Про бідність в Україні (л)
03/14/2012 | Shooter
http://www.pravda.com.ua/news/2012/03/13/6960512/
згідно зі стандартами ООН, за межею бідності в Україні живуть 80% населення. При цьому, згідно з дослідженням, бідними вважає себе одна четверта частина населення країни.
"За останні 2 роки ми змушені констатувати, що права людини не є пріоритетом сьогоднішньої влади", - підкреслив Захаров.
Він додав, що за ці роки експерти відзначають в Україні суттєве погіршення стану прав людини та основних свобод.
Експерти відзначили три основні небезпечні тенденції, що виникли у цій сфері минулого року: падіння рівня життя та зростання бідності серед українців, політичні переслідування опозиції та громадських рухів, а також "знищення" незалежності суду
************
А тепер чекаємо "виходу на біс" прихильників іхнєво президента.
згідно зі стандартами ООН, за межею бідності в Україні живуть 80% населення. При цьому, згідно з дослідженням, бідними вважає себе одна четверта частина населення країни.
"За останні 2 роки ми змушені констатувати, що права людини не є пріоритетом сьогоднішньої влади", - підкреслив Захаров.
Він додав, що за ці роки експерти відзначають в Україні суттєве погіршення стану прав людини та основних свобод.
Експерти відзначили три основні небезпечні тенденції, що виникли у цій сфері минулого року: падіння рівня життя та зростання бідності серед українців, політичні переслідування опозиції та громадських рухів, а також "знищення" незалежності суду
************
А тепер чекаємо "виходу на біс" прихильників іхнєво президента.
Відповіді
2012.03.14 | Koala
ООН, наскільки я знаю, відстежує кількість осіб, що живуть менш як на $1.25 і $2 на день.
Щось не складається.Shooter пише:
> згідно зі стандартами ООН, за межею бідності в Україні живуть 80% населення. При цьому, згідно з дослідженням, бідними вважає себе одна четверта частина населення країни.
2012.03.14 | Боббі
бідність буває різна
буває бідність абсолютна, коли нема чого їсти та немає даху над головою, і є ще бідність відносна, коли маєш менше від сусіда.Абсолютної (чи як вона там правильно називається) бідності в Україні набагато менше. А от відносної, коли є що їсти, є дах над головою, але немає останнього айфону, а от у того дяді на ТБ їх є два — може бути і 80%.
Всякого роду соціалісти, як не дивно, схильні акцентувати увагу на відносній бідності — це дає можливість демагогічно вимагати "справедливого" перерозподілу доходів — високих прогресивних податків (п.2 з їхнього керівництва користувача: http://uk.wikipedia.org/wiki/Маніфест_комуністичної_партії )
2012.03.14 | Shooter
Re: бідність буває різна
Боббі пише:> буває бідність абсолютна, коли нема чого їсти та немає даху над головою, і є ще бідність відносна, коли маєш менше від сусіда.
Тепер пропоную невелику задачку: як в сьогоднішній Україні лікарю чи вчителю в обласному центрі заробити на хоча би 2-кімнатну квартиру.
Власне, знаючи зарплати - неважко "здогадатися", що в цю ж групу попаде 80% працюючого населення.
> Всякого роду соціалісти, як не дивно, схильні акцентувати увагу на відносній бідності — це дає можливість демагогічно вимагати "справедливого" перерозподілу доходів — високих прогресивних податків
Чергове грубе пересмикування. Високі податки - виключно для багатих та дуже багатих людей. Що дає змогу запровадити низькі податки для 80-90% населення.
Все той же приклад Німеччини: найбідніші мають ефективну ставку податку на дохід - 9%, при медіанному - 10%, найбагатші 10% - 25% і "мільярдери" - 40-45% (точно вже не пам*ятаю), при цьому найбагатших 10% сплачують більше 50% сукупного податку на дохід.
Ну і головне при цьому, звісно, що багаті навіть після "несправедливого" податку залишаються багатими людьми. А бідні - бідними; АЛЕ - мають змогу вижити. І продовжити і надалі творити цінності як за себе, так і за "багатого дядю".
