Справді талановиті люди - СКРОМНІ
06/29/2004 | Olga
Скоро Форум Майдану, розділ "Культура" перетвориться на філіал сумнозвісного сайту "Самвидав", і допоможуть цьому отакі от епотажні і ліниви графоманиник як Стронговський і Василя Рубана які замість оновлювати свій непопулярний і невідвідуваний сат тикають чесному народу свої кхи... перли, намагючись не талантом а репетуванням та вереском довести свою значущість в світі.
Відповіді
2004.06.29 | otar
"епотажні і ліниви графоманиник" - геніально
>епотажні і ліниви графоманиник як Стронговський і Василя Рубаная думаю, вам все-таки варто перечитувати всю ту "графоманію", яка тут з'являється. Це, можливо, допоможе вам дисциплінувати писемне мовлення...
2004.06.29 | Нумбер ОНе
А по суті - правильно. (-)
2004.06.30 | otar
а я кажу - ні
Є автори, які, на зразок One hit band у популярній музиці, вибухають на початку кар'єри чимось начебто дуже цікавим, але на цьому й вичерпуються. Згадується Густав Водічка, який у передмові до свого, без сумніву, непересічного пасквіля "Україна - родіна дрємлющіх..." гордо заявив, що до писати почав лише в 30, і то на замовлення і за дуже великі гроші, бо знає ціну своєму таланту (тут і їжаку ясно, що ціна цього таланту визначена і більше вже не зросте).А є автори, в кожному рядку яких відчувається перспективність. І не обов'язково ці рядки мають бути чимось високолітературним; це руда, але руда коштовного металу. Залежить, звісно, як її обробити, що з неї виплавити і що в результаті з того металу відлити. Але, з іншого боку, шматок коштовної руди цінніший за зливок звичайного металу.
Таким, на мою думку, є Стронґовський. Поки що з нього виливається потік нефільтрованої творчості, якої є дуже багато, і сам він не може відокремити більш цінне від менш цінного. Самому, до речі, авторові це завжди важко зробити (особливо якщо з нього продовжує виливатись). Але з часом це має виробитись. Кристалізуватись. Ввійти в нормальне річище. В межі норми, якщо вони є.
І, власне, надзвичайно сприятливою обставиною є те, що Стронґовський (це стосується також інших) не боїться виставляти свої тексти на загальний позір, у тому числі там, де їх не чекають. Бачте, комусь уже щось в око впало... Хтось запам'ятає якісь рядки... Хтось підкреслить, що подобається, а що ні... Це дає йому додатковий шанс у конкурентній боротьбі з тими, хто "самовидається" десь у нетрях УА-нету і сидить, чекає, що його знайдуть і витягнуть на світло вдячні читачі. І не треба це зневажати; бо він стане дорослим поетом завдяки цьому, і завдяки вашій критиці в тому числі
І припиніть, врешті-решт, називати графоманією усяке НЕЗАМОВЛЕНЕ писання! Почитайте словник, енциклопедію, чи що... Пишуть не тільки ті, в кого укладений контракт з видавництвом наперед.
2004.06.30 | Oljga
Re: а я кажу - ні
Воно-то ніби й так, але якось... не чесно.Ніби як в Ірпені - юрба народу і всі вважають себе геніями!
Була колись фраза про "бездарність", яка "прорветься сама"
а "таланту треба допомаги"... так воно ж бувало завжди!
2004.06.30 | otar
юрби я щось не бачу...
Не бачу юрби. Тексти тут бувають досить рідко. Коли хтось вставив сюди мій текст без мого відома, я попросив адміна витерти, бо мені здалось, що йому тут не місце. Це моє власне переконання; комусь здається, що його віршам тут місце - прекрасно, їх читає, це урізноманітнює тутешні будні.Того самого Стронґовського можна прочитати на його "Равлику", але ж туди ходить дуже мало хто; ось він і приходить до нас.
А щодо "посередності, яка прорветься сама, а таланту треба допомогти..." Не знаю, не знаю. Я особисто, коли знаходжу десь якийсь яскравий текст, стараюсь звернути на нього увагу інших. Так, наприклад, тексти Остапа Сливинського, про якого я доти й не чув, мене вразили, і я їх усім підсовував - гляньте, гляньте, який супер! Але, щоб хтось на тебе звернув увагу, треба хоч трошки висунутись.
Зрештою, Стронґовський подобається багатьом. Як і не подобається. І це нормально.
2004.06.30 | Olena
Re: а я кажу - ні
Теж підтримую цю думку - між талановитістю та скромністю немає ніякого певного зв'язку (іншими словами: ну немає між ними ніякої кореляції!!!!)Інша справа: якщо людина талановита, то є якесь сподівання, що вона як мінімум просто вихована. А вже з вихованості (загальної!) й витікає скромність...
