хабарництва в КДУ немає!
10/13/2003 | Майдан-ІНФОРМ
ДАРНИЦЬКОМУ РАЙСУДУ м. КИЄВА
Позивачі: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, м.Київ,вул.Володимирська, 64,
Андрейцев Володимир Іванович, м.Київ, вул.Григоренка, 36, кв.290
Відповідач: Єльцов Олег Дмитрович.
м.Київ, вул.Гмирі, 1, к."б", кв.17
ПОЗОВНА ЗАЯВА
про захист ділової репутації, честі, гідності, недоторканості,
безпеки, здоров'я і життя та відшкодування моральної
(немайнової) шкоди
26 червня 2003 р. о 01 год. 41 хв. в мережі Інтернет на сайті http://www.сrіро.соm.uа в повідомленні "Какие люди - и в наручниках" видання "Україна кримінальна", власником та головним редактором якого є громадянин Єльцов Олег Дмитрович, через мережевий комп'ютер ТОВ "Глобал Юкрейн" /хостинг-сервер/, які діють відповідно до договору № 0301-ВХ від 18 травня 2001 року, поширена інформація наступного змісту:
"С некоторым запозданием до «Украины криминальной» докотилось пренеприятнейшее известие из стен Киевского национального утверситета имени Т.Г.Шевченко.
12 июня в Києве средь бела дня сотрудники одной из спецслужб задержали с
поличним в момент получения взятки декана юридического факультети, профессора.
академика Академии правовых наук Владимира Андрейцева. Сам момент получения 8000
долларов за зачисление абитуриента на учебу был задокументирован офщерами,
проводившими операцию. После зтого на декана одели наручники, в которых того
отконвоировали к оперативной машине, стоявшей у стен вуза. В таком виде Андрейцева
вывели из центрального- Красного - корпуса университета. Успешному завершению операции помешал звонок на мобильный телефон руководителю операции. Дело в том, что вскоре после появлення представителей спецслужбы в кабинете декана, тот успел обратиться за помощью к своєму помощнику. Последний оперативно связался с влиятельным политиком, занимающиш один из самых высоких государственных постов. Чиновник, кстати, совсем недавно получивший титул академика НАНУ, по телефону дал офицерам жесткую установку освободить Андрейцева. Что и было сделано - вопреки закону, но в полном соответствии с всесильним телефонним правом.
На сегодняшний день Андрейцев формально продолжает исполнять свои
обязанности. Однако, по словам ректора КГУ Виктора Скопенко, «погоревший» декан
Андрейцев должен будет оставить занимаемьт пост.
Научная общественность с интересом следит за развитием сюжета. Для справки: по оперативным данньш, «такса» на зачисление в число студентов чрезвычайно престижного юридического факультети КГУ в нынешнем сезоне составляет 8000 долларов. Информированные источнши констатируют: год назад за ту же «услугу» приходилось платить на 1000 долларов меньше. "
При цьому на вказаній сторінці розміщена фотографія декана юридичного факультету, яка в порушення авторських прав скопійована із статті "Простота і велич Володимира Андрейцева", опублікованої у газеті "Старокиївські вісті" Шевченківського району м. Києва за липень 2002 р. № 51, яка розміщена на сторінці http://kreschatic.kiev.uа/sv/07-02/2.htm#1
Дана інформація є неправдивою, сфабрикованою, провокаційною, яка в крайній ступені порочить та ганьбить ділову репутацію відомого своїми освітянськими досягненнями, визнаного в світі національного навчального закладу, в крайній мірі принижує честь, гідність, недоторканність та посягає на безпеку, життя та здоров'-я Андрейцева В.І. як декана юридичного факультету, посадової особи Київського національного університету імені Тараса Шевченка, - що відповідно до ст.З Конституції України складає найвищу соціальну цінність в державі.
Дана інформація є неправдивою, вигаданою, міфічною та амбіційно хворобливою фантазією розголошувачів, оскільки спростовується офіційними відповідям Генеральної прокуратури, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ та його Головного управління в м.Києві (в/н Генеральної прокуратури України № 04/2-6719-03 від 01.07.2003 р., СБУ - № 5/1-12557 від 02.07.2003 р., МВС - № 6739/Гн від 01.07.2003 р., ГУ МВС України а м.Києві № 1-1606 від 01.07.2003 р.), надісланих на ім'я ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка (додаються до позовної заяви).