2012.03.14 | Боббі
є ще одне правило
соціалісти ніколи не згадують про чорну дірку під назвою державні закупівлі:http://z.texty.org.ua/
У 2011 році через держзакупівлі було прокачано 42% ВВП України
http://texty.org.ua/pg/article/devrand/read/35479/Chorna_jekonomichna_dira_TeKSTY_zapustyly_onlajn_instrument
Податки можуть бути низькими, недостатньо високими, замалими, тощо. Але державні видатки — завжди ефективні, їх завжди мало, їх завжди не вистачає через маленькі (ультраліберальні) податки.
2012.03.14 | Shooter
ви з базару не зіскакуйте
Про бідність. Оскільки питання "як в сьогоднішній Україні лікарю чи вчителю в обласному центрі заробити на хоча би 2-кімнатну квартиру" залишається відкритим.А красти можуть як "державні", так і "приватні" мужі - абсолютно без різниці. Нормальна ж держава й існує для того щоб мінімізувати подібні зловживання - з будь-якого боку.
Далі все вертаємося до того ж: "печеризм" vs. реальний світ. В т.ч. і щодо податків: зниження для бідних та середніх та підвищення для багатих.
Хоча (в 148тисячний раз): головна печаль - не податки, а регулювальна сфера.
Доведено практикою.
2012.03.14 | Лермонтов
Приватник у самого себе щось поцупить? Задля розваги?
2012.03.24 | Koala
Якби ви жили в Україні, ви б не дивувалися
"Крєпкіє хазайствєннікі" і приватний бізнес часто організовують під гаслом "хочєш жіть - умєй вєртєтся": зарплату працівникам встановлюють на мінімум і заохочують їх красти в себе (зустрічав навіть коли про це прямим текстом казали). Бо це - єдина форма існування, яка їм знайома. А не дохне це через слабку конкуренцію, яка є наслідком дій держави.2012.03.15 | Боббі
а я і не зіскакую
Просто намагаюсь вкотре звернути увагу на те, що коли державні закупівлі досягають майже 50% ВВП, а бюджетні установи покупають газ по $700 за тис. м³, то ніяких податків не вистачить. Їх можна підняти ще вдвічі або втричі, і все одно низові бюджетники ходитимуть в злиднях.Без наведення елементарного ладу в галузі, яка обіймає майже 50% ВВП (вдумайтесь в цю цифру) жодних податків, жодних зборів та поборів буде недостатньо.
2012.03.15 | Shooter
зіскакуєте
Бо я, як "настаящій соціаліст" (ги ), вже давно кажу, що банальне:1) не красти
2) не витрачати більше ніж заробляєш
є універсальними поняттями.
Натомість, нагадаю, - ми говорили про бідність в Україні. І я Вам задав просте питання, яке, як на мене, дуже добре характеризує рівень бідности в Україні - щодо співвідношення "зарплата/ціна на нерухомість", і на яке Ви мені дали відповіді.
2012.03.24 | rais
А може наведення ладу потребуе не окрема галузь, профспiлка, чи районний Суд...?
Нагальних змiн потребуе вся система керування державою... Для комбанди реформувати все, нiчого не змiнюючи вiдома забавка... Згадайте несчисленнi судовi реформи, реформи в галузi охорони здоров'я, податковi, пенсiйнi...Винно не призвище чергового Президента, а недолугiсть тих, хто 20 рокiв крокуе по граблям i тупорило вiруе, що лад можна навести змiною кодексiв. Приклад - вчорашнi викрутаси Валерика Хорошковського перед Шустер-Лайф...
Карфаген мае бути зруйнованим!
Щоденний заСУД i поКАРАння комунобандитському режиму кучмакiв!!!
2012.03.14 | Лермонтов
Щоб дозволити собі британський соціалізм треба 400 років за
дікенсівського капіталізму на це заробляти.2012.03.25 | Shooter
або ще краще - спочатку в печери повернутися
Тоді років так за 5000 і доростемо до "нормальних країн".2012.03.26 | Боббі
ваше твердження невірно сформульовано
адже воно може бути вірним лише тоді, коли Британія сама здатна утримувати свою роздуту державу загального добробуту.Але всі останні новини звідти свідчать про те, що британська держава загального добробуту (велферна система) впевнено та невпинно тягне всю країну в боргову прірву.
Budget surplus (+) or deficit (-):
-8.8% of GDP (2011 est.)
Public debt:
79.5% of GDP (2011 est.)
Inflation rate (consumer prices):
4.5% (2011 est.)
І при всьому цьому:
Population below poverty line:
14% (2006 est.)
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/uk.html
2012.03.14 | Bayan
Згідний з Шутeром - "Чергове грубе пересмикування" (Боббі пише)
Боббі пише:2012.03.14 | Георгій
Що в лісі здохло? Я впepшe в житті згодeн з п. Боббі
Боббі пише:> буває бідність абсолютна, коли нема чого їсти та немає даху над головою, і є ще бідність відносна, коли маєш менше від сусіда.
> Абсолютної (чи як вона там правильно називається) бідності в Україні набагато менше. А от відносної, коли є що їсти, є дах над головою, але немає останнього айфону, а от у того дяді на ТБ їх є два — може бути і 80%.
2012.03.14 | Pest Control
Смєшалісь в кучу коні, люді
Shooter пише:> згідно зі стандартами ООН, за межею бідності в Україні живуть 80% населення. При цьому, згідно з дослідженням, бідними вважає себе одна четверта частина населення країни.
Яким боком це до статті про права людини? Бути багатим уже належить до прав людини?
> Експерти відзначили ..."знищення" незалежності суду
Коли саме на думку експертів в Україні існувала незалежність суду? Коли суд заборонив критикувати Тимошенко?
2012.03.14 | Koala
Знайшов. Критерії ООН(л)
David Gordon's paper, "Indicators of Poverty & Hunger", for the United Nations, further defines absolute poverty as the absence of any two of the following eight basic needs:Food: Body Mass Index must be above 16.
Safe drinking water: Water must not come from solely rivers and ponds, and must be available nearby (less than 15 minutes' walk each way).
Sanitation facilities: Toilets or latrines must be accessible in or near the home.
Health: Treatment must be received for serious illnesses and pregnancy.
Shelter: Homes must have fewer than four people living in each room. Floors must not be made of dirt, mud, or clay.
Education: Everyone must attend school or otherwise learn to read.
Information: Everyone must have access to newspapers, radios, televisions, computers, or telephones at home.
Access to services: This item is undefined by Gordon, but normally is used to indicate the complete panoply of education, health, legal, social, and financial (credit) services.
Щось не виходить, щоб 80% не мали 2 з цих 8... Чи це застарілі критерії?
http://en.wikipedia.org/wiki/Poverty_threshold
2012.03.14 | Пані
Це крітерії США, а не ООН
Чи мені повилазило, чи це йдеться про США тільки (згори написано)Крітерієв ООН я шукала і не знайшла поки. Якщо вони є, то дивно, чому їх нема в цій статті?
2012.03.14 | Koala
Повилазило. Згори там написано
For the term as defined in the United States, see Poverty thresholds (United States).А це - про ООН:
https://www.un.org/esa/socdev/unyin/documents/ydiDavidGordon_poverty.pdf
2012.03.14 | Пані
Мені - не повилазило
А те що ви знайшли просто доповідь на сайті ООН, і то тільки про молодь.Можливо ті крітерії бідності існують, але звуться якось інакше англійською?
2012.03.14 | АБВГ
Мої друзі з НДР свій рівень життя в СССР не порівнювали, а тільки з ФРН: "Та з вами нам
і в голову не приходить себе порівнювати. Навчіться вікна мити для початку!"Чому я повинен вважати себе багатим по африканським критеріям?
Один час жив в Англії. Пам"ятаю, що 20 років тому британські критерії бідності були зовсім інші, ніж вказані.
Британцям запропонували вибрати з сотні критеріїв тридцять таких, без яких вони будуть вважати себе бідними.
Наприклад, наявність таких речей, як:
ТЕПЛИЙ туалет.
М"ясний стейк двічі на тиждень.
Подарунки на Різдво рідним.
Відпустка поза домом.
Кишенькові гроші для дітей.
Ковролін в кімнатах.
Останнім (тридцятим) пунктом виявилась наявність в помешканні телевізора.
