МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Информация к размышлению. В чём был секрет ИХ поистине невообразимых успехов во ВСЕХ облас- (л)

02/13/2012 | Горикорінь
тях науки и техники?

http://www.physiciansofchernobyl.org.ua/rus/books/Karpan/15.pdf

Распространявшееся в конце войны иностранной пропагандой под влиянием общего военного психоза утверждение о том. что германская наука добилась лишь незначительных результатов и что в стране, где нет свободы, наука вообще не способна на многое, было вскоре опровергнуто многочисленными выступлениями самих иностранных ученых. В отчете Общества немецких ученых, озаглавленном “Исследование означает труд и хлеб” (сентябрь 1950 года). излагается целый ряд таких утверждений. По недостатку места я приведу лишь некоторые из них.

Так, например, мистер Лестер Уокер пишет в журнале “Harpers Magazine” (октябрь 1946 года): “Материалы о секретных военных изобретениях, которых еще недавно было [348] всего лишь десятки, теперь представляют собой скопление актов общим количеством до 750 тыс...”

Для того чтобы новым немецким понятиям подыскать соответствующие английские термины, потребовалось бы составить новый немецко-английский словарь специальных слов, куда вошло бы около 40 тыс. новых технических и научных терминов.

В американском официальном отчете приводится ряд отдельных изобретений и результатов исследований немецких ученых в области прикладной физики, в области исследования инфракрасных лучей, по изобретению новых смазочных средств, синтетической слюды, методов холодной прокатки стали и т. д., получивших всеобщее признание у американских ученых. Так, в отчете говорится: “Мы узнали из этих бесценных секретов способы изготовления самого лучшего в мире конденсатора. Конденсаторы миллионами применяются и в радиотехнике, и в производстве высокочастотной аппаратуры... но этот конденсатор выдерживает почти в два раза большее напряжение, чем наши американские конденсаторы. Это настоящее чудо для наших специалистов-радиотехников”.

Относительно изобретений в текстильной промышленности в этом отчете говорится, что “в этом собрании секретов содержится так много нового, что большинству американских специалистов-текстильщиков стало не по себе...”.

О трофеях из лабораторий концерна И. Г. Фарбениндустри говорится: “... однако самые ценные секреты были получены нами от лабораторий и заводов большого немецкого химического концерна И. Г. Фарбениндустри. Нигде и никогда не имелось такого ценного клада производственных секретов. Эти секреты относятся к производству жидкого и твердого топлива, к металлургической промышленности, к производству синтетического каучука, текстиля, химикалиев, искусственных тканей, медикаментов и красок. Один американский специалист в области производства красителей заявил, что немецкие патенты содержат способы и рецепты для получения 50 тыс. видов красящих веществ, и большинство из них — лучше наших. Нам самим, вероятно, никогда не удалось бы изготовить некоторые из них. Американская красочная промышленность шагнула вперед по меньшей мере на десять лет”.

Можно привести и целый ряд других заявлений, [349] содержащихся в различных отчетах: “Не менее внушительной была добыча специальных поисковых групп союзников и в области производства продуктов питания, в области медицины и военного искусства”... “совершенно необозримы “трофеи” в области последних достижений авиации и производства авиационных бомб”. “Величайшее значение для будущего, — говорится в другом месте, — имеют германские секреты в области производства ракетных и реактивных, снарядов... как стало известно, немцы в конце войны имели в различных стадиях производства и разработки 138 типов управляемых на расстоянии снарядов... применялись все известные до сих пор системы управления на расстоянии и прицеливания: радио, короткие волны, проводная связь, направленные электромагнитные волны, звук, инфракрасные лучи, пучки света, магнитное управление и т. д. Немцы разработали все виды ракетного двигателя, позволявшего их ракетам и реактивным снарядам достигать сверхзвуковых скоростей”.

После капитуляции Японии президент Трумэн приказал опубликовать конфискованные (364 тыс.) патенты и другие захваченные документы. 27 июля 1946 года 27 бывших союзных государств подписали в Лондоне соглашение, согласно которому все немецкие патенты, находящиеся вне пределов Германии и зарегистрированные до 1 августа 1946 года, были экспроприированы.

