МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Адвокат повідомив про те, як СБУ катувало "тризубівця" Василя Лабайчука

01/27/2011 | Майдан-ІНФОРМ
Адвокат затриманого "тризубівця" Василя Лабайчука Віктор Ніказаков розповів Gazeta.ua про чергові методи тиску, які практикують над його підзахисним.

Про них правозахисник дізнався під час другої зустрічі з своїм підопічним. За його словами хлопця двічі возили в Запорізьке управління СБУ, де залякували та застосовували тортури.

"Першого разу возили за кілька днів після затримання 15 чи 16 січня. Василь вже збився з ліку днів – не пам'ятає дати. Під час допиту були присутні п'ять-шість чоловік. Задавали питання стосовно підриву пам'ятника Сталіна. Василь відмовлявся давати свідчення. В цей час присутні погрожували. Казали, що назад в міліцію його везтимуть темними вуличками, і з ним може щось погане статися" , - переповідає слова клієнта Ніказаков.

Другий допит був 21 січня, коли Лабайчук вже мав адвоката.

"Порушуючи закон, працівники СБУ відмовилися повідомити мене про допит. Знову питали його про теракт. Коли він відмовився будь що говорити без адвоката, робили йому так звану "дибу". Руки заламують назад, і хтось різко тягне за них до верху. При цьому людина від болю змушена нахилити тіло вперед, так що голова опиняється на рівні нижче колін. Василя в такій позі тримали кілька хвилин в кабінеті, а потім ще з 10 хвилин в коридорі. Він не піддався тортурам. Врешті його знову відвезли в міліцію", - повідомив адвокат.

Після заяви Ніказакова про нелюдські умови утримання "тризубців" його підопічного перевели з камери райвідділу міліції в слідчий ізолятор.

"Там принаймні харчування триразове. Щоправда, нормальних умов все одно немає. Уявіть, від дати затримання - 9 січня - Василю досі не надали можливості прийняти душ, чи іншим чином нормально помитися", - обурюється правозахисник.

Лабайчук та інші затримані "тризубівці" проходять по статті "групове хуліганство". Міліція підозрює їх в тому що вони зрізали голову Сталіну біля обкому партії в Запоріжжі.

Раніше Ніказаков повідомляв, що його клієнта та інших членів організації морять голодом в СІЗО.

http://gazeta.ua/index.php?id=369718

Відповіді

  • 2011.01.27 | ЧИТАЧ з МОСХОВЩИНИ

    Re: Адвокат повідомив про те, як СБУ катувало "тризубівця" Василя Лабайчука

    Кущовська - Голова Сталіна - Макіївка - Домодєдово - Хасавюрт і Манєж - акції з одного центру. Спецгруп, наркоманів і зомбі у служб задосить.
  • 2011.01.29 | Evgen.I

    Re: Адвокат повідомив про те, як СБУ катувало "тризубівця" Василя Лабайчука

    Повідомив. І що далі? Знаємо, що СБУ знову стає КГБ (НКВД).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".