От коли ви не маєте три з цих тридцяти необхідних речей - то ви бідний в Британії!
2012.03.14 | Георгій
Запитання з цього приводу
Який, приблизно, відсоток насeлeння України можe собі дозволити, і дозволяє, ЩОРІЧНУ відпустку (мінімум одного разу кожного року)?Питаю тому, що (нe рахуючи відвідувань України), ми з дружиною нe мали жодного дня відпустки вжe ДЕCЯТь РОКІВ (з 2002 року). Ми просто нe можeмо собі цього дозволити. Коли ми нe в Україні під час літніх канікул, ми викладаємо в наших унівeрситeтах літні курси, і трохи наганяємо нашу дослідницьку роботу, що її протягом рeгулярних унівeрситeтських сeмeстрів вeсти дужe важко. Та й грошeй ми на справжні відпустки витратити собі нe дозволяємо...
Таких, як ми, у CША якщо нe більшість (>50%), то принаймні вeлика частина насeлeння. А можe навіть і більшe 50%. З іншого боку, я маю купу друзів та знайомих в Україні, і вони всі їздять відпочивати щороку, мінімум один раз улітку, а часто й двічі - одна літня відпустка, і щe одна зимова (лижі, Карпати, тощо). Їздять до Турeччини, Єгипту, Хорватії, іноді навіть до Іспанії.
І всі ці вeликі подорожувальники, звичайно ж, відносять сeбe самe до бідних, а Україну вважаюь найнeщаснішою, найбіднішою країною у світі...
2012.03.14 | Shooter
А Ви в Україну хіба не у відпустку їздите?
Доречі, думаю що лише вартість Вашого квитка на переліт перекриє бюджет відпочинку "середньої української сім*ї"(Хоча й акцептування американцями браку відпустки мені незрозуміло...)
2012.03.14 | Георгій
Так, кошт як за відпустку, а втома після - така...
...що вимагає одразу CПРАВЖНьОЇ відпустки дeсь на Адріатиці. Мєчти, мєчти, гдє ваша сладость...2012.03.14 | Shooter
так Ви сам собі винуватий
власне, в мене відпустка також "фізично інтенсивна", але 10 днів "просто повалятися" біля моря раз на рік - св*яте.Спробуйте і Ви так поставити питання
2012.03.15 | АБВГ
Я постараюсь знайти десь те британське опитування, і ми проведемо його на Майдані
2012.03.25 | Георгій
Нeма відповіді. Можe, всe-таки, хтось знає?
Щe раз: який відсоток насeлeння України дозволяє собі ЩОРІЧНУ літню відпустку? Поки громада шукає точну цифру, я постараюся знайти відповідну цифру для CША.2012.03.25 | Koala
Не репрезентативно, але показово(л)
http://vkurse.ua/ua/society/ne-mozhet-uyti-v-otpusk.html2012.03.25 | Shooter
І репрезентативно, як на мене.
2012.03.25 | Koala
Все ж це в мережі, там відхилення можливе досить сильне... але ясно, що з 80% 20% не стануть.
2012.03.25 | Георгій
Дякую! Re: Не репрезентативно, але показово(л)
Виглядає, що у CША тих, хто ніколи нe бeрe відпусток, вдвічі більшe, ніж в Україні (22%).http://www.reuters.com/article/2010/09/09/us-work-vacation-idUSTRE6883DW20100909
2012.03.24 | Євген Захаров
Re: Про бідність в Україні (л)
Дивно, що товариство обговорює відгук на УП замість того, щоб подивитися в оригінал - "Права людини в Україні - 2011. Доповідь правозахисних організацій", звідки усе зрозхуміло. Вона вже стоїть на сайтах ХПГ та УГСПЛ. Є це і в моїй статті в останньому числі "Критики"...Стандарти бідності ООН різні для Європи та т. зв. країн третього світу. В Європі бідним вважається той, хто витрачає на день менше 14% (і таких в Україні 80% за офіційною статистикою, яка в даному випадку перебільшує), а в Африці, Азії, Латинській Америці бідним за цими стандартами вважається тойҐ хто витрача
є менше 5 доларів.
Але тут є інший важливий макроекономічний показник - співвідношення доходів 20% найбідніших та 20% найбагатших в країні.
