МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тут готується мирне народне повстання 2 :)

01/28/2011 | Мірко
Думаю що требе відділити справу українізації-демократизації чи пак десовковізації України від подробиць соціяльної політики.
Іншими словами лише коли повалимо існуючий устрій - аж тоді будемо вибирати чи то націонал-соціялістичну, чи лібертарянську, чи змішено-економічну чи яку ж там іншу політику.

Боюсь що наступаємо на граблі 1918-го року, коли в декого мусіла бути Україна соціялістична або ніяка, чи противно гетьмамнсько-феодальна або ніяка, і т.п.
Очевидно що дісталася нам тоді ніяка.

Слухав Свободівця на Шустері і зрозумів що знов наступаємо на ці граблі. Поставмо то що другорядне і то що можна запровадити опісьля на друге місце.

Відповіді

 • 2011.01.28 | Пані

  Вже все це було

  Мірко пише:
  > Думаю що требе відділити справу українізації-демократизації чи пак десовковізації України від подробиць соціяльної політики.
  > Іншими словами лише коли повалимо існуючий устрій - аж тоді будемо вибирати чи то націонал-соціялістичну, чи лібертарянську, чи змішено-економічну чи яку ж там іншу політику.

  Якщо не обрати це зараз, то існуючий стан відтвориться і заповнить собою ідеологічну порожнечу. На ці граблі вже наступили двічі - в 1991 і 2004, третього разу не буде.

  Українізація-демократизація-десовковізація це добре як для лозунга (який втім не виведе достатніх мас по всій країні). А як жити далі, щоб совок не відтворився? В нас під боком генератор потужний совка - Росія, яка нас в спокої не залишить. Навіть гіпотетично собі уявивши висадку марсіан, тобто перемогу українців-демократів-несовків, на що вони спиратимуться далі? Як переконають народ голосувати за себе? Як проведуть реформи (і які), щоб знищити совок?

  Вже валили Кучму, а потім... Вже ставили Юща, а потім... Не буде більше такого, на манівці народ не заведеш. Бо вже і їжак розуміє, що нема ніяких гарантій від того, що потім не буде ще гірше.

  Не даремно опозиція не може мобілізувати людей, навіть при низькому рейтингу влади. Бо не пропонує нічого нового. Тільки якісна нова програма може мобілізувати реальний спротив зараз.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.28 | Hadjibei

   А для чого той народ кудись вести?

   Народові і в нинішньому стійлі добре. Хай жере те, що обрав.
   Зрештою наша позитвістсько-просвітянська свідома інтелігенція увесь час переймається "народом".
   Народу подобається нинішній стан. Бо як інакше пояснити його (народу) байдужість до всього, що відбувається?
   Народ не любить владу, за те що вона краде. І в той же час народ зневажає тих, хто красти не вміє і не хоче. Мова народу здебільшого до лампочки - аби ковбаса була. Вже й ковбасу відбирають, а йому (народові) все одно все до феньки.
   На дідька мені цей "народ"? Народ дивиться московські новини і кляне на всі заставки "самостійну Україну". Народу Сталіна подавай!
   Отакий у нас народ...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.28 | Пані

    Для себе, для того, щоб змінити своє життя на краще

    Вам подобається скиглити як все погано? Так от змінити це можливо тільки масовими виступами в тій чи іншій формі. Ніяк тут без народу не обійтися.

    Мені не хочеться жити в Росії-2. А ви з Мірком і так в Україні не живете, що вам той народ?

    Крім того за Янука голосувала меншість населення України - 49% від 60% які прийшли голосувати. Мені влом, хтось підрахує нарешті скількі це відсотків від усього населення. Так що не треба гнати про народ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.28 | Hadjibei

     Цифри промовисті

     І вони показують, що більшості "народу" є все одно, яка і чия влада буде в Україні. Я міг би пуститися в тривалі просторікування, чому так склалося історично, але не маю на те часу.
     Якщо коротко - відсутність власної держави зумовлена причинами внутрішніми і тільки.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.28 | Пані

      Цифри в вашій голові

      Hadjibei пише:
      > І вони показують, що більшості "народу" є все одно, яка і чия влада буде в Україні.

