Пропозиція щодо участі у виборах громадян України, що перебувають за кордоном
04/07/2012 | Pavlo Z.
Щоб не порушувати права закордонних українців - треба утворити закордонні виборчі округи з балотуванням там своїх (у т.ч. і закордонних) кандидатів.
Відповідно внести ЗОВСІМ МАЛЕНЬКІ зміни до ст.18 і ст.22 "Закону про вибори"
Стаття 18. Виборчі округи
2. Одномандатні округи утворюються в межах Автономної
Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя ТА ЗА КОРДОНОМ з приблизно рівною кількістю виборців в кожному окрузі....
Стаття 22. Закордонні виборчі дільниці
2. Закордонні виборчі дільниці утворюються Центральною виборчою комісією при закордонних дипломатичних установах України, у військових частинах (формуваннях), дислокованих за межами
України, з рівномірним віднесенням до всіх одномандатних округів, які утворюються ЗА КОРДОНОМ.
Відповідно внести ЗОВСІМ МАЛЕНЬКІ зміни до ст.18 і ст.22 "Закону про вибори"
Стаття 18. Виборчі округи
2. Одномандатні округи утворюються в межах Автономної
Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя ТА ЗА КОРДОНОМ з приблизно рівною кількістю виборців в кожному окрузі....
Стаття 22. Закордонні виборчі дільниці
2. Закордонні виборчі дільниці утворюються Центральною виборчою комісією при закордонних дипломатичних установах України, у військових частинах (формуваннях), дислокованих за межами
України, з рівномірним віднесенням до всіх одномандатних округів, які утворюються ЗА КОРДОНОМ.
Відповіді
2012.04.07 | damoradan
у закордонному окрузі явка - 11%...говорять про 400 тис виборців, але
у 2му турі виборів президента взяли участь 45 тис. Отже, якщо матимемо 2-3 закордонних мажоритарних округа, доля мандату вирішуватиметься двома тисячами голосів.Я вже не кажу про інші наслідки - коли емісари з України возитимуть валізи з грошима на підкуп виборців по всьому світу. Оце буде шоу.
2012.04.07 | Pavlo Z.
Президентські і парламентські вибори (тим більше зі своїми кандидатами) - не одне й те ж.
damoradan пише:> Я вже не кажу про інші наслідки - коли емісари з України возитимуть валізи з грошима на підкуп виборців по всьому світу. Оце буде шоу.
Ні, перша ж така поїздка буде "one way ticket"))
2012.04.07 | damoradan
так, на парламентські ще менше прийде...не більше 30,000...
Які свої кандидати? У кожній країні голосують кілька сотен виборців. Там буде один округ на 50-100 країн. Як Ви собі уявляєте агітацію?2012.04.07 | Pavlo Z.
Якщо дійсно буде можливість обрати представників СВОЇХ інтересів - прийде значно більше.
damoradan пише:> Які свої кандидати? У кожній країні голосують кілька сотен виборців. Там буде один округ на 50-100 країн. Як Ви собі уявляєте агітацію?
Ну, скажімо Гордецький, Толкачов виставляють свої кандидатури з чіткими прогнрамами щодо захисту прав закорлонних українців. Агітація - як старими методами (газета, церкви, громади) так і новими - (мережі). Жодних проблем не бачу - навпаки.
2012.04.07 | Pest Control
Одномандатні округи за кордоном є абсурдом
Функція одномандатних округів у тому, щоб забезпечувати зворотній зв’язок щодо того, як державна політика впливає на розвиток окремих регіонів. На щастя, на розвиток закордонних регіонів українська державна політика практично ніяк не впливає - саме тому більшість закордонних українців і є закордонними.2012.04.07 | Koala
Перепрошую, все ж не на розвиток регіонів
а як держава спілкується із людьми в цих регіонах і що для них робить. І з цієї точки зору таки представники мають бути.Втім, погоджуюся - одномандатні округи за кордоном - дурня.
2012.04.07 | Pest Control
Українська держава за визначенням нічого суттєвого не може робити на чужій території
Якість роботи консулятів - надто вузьке питання, щоб під це утримувати окремого дупотата, та й ця риба в будь-якому випадку гниє з Михайлівської площі.Koala пише:
> а як держава спілкується із людьми в цих регіонах і що для них робить.
2012.04.07 | Koala
Українська держава за фактом нічого і на своїй території корисного не робить
Pest Control пише:> Якість роботи консулятів - надто вузьке питання, щоб під це утримувати окремого дупотата, та й ця риба в будь-якому випадку гниє з Михайлівської площі.
Чому ж? Михайлівська хай займається своїми справами, а депутат хай це контролює, літає на всякі події з Фаїнами, штиркає МЗС запитами, зустрічається із діаспорою, вносить пропозиції зі змін законів... коротше - займається нормальною депутатською діяльністю. Якщо вже там чи то півмільйона, чи то кілька мільйонів громадян, то хтось їх же має представляти.
2012.04.07 | Woodstock generation
Поують кожного - і Вас. І зроблять у Росії штук 100 одномандатних округи.
2012.04.07 | Pavlo Z.
Не створять. Для 100 округів треба 15-18 млн виборців. Вчіть матчастину)
2012.04.07 | Koala
Ви не вірите в спільні можливості Донецької ОДА, УЗ і РЖД?
2012.04.07 | Pavlo Z.
У плацкартоному вагоні 54 місця. Максимум у потязі - 20 вагонів. Рахуйте далі самі))
2012.04.07 | Koala
Кожен потяг голосує на 10 станціях. Порахуєте далі?