У Португалії цей показник - 7,3 до 1, в Японії - 4 до 1. В Сполучених Штатах Америки - 9 до 1, у Мексиці - 14 до 1, Бразилія - 24 до 1, Гондурас - 38 до 1. В Україні ж за різними оцінками цей показник знаходиться в межах 40 до 1.
До речі, 10 до 1 вже вважається критичним. Саме співвідношення доходів визначає не лише рівень життя в країні, не лише перспективи розвитку країни, але і рівень політичної культури і рівень моралі. І тому питання, як суттєво відрізняються доходи багатих і бідних - є питання прав людини.
Цікаво, що в Україні це співвідношлення - 40 до 1 - зберігається навіть в бюджетній сфері. Тоді як в США - це 5 до 1, в Західній Європі - 4 до 1, і це записано в законі, а не так, як у нас, - різноманітні премії та надбавки, накази про які ще знайди. А якщо брати максимальну зарплатню в державному секторі, то коефіціент буде навіть 60 до 1 (зарплатня суддів КСУ і зарплатня фахівців 2-ї категорії виконкомів).
2012.03.24 | Pest Control
Право на бідність
Євген Захаров пише:> Стандарти бідності ООН різні для Європи та т. зв. країн третього світу. В Європі бідним вважається той, хто витрачає на день менше 14%
14 доларів мабуть
> Але тут є інший важливий макроекономічний показник - співвідношення доходів 20% найбідніших та 20% найбагатших в країні.
...
> До речі, 10 до 1 вже вважається критичним.
Ким вважається? Уявіть ситуацію, коли через якийсь унікальний збіг факторів у країні У продуктивність виросла настільки, що найбідніші 20% є багатшими за найбагатші 20% будь-якої іншої країни. Але в межах країни Ваш "важливий показник" все-одно 40 разів. Як Ви гадаєте, міграція переважатиме до "критичної" країни чи з неї?
> Саме співвідношення доходів визначає не лише рівень життя в країні, не лише перспективи розвитку країни, але і рівень політичної культури і рівень моралі.
Вищецитоване твердження є, науково висловлюючись, комуністичною бздурою - інакше Вам доведеться пояснювати, куди поділися райдужні перспективи розвитку вкупі з високим рівнем моралі Совєцького Союзу.
Все з точністю до навпаки: співвідношення доходів не визначає рівень життя в країні, воно є одним із індикаторів, що може вказувати на наявність фундаментальних проблем у певних сферах. Зависока температура в хаті може бути тому, що в хаті пожежа або тому, що хтось засильно увімкнув обігрівач. Тобто це корисний індикатор, що щось у хаті може бути не так, але тільки якщо розібратися, що саме не так - інакше користі від нього мало.
> І тому питання, як суттєво відрізняються доходи багатих і бідних - є питання прав людини.
Без намагання проаналізувати причини такої різниці це є питання не прав людини, а дешевого лівацького популізму. Причиною ж є надзвичайно низька продуктивність праці більшості населення, викликана передовсім браком освіти, якісних інституцій, економічної свободи, ділової етики, капіталу. Ніщо з переліченого не є нічиїм правом, а може бути здобуте лише через важку тривалу працю. А от ігнорувати це все і лишатися бідним є безперечним правом.
2012.03.24 | Koala
Дійсно, дивно: чого ми тут 14.03 не обговорювали те, що з'явилося в мережі 22.03?(л)
Євген Захаров пише:> Дивно, що товариство обговорює відгук на УП замість того, щоб подивитися в оригінал - "Права людини в Україні - 2011. Доповідь правозахисних організацій", звідки усе зрозхуміло. Вона вже стоїть на сайтах ХПГ та УГСПЛ. Є це і в моїй статті в останньому числі "Критики"...
http://helsinki.org.ua/index.php?id=1332427173
22.03.2012 Доповідь Права людини в Україні 2011 з’явилась в електронному варіанті
> Стандарти бідності ООН різні для Європи та т. зв. країн третього світу. В Європі бідним вважається той, хто витрачає на день менше 14% (і таких в Україні 80% за офіційною статистикою, яка в даному випадку перебільшує), а в Африці, Азії, Латинській Америці бідним за цими стандартами вважається тойҐ хто витрачає менше 5 доларів.
