МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ілюзія святкування Дня Крут у Львові на державному рівні

01/30/2011 | keymaster
Дивна в світі є країна — Україна. Є в цій державі свято “захисника вітчизни” - це фактично день Червоної армії, яка ліквідувала українську незалежність на початку минулого століття. Але є й день Героїв Крут, коли вшановують борців за цю незалежність, які загинули з рук тих самих червоноармійців. Влада однією рукою забирає з підручників опис подвигу крутянців. А іншою — бере участь в урочистих церемоніях, і з’являється ілюзія державного вшанування героїзму. Цьогоріч Львові вшанування Героїв Крут набуло такого розмаху, якого ніколи не було за часів урядування Ющенка і Тимошенко. Та й людей стільки не збирало це відзначення, як у першу крутянську річницю правління Януковича.

У Львові є могила учасника бою під Крутами Ігора Лоського.

Тут завжди відбувалися скромні заходи з вшанування пам’яті про нього та його побратимів. Цьогоріч керівництво Львівщини з нагоди відзначення Дня вшанування подвигу Героїв Крут поклало вінки до його могили на Личаківському цвинтарі у Львові. Практично у повному складі — голова облдержадміністрації та обидва заступники голови обласної ради (сам голова обласної ради у цей день був у Крутах).

Почесна військова варта, військовий салют, військовий оркестр Академії Сухопутних військ, генерали в почті губернатора — якими ще почестями державна влада могла б ушанувати героїв? Але прийде “день захисника” - і ці ж люди вшановуватимуть щось прямо протилежне.


Однак є відмінність попередніх років з цьогорічним відзначенням Дня Героїв Крут. Це своєрідний підсумок “національно-патріотичної роботи” Януковича і Табачника. Значно більше стало людей, які виходять на патріотичні маніфестації. Серед них молодих людей більше, ніж тих, що середнього віку. Це було помітно на заходах з відзначення уродин Степана Бандери, на ланцюгу 22 січня, і особливо - на Дні Героїв Крут. Ось тут дивіться факельний похід у Львові 29 січня 2011 року:

http://www.youtube.com/watch?v=3yyEwRujBrM&feature=player_embedded

З повною програмою відзначення Дня Героїв Крут у Львові ви можете ознайомитися тут:

http://maidanua.org/lviv/news/1296229153.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua