МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна тест на щастя провалила. На відміну від Данії

07/28/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Адріан Уайт, британський дослідник в галузі соціальної психології з Університету Лейчестера, оприлюднив сьогодні 28 липня результати свого дослідження, відповідно до якого найщасливіші люди живуть у Данії, а найнещасніші в африканській країні Бурунді. Дослідження, в результаті якого було складено «першу світову карту щастя» охопило 178 країн та 100 глобальних досліджень, серед яких проведені за підтримки ООН, Всесвітньої організації здоров’я, ЦРУ та інших організацій.

На думку автора дослідження, концепт щастя, або задоволення життям, є на сьогодні основною галуззю економічних та психологічних досліджень, близько пов’язаною з новими розробками у царині позитивної психології, а також ключовим моментом у новітньому політичному дискурсі Великобританії.

«Нас більшою мірою цікавило чи є ви задоволеними своїм життям взагалі», - заявив Адріан Уайт.

Найважливішими факторами, що впливають на рівень «щасливості» населення країни, відповідно до результатів дослідження, стали рівень медичного забезпечення, достаток та освіта: «аналіз показав, що національний рівень щастя найсильніше пов’язаний з рівнем здоров’я (кореляція склала .62), за ним йде достаток (.52), а тоді забезпечення освітою (.51)», - сказав автор.

Першу десятку найщасливіших країн склали Данія, Швейцарія, Австрія, Ісландія, Багами, Фінляндія, Швеція, Бутан, Бруней Даррусалам та Канада. США за рівнем щастя випередили жителів країни автора дослідження і опинились на 23 місці, тоді як Великобританія зайняла 41. Її сусіди і конкуренти Німеччина та Франція зайняли 35 та 62 місця відповідно. Найнещаднішими виявились жителі Демократичної Республіки Конго, Зімбабве та Бурунді. Україна зайняла почесне 174 місце, наші сусіди росіяни на 167-му, білоруси – 170, жителі Молдови – 175, а Грузії – 169. Країни, у яких тривають конфлікти, наприклад Ірак, до уваги не брались, однак Ліван та Ізраїль свої місця (113 та 58 відповідно) зайняти встигли.

На думку автора дослідження маленькі країни є більш щасливими через сильніший дух колективізму, який також змінює естетичну якість країни. Водночас авторів дослідження здивували порівняно низькі місця, що їх зайняли такі азіатські країни як Китай (82), Японія (90) та Індія (125). «Ці країни вважаються такими, що мають сильне почуття колективної ідентичності, яку деякі інші дослідники пов’язують з благополуччям», - сказав автор.

Досить цікавим стало також те, що широко поширене вірування про нещасливість жителів капіталістичних країн в цьому дослідженні було просто знищене. Сам автор зазначає, що коли людей запитують чи вони задоволені своїм життям, то жителі країн з хорошим медичним забезпеченням, високим рівнем доходів та доступом до освіти швидше скажуть, що вони щасливі.

Автор допускає, що дані обґрунтовані відчуттям благополуччя не є точною наукою, однак на його думку, виміри, застосовані у дослідженні, придатні для передбачення результатів у дослідженнях про рівень здоров’я та достатку. «Зростання політичного інтересу до використання вимірювань щастя як національного індикатора у зв’язку з благополуччям. Останнє опитування ВВС виявило, що 81% населення вважає, що уряд має сфокусувати свою увагу швидше на тому, щоб зробити нас щасливішими, ніж заможнішими», - вказує автор.

Регулярні глобальні академічні дослідження, що використовують одній й ті ж методи, дозволять дослідникам краще зрозуміти фактори, що впливають на відчуття щастя і Уайт сподівається, що у майбутньому кожна країна буде проходити подібний тест двічі на рік.

Відповіді

  • 2006.07.28 | Mariposa

    Re: Україна тест на щастя провалила. На відміну від Данії

    карту щастя можна дивитись тутhttp://www.le.ac.uk/pc/aw57/world/sample.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".