МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Я зрозумів, що означали написи "Ісус-за конституційну реформу"

08/05/2004 | Чучхе
це, млін, виявилась митецька акція. А ми-то думали...

надаю виключно для довідки:


Політичне послання сучасного мистецтва



На прошлой неделе в Киеве в местах скопления резонерствующей интеллигенции появились наклейки с загадочной надписью "ICYC. За конституционную реформу". Организаторы акции и учредители Фонда "Захер Мазоха" художники Игорь Подольчак и Игорь Дюрич уверяют, что расклеивают эти призывы не из каких-нибудь политических соображений, а из прямой любви к искусству.

"Мы раздаем наклейки лидерам общественного мнения, - раскрывает карты Игорь Подольчак, - наши наклейки достигли парламента, наверное, парламентские журналисты занесли. Теперь Верховная Рада породнится с арт-средой, что позволит эффективно работать с арт- и политической тусовкой и расширить поле восприятия политреформы". У тех, кто увидит наклейку, по мнению авторов, появится несколько интерпретаций и вопросов, первый из которых: "Кто заказал?". В Фонде Мазоха прогнозируют, что у кого-то будет разворачиваться мысль, что это те, кто "за" конституционную реформу, у других, что это сделали те, кто "против", чтобы спровоцировать тех, кто "за". Но главное не это, а то "что, по сути, являет этот мессидж".

Игорь Дюрич считает, что именно так граждане должны задуматься: "Почему реформа? Для кого реформа?" Насчет же заказчика, в фонде ссылаются на собственную инициативность: "Мы пытаемся работать определенными методами, и это продолжение акций Фонда Мазоха". К сожалению, по мнению художников, конституционная реформа не представляет большого поля для осмысления, поэтому люди творческие ее своим вниманием обошли. В Фонде Мазоха решили призвать на помощь современное искусство, которому, по их мнению, под силу даже политика. "Речь идет о произведении современного искусства, которое совершенно нетрадиционно. Это искусство, которое пытается рефлектировать на какие-то темы. Процесс запущен".

Несмотря на увлечение искусством, Игорь Дюрич и Игорь Подольчак имеют собственную позицию в политике. Яркие представители современного искусства считают, что конституционная реформа в той форме и содержании, в котором ее пытаются реализовать, не к месту и мелковата. По их мнению, существуют более интересные пункты Конституции: "Необходимо понижение возрастного ценза при избрании на пост президента, изменение территориального устройства и введение налогового ценза для избирателей, чтобы отстранить от выборов пенсионеров".



--------------------------------------------------------------------------------
: http://www.reforma.org.ua/polemic/3fc3194507ab5/

Відповіді

  • 2004.08.05 | otar

    а в тюрму вони не хочуть?

    Я був у Києві в небагатьох місцях, але принаймні двічі бачив згадуване гасло, написане балончиком на стінці. При чому це були не якісь там огорожі, а стіни будинків! Думаю, якщо чуваки отак офіційно зізнались у тому, що написи їхні, можна елементарно подати на них до суду - принаймні штраф вони заплатять, і то немалий, що, можливо, змусить їх переосмислити своє ставлення до конституційної реформи.

    Якби хоч українською мовою стіни засирали...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.05 | Shooter

      Митців в тюрму?

      Фе.

      Імхо, Подольчак і Дюрич - цікаві хлопці. Правда, ходять слухи, "успішно прикуплені".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.05 | otar

        А куплені митці - не фе?

        Мені здається, що таке паскудство несумісне з мистецтвом. В цьому випадку я говорю про "тюрму" умовно. Якщо чуваки такі успішні митці, що поза писанням картин мають час ходити й замазувати своїм пропагандистським лайном стіни, то нехай би заплатили за це грішми, які заробляють продажем своїх, без сумніву, геніальних творів. Чи я неправий?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.08.05 | Shooter

          Re: А куплені митці - не фе?

          otar пише:
          > Мені здається, що таке паскудство несумісне з мистецтвом. В цьому випадку я говорю про "тюрму" умовно. Якщо чуваки такі успішні митці, що поза писанням картин мають час ходити й замазувати своїм пропагандистським лайном стіни, то нехай би заплатили за це грішми, які заробляють продажем своїх, без сумніву, геніальних творів. Чи я неправий?

