нібито працевлаштувати в ліцей свого заступника В.Коваленко вирішив, аби виконати вказівку президента про скорочення апарату управління. Ні підтвердження, ні спростування цієї інформації немає.
В.Коваленко чи хтось інший, та зрозуміло, що у відставці полковника Полякова зацікавлені високі посадовці.
Неофіційно співробітники ліцею говорять: їхньому начальнику погрожують. Мовляв, як не напишеш заяву, може дійти до розформування ліцею.
Мер Кременчука Олег Бабаєв, сам офіцер у відставці, який кількома днями раніше схвально відгукнувся про роботу військового ліцею і обіцяв заступитися за Володимира Полякова, несподівано змінив свою точку зору. В.Поляков, людина інтелігентна, що не звик до різких висловлювань, говорить: під час особистої розмови з мером помітив, що той не надто схильний його підтримувати. Хоча й обіцяв «розібратися в ситуації».
(Іронія долі в тому, що одна з перевірок у військовий ліцей приїжджала кілька місяців тому саме на прохання Олега Бабаєва, який одночасно є нардепом і до якого бабуся-скаржниця, що воює з начальником ліцею, зверталася під час минулих місцевих виборів. Та комісія, як і попередні, нічого серйозного «накопати» на Полякова не змогла. Тож нинішній мер, на думку журналістів, навряд чи погано обізнаний з ситуацією навколо ліцею. Тим більше, що про спроби змусити Полякова піти писали газети).
В.Поляков говорить, що формальним приводом для майже 50 перевірок, які довелося пережити ліцею за останній рік стала скарга бабусі одного з колишніх ліцеїстів, яка скаржилася на три речі: 1) вихованців ліцею ставлять у нічні наряди; 2) вихованці голодують; 3) її онуку на одному з урочистих парадів довірили не прапор нести, а роздавати повітряні кульки.
Жодна з перевірок різних інстанцій, що приїжджали до ліцею, не визнала роботи начальника ліцею незадовільною. Не отримував він ніяких стягнень. Єдине обґрунтоване зауваження, яке вже давно усунули: ліцеїстів не ставити в караул у нічний час.
Порушення усунули, нічний караул скасували. Але перевірки не припинилися…
На захист В.Полякова, який у місті відомий своїм принциповим нехтуванням хабарів та різноманітних темних схем, що, власне, й дозволило ліцею стати престижним навчальним закладом, виступили і батьки ліцеїстів, і численні організації-партнери: громадські організацій та підприємства міста, представники яких входять до опікунської ради закладу. Батьки понаписували свої листи в усі інстанції, аж до адміністрації президента.
Та сам В.Поляков мало вірить у те, що їх почують. Ситуацію, що склалася в обласному ліцеї з посиленою військовою підготовкою в четвер, 27 січня, має розглянути комісія з питань освіти обласної ради.

Юлія Билина,
Медіа-центр «Репортер», м.Кременчук

Дивіться також: http://www.telegraf.in.ua/kremenchug/2011/01/22/news_13752.html

Відповіді

  • 2011.01.26 | Перехожий

    Re: Пацани вже поділили військовий ліцей у Кременчуці

    І тепер батьки заберуть своїх дітей з ліцея? Чи рахунки за навчання перестануть сплачувати?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".