Тігіпко: Від кіпрських офшорів відмовитися неможливо()
03/29/2012 | stryjko_bojko
Тігіпко: Від кіпрських офшорів відмовитися неможливо
Віце-прем’єр-міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко дав зрозуміти, що від використання офшорних компаній на Кіпрі неможливо повністю відмовитися, оскільки там право власності захищене краще ніж в Україні. Про це Тігіпко заявив в інтерв’ю «Українській правді»
«Я знаю, бо хочу вирішити проблему для країни. Десь з 1970-х років країни Європейського Союзу займалися проблемою Кіпру. По-перше, на Кіпрі є податки. Друге - неможливо, щоб наша економіка повністю відмовилася від Кіпру», - зауважив Тігіпко.
Він вважає, що якби журналісти захотіли розібратися, вони б зрозуміли, чому українські підприємці йдуть на Кіпр.
«З однієї причини - право власності там захищено набагато краще, ніж в Україні. На Кіпрі працює англійське право. Ти можеш там захистити свій міноритарний пакет, і судитися ти будеш дійсно в Лондоні, і там хабарів не беруть», - пояснив віце- прем’єр.
Він вважає, що для оподаткування офшорних операцій потрібно використовувати досвід інших країн
«Ми створили спеціальний законопроект про трансферному ціноутворенні, який теж повісили на сайті. Але, на жаль, він вийшов великий і ніхто розбиратися не хоче», - зауважив Тігіпко.
Він пояснив, що головний принцип цього законопроекту - це створення окремого підрозділу в податковій адміністрації, «яке буде аналізувати кожну угоду великих компаній з некласичними офшорними зонами, такими як Кіпр або деякі кантони Швейцарії».
«Аналізуватиметься чому ця угода пройшла за такою ціною, чому метал продали, умовно кажучи, на 100 доларів дешевше ринкової вартості. Так роблять всі країни ОЕСР. Все, що йде на Кіпр, треба просто обкласти справедливим податком». – вважає Тігіпко.
Як повідомлялось, у січні прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що більшість коштів, які йдуть з України в офшори через «несприятливі умови оподаткування», повертається назад у вигляді інвестицій.Зокрема. Україна отримує з Кіпрутри чверті від загального обсягу прямих іноземних інвестицій.
«Таким чином, що виходить - все, що від нас йде в офшор, воно ж до нас і повертається», - сказав Азаров.
Нагадаємо, уряд планує ввести 15% пенсійного збору з офшорних операцій. Втім, під дію нового закону не підпадуть найбільш привабливі для оптимізації оподаткування країни - Кіпр і Люксембург.
Відповіді
2012.03.29 | Kulish
В кінці кінців кожен пограбунок можна пояснити...
Ну хоча б тим, що вдома діти голодні сидять...2012.03.29 | MV
Re: В кінці кінців кожен пограбунок можна пояснити...
так тігіпкі й існують затим, щоб пояснювати право хазарових красти.визискують терпеливих українців безмежно.
2012.03.29 | oze
Вони визнали власну злодійкуватість і безпорадність
і чужість для всіх інших мільйонів українців, які не можуть захистити свою власність (від них же) в офшорах2012.03.29 | Боббі
правильно, краще збільшувати звітність та посилювати свавілля чиновників
а фактичний допуск не оформленого працівника до роботи, обіцяють виправні роботи до 2-х років. Коло чиновників, які зможуть контролювати порядок оформлення працівників, збільшується. В середньому відрахування до соціальних фондів становлять 41,2% від зарплати. Якщо вага зарплати в собівартості складає до 10% як в гірничих галузях, металургії, то соціальні платежі збільшать собівартість до 4%, що не суттєво. А якщо доходить до 80% як в сфері послуг, IT, то соціальні відрахування збільшують собівартість на 32% - такої прибутковості не може бути у більшості бізнесів.Ще у квітні 2011року віце-прем'єр Тигіпко анонсував реформу зарплат. Тексти чотирьох законопроектів були оприлюднені на сайті міністерства і запропоновані до обговорення з громадськістю. В текстах про реформу зарплат насправді не йшлося, лише про легалізацію. Зарплату обіцяли «виводити з тіні».
http://texty.org.ua/pg/article/newsmaker/read/35616/Reforma_zarplat_vid_uradu_jak_zavzhdy_zbilshenna
2012.03.29 | Мартинюк
В українців немає іншого виходу аніж вигнати з Кіпру росіян і потім приєднати його до України
При цьому поширивши всі кіпрські пільги і приколи на всю територію України.За моїми спостерженнями кіпрські офшори останнім часом оформляють навіть для заснування придорожного кафе і ведення фермерського госполдарства
2012.03.29 | damoradan
а можна відмовитись від сонця або вітру?
Офшори були, є і будуть незалежно від побажань будь-якої влади. Це правда, що українські компанії часто мають материнські структури в країнах англійського права, у тому числі офшорах, тому що там є можливість скласти такий статут який побажаєш, майже без обмежень. І рейданути твою частку в компанії неможливо. І потім продати частку можна без податків та інформування влади країни де ти постійно мешкаєш. Операції з офшорами можуть використовуватися також для оптимізації оподаткування, але майже виключно - податку на прибуток. Всі інші податки сплачуються в Україні так чи інакше.