МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Запорізьке СБУ катувало «тризубівця» до дня Соборності?

01/28/2011 | Майдан-ІНФОРМ
За інформацією, отриманою ГРАДом від адвоката Володимира Прудовського, який захищає «тризубівця» Анатолія Онуфрійчука, останнього 22 січня цього року піддали жорстоким тортурам під час допиту в Запорізькому обласному управлінні СБУ.

У відповідь на законні вимоги Онуфрійчука забезпечити присутність при допиті його адвоката, слідчі СБУ спочатку вдалися до брутальних погроз фізичної розправи, а потім понад півгодини катували його «дибою», вивернувши за спиною закуті у наручники руки над головою «тризубівця».

Про такі самі тортури, якими 21 січня катували у запорізькому СБУ іншого «тризубівця» Василя Лабайчука, заявив його адвокат Віктор Ніказаков. ( http://www.banderivets.org.ua/index.php?page=pages/news/world/3156 )

Заява координатора ГРАДу Андрія Денисенка

«Особливо цинічним є катування патріота Онуфрійчука 22 січня у день Соборності України, який, за повідомленням сайту Служби безпеки України, було «вшановано в усіх регіональних управліннях СБУ». Слідчі, які вдалися до цих тортур, нічим не відрізняються від катів ЧК-НКВД і є продовжувачами кривавих справ сталінських поплічників Берії та Єжова, а не офіцерами української спецслужби.

Сьогодні вже очевидно, що «справа Тризубу», яку влада намагається сфабрикувати на зразок «Дела врачей» та «Дела вредителей», розсипається на очах. Єдине обвинувачення, що може пред’явити влада в суді – це відпил голови незаконно встановленому погруддю Сталіна, якого в Україні офіційно визнано злочинцем. А це, як максимум, тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

З одного боку, утримання хлопців під вартою є абсолютно незаконним і за це доведеться комусь відповідати. З іншого, за нашими даними, перед міліцією та СБУ поставлена задача розгромити «Тризуб», дискредитувати «Свободу» і посадити якомога більше їхніх активістів. Очевидно, що «тризубівців» катують з метою добитися зізнання у підриві пам’ятника Сталіну. Це єдиний спосіб запроторити їх за грати, попри заяви самого Тризубу про те, що вибух – провокація для розправи з організацією».

http://dniprograd.org

Відповіді

 • 2011.01.28 | Evgen.I

  Re: Запорізьке СБУ катувало «тризубівця» до дня Соборності?

  Повідомили. Що далі? Є хмари правозахисників, адвокатів. Бояться втратити корито?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.28 | BROTHER

   Далі, якщо наші відмовчуються, єдиний шлях закордон

   Evgen.I пише:
   > Повідомили. Що далі? Є хмари правозахисників, адвокатів. Бояться втратити корито?
   ****************************************

   Я теж не розумію, як це можливо, тримати людину загратами незаконно. Але у нас на закон плюють. Тому вважаю, що треба підняти галас в інтернеті, надіслати листи до міжнародних правозахисних установ, посольств іноземних держав в Україні, Європейського Союзу і т.п.

   Відпил українцем макітри у бюста Сталіна - диктатора, що визнаний у нас в країні і в світі злочинцем, не є злочином взагалі. Бо навіть приватне подвір'я все ще українська земля, мають враховувати українські закони, а тих комуняк самих треба на дибу!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.28 | Пані

    Re: Далі, якщо наші відмовчуються, єдиний шлях закордон

    BROTHER пише:
    > Evgen.I пише:
    > > Повідомили. Що далі? Є хмари правозахисників, адвокатів. Бояться втратити корито?
    > ****************************************
    >
    > Я теж не розумію, як це можливо, тримати людину загратами незаконно. Але у нас на закон плюють. Тому вважаю, що треба підняти галас в інтернеті, надіслати листи до міжнародних правозахисних установ, посольств іноземних держав в Україні, Європейського Союзу і т.п.

    Листи приготували і відіслали. По кожній конкретній справі окремо. Я думаю, є сенс підготувати щось узагальнююче. Я почала вже, дивися в статтях, правозахисники обіцяли роздуплитися правовою оцінкою.

    > Відпил українцем макітри у бюста Сталіна - диктатора, що визнаний у нас в країні і в світі злочинцем, не є злочином взагалі. Бо навіть приватне подвір'я все ще українська земля, мають враховувати українські закони, а тих комуняк самих треба на дибу!

    Бюст незаконний, це навіть місцевий гауляйтер визнав.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.28 | 2

    в письмах в посольства не раскрывайтесь полностью. Могут депортировать.

    BROTHER пише:

    > надіслати листи до міжнародних правозахисних установ, посольств іноземних держав в Україні... тих комуняк самих треба на дибу!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.29 | BROTHER

     Це жарт? ги-ги-ги

     Мені пох, хай депортують, я і так більшість часу живу закордоном. Мені шкода, бо я сам з Запоріжжя. Я знаю людей тамтешніх, не все там просто.

     Я можу підпрягти декілька українців, що є громадянами США, щоб підписатися, хай гамериканські політики знають. Справа в тому, що чим більше галасу, тим здоровіші будуть наші хлопці. Це повний гаплик, за відпил частини бюсту диктатора хлопців карають. Ні в одній нормальній країні це не зрозуміють.
 • 2011.01.29 | Hadjibei

  Імена тих, хто катував - у маси!

  Інакше - це все до дупи.
  Народ має знати злочинців поіменно. Без імен катів - це все звіздьож!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.01.29 | Пані

   От дізнайтеся імена і у маси

   Hadjibei пише:
   > Інакше - це все до дупи.
   > Народ має знати злочинців поіменно. Без імен катів - це все звіздьож!

   Вперед, відірвати дупу від компа, в Запоріжжя, проводити розслідування.
   А то піздеть на форумі це клас.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2011.01.29 | Арій.

  Що ж - виховують собі могильщиків....Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua