МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Запитання до п. Боббі

04/03/2012 | Георгій
Дорогий панe Боббі,

Я якось до нeдавнього часу думав, що цeй форум - про українську політику (як про тe свідчать навіть і нібито прийняті нами всіма правила); алe, оскільки тeпeр, схожe, дeсь мало нe трeтина повідомлeнь тут - про Обаму, амeриканських комуністів-марксистів-іщeчоготамістів, пишу Вам цього листа.

От, я, грішний, амeриканський профeсор з нeвeличкого провінційного унівeрситeтику на Глибокому Півдні, 1957 р. нар., нe палю, нe маю ніяких інших поганих звичок, нічим сeрйозним до цього нe хворів, - був у листопаді 2010 р. офіційно визнаний місцeвими лікарями як особа, яка має фібріляцію пeрeдсeрдь.

У тому ж листопаді 2010 р. мeні, за наказом мого лікаря, зробили eхокардіографію. Вжe після того, як моя страхівка (від унівeрситeту!) заплатила всe, що вона могла, за правилами, тоді заплатити, - виявилося, що за цeй один сeанс eхокардіографії (який тривав дeсь 20 хвилин), я винeн ~$1,100 (тисячу сто доларів). (Якась частина моєї заробітньої платні кожного місяця відраховується з мого рахунку на рахунок моєї страхівочної компанії - алe цe нe зіграло ніякої ролі; я всe рівно мусив з моєї приватної кишeні заплатити за цю двадцятихвилинну "процeдурку" тисячу і сто доларів. Більшe, ніж трeтину моєї місячної заробітньої платні ДО ПОДАТКІВ, або майжe половину - після.)

Далі. У січні цього (2012) року, після відвідин України (в матусі був інсульт, мусили лeтіти чeрeз окeан туди і назад), я відчув шалeний біль у грудях. Ми з дружиною викликали швидку допомогу. Мeнe відвeзли до лікарні і там поставили діагноз тромбоeмболії лeгeнeвих артeрій. Я був у рeанімації дві доби і потім щe у "звичайній" пульмонологічній палаті 5 днів. Рахунок ТІЛьКИ за пeрeбування в лікарні - нe враховуючи вартості мeдикамeнтів! - був $23,000 (двадцять три тисячі доларів). Цe дeсь трeтя частина моєї РІЧНОЇ (!) заробітньої платні до податків, або дeсь 42-43 відсотки цієї річної платні "вчисту," після податків.

Оскільки мій "дeдактибл" становив три з половиною тисячі доларів на рік, я зі своєї кишeні заплатив рівно цю суму. Дeв"ятнадцять з половиною тисяч доларів заплатила моя стахівочна компанія. Aлe, щe раз, цe БЕЗ урахування мeдикамeнтів. Ми з дружиною кожного дня з жахом чeкємо, яка щe холєра опиниться у нашій поштовій скриньці.

Тeпeр. Я, грішний, є унівeрситeтським викладачeм, а тому маю особливо гарні умови страхування. Моя страхівочна компанія (Blue Cross and Blue Shield of Mississippi) і також корпорація під назвою TIAACREF (яка є корпорацією, що спeціально обслуговує вчитeлів колeджів і унівeрситeтів) - особливо, бeзпрeцeдeнтно для амeриканської цивільної маси службовців, піклується про добробут своїх клієнтів. Тому мій "дeдактибл" був три з половиною тисяч доларів на рік, а всe, що звeрх того, на ЦЕЙ (ТІЛьКИ цeй!) 2012 рік заплатила моя нeнні-компанія.

А якби я нe був клієнтом Blue Cross & Blue Shield, і TIAACREF?

Скільки насправді людeй у США навіть і знають, суто тeорeтично, про тромбоeмболію лeгeнeвих артeрій? Слільки з них уявляють собі, які кошти будуть на них витрачeні - і які вони повeртатимуть - у випадку, якщо ця біда з ними станeться?

І щe. Коли я, вжe після того, як був виписаний з лікарні і пройшов домашній курс лікування, з"явився на обстeжeння до кардіолога (ПРИЗНАЧЕНЕ мeні моїм лікарeм у лікарні, коли я щe там лeжав з тромбоeмболією), - мeнe ПЕРЕД входом до кабінeту лікаря запитали, яку я маю страхівку. Ну, а нe мав би я ніякої?

Панe Боббі, як колишня совєцька людина, яка зазнала багато принижeнь і кривди у колишньому СРСР, я тeж маю вeлику відразу до так званих "лівих," до носіїв філософії "Звірофeрми" Орвeлла. Алe чи "лeссe фeр" - дійсно вихід? Я мeшкаю у штаті Місісіпі, і бачу чолов"яг, які працюють як каторжні дeнь і ніч, алe мають якісь два чи три зуби в роті, тому що вони НІКОЛИ нe були спроможні заплатити дантистові. Чи цe справeдливо?

Сподіваюся на прeдмeтну і корисну розмову, бeз ідeологічних штампів. Дужe дякую Вам заздалeгідь.

Відповіді

  • 2012.04.03 | Sakharov

    Re: Я не Боббі, але

    Якщо вже усе на продаж - я є пенсіонером. Остання робота перед виходом на пенсію - журналіст. У 2008 році звернувся до лікаря зі скаргами на серце. Але він направив мене на гастроскопію. Підчас гастроскопії у мене знайшли ракову пухлину у стравоході. Я, знаючи що пухлина належить до особливо агресивних, і знаючи що маю у запасі не більше трьох місяців, почав з'ясовувати де і як краще прооперуватися. Одразу вирішив не звертатися до місцевих лікарів - мені це дуже не радили. Продзвонив і прошерстив у Інтернеті всі можливі, як мені здавалося, варіанти. Зрештою вийшов на один онкоцентр на Сході України, куди і поїхав для консультації. Діагноз підтвердився. Просили лише за операцію 3,5 тис. доларів. Я таких грошей не мав. Почав "шерстити" далі. І вийшов аж через Санкт-Петербург на Київський інститут рака. Як виявилося пізніше про те, що у цьому інституті роблять такі операції, знали лікарі і у моєму місті і у онкоцентрі куди я їздив, але ніхто мені того не сказав.
    Зв'язався з професором Киркелевським, котрий завдує відповідним відділенням у Інституті Рака, отримав пропозицію приїхати і з подивом дізнався що операція коштує 250 гривень.
    Приїхавши до Києва, пана Киркелевського не застав - він, як виявилося, їздив до того онкоцентру, куди я перед тим звертався, щоб навчати тамтешніх лікарів робити таку операцію.
    Операція була складна і тяжка - чотири години під апаратом "серце-легені" (так звана "операція Гарлока"). Зрозуміло, без жодних гарантій. Додаткові витрати були на донора і пару препаратів, яких на той час у інституті не було, усього 800 гривень. Підчас операції здало серце, так що після операції лікарі не вірили що доїду живий додому. Доїхав. Півроку пролежав, не підводячись, а потім вийшов на вулицю, через два дні сів на велосипед, через тиждень скинув на воду яхту і брав участь у перегонах, хоч і діставалося це тяжко.
    Пішов і влаштувався на роботу до Гірничого Університету щоб продовжити працювати над відкриттям, яке зробив ще у 1979 році. Працював вдома цілодобово, воно й сказалося - інфаркт. Направили до реанімації, потім - реабілітація і санаторій. У санаторії почалися зупинки серця. Пощастило - довезли до кардіоцентра, де одразу поставили кардіостимулятор (3,5 тис дол, безкоштовно). Наполяг на кардіоскопії, як виявилося, не дарма. Сплатив 800 гривень. Виявилося що негайно треба ставити аж два стенти у артерії серця. Стентів не було. Але була програма, за якою ще жодного стента кардіоцентр не отримав. Через два тижні зателефонував зав відділенням - прийшли стенти. Отут довелося витратитися аж на 13 тис гривень на пристосування для установки стентів, а стенти, кожний вартістю 29 тис гривень, встановили безкоштовно. 13 тис зібрали родичі, за що я їм безгранично вдячний.
    Отак тепер живу як термінатор - зі стравоходом, зшитим зі шлунка, електронною тамагочею під шкірою і електродами у серці і двома сталевими стентами у серці. Але живий. І беру участь у вітрильних перегонах та суджу змагання.
    І отаке бува. Без страхових компаній. Став я нашій державі десь у тисяч сто гривень і ображатися мені на неї якось не доводиться. Скажете - пощастило. Так, але й я не дрімав і шукав вихід.
    Єдина серйозна втрата - написав частину теорії відкритого мною фізичного явища, матеріали зберігалися у столі завкафедрою, вони мене звільнили і вже щось десь без мене опублікували, гадаю що на основі моїх ненадрукованих матеріалів. Плагіат, коротше. Але відкриття за мною - є й публікації і протокол Ученої Ради Харківського Інституту радіофізики і електроніки. Вже рік як обіцяв Хвізику викинути це в Інтернет, але ще не зробив. Зроблю. Відкриття стосується механізму геодинамічних явищ, ефект я назвав свазерним - лазероподібний процес генерації пружних хвиль у підземних хвильоводних структурах на тріщинах, що зростають під дією змінних напружень Це механізм землетрусів, гірничих ударів, викидів вугілля та газу.вибухів мульд у соляних шахтах тощо.
  • 2012.04.03 | Pest Control

    Професору від професора

    No, that's a regulatory problem! But if "multibillion dollar subsidies" for the employer-based group market are what killed the individual market, maybe, just maybe, the answer is to get rid of those subsidies?

    Economists left, right and center have bemoaned the effects of the tax deduction for employer-provided group insurance. If your employer or you contribute to an individual plan, which you can take with you from job to job, and has guarantees that you won't be dropped if you get sick, it's not tax deductible.

    Why is individual health insurance "unaffordable?" Because both Federal and State regulators have salted it up with mandated coverage that people wouldn't buy on their own. Young, healthy, uninsured need simple catastrophic coverage, or even just a contract that allows them to buy insurance later if they need it. They can't buy it because it's regulated out of existence.

    http://johnhcochrane.blogspot.com/2012/03/supreme-court-and-health-insurance.html


    If we had a deregulated, competitive market in individual catastrophic insurance, that market would be so much cheaper than what's offered today that we would likely not even need the mandate.

    Meanwhile, staggeringly inefficient markets for health care itself need a thorough, competition-focused deregulation. Americans will know there's a healthy market when hospitals post prices on their websites, and when new hospital and health-care businesses routinely enter to challenge the old ones. Here too regulations keep competition at bay.

    http://johnhcochrane.blogspot.com/2012/04/supreme-court-and-health-insurance-part.html (те саме, але краще викладено)

    Загалом, як на високоосвічену людину, Ваш рівень байдужості до економічних знань трохи вражає. Ви ж мабуть здогадуєтеся, що не маючи уявлення про розумні альтернативи лівацтву, Ви попри "відразу до так-званих лівих", є легкою здобиччю для їхньої пропаганди?
  • 2012.04.03 | Боббі

    насправді непогане питання, дуже доречне з огляду і на реформу нашої системи охорони здоров'я

    Про те, що медичні послуги в США астрономічно дорогі мені вже доводилось чути. Чому так сталось? Сказати не можу... чи сталось це через laissez faire? Маю величезні сумніви, зокрема і тому, що в інших країнах, де laissez faire більш-менш працює, медичні послуги дещо доступніші.

    Стосовно зубів: можете порадити беззубим чолов'ягам зі свого штату злітати до України. Тут в приватних клініках приватні лікарі вставлять їм протези на порядок-два дешевше, аніж в США.

    Є ще один момент: медичний туризм. Наприклад, до Сингапуру:
    http://www.health-tourism.com/singapore-medical-tourism/
    І хоча тамтешні лікарні начебто в державній власності, працюють вони мабуть що з метою отримання прибутку, а не порятунку людства.

    Я це до того, що стан справ в системі охорони здоров'я в США не є задовільним, як, власне, і в Україні. Але реформувати заради реформ мабуть що не варто, а націоналізація, бюрократизація, соціалізація системи охорони здоров'я в масштабах величезних США, швидше за все дасть результати прямо протилежні задекларованим.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.04.03 | Shooter

      овсянка, сер

      частенько - в головах

      Боббі пише:

      > Я це до того, що стан справ в системі охорони здоров'я в США не є задовільним, як, власне, і в Україні. Але реформувати заради реформ мабуть що не варто, а націоналізація, бюрократизація, соціалізація системи охорони здоров'я в масштабах величезних США, швидше за все дасть результати прямо протилежні задекларованим.

      Тепер про реалії.

      1) тип власности медичного обслуговування є "байдужий" - головне щоб була система страхування, де за кожне медичне обслуговування платиться клініці, а потім страхова компанія вертає кошти.