А хто хоче писати - да нехай пише. Не подобається - можна й не читати. Але ярлики теж не зовсім добре навішувіти...
2004.06.30 | коверзнєв
Re: а я кажу - ні
Ви подивіться на цей рівень арґументації:"що у світі зміниться, якщо ви не напишете своїх віршів? (варіант - роману, повісті, пієси). Якщо ви важаєте, що щось зміниться - то авторучку вам у десницю. А на мою думку - ні фіґа не зміниться. Таких піїтів - безліч. Безліч незліченна. Зайдіть, наприклад, на "самвидав.нет". Ото як римувать не вміє - береться хайки писать".
перше. що у світі зміниться? питання некоректне, якщо не сказати - дурноверхе. людина прийшла у цей світ, не питаючи вашого дозволу, і має право і, на мою думку, повинна якнайповніше самореалізуватися! друге. хто сказав, що рима - показник поетичної якости? найдавніша поетична форма - від первісних часів і до сьогодні - це вільний вірш! і це доведено теоретично! по-третє. "самвидав.нет" виконує багато функцій і не лише мистецьку. це сайт, за яким уважно стежать навіть ті, кому він не подобається... вся річ у концепції, у свободі, у розкутості і відсутності цензури.
2004.06.30 | Oljga
Re: а я кажу - ні
А свобода, розкутість і відсутність цензури - це і є, на вашу думку, мірило талановиті?І неправда, що "найдавніша поетична форма - від первісних часів і до сьогодні - це вільний вірш", ним незручно тексти пісень писати,
чи ви уявляєте колядки-щедрівки-гаївки верлібром?
або знаєте якісь інші зразки найдавнішої поетичної творчості?
(обмежимось українською)
вільний вірш - це якраз найскладніша форма! (якщо вона якісна)
2004.06.30 | Роман ShaRP
Втома від пророків.
Olga пише:> Скоро Форум Майдану, розділ "Культура" перетвориться на
За три роки буття на Майдані я чув багато пророцтв з приводу того, на що він перетвориться. А він живе собі, й не перетворюється.
> на філіал сумнозвісного сайту "Самвидав"
Чому сумнозвісного?
> і допоможуть цьому отакі от епотажні і ліниви графоманиник
Приєднуюся до Отара.
> замість оновлювати свій непопулярний і невідвідуваний сат
Якщо Ви говорите про samvydav.net, то я так собі маракую, що його навідують не менше, ніж розділ "Культура" на Майдані
> тикають чесному народу свої кхи... перли, намагючись не талантом а репетуванням та вереском довести свою значущість в світі.
Одна з основних рис відкритої спільноти (в даному випадку Майдану) - стійкість до реклами будь-яких осіб.
2004.06.30 | Горицвіт
Хай рекламують
Це одна з функцій цього форуму.2004.06.30 | Олесь Бережний
Корекція: Справді талановиті люди - МЕРТВІ, або... іноземці
Я думаю, що не буде перебільшенням сказати, що всі СПРАВДІ талановиті люди померли ще за доби Античности, чи принаймні Відродження. Ну ще може кілька "справді талановитих людей" померло у минулому сторіччі. А всі хто живуть тепер - це так собі, графоманське кодло! Ну хіба що вони іноземні талановиті й живі паничі, скажімо там усілякі Кундери-Коельо-Кінги...Olga пише:
> Скоро Форум Майдану, розділ "Культура" перетвориться на філіал сумнозвісного сайту "Самвидав", і допоможуть цьому отакі от епотажні і ліниви графоманиник як Стронговський і Василя Рубана які замість оновлювати свій непопулярний і невідвідуваний сат тикають чесному народу свої кхи... перли, намагючись не талантом а репетуванням та вереском довести свою значущість в світі.
2004.07.01 | Правник
Дуже просто - виділити окремий закуток для "Самвидаву" (-)
2004.07.10 | ziggy_freud
через надмір скромності (+)
про талант можуть так і не дізнатись. Талант - це певною мірою протилежність до скромності. Принаймні у мистецтві. Це (не)скромність робити краще, ніж в середньому на тусівці (copyleft).Коли помірно талановитий поет писав "Я - гєній Ігорь Сєвєрянін", він полемічно перебільшував. Спробуйте знайти подібне у Шекспіра. Хоча... епоха була іншою. Та й країна.
Отже, IMHO, гарний літератор дещо перебільшує свої здібності, нездара - повністю віддається саморекламі. Справжній геній оцінює себе адекватно .