          Ви дещо обмежений. Перформанс - теж мистецтво.

          Ну і друге - нам невідомо, що саме було написано Дюричем і Подольським, а що - ні.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.08.13 | Мартинюк

            Гельмінти вони ...

            Себто послідовники, або просто підрядники Гельмана.

            До речі останнього ніхто не вважає митцем, коли той за гроші піарить якесь бидло в Росії чи в Україні.

            І взагалі митець, який залазить в політику перстає таким бути...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.08.13 | Shooter

              Є різниця

              між Гельманом та Подольчаком+Дюричем

              хоча би тому, що останні - досить добрі художники. перший з них навіть в космосі виставлявся ;)
            • 2004.08.14 | dyurych

              Re: Гельмінти вони ...

              Мартинюк пише:
              > Себто послідовники, або просто підрядники Гельмана.
              >
              > До речі останнього ніхто не вважає митцем, коли той за гроші піарить якесь бидло в Росії чи в Україні.
              >
              > І взагалі митець, який залазить в політику перстає таким бути...

              Ви, пане Мартинюк, пагано поінформовані щодо наших відносин с Гельманом. А також щодо того яке значення має слово "політика". Щиро раджу Вам, як людині що навчилася писати дурниці, навчитися читати розумні книжки. З них Ви дізнаєтеся що не тільки Шишкін був геніальним художником, та ще багато цікавого.
              Творчої наснаги,
              Ігор Дюрич
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.08.19 | Мартинюк

                Бачив ці надписи - чиста політика.

                Знову ж таки Ви даремно відхрещуєтеся від Гельмана .
                Цей спосіб "самовираження" і мягки кажучи "суспільного самоутвердження" придумав саме він, і Ви як послідовник повинні називатися чи то гельмінтами, чи то гельманітами. Навіть якщо це ви робите без відома і без спонсорства згаданого Гельмана.

                Лозунг митецького напряму такий - "Втюрим ідею лохам ". Родоначальник стилю Гельман.
              • 2004.09.26 | Чучхе

                З другого боку Подольчак і Дюрич в чомусь зробили порядно

                http://unian.net/ukr/news/news-62065.html

                Художники радять Пінчуку не зв’язуватись із Гельманом
                [24.09.2004 16:42]


                Українські художники Ігор ПОДОЛЬЧАК та Ігор ДЮРИЧ відмовилися брати участь у виставці „Прощавай зброя”, яку народний депутат України, меценат і колекціонер Віктор ПІНЧУК планує провести на початку жовтня у приміщенні Арсеналу навпроти Києво-Печерської Лаври.

                Митці звернулися з відкритим листом до В.ПІНЧУКА, де закликали його не створювати умов для провокацій напередодні президентських виборів.

                „Вважаємо за необхідне попередити Вас про небезпеку, яку слід очікувати від проведення виставки саме в цей час і саме в цьому місці”, - застерігають І.ДЮРИЧ і І.ПОДОЛЬЧАК у листі, копію якого передано агентству УНІАН.

                „Перший з факторів ризику – розташування будівлі Арсеналу у безпосередньому сусідстві з духовною святинею нашого народу, всіх православних – Києво-Печерською Лаврою. Слід розуміти, що сучасне мистецтво – територія свободи експерименту, епатажу, порушення табу, і для мільйонів віруючих показ деяких творів у безпосередній близькості до Лаври стане прямою образою”, йдеться у листі.

                Занепокоєння художників також викликає факт причетності до проекту російського галериста і політтехнолога Марата ГЕЛЬМАНА. Як відомо, пишуть автори листа, “Марат ГЕЛЬМАН, який намагається бути інтелектуальним лідером політичного антиклерикалізму, з 1998 року перебуває у конфлікті з Російською Православною Церквою. Відбулися погроми виставок Авдєя ТЕР-ОГАНЬЯНА у галереї М.ГЕЛЬМАНА, Олега ЯНУШЕВСЬКОГО в петербурзькій галереї С.П.А.С., „Обережно, релігія!” в музеї А.Д.Сахарова. Відкриті кримінальні справи проти художників та співробітників музею за ст.282 КК РФ: „Вчинення дій, спрямованих на роздмухування ненависті та ворожості, а також на приниження гідності групи осіб за ознаками національності та ставлення до релігії”. “Цей конфлікт, - зазначають художники, - роздмухується, політизується, загострюється саме завдяки політтехнологічним здібностям М.ГЕЛЬМАНА”.