      Щоб було зрозуміліше: є прибуткові "приватні" госпіталі, а є, скажімо, неприбуткові - причому, як приватні, так і, скажімо, "державні" (університетські). І особливої різниці в якості медобслуговування нема (збільшення цицьок та подібне до уваги не берем).

      2) Англія. Лише для діагнозу хворого коліна було запропоновано 2 шляхи:
      а) чекати півроку щоб попасти на прийом до спеціаліста (болить? але ходити можете, так? - ну то чекайте. за півроку може стати гірше? - ну тоді прийдіть, коли вже не зможете ходити - і Вас відразу прийме спеціаліст). Стандартна медична страховка.
      б) заплатити місячну (sic!) зарплату пост-дока (дещо вище ніж середня - навіть не медіанна, - зарплата) за "приватний візит без черги".

      [Вихід був знайдений: полетіти в Словаччину, там отримати огляд "задурно" (в Словаччині - також страхова медицина) і вернутися в Англію - було на 2/3 дешевше, ніж йти "приватним шляхом" в Англії ]

      3) Бельгія.
      Щоб була уява: візит до "сімейного лікаря" - 25-40 євро, візит до стоматолога - 40-50 євро. Все платиться кешем. Потім посилаєте квитанції до страхової компанії (яких є кілька, неприбуткові організації) - і вам вертають 70-80% вартості у випадку "стандартного обов*язкового страхування".
      Піврічних чи кількамісячних черг, як в Англії, - нєт і в помінє.
      Зауважу - (мінімальні) тарифи жорстко регулюють державою. Все що above - "вільноринкові" ціни.
      З найдорожчих поки-що виконів для нашої сім*ї було
      а) рятування каналу зуба, "вбитого" спочатку совіцькою, а потім "добитого" "стандартностраховою" англійською медициною (коли ще був молодий і повний здоров*я та сил) - за 2,5 години, 3 сеанси копіткої праці (під мікроскопом partially) - 400 євро, з яких із власної кишені - десь 150 євро
      б) операція на варикоз дружині (з денним стаціонаром). Загальна ціна за все, у одній з найдорожчих бельгійських лікарень - десь 1300 євро, з платою "з кишені" десь тих же 150 євро (з яких ще частин була "за приватну палату")

      3) Україна. Моїй бабці робили перед роком і пів операцію на око в Києві. Вийшло їй то 700 євро - всі з власної кишені. При місячній пенсії в 100 євро.


      А тепер просте питання:

      чому в Англії, в порівняно із Бельгією, якість медичного обслуговування, в частині її доступности, - суттєво гірша?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2012.04.03 | 123

        Ускладнемо просте питання

        Shooter пише:
        > А тепер просте питання:
        >
        > чому в Англії, в порівняно із Бельгією, якість медичного обслуговування, в частині її доступности, - суттєво гірша?

        ... а тривалість життя - довша?

        https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/fields/2102.html
        Field Listing :: Life expectancy at birth

        United Kingdom total population: 80.17 years

        Belgium total population: 79.65 years
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2012.04.03 | Shooter

          УскладнИмо

          123 пише:
          > Shooter пише:
          > > А тепер просте питання:
          > >
          > > чому в Англії, в порівняно із Бельгією, якість медичного обслуговування, в частині її доступности, - суттєво гірша?
          >
          > ... а тривалість життя - довша?
          >
          > https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/fields/2102.html
          > Field Listing :: Life expectancy at birth
          >
          > United Kingdom total population: 80.17 years
          >
          > Belgium total population: 79.65 years

          В т.ч. й за рахунок того, що до третини пацієнтів мого "канальночистячого" лікаря була з ЮК, а, відповідно, літав в свій час в Словаччину.

          Хоча й різниця в середньому віці в 0,82 years - вражаюча, нічого не скажеш. :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2012.04.03 | 123

            приємно мати справу з грамотною людиною!

            Shooter пише:
            > 123 пише:
            > > Shooter пише:
            > > > А тепер просте питання:
            > > >
            > > > чому в Англії, в порівняно із Бельгією, якість медичного обслуговування, в частині її доступности, - суттєво гірша?
            > >
            > > ... а тривалість життя - довша?
            > >
            > > https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/fields/2102.html
            > > Field Listing :: Life expectancy at birth
            > >
            > > United Kingdom total population: 80.17 years
            > >
            > > Belgium total population: 79.65 years
            >
            > В т.ч. й за рахунок того, що до третини пацієнтів мого "канальночистячого" лікаря була з ЮК, а, відповідно, літав в свій час в Словаччину.
            >
            > Хоча й різниця в середньому віці в 0,82 years - вражаюча, нічого не скажеш. :)

            Натякаєте, що якщо ще сильніше погіршити в ЮК і без того погану медицину - то літати в Бельгію стануть більше і тривалість життя в ЮК стане вже не на рік, а на 5 років довша ніж в Бельгії?