      І звідки ж ви таке взяли? З того, що меншість обрала Януковича? Геніальний порахунок.

      І звідки ви взяли, що 40% які не голосували байдуже яка влада? А може їм не було з кого обирати? І нема надії на те, що вибори щось змінять в їх житті.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.28 | Hadjibei

       Отже проблема в лідерах?

       Лідери - це та ж частина "народу". Щодо змін життя на краще, то "народові" треба починати із себе.

       Насамперед треба поважати себе.
       Не давати хабарів. Не дивитися російське телебачення. Не слухати російську попсу. Не дивитися Шустера. Не пиячити. Не слухати московських попів. Не викидати сміття через паркан. Не матюкатися і не плювати на тротуари. Не йти працювати в міліцію. Не палити в громадських місях. Не їхати на червоне світло. Не гризти соняшникове насіння на вулиці. Не купувати шуби на тисячі доларів, коли в хаті навіть пристойних меблів немає. Не бити дітей. Не дозволяти на себе кричати в крамниці чи у транспорті. Список можна продовжити без кінця.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2011.01.28 | Пані

        Re: Отже проблема в лідерах?

        Hadjibei пише:
        > Лідери - це та ж частина "народу". Щодо змін життя на краще, то "народові" треба починати із себе.

        От це народу і розкажіть. А заодно розкажіть, як їм стане жити краще від всього, що ви написали.

        > Насамперед треба поважати себе.
        > Не давати хабарів. Не дивитися російське телебачення. Не слухати російську попсу.

        А що дивитися взамін? Не у всіх є інтернет. А дивитися звикли. Якісної альтернативи не створено за 20 років.

        > Не дивитися Шустера.

        В Шустера в найкращі його часи рейтинг був 20%. Зараз він виходить на каналі з райтингом 2,5%. Так що ітак абсолютна більшість його не дивиться.

        > Не пиячити. Не слухати московських попів. Не викидати сміття через паркан. Не матюкатися і не плювати на тротуари. Не йти працювати в міліцію.

        Якщо порядні люди туди не підуть, то хто ж там залишиться? Ну і заклики в вас.

        > Не палити в громадських місях. Не їхати на червоне світло. Не гризти соняшникове насіння на вулиці.

        То ви, мабуть, давно в Україні були. Я не пам`ятаю, коли востаннє бачила когось з насінням на вулиці. Воно і продається вже лущене.

        > Не купувати шуби на тисячі доларів, коли в хаті навіть пристойних меблів немає. Не бити дітей. Не дозволяти на себе кричати в крамниці чи у транспорті. Список можна продовжити без кінця.

        А сенс? Народ не любить моралізаторів, які вчать його жити.

        До того ж при умові виконання всього що ви написали - куди дінеться влада? Куди дінуться продажні суди, беспредел в ментівні? Куди дінеться бідність? Кому стане краще жити? Спостерігачам як ви?
       • 2011.01.28 | пан Roller

        А что можно?

        Hadjibei пише:
        > Лідери - це та ж частина "народу". Щодо змін життя на краще, то "народові" треба починати із себе.
        >
        > Насамперед треба поважати себе.
        > Не давати хабарів. Не дивитися російське телебачення. Не слухати російську попсу. Не дивитися Шустера. Не пиячити. Не слухати московських попів. Не викидати сміття через паркан. Не матюкатися і не плювати на тротуари. Не йти працювати в міліцію. Не палити в громадських місях. Не їхати на червоне світло. Не гризти соняшникове насіння на вулиці. Не купувати шуби на тисячі доларів, коли в хаті навіть пристойних меблів немає. Не бити дітей. Не дозволяти на себе кричати в крамниці чи у транспорті. Список можна продовжити без кінця.

        А что можно? Кроме шубы у меня почти все сходится. Я кроме магазина никуда не выхожу. Да и то шуба не моя, а жены. А я хочу в куртке сына с восьмого класса уже лет восемь. Стараюсь не включать пятый канал, не могу переносить их рекламу.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2011.01.28 | ziggy_freud

        ваш список містить безліч Не. І лише одне Так.