                Виходячи з цих фактів, художники роблять висновок, що створюються умови для експорту російських конфліктів. “Інсценування погрому галереї М.ГЕЛЬМАНА в Києві (що стався влітку цього року) виглядає як репетиція масштабної провокації, місцем якої може стати виставка „Прощавай зброя”, - наголошують митці.

                Художники впевнені, що безпосереднє сусідство музею сучасного мистецтва з Київсько-Печерською Лаврою, яка знаходиться у підпорядкуванні УПЦ Московського патріархату, завдасть розвитку українського мистецтва більше шкоди, ніж користі, та закликають В.ПІНЧУКА обрати для реалізації свого благородного задуму більш відповідне місце.

                Довідка УНІАН. Виставка „Прощавай зброя” запланована на 1-14 жовтня в будівлі Арсеналу навпроти Київсько-Печерської Лаври (м.Київ) та є основою для створення в цьому приміщенні приватного музею сучасного мистецтва, фундатором якого є Фонд Віктора Пінчука.

                Ігор ПОДОЛЬЧАК - художник, лауреат 23 міжнародних виставок, мав 26 персональних виставок, брав участь у 150 групових. Твори виставлені у колекціях 26 музеїв світу. Разом з Ігорем ДЮРИЧЕМ з 1992 року створив ряд артпроектів, серед яких „Мистецтво в космосі”, „Мавзолей для президента”, „Бєспрєдєл гуманізма”, „Найкращі художники ХХ сторіччя”.
                UNIAN
        • 2004.08.14 | dyurych

          Re: А куплені митці - не фе?

          Вельмишановний otar!
          Я так і не зрозумів, чому Ваш палкий демократизм у галузі мистецтвознавства набуває форм "покручє Жданова"? Як у Вас з толерантністю? Бо таке враження що від ненависті кров очі залляла - якою мовою написи зроблені не бачите. Що ж до Вашого культурного рівня - щиро співчуваю.
          Ігор Дюрич
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.08.14 | otar

            Коли вже ви тут...

            ... то, може, розповісте нам, що ви мали на увазі і чому ви за конституційну реформу? :) Тоді, може, я заберу свої слова назад і вас перепрошу.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.08.16 | dyurych

              ICYC ЗА КОНСТИТУЦІЙНУ РЕФОРМУ

              По-перше щодо твору (бо таке враження що „Гіві наспівував”). Текст такий:

              ICYC IS REGISTERED TRADE MARK OF MF CORP
              I C Y C®
              ЗА КОНСТИТУЦІЙНУ РЕФОРМУ

              Спробуйте, будь ласка віднестися до цього, як до повідомлення (месаджу), що має в собі запаковано не один шар сенсів, грає не з одним контекстом, належить не до одного дискурсу, і створює поле конотацій. Бо авторська концепція саме на цьому і базується. Якщо Ви дасте собі роботу замислитися і зрозуміти – з задоволенням
              відкоментую.
              Ігор Дюрич
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.08.17 | otar

                не інтелігую :(

                Напевно, семантичне поле ваших дискурсів не для мене :( Єдина здогадка - ви намагалися, навпаки, нашкодити ідеї конституційної реформи, "опустивши" для цього образ Ісуса... чи як? Поясніть.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.08.17 | Горицвіт

                  Мені здається

                  здається, що задумка була глибша. Хоча зі всієї творчості цих художників я бачив тільки цю наліпку, тобто не знаю їхнього внутрішнього контексту. З цих двох реплік можна припустити, що обігруються взагалі святі речі. Мовляв, все комерціалізується: віра і політика. Тобто все продається і нічого нема святого. Щось таке.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.08.17 | Shooter

                    Пам'ятаю, як вони "розтоплювали Кравчука в смальці"

                    Весело було. :)

                    Подольчак, імно, добрий графік. В свій час був організував в Львові досить сильні міднародні виставки графіки. Коли наступна, пане Дюрич? ;)

                    (А Бокотей - шкла. Теж було - вері ґут)

                    Попри те, в свій час Фонд нашого земляка Захера :), який репрезентують Подольчак+Дюрич (ще, скажімо, Віктюк в нім), певним чином перетинався з обслуговуванням політичних інтересів кучмістів.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2004.08.17 | dyurych

                      Re: Пам'ятаю, як вони "розтоплювали Кравчука в смальці"

                      Подольчак, імно, добрий графік. В свій час був організував в Львові досить сильні міднародні виставки графіки. Коли наступна, пане Дюрич?