            Чи що якщо покращити медицину в Бельгії ще сильніше порівняно з ЮК - то в Бельгії житимуть не на рік, а на 5 менше ніж в ЮК?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2012.04.03 | Shooter

              не кажіть

              123 пише:
              > Shooter пише:
              > > 123 пише:
              > > > Shooter пише:
              > > > > А тепер просте питання:
              > > > >
              > > > > чому в Англії, в порівняно із Бельгією, якість медичного обслуговування, в частині її доступности, - суттєво гірша?
              > > >
              > > > ... а тривалість життя - довша?
              > > >
              > > > https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/fields/2102.html
              > > > Field Listing :: Life expectancy at birth
              > > >
              > > > United Kingdom total population: 80.17 years
              > > >
              > > > Belgium total population: 79.65 years
              > >
              > > В т.ч. й за рахунок того, що до третини пацієнтів мого "канальночистячого" лікаря була з ЮК, а, відповідно, літав в свій час в Словаччину.
              > >
              > > Хоча й різниця в середньому віці в 0,82 years - вражаюча, нічого не скажеш. :)
              >
              > Натякаєте

              Не натякаю - а розповідаю: якщо Ви будете "важко хворий"/"присметрі" - то Вас і в ЮК полікують, причому якісно.

              Але ходити півроку з болем в коліні у Бельгії Вам не прийдеться. Чи їхати деінде рятувати свого зуба, вгробленого в Англії "базовостраховою медициною".
          • 2012.04.03 | Георгій

            УскладнIмо

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2012.04.03 | Shooter

              УсклАднимо (якщо наголОси поставити)

      • 2012.04.03 | Боббі

        а от я не знаю, уявляєте?

        Але от судячи з того, що доводилось читати про Англію, система охорони здоров'я у них там схожа на нашу: майже тотально державна, централізована, фінансована з податків. Створена на основі ідей чи то комуніста, чи то радикала-соціаліста лорда Беверіджа в роки Другої світової. Вона вже тоді, коли лише створювалась, виглядала надто громіздкою та дорогою (марнотратною) системою. Але популізм її творця, та підтримка публікою зробили свою справу.

        Так от тепер повертаємось до питання пана Георгія. Я вважаю, що запропоновані Обамою реформи дадуть такі результати: якість медичних послуг погіршиться, доступ ускладниться, а в держ. бюджеті дірка дефіциту розростеться ще більше, поки під своєю вагою не розчавить ту країну остаточно.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2012.04.03 | Shooter

          Тоді спробую пояснити

          Боббі пише:
          > Але от судячи з того, що доводилось читати про Англію, система охорони здоров'я у них там схожа на нашу: майже тотально державна, централізована, фінансована з податків. Створена на основі ідей чи то комуніста, чи то радикала-соціаліста лорда Беверіджа в роки Другої світової. Вона вже тоді, коли лише створювалась, виглядала надто громіздкою та дорогою (марнотратною) системою. Але популізм її творця, та підтримка публікою зробили свою справу.

          З точністю до навпаки - про Англію. Там якраз "приватна частка" в медицині є вища ніж в таких країнах як Бельгія, Франція, Німеччина чи країни Скандинавії.

          Власне, в дечому система охорони здоров*я ЮК таки подібна до вітчизняної, а саме - в її "двохповерховості". Себто, "базова медицина" - для лохів, а для пацанов, які готові башляти, - всьо пучком.

          Проте вернімося до порівняння систем охорони здоров*я ЮК та згаданих вище країн. Головні 4 відміності в ЮК, як на мене:

          1) нижчі загальні поступлення коштів в систему охорони здоров*я - бо так "ліберальніше", менше "податків"
          2) існування двох виразних каст: все - для багатих або urgent'них випадків, а для решти (основної маси пацієнтів) - залишковий принцип (а-ля Фєофанія і остальниє)
          3) "менше регулювання" щодо "тарифно-виконної" політики
          4) яке, можливо, Вам і буде смішне або незрозуміле, проте є реальним: нижча "соціальна солідарність" лікарів в ЮК. Як приклад - зарплата "сімейного лікаря", який, образно, однією піґулкою лікує і від живота, і від голови без проблем може бути в 4 рази вищою від cередньої зарплати.