За наслідками дослідчої перевірки Головного управління МВС України в м. Києві встановлено, що відомості, які містяться у вказаній статті не відповідають дійсності і дискредитують професійну і людську гідність декана юридичного факультету Володимира Івановича Андрейцева, а повідомлення є неправдивим і в діях осіб, які його оприлюднили, вбачаються ознаки складу злочину, передбаченого ч.2ст.383 Кримінального Кодексу України, який згідно ст.112 КПК України відноситься до підслідності органів Прокуратури України (відповідне повідомлення Головного управління МВС України у м. Києві №1/А-1909 від 9 липня 2003р додається; також додається повідомлення Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУМВС України в м. Києві №7/А-350 від 07.072002р.)
170-річна історія Київського університету ще не знала подібних прецедентів брутального наклепу на вчених такого рангу. Цю наклепницьку, провокаційну інформацію ми розглядаємо як "диверсійне, інтернетне інформаційне кілерство'', виконане на замовлення певних амбіційних осіб, спрямовану на підрив високого авторитету правничої освіти, зокрема. Київського національного .університету, та його провідного декана Андрейцева В.І., доктора юридичних наук, професора, Заслуженого юриста України, академіка Академії правових наук України, всесвітньо відомого фундатора правничої школи, лауреата багатьох державних і міжнародних премій, людини, яка відродила та зберігає славетні традиції університету та факультету й своєю діяльністю на цій посаді виявила приклад вірного служіння нашій національній "Альма-Матері", ідеалам правничої освіти, добра, правди і справедливості, поваги до закону і верховенства права та людини.
Про те, що поширена інформація носила навмисний наклепницький, провокаційний та дискредитаційний характер свідчить поява на сайті "Обком, net.uа" (що також належить Єльцову О.Д.) від 7 липня 2003р. 11.30) статті під назвою "Вовча лють юрфака Киевского госуниверситета" за підписом Ігната Свячишина. В абзаці третьому цієї інтернет-статті чітко вказується: (мова оригіналу) "Прискорбность факта заключается в том, что данная информация полностью не соответствовала дегіствительности, то есть не было взятки, и никто не задерживал декана Андрейцева " Вочевидь, що поява такої публікації генетично пов'язана із замовниками фальшивки на сайті "України кримінальної", як реакція на Меморандум трудового колективу юридичного факультету, розміщеного на офіційній сторінці юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка (www.law.univ.kiev.ua). Тобто "замовники" визнають надуманість і фальсифікацію публікації і говорять про те, що: (цитата, мова оригіналу) «Вопросы «как и почему» появилась недостоверная информация на сайте «Украины крішинальной», надеемся, станут предметом серьезного анализа и разбирательства в редакции этого уважаемого издания. Вплоть до принятия адекватных законодательству действий».
Отже, Єльцов Олег Дмитрович, у вищій мірі навмисно і брутально порушив обов'язки замовника, яким він є за договором між ним та інтернет-провайдером компанією "Глобал Юкрейн" визначені у п.4.1. щодо додержання законодавства України та норм міжнародного права, що стосуються інформації та її розповсюдження, захисту, авторського права і особливо у частині "недопущення використання послуг Виконавця для розповсюдження протиправної інформації".
Вказаною інформацією відповідач принизив Володимира Івановича Андрейцева, як визначного вченого-правотворця, дійсного члена (академіка) Академії правових наук України, ряду наукових громадських об'єднань, зокрема, академіка Української екологічної Академії наук, Міжнародної слов'янської Академії, тощо - науковця, якого віднесено до визначних постатей юристів України (зафіксованих у виданні "Визнані юристи сьогодення" - м.Київ, 2001 р.: Юридичні енциклопедії, "А.Г", т.1, 1998 р.;
Вчені юристи України - довідник, 1998 р.; Хто є хто в Україні - м. Київ, 2001 р. та інш.), засновника і наукового керівника наукової школи світового рівня з проблем земельного, екологічного права та права екологічної безпеки, і якому за внесок в розбудову Української держави, зміцнення її правових засад Указом Президента України у 1992 р. присвоєно почесне звання "Заслужений юрист України", а Указом Президента України від 04.06.2001 р. нагороджено орденом "За заслуги ІІІ-го ступеня".
За сприяння органам держави у зміцненні законності, правопорядку та судової влади Володимир Іванович нагороджений почесними відзнаками Міністерства внутрішніх справ України, Державного комітету по охороні державного кордону, Вищої Ради юстиції, Служби безпеки України, Вищого Господарського Суду України, Верховного Суду України, Конституційного Суду України, Спілки юристів України та Міжнародного фонду юристів України.
Андрейцев В.І. удостоєний спеціальних нагород Митрополита Київського і всієї України - предстоятеля Української православної церкви блаженнійшого Володимира "За заслуги перед Українською православною церквою та Українським народом" - орденом Святого Рівноапостольного Великого князя Володимира третього та другого ступеня, та присвоєння титулу Кавалер Ордена "Святий князь Володимир" четвертого ступеня.
Наклепницька та недостостовірна інформація підриває авторитет Володимира Андрейцева, як лауреата багатьох конкурсів на краще юридичне видання 1998 р., 1999 р., 2000 р. та 2001 р., лауреата премії ім. Ярослава Мудрого Академії правових наук України та Академії ім. Ярослава Мудрого 2002 р. "За видатні заслуги у підготовці юридичних кадрів", та переможця Всеукраїнського конкурсу на краще професійне досягнення "Юрист року" за номінацією "Юрист -- організатор юридичної освіти" 1999 р., лауреата міжнародного конкурсу "Золота фортуна 2001 рік", якого також нагороджено від Київським міським головою, нагрудним знаком "Знак пошани". "Подякою", "Почесною грамотою"
Як декан юридичного факультету, за характером своєї професійної діяльності Володимир Іванович Андрейцев здійснює виховну функцію. Під його керівництвом виховано тисячі і тисячі молодих людей, які працюють в органах законодавчої, виконавчої і судової влади, в різних правоохоронних органах держави та правозахисних організаціях.
В даний час на факультеті навчається більше 3000 студентів, і дана інформація негативно впливає на імідж декана, факультету та університету серед студентів випускників, професорсько-викладацького складу, наукових, науково-педагогічних працівників факультету, університету та інших навчальних закладів світу.
Володимир Іванович Андрейцев виконував і здійснює сьогодні низку науково-консультативних та експертних функцій, як:
Голови експертної ради ВАКу з юридичних та політичних наук
(1998-2002 рр.);
Заступника Голови фахової Ради з права Міністерства освіти і науки
України;
Заступника Голови комісії з права науково-методичної Ради
Міністерства освіти і науки України;
Члена координаційної.Ради з питань судово-правової реформи при
Президентові України;
Члена консультативної Ради з питань державного будівництва і
правової політики Верховної Ради України:
Члена комісії при Президентові України з адміністративно-
територіального устрою;
Члена комітету з державних премій України в галузі науки і техніки:
Члена науково-консультативної ради Вищого Господарського Суду
України;
Члена Президії Спілки юристів України;
> Голови конкурсної комісії на краще юридичне видання
та багатьох інших.
Сфальсифікованою інформацією вчинено спробу навмисної дискредитації реальних заслуг декана юридичного факультету перед Українським народом, державою, церквою, наукою та правничою освітою.
Вигаданою дифамацією принижується не тільки честь, гідність, безпека декана юридичного факультету, але як особистості: батька, чоловіка, сина своєї родини та близьких, що додає додаткових моральних страждань і переживань внаслідок навмисно сфабрикованого повідомлення, що ускладнило стан здоров'я, підвищило ризик життєдіяльності, вплинуло на рівень професійної активності та ініціативності.
Ця інформація спровокувала різке загострення захворювань В.І.Андрейцева - настання гіпертонічної кризи, поглиблення цукрового діабету, астматичних афектів, що в свою чергу свідчить про нанесення особисто суттєвої моральної шкоди.
Сфальсифікована інформація навмисно поширена у час подання заяв абітурієнтами та проведення вступних іспитів до Київського національного університету імені Тараса Шевченка з метою відвернути бажаючих абітурієнтів вступити до визнаної в Україні і в світі правничої школи, що компроментуючи вплинуло на. освітянську репутацію національного закладу, про що свідчать порівняльні статистичні характеристики кількості заяв абітурієнтів за попередній рік та теперішній рік. Так, у минулому році на денне відділення юридичного факультету було подано 695 заяв, а цього року вже 646 заяв; на заочне відділення минулого року було подано 171 заяв, цього року 133 заяв (довідка приймальної комісії додається).
Вищезазначені факти дають нам підстави вважати, що поширення недостовірної та неправдивої інформації здійснено з суттєвими порушеннями, передбаченими, ст.46 Закону України "Про інформацію" від О2.жовтня 1992 р., зокрема, в часині, що інформація не може бути використана для посягання на права і свободи людини, а відтак, це порушення тягне за собою цивільно-правову відповідальність за дії у формі надання інформації, що не відповідає дійсності, а також поширення відомостей, що не відповідають дійсності, ганьблять честь і гідність особи та ділову репутацію, з настанням наслідків, передбачених ст.49 вищенаведеного Закону у формі компенсації і моральної шкоди за порушення Закону.
На підставі вищевикладених обставин та керуючись ст.ст.7, 440-1 ЦК України, постановами Пленуму Верховного Суду України "Про застосування судами законодавства, що регулює захист честі, гідності і ділової репутації громадян та організацій" від 28.09.1990 р., постановою № 4 Верховного Суду України від 31.03.1995 р. "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди", стт.ст.З, 7, 8 Загальної Декларації прав людини, проголошеної Генеральною Асамблеєю ООН від 10.12.1948 р. та ст. ч.І ст.2, ч.І ст.5, ч.І ст. 6, ч.І ст. 10, ст.13 Європейської Конвенції про захист прав людини і основних свобод 1950 року, ст.ст. 46-49 Закону України "Про інформацію" від 02.10.1992 р.
ПРОСИМО:
1. Інформацію, розповсюджену 26.06.2003 р. о 01 год. 41 хв. в мережі Іпїегпеї: на сайті http//cripo.com.ua в повідомленні "Какие люди - и в наручниках" видання "Україна кримінальна":
"С некоторым запозданием до «Украины криминальной» докотилось пренеприятнейшее известие из стен Киевского национального университета имени Т.Г.Шевченко.
12 июня в Києве средь бела дня сотрудники одной из спецслуокб задержали с поличным в момент получения взятки декана юридического факультети, профессора, академика Академии правових наук Владимира Андрейцева. Сам момент- получения 8000 долларов за зачисление абитуриента на учебу был задокументирован офицерами, проводившими операцию. После зтого на декана одели наручники, в которых того отконвоировали к оперативной маишне, стоявшей у стен вуза. В таком виде Андрейцева вывели из центрального - Красного - корпуса университета.
Успешному завершенню операцип помешал звонок на мобильный телефон руководителю операцип. Деяо в том, что вскоре после появлення представителей спецслужбы в кабннете декана, тот успел обратиться за помощью к своему помощнику. Последний оперативно связался с влиятельным политиком, занимающим один из самых високих государственньгх постав. Чиновник, кстати, совсем недавно получивший титул академика НАНУ, по телефону дал офицерам жесткую установку освободнть Андрейцева. Что й быпо сделано - вопреки закону, но в полном соответствии с всесильньш телефонным правом.
На сегодняшний день Андрейцев формально продолжает исполнять свои обязанности. Однако, по словам ректора КГУ Виктора Скопенко, «погоревший» декан Андрещев должен будет оставить занимаемьш пост. Научная общественность с интересом следит за развитием сюжета.
