МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українська міліція на поліцейських змаганнях

03/19/2008 | Олексій Плаксін
Однією з гілок поняття «великий спорт» є спортивний рух поліцейських, що існує вже не одне десятиліття, організований в європейський та міжнародний спортивний союз поліцейських. Його українському відділенню цього року виповнюються ювілейні 10. Втім, вітчизняних спортсменів-поліцейських знають у світі – ми заставили рахуватися з собою, адже за підсумками 2006 року посіли перше місце у світі, а у 2007 були другими.

2008-й для спортсменів поліцейських розпочався з кросу, європейська першість з якого 16 березня відбулась у французькому місті-курорті Віші, на базі олімпійського резерву. 175 претендентів (70 жінок і 105 чоловіків) у складі 10 жіночих та 18 чоловічих команд виборювали звання найкращого кросмена Європи у індивідуальному та командному заліках. Отже представництво було чималим, але тим приємніша перемога.

Україну на європейському форумі представляли жіноча та чоловіча команди у складі 6 спортсменів кожна. Керував делегацією, як і завжди, генеральний секретар Центрального спортивного клубу міліції України (ЦСКМ) Вадим Тищенко.

Найдраматичнішим видався забіг у жіночому старті на 5400 метрів, який розпочався о 15.00 за місцевим часом. Золотий п’єдестал окупувала представниця Румунії Анкута Бобоцел, легко і невимушено (принаймні, зовні) випередивши всіх. Росіянка Ксенія Агафонова, що посіла друге місце, виглядала набагато більш стомленою, ніж чемпіонка.

Але якщо з індивідуальним заліком усе було зрозумілим, то інтрига з визначенням першої команди континенту зберігалася аж до нагородження. Росіянки фінішували другою, третьою, восьмою та одинадцятою і набрали 24 очки. Українки були четвертою, п’ятою, шостою та дев’ятою із тими ж 24 очками. (Бали нараховують за місця – чим менше балів, тим вищий результат, а в залік йдуть чотири кращі результати.) То кому ж дістанеться перемога?

Правила визначають два шляхи визначення переможців у подібній ситуації. Перший базується на сукупному часі всіх учасниць – тут росіянки випереджали наших на 4 секунди. Другий шлях – визначення переможця за останнім місцем, у кого воно вище, той і переміг. Що також логічно – команда раніше закінчила забіг.

Лише на церемонії нагородження, яка відбулась на підсумковому банкеті (індивідуальних переможців нагороджували одразу після забігів та допінг-контролю), стало відомо, що перевагу надано українкам: три Тетяни –Мезенцева, Філонюк та Вернигор (5, 6 та 9 місця) – та Марина Дуброва (4 місце) отримали золоті нагороди за високий командний дух та майстерність, а збірна команда України у жіночому кросі стала чемпіоном Європи. Росіянки – другі, бронза дісталася спортсменкам з Німеччини.

Чоловічий забіг на 10 300 метрів, старт якого відбувся за 45 хвилин після жіночого, завершився прогнозовано та безальтернативно – рівних українцям не виявилось ані в індивідуальному заліку, ані в командному. П’ятикратного чемпіона Європи з бігу на середні дистанції Сергія Лебедя знали й побоювалися всі команди ще до старту. Він і виграв дистанцію – сильно, по-чемпіонському, не залишивши жодних шансів конкурентам. Срібло та бронза дістались представникам Росії – Ніколаю Шавкіну та Александру Орлову відповідно.

Солідно виступили й інші наші спортсмени – Іван Бабарика, Сергій Зачепа та Віталій Рибак посіли 4, 5 та 6 місця відповідно. Отже й командне чоловіче золото було за українцями, причому із значним відривом – 16 балів проти 25 у «срібних» росіян. Третє місце – у бігунів з Великобританії.

Отже перший у цьому році старт спортсменів-поліцейських завершився впевненою перемогою українців – три золота з чотирьох можливих, справді гросмейстерський результат. Попереду – нові старти, які, сподіваємось, будуть не менш успішними ( велоспорт, марафон, боротьба дзю-до, вільна та класична боротьба). Влітку Україна має приймати Чемпіонат світу з міні-футболу серед поліцейських (WISPA), який у повному розумінні можна вважати «розминкою» перед Євро-2012, а ще українська секція ЄССП святкуватиме 10-літній ювілей. Тож роботи для ЦСКМ вистачить – головне, щоб був результат…


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".