Відповіді

  • 2012.02.13 | Мартинюк

    Не хочеться Вас розчаровувати -

    але причиною цього була не арійська расова теорія і особисто вождь Адольф, а традиційна німецька ментальність, практичність, повага до власного і чужого розуму та шанобливе розуміння цього всього з боку німецького протестанства і католицизму.

    Кількість німецьких винаходів і патентів зашкалювала ще у 18 сторіччі, і на це н впливали навіть періодичні війни та кризи.
    Окрім того доблесні німці провели у захопленій ними перед тим Європі абослютно ту саму процедуру, яку потім провели з ними американці, британці та росіяни - акуратно інвентаризували і вилучили всі винаходи, наукові розробки і перспективних вчених.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.02.13 | rais

      Не лише стара Европа була генератором i дей...

      Китайцi й досi нам возами пiтарди завозять.
      Та й принцип - дай списати не новий. Сiкорський у Леонардо, Марконi у Тесла...

      Украiнi, мiж iншим, треба брати приклад з Нiмеччини i змiнити гасло Краiни Мрiй на гасло краiна Дiй, Краiна Iдей...
      Але щоб розпочати цей рух треба позбавитися совкового гальма. Тому на початку декомунiзацiя Украiни.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2012.02.13 | killer-thinker

        Re: Не лише стара Европа була генератором iдей...

        rais пише:

        > Але щоб розпочати цей рух треба позбавитися совкового гальма. Тому на початку декомунiзацiя Украiни.


        Україна вже не має проблем з комуністами - радше йде мова про - ДЕ-БАНДИТИЗАЦІЮ України...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2012.02.14 | rais

          О, яка недолуга безпечнiсть.

          Пан не мае проблем, бо мабуть не чув за кравчукову еволюцiю? Це коли внаслiдок злиття комунicтичноi номенклатури iз кpимiналом за 20 рокiв народилося нове утворення. I це утворення в народi зветься комунобандитизм. Сучелiта е вершиною цього трансформену. Купленi щелкопери, та iнши холуi системи намагаються активно маскувати i спростовувати iснування цього продукту еволюцii кравчука.
  • 2012.02.13 | Боббі

    а можна доступно та СТИСЛО викласти основну ідею? бо я щось не зрозумів...

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.02.13 | Горикорінь

      Чому тоді Німеччина, окупована СРСР ставила небезпеку тільки для самої себе й кінець кінцем

      припинила існування?

      Куди поділося в НДР те саме німецьке завзяття, чому, наприклад, "вершиною" "автомобілебудування" НДР став ТРАБАНТ?

      Альтернатива. Чого б досягла нацистська Німеччина, як би взяла під контроль ресурси СРСР в кінці 1941 року?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2012.02.13 | Боббі

        ну якби то, якби сьо...

        Давайте сформуємо питання так:

        Куди поділося в соціалістичному НДР, окупованого Союзом Соціалістичних Республік, те саме німецьке завзяття, чому, наприклад, "вершиною" "автомобілебудування" НДР став ТРАБАНТ?

        Альтернатива. Чого б досягла націонал-соціалістична Німеччина, як би взяла під контроль ресурси Союзу Соціалістичних Республік в кінці 1941 року?

        І ще одна альтернатива: яка Корея на цьому графіку соціалістична, а яка капіталістична?


        А можна поставити питання і ще і так: на цих картах купівельної спроможності населення в Європі, які країни перебували союзі соціалістичних республік, відомому як "Варшавський Пакт", а які — ні?
        http://i.imgur.com/ZNbyT.jpg
        http://i.imgur.com/uhvJ0.jpg

        Здогадуєтесь, куди ведуть ці запитання?
      • 2012.02.13 | rais

        Re: Чому тоді Німеччина, окупована СРСР ставила небезпеку тільки для самої себе й кінець кінцем

        Тому, що Совок це гальмо будь якому розвитку! I найгiрший його уламок зараз гальмуе Украiну. Це система керування краiною засобами комунiстичного державного терору. Бутафорiя демократii та незалежностi як овече хутро прикривае комдонiвське нутро сучелiти.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2012.02.13 | Мартинюк

          Як це не дивно, але я з Вами в цьому повністю згоден.

          Щодо випадкку НДР і "Трабанту" скажу що за Рейху намагалися мінімально втручатися в економіку, в наслідок чого у великій мірі зберігалася свобода економічної ініціативи

          Есересерівсько-азіатський варіант "сосіалізьму" не передбачав такого в жодному разі. Взагалі абсолютно незаслужено забутий просвітницький вклад невідомих китайських воїнів-інтернаціоналістів зі складу більшовицьких банд 1918-1922 років, по імплементацію в марксистько-ленінську теорію і практику ідей імператора Цінь-Ші -Хуанді та інших світочів китайського деспотизму.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2012.02.13 | Боббі

            а я з вами не згоден, геть не згоден

            Нацисти здобули владу в 1933 році. Друга світова розпочалась в 1939 році — через шість років. Так, вони не робили військовий комунізм, не грали в оті утопічні ігри більшовиків, і багато чого іншого. Але у них було всього лише 6 років часу до початку війни. Вони втратили владу 1945 році, всього через 12 років.

            Так, в нацистській Німеччині були свої досягнення. Але їх весь час чомусь переоцінюють.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2012.02.13 | rais

              Кругами до причини.

              Нiмеччина завжди буде прикладом вiдродження, a Совок прикладом постiйноi стогнацii...
        • 2012.02.13 | zmej_gorynych

          Не все так однозначно imho

          Продуктивність праці німецьких вчених реально була високою.
          Проте вона забезпечувалась в т.ч. традиціями та науковою-практичною базою.
          Але десь я чув, що чи не вищою в той період була ефективність т. зв. "шарашок". Голову не дам навідсіч, звичайно. Скорше сам хотів би почути думку "тих, хто в темі".
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2012.02.13 | rais

            По "шарашкам " нещодавно дуже показово пройшовся Хвiзик.

            Перегляньте архiви Майдану. I про щоб ми не сперичалися - про Кайзер i Победу, про Шмайссер i АК ... ми кожного разу повертаемося до проблеми неспроможностi та злочинноi неефективностi комунiстичного режиму. I проблема не в девайсах та iдеях, проблема в умовах, створених для людей якi репрезентують свою краiну. Зворикiн, Сiкорський, Ампекс... тому яскравий доказ.

            Карфаген мае бути зруйнованим!
  • 2012.02.13 | saha

    Один з секретів відсутність копірайту в Германії порівняно з Англією

    В Німеччині ще в 18 столітті не було копірайту, що дозволяло дешево друкувати багато технічної літератури, що звісно робило її більш доступною, що призводило до вищої освіченості населення
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.02.13 | Горикорінь

      Так що НДР здохла через Re: Один з секретів відсутність копірайту в Германії порівняно з Англією

      saha пише:
      > В Німеччині ще в 18 столітті не було копірайту, що дозволяло дешево друкувати багато технічної літератури, що звісно робило її більш доступною, що призводило до вищої освіченості населення

      наявність "копірайту"?

      В СРСР до 1973 року взагалі про це знати не хотіли, друкували у перекладі все, що хотіли, крали технологію де тільки могли, ГРУ ГШ власне тільке на це й працювало... .

      А результат?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2012.02.13 | saha

        Розробки зрої з СРСР і через 20 років актуальні, а от з споживчими товарами не склалося;(

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2012.02.13 | Мартинюк

          Так сталося почасти від того що закупівля зброї ніде не є справою ринку.

          Тобто ринкові переваги вільної економіки у справі озброєннь свій позитивний ефект давали не прямо, а опосередковано - тобто черз створення більш ефективного середовища для розміщення державних замовленнь на зброю.
          Але радянські військові та державні упрвлінці легко долали це шляхом збільшення додаткових інвестицій ресурсів, праці та фінасів у військову сферу.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2012.02.13 | Горикорінь

            Як бути ось із цим: Re: Так сталося почасти від того що закупівля зброї ніде не є справою ринку.

            Мартинюк пише:
            > Тобто ринкові переваги вільної економіки у справі озброєннь свій позитивний ефект давали не прямо, а опосередковано - тобто черз створення більш ефективного середовища для розміщення державних замовленнь на зброю.
            > Але радянські військові та державні упрвлінці легко долали це шляхом збільшення додаткових інвестицій ресурсів, праці та фінасів у військову сферу.

            Перший серійний «Мессершмітт» Me-109 вийшов з заводу у 1937 році з рушієм Jumo-210D злітною потужністю 680 к.с. На «мессері» серії К восени 1944 р. стояв рушій «Даймлер-Бенц» DB-605AS з приладом впорскування водно-метанолової суміші, з потужністю 2030 к.с. За 7 років (з 1937 по 1944) потужність рушія самого масового винищувача люфтваффе зросла рівно в тричі!

            А що було в СРСР? Усі винищувачі Яковлева — від першого експериментального И-26 до самого досконалого Як-3 — відвоювали всю війну з рушієм М-105. Лише в 1944 році потужність М-105 ПФ-2 «дотягнули» до 1240 к.с. (проти початкової - 1050 к.с.) — й це стало межою радянського рушієбудування. З тим самим М-105 провоював усю війну й наймасовіший радянський бомбардувальник Пе-2. Усе спроби «довести до пуття» М-106 и М-107 закінчилися провалом... .
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2012.02.13 | Мартинюк

              Німецький тоталітаризм був технічно ефективніший, радянський мав більше ресурсів

              Зокрема ресурсів природніх, людських і тих які постачалися союзниками по ленд-лізу.
              Виграли у німців по "сумі балів".

              Повторюю - німецька система не зруйнувала повністю економічну свободута ініціативу . Тому технічно та економічно вона була більш ефективною ( і економною).

              До речі в СРСР до кінця 20 років також ця ініціатива зберігалася у вигляді НЕПу. Можливо якщо б Рейх мав трохи більше "мирного часу" то можливо би дійшов і до такої ж дурки як в СРСР ....
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2012.02.13 | rais

                I саме цей ресурс ГУЛАГiв i радгоспiв, репресiй i пятирiчок,

                ресурс життя i здоров'я мiльйонiв людей - стали основою первинного капiталу комДонiв в Украiнi... Саме цей ресурс став основою опору розбудовi незалежноi Украiни.

                Карфаген мае бути зруйнованим!
          • 2012.02.14 | Kgasoil

            ВПК у СССР мав суттєві елементи конкуренції

            одне й теж розроблялося кількома КБ, часто на конкурсній основі

            Оплата також була залежна у великій мірі від результату, були спец форми платні, тіпа прогресивки і таке інше.

            А от у США конкуренції у ВПК зазвичай не буває.

            Про конкуренцтні засади ВПК СССР непогано описує син Хрущова- Сергій.
        • 2012.02.14 | rais

          Так iз зброею теж не все гаразд склалося...

          У Совка i зi зброею не все склалося. То човен переломиться, то ракета до Новоi не долетить...
          Носяться з тим АК, а продають тiльки неграм та попуасам. У серьйозних конфлiктах iнша зброя.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2012.02.15 | Горикорінь

            StG44 - АК-47 - Re: Так iз зброею теж не все гаразд склалося...

            rais пише:
            > У Совка i зi зброею не все склалося. То човен переломиться, то ракета до Новоi не долетить...
            > Носяться з тим АК, а продають тiльки неграм та попуасам. У серьйозних конфлiктах iнша зброя.


            "батько" й "син" від Гуго Шмайсера..
  • 2012.02.14 | Hadjibei

    Ja - Ja! І Гутенберг теж певно руку вперед викидав



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".