Для справки: по оперативным данным, «такса» на зачисление в число студентов чрезвычайно престижного юридического факультети КГУ в нынешнем сезоне составляет 8000 долларов. Информированные источникп констатируют: год назад за ту же «услугу» приходилось платить на 1000 долларов меньше " визнати неправдивою, як таку, що не відповідає дійсності, навмисно сфальсифікованою, яка в крайній ступені порочить честь, гідність та ділову репутацію позивачів з точки зору додержання законів, загальновизнаних правил співжиття та принципів людської моралі;
2. Зобов'язати відповідача протягом 10 днів з дня вступу в законну силу рішення суду розповсюдити шляхом обнародування на сайті
http//cripo.com.ua спростування наступного змісту:
"Повідомляємо, що мною, громадянином Єльцовим Олегом Дмитровичем та ТОВ 26.06:2003 р. о 01. год. 41 хв. в мережі Интернет на сайті http//cripo.com.ua в повідомленні "Какие люди - и в наручниках" була розповсюджена навмисно сфабрикована, неправдива, недостовірна та провокаційна інформація, яка була спрямована на підрив авторитету та приниження ділової освітянської репутації Київського національного університету імені Тараса Шевченка його юридичного факультету та посягала на честь, гідність, ділову репутацію, недоторканність, безпеку, життя та здоров'я декана юридичного факультету Андрейцева В.І., доктора юридичних наук, професора, академіка Академії правових наук. Заслуженого юриста України, та офіційно вибачаюсь перед колективом університету і юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та його деканом за поширення недостовірної, сфальсифікованої та провокаційної інформації та нанесену їм моральну шкоду ";
3. Зобов'язати відповідача дану інформацію-спростування зберігати у загальнодоступній формі на сайті-виданні "Україна кримінальна" за власний рахунок протягом одного року з часу вступу в законну силу цього рішення суду;
Зобов'язати відповідача Єльцова О.Д. на конференції трудового
колективу університету та конференції трудового колективу юридичного
факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
безпосередньо прилюдно принести вибачення позивачам;
Зобов'язати відповідачів зняти інформацію, розповсюджену
26.06.2003 р. о 01 год. 41 хв. в мережі Іпіетеї на сайті http//cripo.com.ua
в повідомленні "Какие люди - и в наручниках" видання протягом однієї доби
після вступу в законну силу рішення суду;
Стягнути на користь Київського національного університету
імені Тараса Шевченка з громадянина Єльцова Олега Дмитровича 1200 (одна
тисяча двісті) гривень у якості відшкодування за підрив ділової освітянської
репутації навчального закладу;
Стягнути на користь декана юридичного факультету Київського
національного університету імені Тараса Шевченка Андрейцева Володимира
Івановича з громадянина Єльцова Олега Дмитровича 500 (п'ятсот) грн. у
якості відшкодування за спричинену моральну шкоду та підрив ділової
репутації посадової особи;
У якості засобу забезпечення позову та з метою відвернення
можливості ухилення відповідача від виконання судового рішення просимо
накласти арешт на нерухоме майно відповідача, зокрема на: квартиту № 17,
яка розташована у буд. №1-Б, по вул. Гмирі у м. Києві, що належить
відповідачеві на праві приватної власності.
Додатки:
Копія позовної заяви
Документи про сплату державного мита
Копія договору М'0301-ВХ від 18 травня 2001 р. між гр. Сдьцовпм Олегом
Дмитровичем (замовником) та ГОВ "Глобал Юкрейн" (виконавцем) на 5
арк.
Акт свідчення про фіксацію публікації на саіігі http//cripo.com.ua «Какие
люди -и в наручниках" від 27 червня 2003 на 4 арк.
Акт свідчення про фіксацію публікації на сайті http//cripo.com.ua "Какие
люди -и в наручниках" від 2 липня 2003 на 4 арк.
Протокол огляду оперуповноваженого УСБЕЗ ГУМВС України в м. Києві
від 2 липня 2003р. на 5 арк. (копія)
Заява Андрейцева Володимира Івановича до Генерального Прокурора
України від 2" червня 2003р. на 1 арк. (копія)
Заява Андрейцева Володимира Івановича до Міністерства внутрішніх
справ України від 27 червня 2003р. на 1 арк. (копія)
Заява Андрейцева Володимира Івановича до Голови Служби безпеки
України України від 27 червня 2003р. на 1 арк. (копія)
10.. Повідомлення Генеральної прокуратури України від 01 липня 2003р.
