МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Стипендії від Єврокомісії для білоруських студентів

10/17/2006 | mariposa
Європейська Комісія започатковує програму стипендій для білоруських студентів

Сьогодні Європейська Комісія відкрила програму стипендій на загальну суму 4,5 млн. євро для білоруських студентів, які хочуть навчатися за кордоном. У рамках цього проекту, який буде реалізовуватися Північною Радою Міністрів, стипендії будуть надаватися білоруським студентам з початку цього навчального року. Завдяки внеску Північної Ради Міністрів фонд програми складатиме 5 млн. євро. Стипендії отримають ті студенти, яких було покарано режимом і які не змогли вступити до білоруських університетів через свою політичну діяльність під час і після президентських виборів 19 березня 2006 року. Завдяки цим стипендіям білоруські студенти, яких було вигнано з навчальних закладів, зможуть продовжити своє навчання у сусідніх країнах, зокрема у Європейського гуманітарному університеті у вигнанні у Вільнюсі та в Україні. Ця ініціатива доповнює програму стипендій, що пропонуються деякими країнами ЄС студентам, які постраждали від санкцій. Проект є частиною постійних зусиль Європейської Комісії, спрямованих на підтримку громадянського суспільства в Білорусі, зокрема білоруського студентства та молоді.

Комісар ЄС з питань зовнішніх зносин і Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер сказала: „Європа піклується про народ Білорусі та хоче допомогти тим, хто постраждав через свою роль у політичній діяльності, яка є звичайною для демократії. Сподіваюся, що ті, хто навчаються за цією схемою, зможуть привезти з собою додому розуміння життя у вільному суспільстві, а також що вони зможуть зберегти своє сподівання та оптимізм, що їхня країна також одного дня зможе користуватися такими свободами”.

Ситуація з правами людини та демократією у Білорусі продовжує викликати занепокоєння і останнім часом навіть погіршилася. Після президентських виборів 19 березня 2006 року білоруська влада посилила свій контроль за громадянським суспільством і, зокрема, за ЗМІ, молодіжними організаціями, опозиційними силами та НУО.

Санкції, серед інших, було спрямовано проти білоруських студентів, які вимагали повністю демократичного процесу під час виборів. У відповідь на це деяких студентів було вигнано з навчальних закладів або позбавлено можливості здати екзамени. Очікується, що ще більшій кількості студентів буде відмовлено у доступі до освіти у наступному навчальному році.

Трирічна програма стипендій Європейської Комісії для білоруських студентів на загальну суму 4,5 млн. євро включає три компоненти:
стипендія для отримання ступеню магістра (170 місць) і ступеню бакалавра (35 місць) для нових студентів Європейського гуманітарного університету у Вільнюсі;
прожиткові кошти для білоруських студентів, які нині навчаються у Європейському гуманітарному університеті;
стипендії для 100 студентів вищих навчальних закладів для навчання в Україні та інших сусідніх країнах.
Європейський гуманітарний університет, білоруський заклад вищої освіти, який було вислано за межі Білорусі, отримує підтримку Європейської Комісії у розмірі 2,2 млн. євро. У цьому університеті молоді білоруси отримують освіту у галузі суспільних і гуманітарних наук. Для тих, хто прагне вивчати інші дисципліни, хорошою альтернативою є українські університети завдяки своїй близькості до України.

Стипендії покриватимуть навчальні та прожиткові витрати (окрім соціального забезпечення та проживання). Студенти відбиратимуться радою експертів під керівництвом Північної Ради Міністрів. Стипендії надаватимуться студентам, яких було прийнято до відповідного університету і які доведуть, що вони не можуть навчатися у Білорусі.

Північна Рада Міністрів була заснована у 1971 році як форум співпраці урядів північноєвропейських країн – Данії, Ісландії, Швеції, Норвегії та Фінляндії – і трьох автономних територій – Феройських і Аландських островів і Гренландії.

Додаткова інформації про відносини між Україною та Білоруссю:

http://europa.eu.int/comm/external_relations/belarus/intro/index.htm

Джерело: www.delukr.ec.europa.eu


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".