2012.04.07 | Pavlo Z.
Це ненаукова фантастика. Читайте Закон про вибори.
Списки заздалегідь складаються МЗС і коригуються не пізніше, ніж за 3 дні до виборів за особистими заявами виборців, поданими не пізніше, ніж за 5 днів до виборів.2012.04.08 | Koala
Ви б ще закон про вибори президента-2004 зацитували. Чи російський цьогорічний.
2012.04.08 | Pavlo Z.
Навіщо?! Ми живемо в Росії? Чи цьогоріч обиратимемо президента?
Я цитую той закон, про який вікрив тему: за яким відбудуться вибори до ВР України цього року.2012.04.07 | BROTHER
Знаю декілька людей, з Москви пхалися додому, щоб голосувати за Ющенка. Через 1-2 роки ганьбили
того Ющенка по самісінькі яйця. Про що це каже? Ну... не знаю, про дуже багато різних обставин і особливостей закордонного життя. Але, як людина, яка 60-70% життя проводе за межами України, скажу:право обирати належить перш за все тим, хто мешкає в Україні, або зберегає з Ненькою настільки тісні зв'язки, що не має проблеми з тим, щоб повернутися і проголосовати вдома.
Хоча, чисто спортивна зацікавленість дізнатися про думки наших громадян, що ТИМЧАСОВО мешкають поза межами країни є. Бо ця частина українців має перед очима приклади життя у інших умовах, часто на більш сучасному рівні. То може розробити якусь систему Absentee Ballots?
Але, так чи інакше, я вважаю, що будь які зміни у справі голосування закордонних українців мають право на життя лише, коли вони підкріплюють незалежну Україну.
2012.04.07 | Pavlo Z.
Всього декілька?))).
BROTHER пише:> право обирати належить перш за все тим, хто мешкає в Україні, або зберегає з Ненькою настільки тісні зв'язки, що не має проблеми з тим, щоб повернутися і проголосовати вдома.
таке право мають УСІ ГРОМАДЯНИ України (Конституція)
> Але, так чи інакше, я вважаю, що будь які зміни у справі голосування закордонних українців мають право на життя лише, коли вони підкріплюють незалежну Україну.
Підкріплення прав громадян автоматично підкріплює незалежність. Громадяни, на права яких держава чхає - чхають на державу.
2012.04.07 | BROTHER
Це теорія, а практика дещо інша
Pavlo Z. пише:> BROTHER пише:
>
> > право обирати належить перш за все тим, хто мешкає в Україні, або зберегає з Ненькою настільки тісні зв'язки, що не має проблеми з тим, щоб повернутися і проголосовати вдома.
> таке право мають УСІ ГРОМАДЯНИ України (Конституція)
>
> > Але, так чи інакше, я вважаю, що будь які зміни у справі голосування закордонних українців мають право на життя лише, коли вони підкріплюють незалежну Україну.
> Підкріплення прав громадян автоматично підкріплює незалежність. Громадяни, на права яких держава чхає - чхають на державу.
*************************************************************************
На практиці значна частина (не менше 50%, а НМД, набагато більше) т.з. "українців закордоном" хвактично не є українськими громадянами. Причому, навіть за нашим вкрай старим законодавством. А якщо глянути з податкового боку, то застарілі поняття "держави" і її "громадянина" ніякої критики не витримують. Часто виходить так: людина має інше громадянство, живе в тій державі, плате податки у той бюджет, а ми все ще кличемо таку людину "закордонним виборцем". Чому?
Я сплачую податки на Кипрі, то мені до сраки, що таких самих, як я, придушують податками в Україні. Людина голосує за власну вигоду.
Суспільство чхатиме на тих, хто чхав на суспільство.
2012.04.07 | Pavlo Z.
Під "закордонними українцями" я маю на увазі саме громадян України, що перебувають за кордоном.
На всяк випадок вніс правку в заголовок теми, щоб не було непорозумінь)2012.04.07 | BROTHER
Я так Вас і зрозумів спочатку. Згоден про плутанину термінів, але я зрозумів Вас саме так.
2012.04.07 | BROTHER
Я би ввів поняття "Український Податковий Простір" (далі УПП) і відштовхувався б від нього
Можна довго писАти, а у двох словах:- голосують тіки хвактичні платники податків, що є громадянами, та й ті з громадян, які з поважних причин звільнені або не можуть фізично платити податки;
- новітні громадяни (можна розробити сітку для різних категорій) набувають право голосу тіки після певного терміну, на протязі якого вони безперервно сплачували податки Україні;
- і т.п.
Тоді хай голосує людина, яка живе у Південно-Сахалінську, якщо вона є не на словах, а по справах громадянин України.
Поняття "держави" і "громадянства" у нас застарілі, тому волоцюги, які хвактично вороже налаштовані до нашої незалежності, ніяк хвінансово не підтримують нашу країну, можуть приймати участь у вирішенні долі України. Інтернет та літаки змінили реальність, треба змінювати точки зору.
P.S. Доповнення:
- існування закордонних виборчих округів можливе лише у тих країнах, що визнали незалежність України, а якщо Україна має кордон з такою державою, то закордонні виборчі дільниці в такій державі відкриваються лише за умов повного врегулювання териториальних та податкових питань і демаркації спільних кордонів.
2012.04.07 | Pest Control
"I don't want people making decisions who don't pay the price of their decisions" (/)
https://www.youtube.com/watch?v=F1Yb7kGnIIM&feature=relmfu