МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Андріївский узвіз: наслідки знищеного самоврядування (/) - чи тільки?

04/17/2012 | ziggy_freud
частково погоджусь з п.Бригинцем.

Але, крім знищеного місцевого самоврядування, тут є ряд інших чинників.
- паралізована судова система; правий той, хто більше заносить в суд;
- банальне рагульство замовників будівельних об'єктів; і відсутність бажання будівельних менеджерів радитись з фахівцями.

Киянам доведеться або взятись до пиляння рогів забудовникам, або жити серед жахіття. Суцільних перерослих теплиць і мегакіосків. До того, з закладеною в прожекти підвищеною аварійністю.

Як в декого повертається язик називати цю іксню "елітною", для мене досі загадка.

http://bryhynets.com/index.php?nma=news&fla=stat&cat_id=2&nums=3606
Добавлено: 16.04.2012

Історична київська вулиця Андріївський узвіз – черговий приклад неузгодженої з громадою руйнівної забудови. Нищення історичних пам’яток у Києві громадські активісти називають симптоматичним для всієї країни.

Відповіді

  • 2012.04.17 | Iryna_

    а якось можна пояснити отій громадськості що таке елітність у міському просторі

    я розумію що ці всі жлобозабудови не тільки бажання заробити, а й масова ситуація "попала дуня у європу"
    + комплекси неповноцінності + всякі нереалізовані бажання (які в реалі зводяться до зробити купу посеред гарної клумби у вигляді склянобетонного маразму)

    навіть бажання заробити багато грошей виходить якесь ідіотське - всі можуть бачити результати будівництва без мізків чого не треба де не треба (Дніпровські вежі, Грушевського 9а, Гончарі, Міллєніум на Володимирській, Мєчнікова 9-11 і так далі які навряд чи принесли забудовникам гроші і точно принесли багато-багато головного болю)

    при цьому якісь масові зсуви сприйняття - народ (не тільки жлобозабудовники) просто не бачить вже наявного маразму, цілком в дусі енелпішних легенд про індіанців які не бачили кораблів Колумба бо у них не було понять образів великих кораблів

    чи можливо якось з цим боротись? тобто чи можливо якось конструктивно змінити масове сприйняття ситуації?

    тобто якщо вам хочецця елітності - треба зберігати і реставрувати те що є, а не робити мегажлобомонстри у вже гарних місцях

    що треба хоч трохи думати про грунти ті інфраструктуру враховуючи транспортні потоки

    що є хороші конструктивні методи зробити цілком елітним і престижним у масовому сприйнятті бізнес-центри і житло десь в новому районі подалі від старих районів, причому куди дешевші ніж ламати старе, будувати щось на непридатних грунтах і роками боротись з громадськістю
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.04.17 | charly3091

      Re: а якось можна пояснити отій громадськості що таке елітність у міському просторі

      На разі зараз стоїть інша задача - як позбутися усього цього жлободрому, що його збудовано в останні роки?

      За допомогою гексогену?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2012.04.17 | ziggy_freud

        а зносити ці штуки доведеться...

        хоча знести багатоповерхову бетонку дорого і складно. Навіть якщо вона аварійна. Як при тому не зачепити сусідні будівлі, теж питання. Тому просто гексоген не підходить.

        Цілком може вийти ситуація, коли жити або працювати в споруді не можна, бо завалюється. Укріплювати - вийде ненадовго. Зносити - дурні гроші. А в Тбілісі самобуди зносяться коштом забудовника. Ще одна причина поважати жахливого, авторитарного Саакашвілі.

        Капремонт будівель Бабушкіна за 6-10 років після встановлення - це теж доконаний факт. На місці тих, хто там купив площі по $5000 за квадратний метр, я би таки замовив старого шарлатана. Також сумніваюсь, що Целовальник проектує краще за Бабушкіна.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2012.04.17 | Мартинюк

          Хоч я не радикал, але

          мене часом дійсно втішає те, що існує ефективна і до дрібниць відшліфована технологія "акуратного" підриву непотрібних споруд, навіть висотних. Будинок просто складається як етажерка не руйнуючи сусідні території . До речі "майже так" склалися вежі-близнюки Всесвітнього Торгового центру у Нью-Йорку.
          Бо багато якіз новобудів жахають своїм жлобством , примітивізмом і нефункціональністю навіть мене - людину яка твердо переконанна що місто з хмарочосами ( навіть негарними) це краще аніж місто без хмарочосів. Том що жителям міста без хмарочосів неминуче доводиться емігрувати в пошуках роботи до міста з хмарочосами, абож заробляти копійки (центи) надаючи всілякі розважально-сексуальні послуги житем міс з хмарочосами...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2012.04.17 | ziggy_freud

            міста з хмарочосами бувають різні

            оця картинка з столиці Великої Енергетичної Наддержави. Але не Росії.