14$, ви мали на увазі? Можно посилання на ООН, щоб закрити питання?
Втім, навіть у вашій доповіді сказано трохи не так. Процитую:
>«І в розвинутих країнах бідними вважаються люди, які мають менше ніж 14 доларів у день. В Україні таких людей майже 80%», — пояснює Катерина Рибальченко, менеджер програми розвитку ООН.
Тобто мова йде не про Європу, а про розвинені країни. Не важко вам буде вказати на якусь доповідь, де Україна відноситься до розвинених країн?
> Але тут є інший важливий макроекономічний показник - співвідношення доходів 20% найбідніших та 20% найбагатших в країні.
> У Португалії цей показник - 7,3 до 1, в Японії - 4 до 1. В Сполучених Штатах Америки - 9 до 1, у Мексиці - 14 до 1, Бразилія - 24 до 1, Гондурас - 38 до 1. В Україні ж за різними оцінками цей показник знаходиться в межах 40 до 1.
За даними ООН, в 2003-му в Україні цей показник був 4 до 1.
http://hdr.undp.org/en/media/HDR_20072008_EN_Complete.pdf
Я розумію, що дані ООН не дуже надійні, але все ж трохи дивно.
Крім того, не враховується перенесена вартість житла. Абсолютна більшість українців має більш-менш пристойне житло (бо інакше в нашому кліматі неможливо вижити взимку); в Гондурасі і інших екваторіальних країнах це не так. Чи врахована перенесена вартість житла в доходах українців? Гадаю, якщо врахувати, то співвідношення вийде трохи іншим; а підстав не враховувати я не бачу.
> До речі, 10 до 1 вже вважається критичним. Саме співвідношення доходів визначає не лише рівень життя в країні, не лише перспективи розвитку країни, але і рівень політичної культури і рівень моралі. І тому питання, як суттєво відрізняються доходи багатих і бідних - є питання прав людини.
А чому ви порівнюєте це співвідношення тільки по Україні, а не по всьому світі? Права людини - річ універсальна. Тобто якщо я маю в 100 разів більше за те, що має середній мешканець Зімбабве - то хіба це причина відбирати в мене і віддавати йому?
Пане, дуже вас прошу: на посаді омбудсмена захищайте людей, а не коефіціенти.
> Цікаво, що в Україні це співвідношлення - 40 до 1 - зберігається навіть в бюджетній сфері. Тоді як в США - це 5 до 1, в Західній Європі - 4 до 1, і це записано в законі, а не так, як у нас, - різноманітні премії та надбавки, накази про які ще знайди. А якщо брати максимальну зарплатню в державному секторі, то коефіціент буде навіть 60 до 1 (зарплатня суддів КСУ і зарплатня фахівців 2-ї категорії виконкомів).
Доходи і зарплата - трохи різні речі (хоча для чиновників вони і мають бути наближені). Не пересимкуйте.
Ну і тим більше некоректно всю економіку країни рівняти на чиновників, які нічого не виробляють.
2012.03.25 | Shooter
Дійсно, дивно
Koala пише:>
> Крім того, не враховується перенесена вартість житла. Абсолютна більшість українців має більш-менш пристойне житло (бо інакше в нашому кліматі неможливо вижити взимку); в Гондурасі і інших екваторіальних країнах це не так. Чи врахована перенесена вартість житла в доходах українців? Гадаю, якщо врахувати, то співвідношення вийде трохи іншим; а підстав не враховувати я не бачу.
Я тут же (токмо істіни раді) зауважу, що 80-90% українського (міського) житла було збудовано в 1960-1990, за іншої соціо-економічної системи. Плюс, звісно, варто пам*ятати, що з 1991 до сьогодні кількість населення України зменшилася з 52 до 45 мільйонів.
Об*єктивним же показником залишиться наступне: як людині в Україні, яка має середню зарплату, забезпечити себе житлом.
>Ну і тим більше некоректно всю економіку країни рівняти на чиновників, які нічого не виробляють.
Це, вибачте, - черговий ультралєвий (хоча і ультраправий за природою) брєд, який виходить із розуміння економіки як натурального господарства. Бо, скажімо, такий державний службовець як вчитель, як на мене, виробляє набагато більше, ніж банальні чіста приватні фінансові шпекулянти.
2012.03.24 | Sych
Re: "І тому питання, як суттєво відрізняються доходи багатих і бідних - є питання прав людини"
Communist bullshit.2012.03.25 | Koala
Я трохи прикинув...
Припустимо, що 20% найбідніших українців живуть в середньому на 800 гривень=$100 на місяць (це трохи менше мінімальної пенсії). Так, не всі бідні отримують пенсію, але ще є перенесена вартість житла, додаткові підзароботки і т.д.Якщо співвідношення доходів багатих до бідних 40 до 1, то 20% найбагатших українців живуть на $4000 на місяць.
20% українців - це 9 мільйонів. 4000 на місяць - це $48000 на рік на людину, або 432 мільярдів доларів на всіх. В той самий час Україна виробляє за рік $162,850 мільярдів ВВП.
Так що щось явно із цифрами не так.
2012.03.25 | Shooter
Варто також поцікавитися про тих, хто прикидав перед Вами
Gini, Hoover, Theil індекси би мали бути доступні і в неті для різних країн2012.03.25 | Koala
У вас є значення цих показників для України за останні роки? Поділіться!
Бо ООНівську оцінку 20% R/P я знайшов тільки за 2003-й (посилання вище);ООНівські 10%R/P - 6.0, індекс Джіні - 28,2 (звіт за 2009-й, за який рік дані - не сказано), менше - тільки у ваших улюблених скандинавів;
індекс Джіні за 2009 від Всесвітнього Банку - 26,4 (це там мало не рекорд!).
Ну й http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_income_equality
2012.03.25 | Shooter
Шукайте - і знайдете
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c5/GINIretouchedcolors.pngУ свій час Worldbank давав досить детальну статистику розподілу доходів в більшості країн світу.
2012.03.26 | Koala
CIA має розвинену аналітичну мережу в Україні - чи користується даними від інших організацій?
2012.03.26 | Shooter
На жаль, на ЦРУ я не працюю - тому не зможу відповісти на Ваше питання.
2012.03.25 | Лермонтов
"Україна – колонія для політ/бізнесової еліти" (л)
"Україна схожа на Південну Африку. Тут і там місцева еліта ставиться до своєї країни як до колонії. Вона експлуатує ресурси країни, вивозить капітал, нищить освіту й науку, а також штучно розбурхує конфлікти, щоб відволікати увагу народу та використовувати розколи у боротьбі за владу."http://www.radiosvoboda.org/content/article/24525646.html
2012.03.26 | Hadjibei
В Україні - типовий апартеїд щодо тубільного населення
Про це вже тут кілька років тому писали2012.03.26 | Pest Control
Це типово для пост-колоніальних держав. Проблема не в "елітах", а в інституціях
On assuming power in 1963 the Ba’athists, already dominated by Alawis, inherited a state molded by centuries of imperialism under the Ottoman Empire and a rather shorter span of French colonialism between 1920 and 1946. This state sat atop a set of extractive economic institutions, designed to enable the extraction of resources by a small minority from the rest of society. During the Ottoman and French times, this minority comprised the colonial powers as well as its allies in Syria. Under the Ba’athist rule, it comprised mainly the Alawis.http://whynationsfail.com/blog/2012/3/15/time-for-talks-in-syria-has-passed.html
Like many other post-colonial leaders in sub-Saharan Africa, Stevens used the agricultural marketing boards that the British had created to expropriate farmers by setting a fraction of the world price for the main export commodities, such as palm kernels, cocoa and coffee. Not that the British were saints, actually they were already doing the same thing, except not quite so excessively.
http://whynationsfail.com/blog/2012/2/28/the-cow-eats-where-it-is-tethered.html
Починати треба з того, що перестати підтримувати "африканських революціонерів", уся програма яких полягає в захопленні контролю над тими самими колоніальними інституціями для їхнього використання на свою користь.
http://nemae-chasu.swit.net.ua/forum/view.php?bn=community_main&key=1332716453&first=&last=Last