МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Презентація нових книг Романа Коваля

02/01/2012 | MV
Прес-реліз № 598

Презентація нових книг Романа Коваля

2 лютого 2012 р. о 14.00 у Стрийському вищому художньому училищі та о 17.00 у м. Стрий у будинку “Просвіти” (вул. Народна, буд. 8) відбудеться презентація книг дослідника Визвольної боротьби українського народу за свою незалежність Романа Коваля.
Коротко про книги:
“Михайло Гаврилко: І стеком, і шаблею” (Київ – Вінниця: ДП “Державна картографічна фабрика”, 2011; 472 с., іл., тверда повноколірна палітурка, формат – альбомний, папір – крейдований, друк – кольоровий). У дослідженні йдеться про Михайла Гаврилка – скульптора, художника, поета, творця і чотаря УСС, повстанського отамана. У цій книзі вміщено понад 600 листівок і фотографій, більшість з яких оприлюднюється вперше. В додатках до книги – близько сотні документів, більшість з яких також вперше вводиться в науковий обіг.
“Отаман Зелений” (Київ – Кам’янець-Подільський: Історичний клуб “Холодний Яр”, “Медобори”, 2011, 2-ге, розширене, видання; 464 с., іл., тверда повноколірна палітурка). У книзі йдеться про отамана Дніпровської повстанської дивізії Зеленого (Данила Терпила), його драматичні стосунки із Симоном Петлюрою, боротьбу проти Красної армії та денікінців у 1919 – 1921 роках. Події відбуваються в Києві та на території сучасних Київської, Чернігівської, Черкаської, Вінницької, Хмельницької та Львівської областей, а також у Росії.
“Тиха війна Рената Польового” (Київ – Вінниця: ДП “Державна картографічна фабрика”, 2011; 1040 с., іл., тверда повноколірна палітурка, формат – альбомний). У дослідженні йдеться про Рената Польового – нащадка запорозького козака, багатолітнього колимського в’язня, видатного інженера-винахідника, мецената, краєзнавця, учасника хору “Гомін”, чоловічого хору “Чумаки” та ансамблю “Радосинь”, члена Українського культурологічного клубу, Української гельсінкської спілки, Української республіканської партії, Всеукраїнського політичного об’єднання “Державна самостійність України”, Історичного клубу “Холодний Яр”, автора книг “Кубанська Україна”, “Кобзарі в моєму житті” та “Моя боротьба (спомини)”.

Презентація цих же книг відбудеться 3 лютого 2012 р. о 17.00. у м. Миколаїв Львівської області у Міському будинку культури (пл. Незалежності).
Вхід вільний.

Прес-служба Історичного клубу “Холодний Яр”

Газета “Незборима нація” в Інтернеті
http://nezboryma-naciya.org.ua/

Відповіді

  • 2012.02.06 | MV

    Новий фільм Романа Коваля та Олександра Домбровського

    Прес-реліз № 598

    Презентація книжок Романа Коваля

    2 лютого 2012 р. у м. Стрию Львівської області у будинку “Просвіти” відбулася презентація нових книжок Історичного клубу “Холодний Яр”. Їх автор, Роман Коваль, розповів як у 1990 р. не раз приїжджав до Зеновія Красівського, голови Стрийської міськрайонної організації ДСУ та голови ОУН у Краю, як разом з ними заснував у цьому місті газету “Нескорена нація”, як видав у Стрию одну з перших своїх книжок “Чи можливе українсько-російське замирення?”. Розповів про епізоди зі своєї книги “Гуцули у Визвольній боротьбі”, пов’язані зі Стриєм, про ініціативу побудувати у сусідньому Болехові пам’ятник скульптору Михайлові Гаврилку, який у лавах УСС 1915 року виганяв зі Стрийщини та Болехова російські війська. Закликав інтелігенцію вшанувати Михайла Гаврилка, назвавши на його честь одну з вулиць міста.
    Роман Коваль представив свої дослідження про Визвольну боротьбу у 1914 – 1920-х роках “Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею” та “Отаман Зелений”, а також книгу “Тиха війна Рената Польового” – про нащадка запорозького козака, багатолітнього колимського в’язня, видатного інженера-винахідника, мецената, краєзнавця, учасника хору “Гомін”, чоловічого хору “Чумаки” та ансамблю “Радосинь”, члена Українського культурологічного клубу, Української гельсінкської спілки, Української республіканської партії, Всеукраїнського політичного об’єднання “Державна самостійність України”, Історичного клубу “Холодний Яр”, автора книг “Кубанська Україна”, “Кобзарі в моєму житті” та “Моя боротьба (спомини)”.
    У вечорі, окрім автора, взяв участь лідер гурту “Тінь сонця” Сергій Василюк, який прекрасно виконав народні пісні “Забудь мене” і “Ген в Карпатах” та авторські – “Народна війна” (слова і музика Сергій Василюка) та “Пісню про отамана Зеленого” (слова Миколи Щербака, музика Тараса Силенка). Учасники презентації надзвичайно тепло сприйняли виступи співака з Києва.
    Розповідаючи про отамана Зеленого та інших діячів Визвольного руху, Сергій Василюк висловив переконання, що “історію України найкраще вивчати за книгами Романа Коваля”, а голова Болехівської організації Союзу українок Лариса Дармохвал про стиль автора висловилася так: “Він небагатослівний, але кожне його слово вагоме. Роман Коваль і читача хоче підняти до цього рівня”.
    Під час презентації було зібрано понад 1600 грн. на пам’ятник Михайлові Гаврилку у Болехові, з яким було пов’язане життя скульптора.
    Презентація цих же книг відбулася 3 лютого 2012 р. і у м. Миколаїв Львівської області у Міському будинку культури. У вечорі взяли участь підхорунжий дивізії “Галичина” Леонід Муха та упорядник книжки “Яворівський пархів УПА” Василь Гуменюк зі Львова. Вони високо оцінили документальні дослідження Роман Коваля.
    Низку авторських пісень виконали Богдан Жила та Микола Афанасьєв з гурту “Залізний хрест”, а саме: “Поглянь за вікном сніг”, “Нас пам’ятатиме земля”, “Березовий хрест”, “Патріот”. На обох презентаціях автора представляла Любов Хомчак, організатор заходів, власниця книжкових магазинів у Стрию і Миколаєві.
    “Отаман Ільницький”