        Hadjibei пише:
        > Насамперед треба поважати себе.

        от звідси і почнемо. Звідки в людини візьметься самоповага? Лише через здатність впливати на ключові моменти свого життя. Самостійно робити важливі для себе вибори. Ви ж пропонуєте практично все, що піплу нав'язують ззовні, тільки з протилежним знаком.

        наприклад, пишучи про "не слухать рос. попсу" ви в ту саму попсу ще раз піпл тицяєте носом. Хоча крім папси ґалімой падмасковной (с) є ще мінімум сотня різних жанрів музики. А крім того є попса, зроблена в сотні інших країн. Наприклад, нігерійська попса. Або індійська. Або сербська, якщо комусь муляє расова правильність.

        цікаве у вас ставлення до роботи в міліції (поруч з самогоном і сємкамі). То її взагалі не має бути, чи там мають працювати самі зменшені копії Могільова?

        > Список можна продовжити без кінця.

        можна. А навіщо?
      • 2011.01.28 | Sviatoslav D

       Re: Цифри

       Пані пише:
       > І звідки ви взяли, що 40% які не голосували байдуже яка влада?

       А звідки ви взяли оті 40%, що не голосували на президентських виборах?
       Цікаво було б дізнатися і про те, яка ж влада є небайдужою тим, хто не голосує ні за яку, однак самими соціологічними опитуваннями тут не відбудешся.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2011.01.28 | Пані

        Re: Цифри

        Sviatoslav D пише:
        > Пані пише:
        > > І звідки ви взяли, що 40% які не голосували байдуже яка влада?
        >
        > А звідки ви взяли оті 40%, що не голосували на президентських виборах?

        Сорі, помилилася - насправді 30%. Явка про Україні - 69,15%.
        http://www.cvk.gov.ua/pls/vp2010/WP063?pt00_t001f01=700&PT001F01=701

        Що не змінює факта, що за Януковича проголосувала меншість.

        > Цікаво було б дізнатися і про те, яка ж влада є небайдужою тим, хто не голосує ні за яку, однак самими соціологічними опитуваннями тут не відбудешся.

        От і я про це весь час кажу, що головним ресурсом є саме ці громадяни.
        З якими ніхто з політиків і не пробував працювати.
    • 2011.01.29 | papaya

     Re: 49% x 60% = 29.4%

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2011.01.29 | Пані

      Дякую! Отже Януковича вибрали 30%

   • 2011.01.28 | Sakharov

    Re: А для чого той народ кудись вести?

    Hadjibei пише:
    > Народові і в нинішньому стійлі добре. Хай жере те, що обрав.
    > Зрештою наша позитвістсько-просвітянська свідома інтелігенція увесь час переймається "народом".
    > Народу подобається нинішній стан. Бо як інакше пояснити його (народу) байдужість до всього, що відбувається?
    > Народ не любить владу, за те що вона краде. І в той же час народ зневажає тих, хто красти не вміє і не хоче. Мова народу здебільшого до лампочки - аби ковбаса була. Вже й ковбасу відбирають, а йому (народові) все одно все до феньки.
    > На дідька мені цей "народ"? Народ дивиться московські новини і кляне на всі заставки "самостійну Україну". Народу Сталіна подавай!
    > Отакий у нас народ...

    То по вашому виходить що зміни, яких вам абстрактно хочеться, або прийдуть самі, або їх принесе Карлсон на блакитному гелікоптері чи марсияни у вишиванках, або з'явиться Рюріх з Цюриха і всіх умовить що так жити негарно, народ прозріє і почне жити по іншому. Чи раптом з'явиться народний герой - опришок з барткою, викопає у Києві на Майдані схрон і почне святу війну з негідниками. А чи ви чули що реальні зміни відбуваються коли дозріває мовчазна більшість? Думки матеріальні, вони здатні концентруватися і реалізуватися через їхніх виразників, здатних об'єднувати навколо себе носіїв тих думок. І тоді стають можливими дії. Зараз відбувається саме такий процес. Зріє невдоволення. Того самого народу, який вам на дідька і до сраки.
   • 2011.01.28 | Andrij

    Дурниці! Народ наш розумний, добрий, працьовитий.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.28 | пан Roller

     Да, он такой.