            і хмарочухи їм допомагають досить приблизно. Багато людей звідти мають за щастя переїхати в Україну.

            культ хмарочуха певною мірою є культом карго. Дехто думає: якщо побудувати (моделі літаків з соломи) 40-поверховий бізнес-центр з непрацюючими сортирами на верхніх 20 поверхах, то в місті одразу буде ду-уже великий бізнес. Всі транснаціональні буржуї повезуть свої валізи з грошима, і з кожної віддадуть по 20%. Або по 50%
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2012.04.17 | Мартинюк

              Хмарочос - це унікальний спосіб сконцентрувати в одному місці фахівців та інтелектуалів

              Що дає негайне кумулятивно-синергетичний ефект. Причому настільки захмарний, що жителі нехмарочосних міст цього посто не зауважують :)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2012.04.17 | ziggy_freud

                бідний, нещасний Копенгаген, в якому всього лише один хмарочос біля центру,

                і той молодіжний хостел з дешевими кімнатами на 4, 6 і 8 осіб.

                вони там такі відсталі, що аж мають один з найвищих рівнів життя в Європі. Куди тим нещасним данцям до нігерійців, в яких такі да є хмарочоси.

                Мартинюк пише:
                > Що дає негайне кумулятивно-синергетичний ефект. Причому настільки захмарний, що жителі нехмарочосних міст цього посто не зауважують :)

                може бути й таке. А може й не бути. Багато залежить від того, хто туди збирає фахівців. І з якою метою. Наприклад, в Коломойського теж не найдурніші люди працюють. Але перед ними ставиться дуже специфічний набір завдань...
              • 2012.04.17 | ziggy_freud

                зауважте, скільки коштує квадратний метр в цих місцях кучкування ніщєбродов (/)

                з типовою забудовою в 4-5 поверхів, і скільки коштує середня яхта, пришвартована в нищебродському районі Ніхавн. Навідміну від супер-енергетичного, модернового Лагоса. Куди кожний поважаючий себе капіталізд так хоче інвестувати, що аж підстрибує...

                http://www.cntraveller.com/guides/europe/denmark/copenhagen/where-to-stay
      • 2012.04.17 | Iryna_

        Re: а якось можна пояснити отій громадськості що таке елітність у міському просторі

        до речі хороша ідея

        масово обговорювати по всяких форумах і коментах "як зносити"

        просто технічні питання
        буде впроваджувати правильні думки в масову свідомість
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2012.04.17 | ziggy_freud

          припускаю, що дехто пристойно заробить на

          демонтажі аварійних багатоповерхівок. А ще дехто - навіть непристойно. Приблизно як в 2005-2008му на будівельних лохотронах.

          там гулятимуть серйозні гроші. Не знаю, наскільки фахово будуть демонтувати, а що розпиляють фахово, то напевне...
    • 2012.04.17 | ziggy_freud

      принаймні, декому можна. Приклад - Пінчук.

      Пінчук все-таки переймається іміджем культурної людини. Чи він сам такий, чи це вплив Сороса, але - факт. Якщо вже дає гроші "на культуру" одною рукою, то іншою не продукує 30-поверхових мегатеплиць. До його споруд на Бесарабці (Арена) теж є питання, але порівняно з рештою замовників новобудів (Парцхаладзе, Табачник, Куровський) він виглядає як людина із смаком.

      Ахметов міг би порадитись хоча б з людьми, які працюють у... фонді Ахметова. І вони б йому сказали, чому на Андріївському не варто руйнувати пам'ятки. І з чим туди можна влізти, як дуже хочеться. Щоб кияни це сприйняли спокійно.

      Це просто. Прораби не мають займатись міським плануванням. Вони мають стежити за завозом матеріалів і виходом працівників на роботу.