№04/2-6719-03 (І арк., копія)
1 1. Повідомлення ректору Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства внутрішніх справ України від 1 липня 2003р. .№6739\Гн (1 арк.. копія); службове доручення 1 арк. (копія)
Повідомлення ректору Київського національного університету імені
Тараса Шевченка від Головного управління Міністерства внутрішніх
справ України в м. Києві від 1 липня 2003р. №1/1606 1 арк. (копія)
Повідомлення Служби безпеки України від 2 липня 2003р. .№5\1-12557 1. арк. (копія)
14. Повідомлення Головного управління МВС України в м. Києні від 9 липня 2003р. №1/А-1909 про результати дослідної перевірки фактів розміщення інформації в Інтернет виданні "Україна кримінальна" 2 арк. (копії)
15. Повідомлення Управління державної служби боротьби з економічною
злочинністю ГУМВС України в м. Києві від 07.07. 2003р. №7/А-350 про
результати дослідної перевірки фактів розміщення інформації у Інтернет виданні "Україна кримінальна" 2 арк. (копії)
Акт посвідчення розміщення Меморандуму трудового колективу юридичного
факультету на офіційній сторінці юридичного факультету www.law.univ.kiev.ua
З арк. (копії)
Акт посвідчення повідомлення на сайті інтернет-видання "Обком пеt.uа"
публікації "Вовча лють юрфака Киевского госуниверситета" від 10 липня
2003р. 4 арк. (копія)
18. Запрошення декана юридичного факультету і Президента УМК "Дельта"
працівників ЗМІ на прес-конференцію від 4 липня 2003р. 1 арк. (копія)
Акт посвідчення статті і фотографії В. Андрейцева, опублікованих у газеті
"Старокиївські вісті" за липень 2002р. №5 (22) під назвою "Простота і велич
Володимира Андрейцева" 6 арк. (копія)
Зведені данні приймальної комісії Київського національного університету імені
Тараса Шевченка про конкурс на юридичний факультет (денна та заочна форми
навчання) у 2-ох примірниках на 7 арк. (копії)
21.Позовна заява до Третейського суду Інтернет асоціації України. Вх. 701/03, 2 арк.
Відкрите звернення юридичної громадськості України (у двох примірниках на
5 арк. (копія)
Ірина Манич. Диверсія проти юрфаку. Стаття у газеті Вечірній Київ, 2003р. - 4
липня, - С.7
24. Графік Черговості прийолгу громадян до декана юридичного факультету. Витяг
від 12 червня 2003р. 1 арк. (копія)
Ректор Київського університету імені Тараса Шевченка Скопенко В.В.
Декан юридичного факультет Київського національного університету імені Тараса Ш, громадянин України проф. Андрейцев В.І.
Позивачі: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, м.Київ,вул.Володимирська, 64,
Андрейцев Володимир Іванович, м.Київ, вул.Григоренка, 36, кв.290
Відповідач: Єльцов Олег Дмитрович.
м.Київ, вул.Гмирі, 1, к."б", кв.17
ПОЗОВНА ЗАЯВА
про захист ділової репутації, честі, гідності, недоторканості,
безпеки, здоров'я і життя та відшкодування моральної
(немайнової) шкоди
26 червня 2003 р. о 01 год. 41 хв. в мережі Інтернет на сайті http://www.сrіро.соm.uа в повідомленні "Какие люди - и в наручниках" видання "Україна кримінальна", власником та головним редактором якого є громадянин Єльцов Олег Дмитрович, через мережевий комп'ютер ТОВ "Глобал Юкрейн" /хостинг-сервер/, які діють відповідно до договору № 0301-ВХ від 18 травня 2001 року, поширена інформація наступного змісту:
"С некоторым запозданием до «Украины криминальной» докотилось пренеприятнейшее известие из стен Киевского национального утверситета имени Т.Г.Шевченко.
12 июня в Києве средь бела дня сотрудники одной из спецслужб задержали с
поличним в момент получения взятки декана юридического факультети, профессора.
академика Академии правовых наук Владимира Андрейцева. Сам момент получения 8000
долларов за зачисление абитуриента на учебу был задокументирован офщерами,
проводившими операцию. После зтого на декана одели наручники, в которых того
отконвоировали к оперативной машине, стоявшей у стен вуза. В таком виде Андрейцева
вывели из центрального- Красного - корпуса университета. Успешному завершению операции помешал звонок на мобильный телефон руководителю операции. Дело в том, что вскоре после появлення представителей спецслужбы в кабинете декана, тот успел обратиться за помощью к своєму помощнику. Последний оперативно связался с влиятельным политиком, занимающиш один из самых высоких государственных постов. Чиновник, кстати, совсем недавно получивший титул академика НАНУ, по телефону дал офицерам жесткую установку освободить Андрейцева. Что и было сделано - вопреки закону, но в полном соответствии с всесильним телефонним правом.