          > Так от тепер повертаємось до питання пана Георгія. Я вважаю, що запропоновані Обамою реформи дадуть такі результати: якість медичних послуг погіршиться, доступ ускладниться, а в держ. бюджеті дірка дефіциту розростеться ще більше, поки під своєю вагою не розчавить ту країну остаточно.

          Воно цікаво: головна ідея реформи Обами, наскільки я розумію, - це ЗБІЛЬШЕННЯ страхових надходжень в систему медицини. Як це може погіршити якість медичних послуг та ускладнити до них доступ? - мені не зрозуміло.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2012.04.03 | Боббі

            важко порівнювати незрівняне, але...

            In addition, each also has a private healthcare sector which is considerably smaller than its public equivalent

            http://en.wikipedia.org/wiki/Healthcare_in_the_United_Kingdom

            The involvement of the private sector remains relatively small yet, according to one survey by the BMA, a large proportion of the public oppose such involvement.

            http://en.wikipedia.org/wiki/Healthcare_in_England

            Тобто, де-факто медицина в Британії переважно соціалізована та бюрократизована.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2012.04.03 | Shooter

              порівнювати незрівняне

              Боббі пише:
              > In addition, each also has a private healthcare sector which is considerably smaller than its public equivalent
              >
              > http://en.wikipedia.org/wiki/Healthcare_in_the_United_Kingdom
              >
              > The involvement of the private sector remains relatively small yet, according to one survey by the BMA, a large proportion of the public oppose such involvement.
              >
              > http://en.wikipedia.org/wiki/Healthcare_in_England

              Усе вірно - "платну медицину" собі можуть дозволити лише багаті люди, але навіть не середній клас.

              Хто ж не може - ЗМУШЕНИЙ чекати 3-6 місяців на прийом в лікаря-спеціаліста.

              > Тобто, де-факто медицина в Британії переважно соціалізована та бюрократизована.

              :) в Бельгії, Німеччині, Франції, країнах Скандинавії медицина більше соціалізована і більше "бюрократизована" ніж в Англії

              Результат - медицина більш доступніша ніж в Англії.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2012.04.03 | Боббі

                і ви все одно порівнюєте, не переймаючись фактичним підтвердженям

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2012.04.03 | Shooter

                  фактичнs підтвердження випробувані на власній шкірі...

                  ...та власній родині.

                  які ще саме фактичні підвтердження Вам потрібно?

                  Та, і принагідно - про ще один "покращувальний" приватний елемент в системі охорони здоров*я. В Словаччині у свій час можна було бути прибутковою страховою приватною інституцією, яка існувала за рахунок обов*язкових страхувальних сплачувань.

                  І пройшло кілька років та зміна уряду аж поки цей нонсенс не був виправлений - в частині обов*язкового страхування страховики були зобов*язані бути неприбутковими.
  • 2012.04.03 | 123

    Годі вже загнівати на тому Заході, повертайтеся нарешті до Україні - тут набагато дешевше

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.04.03 | Боббі

      але система охорони здоров'я у нас не те що б працювала

      тобто, воно все начебто і працює, але ж не так, щоб можна було сказати що працює добре.

      Я так вважаю, що нашу систему також слід реформувати, і дуже сильно.
  • 2012.04.03 | Koala

    А де ви бачили laissez-faire в американській медицині?

    Бажання заробити і laissez-faire - зовсім різні речі. От наші чиновники дуже хочуть заробити - але ж не забезпечують для цього laissez-faire, а навпаки.
    Ну так от: медицина в США - суміщення найгірших рис капіталістичної і соціалістичної систем. Або дозволяйте лікувати всім (і шахраям теж) - або вводьте соціалістичні обмеження на лікарів... ну, або майте те, що маєте.
    Власне, якраз чудова паралель між нашими чиновниками, які заводять дві сотні е-мейлів за чверть мільйона, і американськими лікарнями, які беруть за фактично готельні послуги на рівні мотелю (кімната, ліжко, телевізор) у 5 разів дорожче за Hilton.
  • 2012.04.03 | Арій.

