Технологія синій светр на виборах мера Обухова(\)
03/20/2012 | kotygoroshko
http://blogs.korrespondent.net/celebrities/blog/acba/a60551
Зараз моніторингова група "Спільної Справи" перебуває на виборах в Обухові. Ще вчора від джерела в місцевій державній адміністрації надійшла інформація про те, що члени комісій вдягнені в синій одяг будуть видавати бюлетені особам непрописаним на на дільниці. Була проведена ретельна перевірка, в результаті перевірки встановлено, що в складі кожної комісії є людина в синьому одязі, яка представляє кандидата від Партії регіонів або одного з технічних кандидатів, які знялись на його користь. Стежити за наявністю місцевої прописки у осіб, яким видавались бюлетені, ані активісти "Спільної Справи", ані інші спостерігачі змоги не мали. Голови комісій забороняли спостерігачам та журналістам стояти в безпосередній близькості до столів з виборчими списками та бюлетенями. Крім того, під більшістю комісій знаходились особи, які імітували проведення екзит-полу, а насправді перевіряли явку виборців, які попередньо продали свій голос. Цю інформацію підтвердив на камеру один з учасників "екзит-полу". Сьогодні ввечері або завтра вранці, викладу відео.
Відповіді
2012.03.20 | E-st
Що ви хочете!
Споконвіку вчительки сидять у комісії, від усіх партій разом. То у нас партії такі і активісти срані, що хєр один іде працювати в комісію. Бабло пробухають, а вчительок нагнуть. І у переносному, а ввечері, після підрахуюнку голосів - і у прямому сенсі.2012.03.20 | Kohoutek
Re: (/)
http://news.bigmir.net/ukraine/543548-Komitet-izbiratelei-Ykraini-soobshaet-ob-otsytstvii-sereznih-naryshenii-na-viborah-v-Obyhove?p=0&sort=DESC"Выборы прошли более или менее нормально. Еще не начался подсчет голосов, но сейчас тяжело сказать, что были какие-то серьезные и существенные недоразумения и инциденты", - заявил председатель правления КИУ Александр Черненко.
...
"Мы не видели ни "каруселей", ни "синих свитеров", хотя специально после появления этой информации дополнительно объехали участки и дали соответствующие указания своим наблюдателям", - сообщил Черненко.
По его словам, другие наблюдатели также не наблюдали использования таких технологий. По данным КИУ, по состоянию на 19:00 явка избирателей составила 38%.
Важко визнати власний ідіотизм. Значно легше списати все на клятих ворогів.
2012.03.20 | Мірко
Чи не варто це на головну?
2012.03.20 | Kohoutek
На головну варто ось це (л)
http://www.unian.net/ukr/news/492648-opozitsiji-radyat-zasvojiti-urok-viboriv-v-obuhovi.html2012.03.20 | roman_r
У совкових педагогів
сильно розвинена жадоба рабства. Вибори в школах - цирк.http://www2.maidan.org.ua/news3/view.php3?bn=maidan_free&key=1332214903&first=1332271714&last=1332184791
2012.03.20 | Pavlo Z.
Нема жодного інтерв'ю - хоча б зі спини - з тим, хто отримав незаконний бюлетень у "синьосветру"
Тому, говорячи мовою науковців - "є сумніви в чистоті експерименту".2012.03.20 | Kohoutek
А що, хіба хоч когось спіймали за руку? В кадрі були реальні порушення, а не здогадки?
Є протоколи, скарги спостерігачів тощо? Де докази? Де відео власне порушень? Сині светри? Законом не заборонено.2012.03.20 | Pavlo Z.
А я про що?
2012.03.21 | mala
Я терпіти не можу Данилюка, але тут він має рацію. Синій светр - це технологія фальсифікацій.
До синіх светрів підходять визначені люди та отримують в них бюлетені за тих виборців, які точно не прийдуть голосувати (лежать хворі, поїхали на заробітки, в гості, в санаторій, просто ніколи не ходять голосувати тощо). До виборів адмінресурс наводить дані про наявність таких виборців, а потім замість них підходять інші люди, дають свої паспорти, їм видають бюлетені і вказують, де розписатися у списках виборців. Зафікусвати таке порушення вкрай важко, бо для цього треба зазирнути в паспорт людини та порівняти з прізвищем у списку виборців. А в паспорт зазирнути важко (його дають і дивляться так, щоб не було видно спостерігачу прізвища), і людина має право не показувати його спостерігачу. І в прізвище у списках виборців зазирнути не просто, треба близько підійти, низько схилитися, тебе звинуватять у перешкоджанні виборчому процесу, ще й самі виборці звинуватять, якщо там натовп біля столу, а ти штовхаєшся, зазираєш до списку виборців, затримуєш чергу, займаєш місце прямо біля столу комісію й заважаєш цим підійти. Тим більше, що більшість бюлетенів сині светри видають справжнім виборцям зі списків. І от навіть, якщо проявиш чудеса нахабства та зазирнеш до чужого паспорту, то ймовірнстть потрапити на фальсифікатора у кілька разів менша за ймовірність потрапити на справжнього виборця. Більше того, при такій спробі синій светр здійме скандал, але все ж покаже тобі паспорт виборця, якщо він справжній. Тоді вже виборець висуне претензії до синього светра, чого це светр показує його паспорт з адресою невідомим людям, і через пару таких випадків синій светр скаже - припиніть займатися провокаціями, раз видерли паспорт в громадянина, другий, все нормально, але знову лізете до громадян, а вони мені претензії висувають, бо я через вас порушую закон, даю вам чужий паспорт, хоча не маю на це право, я не хочу, щоб на мене заяву до міліції написали.2012.03.21 | Kohoutek
Треба доводити не існування технологій, а існування власне фальсифікацій.
2012.03.21 | mala
Я вже написала, що такі фальсифікації дуже важко виявити і довести.
Непрямо Данилюк на них вказав - однаковий колір одягу, незнання, за кого вони, більшість від кандидатів, які знялись.2012.03.21 | Kohoutek
Такі фальсифікації не можуть суттєво вплинути на результати. До того ж, "не пойман - не вор".
2012.03.21 | mala
Можуть досить суттєво. А не пойман - не означає, що не було.
2012.03.21 | Kohoutek
Помилка.
2012.03.21 | Kohoutek
Не можуть. Є дослідження щодо цього.
Ніхто не вважається злочинцем, поки його провина не доведена. КВУ провів спеціальну перевірку по чуткам щодо "синіх светрів". На тих виборах було повно спостерігачів. Де факти фальсифікацій?Якщо ви просто вважаєте ПР негідниками, які вірогідно готували фальсифікації - так і я теж. Але між підозрюваним наміром і скоєним злочином є велика різниця.
2012.03.21 | Анатоль
Ви праві. Точно цей метод фальсифікацій був і в 2004. Тільки там не колір светра, а номер стола
був для цього.Але й з усіх інших столів збирали таблиці тих, хто вже проголосував.
(Чи точніше тих, хто не проголосував).
А в другій половині дня несли ці списки в окрему кімнату (там міліціонер чергував). Там, використовуючи ці дані (а може й інші) складали список тих, за яких підставні люди будуть голосувати.
Потім цей список відносився в іншу кімнату, де підставним людям давали прізвища (чи й запрошення) за кого голосувати.
А якщо раптом приходила людина, за яку вже проголосували і дивувалась, що в її графі вже стоїть якась каракуля, то їй пояснювали, що то якийсь алкаш не там розписався.
І пропонували поверх цієї (невеликої) каракулі розписатись.