   • 2011.01.28 | пан Roller

    Подскажите, на какой частоте он это делает.

    Hadjibei пише:

    > На дідька мені цей "народ"? Народ дивиться московські новини > Отакий у нас народ...

    Подскажите, на какой частоте он это делает.Тоже хочу послушать с вашим народом.
  • 2011.01.28 | saha

   Слово реформи уже так заїздили.

   Це все переливання із пустого в порожнє.
   Якщо і обіцяти, щось і закликати до чогось, то дивіться Монтян.
   Відкриті кадастри і реєстри. щоб будь хто міг дізнатися чия де власність.
   Самоорганізація з будинків, мікрорайонів наведення ладу в себе в дома.
   Паралельно знищення(закриття , переведеня в добровільну форму з "відзнакою" "знаком якості") того що не контролює а породжує корупцію, а це санепідемстанція, пожежники(перевірка пожежної безпеки), техогляд. І наклейка на дверях як мастер-кард, віза чи під охороною "Відповідає таким то вимогам, перевірено такою то організацією" притому що перевіряти може люба організація, що підтвердила фаховий рівень працівників. Наприклад якась з обслуговуючих компаній при страховиках. Хоче магазин понтонутися будьте ласкаві.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.28 | Пані

    Це маленька необхідна умова, але не достатня.

    Від реалізації цього не змінюються трудові відносини - а саме в них і лежить коріння зубожіння мас. І це не вирішує проблему контролю за владою.

    Права власності треба закріплювати безумовно, як і вводити суд присяжних. Це тільки два необхідні кроки. З 10, 20, 100 - хто знає... поки не порахували.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.28 | saha

     Суд присяжних дуже завязаний на декларування доходів і ЗП

     тому що ти зобов́язаний прийти по виклику, і тобі повинні компенсувати твою роботу присяжним.
     Доречі суд присяжних може зролбити для легалізации ЗП і робочих місць більше чим всі економічні стимули. ;). А якщо ще добавити наприклад службу як в армії то зовсім не прикольно отримувати від держави мінімалку ;).
  • 2011.01.29 | Мірко

   Re: Вже все це було

   Пані пише:
   > Українізація-демократизація-десовковізація це добре як для лозунга (який втім не виведе достатніх мас по всій країні). <

   Зрозумів. :( цікаво що хтось зліпив нам кордони так що половина все потягне в протилежний бік - тому пять років тому пропонував референдум Або-або.

   >А як жити далі, щоб совок не відтворився?<

   Писав що не хотів повязувати соціяльну політику із українізацією. Але виходить що це необхідно. Пропоную принципи лібертаріянства - повноваження уряду строго обмежені конституцією - військо/поліція/суд - без права втручання в економіку і т.п. Попросто тоді уряд нематиме важелів для відтворення совку.

   >В нас під боком генератор потужний совка - Росія, яка нас в спокої не залишить.<

   Це приклад нашого почуття меншевартости. Справді Україна повинна бути потужним ґенератором свободи - і Росія боятиметься. (був такий момент...)

   > Навіть гіпотетично собі уявивши висадку марсіан, тобто перемогу українців-демократів-несовків, на що вони спиратимуться далі? Як переконають народ голосувати за себе?<

   Тим що дадуть людям жити в спокою, - не заважатиме уряд приватній ініціятиві.

   >Як проведуть реформи (і які), щоб знищити совок?<

   Ну, були різні варіянти. Щоби обминути кроваву ревілюцію я ще 5 років тому пропонував Або-або. Тепер ця алтернатива малоймовірна. Все ж таки розпочати із генерального страйку.