    Новий фільм Романа Коваля та Олександра Домбровського

    11 лютого на телеканалі “Культура” виходить 8-й фільм документальної серії “Роман Коваль. Повернення правди”.
    Фільм ”Отаман Ільницький” – про командира Марківської сотні та Окремого Наддністрянського куреня Армії УНР полковника Семена Ільницького із села Кетроси, тепер Довжок Ямпільського району Вінницької області.
    “Найбільше вразило українське диво на Ямпільщині, диво пробудження українського народу від, здавалося, віковічного сну малоросійства, – розповідає автор фільму. – Мало хто вірив, що цю етнографічну масу можна пробудити до державного буття. Але загуркотіли у Петрограді громи Лютневої революції і села, які ще у березні 1917 р. плакали-ридали за російським царем, села, в яких уже не співали українських пісень, раптом рішуче потягнулися до свого. З натовпу вчорашніх малоросів ніби за помахом палички якогось доброго чарівника виросли козацькі сотні і курені, що на краю української землі взялися боронити свою національну державу. Боронили і співали українських пісень, які їм із фронту принесли українізовані частини, що вертали на Батьківщину.
    Диво з див: селяни, які лише кілька тижнів перед тим уперше почули слово “Україна”, сприйняли його, стали називати себе українцями, та ще й гордістю, та й ще брязкаючи зброєю, та ще й стріляючи у бік тих, хто не хотів нас на нашій землі!
    Під враженням можливості українського дива в найтяжчій ситуації перебуваю й досі. Коли хтось із песимістів скаржиться на несприятливий хід подій, демонструє, нехай і переконливі, факти занепаду українства, скиглить, що все пропало, згадую козаків Марківської сотні та їхнього отамана – Семена Ільницького”.
    Демонстрація фільму розпочнеться 11 лютого 2012 р. о 20.05, повтор – 12 лютого о 1.05 та 9.05.

    “О, земле втрачена, явись!”

    16 лютого 1918 р. Законодавча рада Кубані проголосила самостійну Кубанську Народну Республіку. Через декілька днів на приватній нараді членів Законодавчої ради було ухвалено рішення про прилучення Кубані на федеративних засадах до України, яка на той час уже проголосила свою незалежність.
    З нагоди 94-ї річниці проголошення Кубанської Народної Республіки Історичний клуб “Холодний Яр” планує провести вечір кубанської пісні під назвою “О, земле втрачена, явись!”
    Запрошені до зустрічі заслужений артист України Тарас Силенко, гурт “Хорея козацька” (художній керівник – заслужений артист України Тарас Компаніченко), народна артистка України Ніна Матвієнко, бандуристка Тетяна Лобода, хор “Гомін” (художній керівник – лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Леопольд Ященко), лідер гурту “Тінь сонця” Сергій Василюк та хор “Вольниця”. Ведучий – Роман Коваль.
    Вечір розпочнеться о 18.00 21 лютого 2012 р. у Культурно-мистецькому центрі Києво-Могилянської академії (Київ, вул. Іллінська, 9).
    Охоче відгукнемося на пропозиції допомогти нам у проведенні вечора.
    Зголошуйтесь за телефонами:450-27-14, 068-354-63-43, 066-352-87-33.
    kovalroman1@gmail.com

    Прес-служба Історичного клубу “Холодний Яр”
    Газета “Незборима нація” в Інтернеті
    http://nezboryma-naciya.org.ua/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".