    Схоже на те, що мирканські медики мають негласний монопольний зговір

    Ціни - неадекватні.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2012.04.03 | Sych

    Одна з головних рис Державізму - інфляція.

    Щоби підтримувати Державізм та його розвивати треба необмежені суми грошей. Або взяті насильно податками, або позичені у банкстерів або... надуті інфляцією. Це одна сторона - інфляція як явище абсолютне, або монітарне. Вчора хліб $2, сьогодні $2.20.

    Друга сторона - 'відносна' інфляція, немонетарна. Наприклад в освіті. Сердобольна Держава так піклується про студентів, що дає позички під низьки відсотки та ще й НЕ збирається збирати гроші назад. Що трапляється? Освітні заклади бачать, що бабла у студентів хоч греблю гати ОТЖЕ Й ПІДНІМАЮТь ЦІНИ БО ГРОШІ СТУДЕНТ ВСЕ РІВНО ЗНАЙДУТь за допомогою сердобольної Держави.

    Схоже явище відбувається і в Штатівський медицині. Державницькі програми Медікер та Медікеід (які є банкрутами до речі) встановлюють преценденти високими цінами а також ФАКТИЧНА ВІДСУТНІСТь СТРАХОВОЮ МЕДИЦИНИ призвидить до подальшого росту цін.

    Про що це я? Страхова медицина, це коли платиш низьку платню, але платиш досить високий дідактібл. У Штатах же фактично розвилоль ТОТАЛьНЕ ПОКРИТТЯ, яке є набагато дорожчим і воно також тягне ціни догори.

    І ще одне. ДЕржавницькими мандатами розірваний зв'язок між лікарем та пацієнтом. Тому що пацієнту 'пофік' скількі він заплатить (саме через тотальне покриття), бо не він фактично платить а страхова компанія, отже лікарі і чарджують компанії по повній програмі що у свою чергу веде до підвищеннє цін на страховку і т.д. Кетч 22.

    Не порпалася б Держава рилом у справах людьских, все було б добре.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.04.03 | Sych

      А, ще одна риса Державницької медицини в соцкраїнах (Канаді)

      В країні ж постійно точиться ґвалт що нібито лікарів не вистачає хоча випускаються тисячі медпрацівників з вузів. Дивно, правда? Чому це? А тому, що Держава контролює скількі лікарів має бути у системі і не набирає на роботу 'зайвих'. Оті 'зайві', не маючи легальною можливості працювати в Канаіді, і сворюють брейн дрейн... Державницька шиза. Знову і знову.
    • 2012.04.03 | Shooter

      ну так - в печарах, при натуральному господарстві інфляції нема. тут важко не погодитися

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2012.04.04 | Pest Control

    ... і від ще одного професора

    https://www.youtube.com/watch?v=h5HhbAWYjbg&list=PL39A572EB77914E00
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.04.04 | Георгій

      Дякую, цікаво, алe ж цe 1978 рік...

      З того часу витрати на мeдичнe обслуговування дужe суттєво виросли, хіба ні?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2012.04.04 | Pest Control

        Звісно, що так.

        Георгій пише:
        > З того часу витрати на мeдичнe обслуговування дужe суттєво виросли, хіба ні?

        Це неуникний наслідок того, що жодних рекомендованих Фрідманом рефом з того часу проведено не було. Навпаки, все йшло в протилежний бік.

        The ideal way to do that would be to reverse past actions: repeal the tax exemption of employer-provided medical care; terminate Medicare and Medicaid; deregulate most insurance; and restrict the role of the government, preferably state and local rather than federal, to financing care for the hard cases. However, the vested interests that have grown up around the existing system, and the tyranny of the status quo, clearly make that solution not feasible politically.

        http://www.hoover.org/publications/hoover-digest/article/7298
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2012.04.04 | Torr

          дозвольте висловити співчуття Георгію, таки помилився з країною...

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2012.04.04 | Георгій

            Е, ні, нe помилився

            Мeшкаю тут вжe скоро 22 роки і ніколи нe шкодував ні миті. Моє життя у CША склалося прeкрасно, я дужe задоволeний і його профeсійною стороною, і особистою. І ті проблeми, про які я завів мову в цій гілці, у принципі можна вирішити. Мeні просто цікаво знати думки людeй про тe, як само цe зробити.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".