                      (А Бокотей - шкла. Теж було - вері ґут)

                      Попри те, в свій час Фонд нашого земляка Захера , який репрезентують Подольчак+Дюрич (ще, скажімо, Віктюк в нім), певним чином перетинався з обслуговуванням політичних інтересів кучмістів.

                      Біля 20 виставок у Львові, між ними 2 Інтердрука (1989 та 1991 роки, 40 країн, краща сучасна графіка світу). І знаєте, все за свої кошти, так що за вері гут хоч би подякували... Так що наступна, шановний, коли хоч хтось у Львові не тільки п-ти буде, а хочаб задекларує своє бажання шось зробити, допомогти. Шикарна колекція графіки лишилася - готові віддати в громадське користування - ніхто не цікавиться...
                      Остання виставка яку у Львові робили в 1992 - Бруно Шульц (це так, між іншим...)

                      Що ж до певного чину перетинань, то не плутайте Фонд Мазоха і його діяльність з окремими епізодами з бізнесу його засновників. Бо тоді з"ясується що Нобелівський комітет все щось підриває, а фонд "Відродження" займається фінансовими спекуляціями
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2004.08.20 | Shooter

                        "Не вірю!"

                        dyurych пише:

                        > Біля 20 виставок у Львові, між ними 2 Інтердрука (1989 та 1991 роки, 40 країн, краща сучасна графіка світу).
                        >І знаєте, все за свої кошти, так що за вері гут хоч би подякували... Так що наступна, шановний, коли хоч хтось у Львові не тільки п-ти буде, а хочаб задекларує своє бажання шось зробити, допомогти.

                        Тут є один нюанс. В 1989-1991 гроші були "дурніші". Тому Вам вдалося провести тоді виставку. Як і, скажімо, Бокотею вдавалося робити дуже сильні "виставко-сесії" художнього скла, привозячи до Львова світові величини - як, скажімо, відомого словацько-французького творця пірамід.

                        Сьогодні ж - скрута. Тому задекларувати може й закледарують, а от реально підтримати - просто нема за що...:(

                        >Шикарна колекція графіки лишилася - готові віддати в громадське користування - ніхто не цікавиться...

                        Кхм...вже не гнівайтеся - не вірю. Вірніше, швидше всього, ваші намагання "донести громадськості" те, про що пишете вище, є, м'яко кажучи, ненаполегливі.

                        > Що ж до певного чину перетинань, то не плутайте Фонд Мазоха і його діяльність з окремими епізодами з бізнесу його засновників. Бо тоді з"ясується що Нобелівський комітет все щось підриває, а фонд "Відродження" займається фінансовими спекуляціями.

                        В такому випадку потрібно перестати спілкуватися із засранцями. Чи не так? То просто зробити - повідомити громадськість, що від нині ні Подольчак, ні Дюрич нічого спільного із згаданим фондом не мають.

                        P.S. А за Інтердруки - низенько кланяємося. ;)
                  • 2004.08.17 | dyurych

                    Re: Мені здається

                    Мені здається що справжній мистецький твір має на меті дати глядачу можливість подивитися на світ під новим, інакшим кутом зору, вийти за межи звичних уявлень, замислитися...
                    Чи тотожні айцик та Ісус? Де межа між брендом та змістом? Що нам втуляють? Чи можна зареєструвати торгівельну марку ICYC і виробляти під нею цигарки, прокладки, горілку та таке інше? Що стоїть за брендами партій та політиків?
                    За яку саме політичну реформу міг би бути Ісус?
                    І ще безліч запитань.
                    Мистецтво створює питання для того щоб людина мислила, себто існувала.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".