   > Вже валили Кучму, а потім... Вже ставили Юща, а потім... Не буде більше такого, на манівці народ не заведеш. Бо вже і їжак розуміє, що нема ніяких гарантій від того, що потім не буде ще гірше.<

   Революція. Знищення а не якесь там реформування самих структур Сталінської влади.

   > Не даремно опозиція не може мобілізувати людей, навіть при низькому рейтингу влади. Бо не пропонує нічого нового. Тільки якісна нова програма може мобілізувати реальний спротив зараз.<

   Бо ця опозиція не та. Може треба гасло Свобода людині - свобода народові. ;)

   а далі це:
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.29 | Пані

    Re: Вже все це було

    Мірко пише:

    >
    > >А як жити далі, щоб совок не відтворився?<
    >
    > Писав що не хотів повязувати соціяльну політику із українізацією. Але виходить що це необхідно. Пропоную принципи лібертаріянства - повноваження уряду строго обмежені конституцією - військо/поліція/суд - без права втручання в економіку і т.п.

    Що це конкретно значить "невтручання в економіку"? Що має змінитися у порівнянні з існуючим станом?

    > Попросто тоді уряд нематиме важелів для відтворення совку.

    Відтворення совку це не тільки і не стільки економічна категорія, але й ментальна. Для того, щоб його припинити насамперед треба відбудувати власний інформаційний простір, який має замінити російський. Для цього потрібна не тільки політична воля, але і значні кошти.

    > > Навіть гіпотетично собі уявивши висадку марсіан, тобто перемогу українців-демократів-несовків, на що вони спиратимуться далі? Як переконають народ голосувати за себе?<
    >
    > Тим що дадуть людям жити в спокою, - не заважатиме уряд приватній ініціятиві.

    Це привабливо для представників бізнесу включно з малим і середнім. Це по різним оцінкам від 1 до 3 мільйонів людей. Беремо максимальну оцінку. Хай буде 3 плюс їхні сім`ї - ну 6 мільйонів від сили. Вибори з таким резервом не виграєш.

    > > Вже валили Кучму, а потім... Вже ставили Юща, а потім... Не буде більше такого, на манівці народ не заведеш. Бо вже і їжак розуміє, що нема ніяких гарантій від того, що потім не буде ще гірше.<
    >
    > Революція. Знищення а не якесь там реформування самих структур Сталінської влади.

    Знищили припустимо, а що відбудувати замість?

    > > Не даремно опозиція не може мобілізувати людей, навіть при низькому рейтингу влади. Бо не пропонує нічого нового. Тільки якісна нова програма може мобілізувати реальний спротив зараз.<
    >
    > Бо ця опозиція не та. Може треба гасло Свобода людині - свобода народові. ;)

    Навряд чи якесь навіть найкраще гасло зараз здатне мобілізувати народ.

    > а далі це:

    Там тільки пропозиція змінити податок (неясно який саме) і реформування війська. Ви ж самі розумієте, що цього - мало. Податок знову таки хвилює тільки вищезгаданих представників бізнесу. А армію реформувати звісно треба.
  • 2011.01.29 | Георгій

   "В нас під боком генератор потужний совка - Росія..."

   Чудово сказано, "ріспeкт" Пані. І досить багатьом українцям цe дужe подобається (так, самe подобається, а нe тe, що вони байдужі чи їх цe просто коньюнктурно влаштовує). "У нас с русскими одна душа." Останнім часом став спілкуватися на Фeйсбук з українцями зі Cходу і Півдeнного Cходу України, і чую цeй вислів постійно, так, що аж нудить...
 • 2011.01.28 | Sakharov

  Тут готується мирне народне повстання?

  Ні,тут живе Рабинович. А повстання готується поверхом вище.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.28 | Пані

   Поверхом вище я наведу лад

   І зроблю черговий дайджест гілки обговорення.
 • 2011.01.29 | Арій.

  А не підскажете, де готується немирне народне повстання? Бо мирні ні до чого не привели.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.29 | Koala

   Немирні також

  • 2011.01.29 | Пані

   Не тут. Принцип Майдану - ненасильницький спротивCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua