МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відбулиися парламентські вибори в Словаччині

03/11/2012 | Shooter
Перемогла "комсюцька" партія таффаріща Фіца - 83 з 150 мандатів в парлементі.

Програла правиця, яка сама собі спричинила дочасні вибори (т.зв. "ліберали" з партії Свобода та Солідарність Ріхарда Суліка - не в змозі прорахувати навіть один крок наперед)

Відмінності від України:

1) вибори були проведені чесно

2) жодних проблем з передачею влади

3) вибори відбулися "під знаком" оприлюднення справи словацької спецлужби про прослуховування розмов одного з найбататших словаків з т.зв. Пента ґруп (між іншим - синочка словацького комуністичного кґбіста...тіпа нашого набріоліненого) з одним міністром з бувшого уряду Дзюрінди (Словацька Християнсько-Демократична Унія, двічі ПМ та головний автор "словацького економічного чуда") , а також спілкування вже згаданого Суліка з іншим місцевим бандюком - що суттєво овпливнило результати цих партій (і саме це й є відмінним від України - в нас бандюки є влада, але мають, по-мінімум, 20-25 % голосів. власне політики у владі в нас ніколи не були - крім Кравчука на початках). Скажімо СХДУ, яка на минулих виборах мала 16%, на цих мала - 6%.

4) феноменом став (повторний) прохід до ВР партії "Звичайні люди". Їх лідер - дрібно-середній підприємець Іґор Матовіч, - позиціонує себе як "сторожового пса демократії". Цього стало "достатньо" щоб попасти в парламент. Що цікаво: в Словаччині - пропорційна система, але з можливістю одночано проголосувати (обвести кружечком в списку) за когось із партійного списку. Матовіч та інші лідери його партії "чесно" (хоча й безпечно, як на мене) поставили себе в самому кінці списку - але в результаті опинилися на перших прохідних місцях.

5) словацькі "зеленосильнісловаки" не пройшли - не дивлячись на купу вкладеного бабла та ніби й влучний момент із скандалами щодо правиці.

Подібне до України
1) вибори показали, що популізм - рулить. і, нажаль, люди з низьким достатком готові "за прожиття" підтримати явного камсомольця, брехуна та фарисея.

2) з іншого боку пункт 1 говорить про те, що без "розумної порції гречки" вибори в пост-совку виграти неможливо.

3) нормальні порядні люди майже не мають шансу втриматися в політиці - цілком вменяєма, але, на жаль, занадто інтеліґентна ПМ Радічова (СДКУ) не зуміла пробути ПМ-ом більше як 1,5 роки

Наслідки для України - негативні: Фіцо є відвертий комсюк і русофіл.

Отаке.

Відповіді

  • 2012.03.11 | Пані

    Де почитати про "звичайних людей"?

    Звісно можна мовою оригіналу.

    Дуже буду вдячна
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.03.11 | Shooter

      Re: Де почитати про "звичайних людей"?

      Пані пише:
      > Звісно можна мовою оригіналу.
      >
      > Дуже буду вдячна

      http://obycajniludia.sk/
      http://www.sme.sk/ (це найпопулярніша в і-неті словацька газета)

      Там трішки потрібно забути про другу частину ("obycajni ludia a nezavisle osobnosti - звичайні люди та незалежні особистості).

      Спочатку пан Матовіч "взяв" був на кандидатку ряд цілком нормальних, як на мене, екс-політиків, які в силу тих чи інших обставин, "випали з політики" та перспективних громадських діячів поза своїм оточенням.

      А потім зіграв у виставу "всі на детектор брехні з питанням "чи платив я колись хабарі"...відповідно, старі биті політики та просто порядні люди в його списку але не з його оточення просто відмовилися брати участь в цьому цирку, знявшись з кандидатки. Відповідно, до парламенту пройшли лише "Звичайні люди" (на детектор ходив виключно Матовіч)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2012.03.11 | Пані

        Дяк!

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2012.03.12 | Shooter

          + ще

          Хто пройшов від "Звичайних людей", з інформацією про професії.

          Igor Matovič, підприємець, (на кандидатці був 150. отримав 150 тис. преференційних голосів - найбільше серед всієї правиці)

          Erika Jurinová, торгівельний представник, була депутатом попереднього скликання (149)

          Jozef Viskupič, менеджер проектів, був депутатом попереднього скликання (147)

          Martin Fecko, радник щодо землі, був депутатом попереднього скликання (148)

          Štefan Kuffa, директор хоспісу (12)

          Alojz Hlina, менеджер/підприємець, фермер, громадянський активіст (9)

          Mikuláš Huba, вчений, захисник навколишнього середовища (5)

          Eva Horváthová, лікарка-педаіатр (3)

          Richard Vašečka, вчитель старших класів, лектор християнських організацій (11)

          Branislav Škripek, (християнський) проповідник, перекладач (64)

          Ján Mičovský, лісник (10)

          Miroslav Kadúc, правник, економіст (4)

          Helena Mezenská, медіаторка, "споживча омбудсменка" (7)

          Peter Pollák, викладач ВНЗ, перший циган в парламенті (8)

          Mária Ritomská, правник (13)

          Igor Hraško, вчитель танців, фолькльорист (14)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2012.03.12 | Пані

            Дяк, цікаво!

  • 2012.03.11 | Pavlo

    Особливого позитиву у стосунках за відсутності Фіцо я не бачив.


    > Наслідки для України - негативні: Фіцо є відвертий комсюк і русофіл.
    >
    > Отаке.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.03.12 | Shooter

      Фіца.

      Решта, звісно, - не українофіли, але оголошувати Україну винуватою в газовій кризі в той час як москалі "закрутили крантік" - не стали би.

      Плюс в свій час Словаччина була "главной по НАТО" для України, і багато зробила на цьому поприщі.

      А далі вертаємося до все того ж: всі свої шанси - в напрямку Європи, - Україна просирала успішно насамперед своєю виною.
  • 2012.03.12 | Shooter

    Ще стаття для Пані

    http://www.sme.sk/c/6295387/cesko-napodobni-slovenske-volby.html

    Мова про вже чеську партію "Громадські справи" (Veci verejne). В певному сенсі це "копія" словацької "Звичайні люди". З тією, правда, відмінністю, що "Громадські справи " була, фактично, "підприємством" одного бандюка, який таким чином намагався ввійти у владу. Пізніше той бандюк оприлюднив запис "тьорьок" з формальним лідером партії - останній навіть в суд попав якимось чином (нюансів не знаю - не слідкую).

    Подібна спроба була і на цих виборах в Словаччині. Бандюк Вайс профінансував потужну кампанію партії 99%. І здавалося би - влучний момент - криза, небагата країна, етс. - але не спрацювало. Як на мене тому що не мав достатньо добрих спікерів (куди там їм до майстерної демагогії комсюка Фіца) і занадто вже світився як "власник" партії.

    Поруч з тим в Чехії зараз в правлячій коаліції є інша нова права партія - TOP09, на чолі з, як на мене, самим вменяємим чеським політиком - Шварценберґом (шляхтич, доречі). Що поруч із словацькими "Звичайними людьми" каже: прихід в політику нових сил - можливий, наймовірніше - на правому фланзі, оскільки "правий виборець" є більш вимогливий ніж лівий - і тому легше розчаровується в "традиційних" партіях, якщо їхня діяльність не відповідає його представам (і приклад Ющенка - ну дуже добра тому ілюстрація).

    Проте. Якщо нові партії "занадто нестандартні" - як от Громадські справи та Звичайні люди, - може настати парадосксальна ситуація: замість посилення свого політичного табору (правиці, в даному випадку) - вони його послаблюють. І, фактично. "розбивають" свій політичний фланг - про що пише зацитована мною стаття.

    Єдина, правда, неточність як на мене - в Словаччині до руйнування уряду правиці пряме відношення має не так Матовіч, як "ліберал" Сулік з його "Свобода та солідарність".
  • 2012.03.12 | Арій.

    Висновок: нинішня так звана демократія - облуда.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.03.12 | Shooter

      ну так: Гітлер, Сталін чи Франко - "кращі"

      В таких випадках завжди доводиться відсилати до вислову Черчіля. Що демократія - таки неідеальна, проте кращого людство нічого не придумало.

      Доречі, всі свої успіхи Словаччина завдчуючи саме демократії - коли в другій половині 90-х зуміла, через демократичні вибори, замінити "атца славацкага народа" Мечяра - авторитарного злодія, - на демократичний режим. Проте як тільки "слуги народу", які таки мають справжні заслуги перед Словаччиною в її трансформаційний період, "началі юліть" - виборець їх відразу наказав: по-всьому виглядає, що два головні екс-реформатори цими виборами закінчать свою політичну кар*єру (хоча й мали це зробити ще ДО виборів - чим би зліпшили показники власної партії).

      Ну і ще одне: супер-пупер словацькі "крєпкорукиє (та дубіноголовиє)" націоналісти SNS, лідер яких - по сумісництву відомий пияк та злодій, який по п*яні на мітингу може закликати "сісти до танкох і взяти штурмом Будапешт", як і його угорський "супер-націоналістичний" аналог в Словаччині - SMK, - в словацький парламент не потрапили. Що ясно вказує на здоровість словацького суспільства.

      Натомість, звісно, потрібно підкреслити, що в українському розумінні "словацькими ліберальними націоналістами" є відсотків 70-80 населення Словаччини.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2012.03.12 | zаброда

        Радічова - "глупа баба", а Дзурінда - "циган" Re: ну так

        Треба було б і цей феномен "народного сприйняття" досліджувати, розважаючи над "причинами наслідків" виборів. Бо ліберальний націоналіст не всякому ліберальному націоналістові приходить. Найменш зурбанізовані русини віддали очевидну перевагу Фіцові, мадяри сходу "фанділі" йому менше ...(http://volby.sme.sk/c/6295738/vysledky-volieb-2012-ako-hlasovali-ludia-vo-vasej-obci.html)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2012.03.12 | Shooter

          так приблизно міркують русини-та-українці Словаччини

          яких, у принципі, не так вже багато (згідно перепису) щоб овпливнити засадничо результати виборів - тисяч згруба 60. Та й асимільовані вони, на відміну від мадярів чи циганів, по самоє нємагу.

          Проте якщо взяти все населення Словаччини, відняти від нього мадярів, циганів, русинів-та-українців, а також 5% "скальних реп" Сло(п)ти+Анчі+Котлеби, то і вийде (в українському розумінні, звісно) отих 70% "ліберальних словацьких націоналістів" (хоча й правдивих лібералів серед них - значно менше).

          P.S. А файно Радічова балоніки обіграла, нє? :) Пустив Рішко синього балоніка - отримав червоного.... Як і вся Словачиина, зрештою...:(
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2012.03.12 | zаброда

            А другі - инак, але регіональна специфіка "в око б'є" Re: так приблизно міркують

            На інтерактивній мапі на сайті СМЕ це добре бачити. Шкода, що на ній годі виділяти ВУЦи :(
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2012.03.12 | Shooter

              звісно

              zаброда пише:
              > На інтерактивній мапі на сайті СМЕ це добре бачити. Шкода, що на ній годі виділяти ВУЦи :(

              SNS вряд чи може очікувати перемоги на півдні, а SMК - на Ораві :)

              Хоча "хароший камсюк Фіцо" цього разу переміг, практично, всюди :(

              Щодо ВУЦів - то Ви ж, мабуть, знаєте, що їх "схвалнє" покромсали так, щоб словацьким мадярам тріанон не свербів...правильно зробили, як на мене :)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2012.03.12 | zаброда

                Преснє так, чловече Re: звісно

                Shooter пише:
                > Щодо ВУЦів - то Ви ж, мабуть, знаєте, що їх "схвалнє" покромсали так, щоб словацьким мадярам тріанон не свербів...правильно зробили, як на мене :)
      • 2012.03.12 | Арій.

        Ну, якщо так вважаєте...Re: ну так: Гітлер, Сталін чи Франко - "кращі"

    • 2012.03.12 | Koala

      Демократія - дуже погана форма правління... далі самі знаєте.



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".