      Правда, у Києві знову неадекватний міський голова. І знову позбавлений смаку головний архітектор. Але варто хоча б спробувати це компенсувати...
    • 2012.04.18 | Iryna_

      от тут правильно пишуть

      http://ragu.li/?p=4416

      а Андріївському узвозі зруйнували 3 історичні будівлі для того, щоб побудувати на їхньому місці черговий багатоповерховий фалос. Зробили це попередно перекривши узвіз, нібито з метою ремонту, на ділі маємо отаке.

      Так реалізуються люди, які намагаючись заховатися від власних комплексів, спотворюють навколишній світ, щоб почуватися не таким лайном, натомість стають лайном іще більшим.

      ************************

      кругом треба підкреслювати рагулізм і комплекси "забудовників" які відображає їхня діяльність
  • 2012.04.17 | ziggy_freud

    будівельна мафія загрожує київському Монмартру (/)

    до 27го травня мають закінчити. Ага, ну канєшна.

    До Пейзажної, поки там головним інвестором виявився Грищенко і його "филипинець", теж доклало пітні руці із десяток інших персонажів. А це всього лише один будинок. Андріївський - одна вулиця.

    Отже, вішати все руйнування Андріїївського на одну людину, чи двох - явна недооцінка серйозності ситуації.

    http://tyzhden.ua/Society/31853

    Київська влада з 20 вересня розпочала широкомасштабну реконструкціюоднієї з київських візитівок, знаменитого Андріївського узвозу. Закінчити все мають до Дня Києва, себто 27 травня 2012 року, що майже збігається з терміном початку Євро-2012. Хоча проект, згідно з яким вона проводиться, так і не був затверджений ні Управлінням охорони пам’яток КМДА, ні відповідною комісією Київради. Скидається на те, що благородна мета прикриває бажання столичної влади зробити косметичний ремонт вулиці, щоб потім її простіше було продати в приватні руки.
  • 2012.04.17 | ziggy_freud

    і ще одне "покращення" від окупаційної адмінстрації - закрито пляжі на Трухановому (/)

    http://life.comments.ua/2012/04/17/334197/kievlyan-ukrast-15-km.html

    «Есть опасность, что эта гигантская территория, которая интенсивно приводится в порядок и отгораживается от киевлян, после Евро может превратиться в закрытую зону отдыха для богатых. Уверен, что таким образом власть, которая имела виды на этот пляж, просто использовала шведов как прикрытие», - считает Бригинец.

    Именно поэтому депутат обратился к послу Швеции с сообщением о том, что под предлогом создания кемпингового городка для шведских болельщиков у киевлян отобрали лучший бесплатный муниципальный пляж.

    «Уверен, что получив соответствующую информацию шведы откажутся быть инструментом в руках КГГА. Ведь кемпинговый городок для шведов могли бы построить в месте, которое не затрагивало интересы киевлян», - убежден Бригинец.
  • 2012.04.18 | Iryna_

    отут непогано і конструктивно написано, що там має бути

    http://mik-kiev.livejournal.com/84795.html

    автор реальний спец і в темі
    дуже цікаво колись розповідав про всі ці будинки
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.04.18 | ziggy_freud

      так, добре пише. Але дещо в цій ситуації поставлено з ніг на голову

      спочатку видаються дозволи на знос і зовсім ліве будівництво. Потім про це дізнається громада і починає протестувати. Потім в сітці з'являється думка експертів, яка з невеликими шансами дублюється ТБ і паперовими виданнями. Потім ідуть суди, які з певною ймовірністю зупиняють будівництво. І далі в тому місці стоїть руїна. Чи пара поверхів недобуду.

      Це відбувається після того, як "інвестор" вже заплатив і за розробку документації на те страхіття, і дав хабарі за узгодження свого недолугого прожекту. Значно раціональніше було б послухати експертів на стадії розробки. А декого з архітекторів визнати фахово непридатними та показово позбавити ліцензії.

      Суто емоційно - хочу суд Лінча над забудовниками. Як фахівець з соціальної науки припускаю, що я не одинокий в тому бажанні. І бажаючих (само)судити більше, ніж зобов'язаних охороняти від самосуду. Але з раціональної точки зору визнаю, що загалом краще триматись в межах правового поля. Для всіх учасників процесу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".