На сегодняшний день Андрейцев формально продолжает исполнять свои
обязанности. Однако, по словам ректора КГУ Виктора Скопенко, «погоревший» декан
Андрейцев должен будет оставить занимаемьт пост.
Научная общественность с интересом следит за развитием сюжета. Для справки: по оперативным данньш, «такса» на зачисление в число студентов чрезвычайно престижного юридического факультети КГУ в нынешнем сезоне составляет 8000 долларов. Информированные источнши констатируют: год назад за ту же «услугу» приходилось платить на 1000 долларов меньше. "
При цьому на вказаній сторінці розміщена фотографія декана юридичного факультету, яка в порушення авторських прав скопійована із статті "Простота і велич Володимира Андрейцева", опублікованої у газеті "Старокиївські вісті" Шевченківського району м. Києва за липень 2002 р. № 51, яка розміщена на сторінці http://kreschatic.kiev.uа/sv/07-02/2.htm#1
Дана інформація є неправдивою, сфабрикованою, провокаційною, яка в крайній ступені порочить та ганьбить ділову репутацію відомого своїми освітянськими досягненнями, визнаного в світі національного навчального закладу, в крайній мірі принижує честь, гідність, недоторканність та посягає на безпеку, життя та здоров'-я Андрейцева В.І. як декана юридичного факультету, посадової особи Київського національного університету імені Тараса Шевченка, - що відповідно до ст.З Конституції України складає найвищу соціальну цінність в державі.
Дана інформація є неправдивою, вигаданою, міфічною та амбіційно хворобливою фантазією розголошувачів, оскільки спростовується офіційними відповідям Генеральної прокуратури, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ та його Головного управління в м.Києві (в/н Генеральної прокуратури України № 04/2-6719-03 від 01.07.2003 р., СБУ - № 5/1-12557 від 02.07.2003 р., МВС - № 6739/Гн від 01.07.2003 р., ГУ МВС України а м.Києві № 1-1606 від 01.07.2003 р.), надісланих на ім'я ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка (додаються до позовної заяви).
За наслідками дослідчої перевірки Головного управління МВС України в м. Києві встановлено, що відомості, які містяться у вказаній статті не відповідають дійсності і дискредитують професійну і людську гідність декана юридичного факультету Володимира Івановича Андрейцева, а повідомлення є неправдивим і в діях осіб, які його оприлюднили, вбачаються ознаки складу злочину, передбаченого ч.2ст.383 Кримінального Кодексу України, який згідно ст.112 КПК України відноситься до підслідності органів Прокуратури України (відповідне повідомлення Головного управління МВС України у м. Києві №1/А-1909 від 9 липня 2003р додається; також додається повідомлення Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУМВС України в м. Києві №7/А-350 від 07.072002р.)
170-річна історія Київського університету ще не знала подібних прецедентів брутального наклепу на вчених такого рангу. Цю наклепницьку, провокаційну інформацію ми розглядаємо як "диверсійне, інтернетне інформаційне кілерство'', виконане на замовлення певних амбіційних осіб, спрямовану на підрив високого авторитету правничої освіти, зокрема. Київського національного .університету, та його провідного декана Андрейцева В.І., доктора юридичних наук, професора, Заслуженого юриста України, академіка Академії правових наук України, всесвітньо відомого фундатора правничої школи, лауреата багатьох державних і міжнародних премій, людини, яка відродила та зберігає славетні традиції університету та факультету й своєю діяльністю на цій посаді виявила приклад вірного служіння нашій національній "Альма-Матері", ідеалам правничої освіти, добра, правди і справедливості, поваги до закону і верховенства права та людини.
Про те, що поширена інформація носила навмисний наклепницький, провокаційний та дискредитаційний характер свідчить поява на сайті "Обком, net.uа" (що також належить Єльцову О.Д.) від 7 липня 2003р. 11.30) статті під назвою "Вовча лють юрфака Киевского госуниверситета" за підписом Ігната Свячишина. В абзаці третьому цієї інтернет-статті чітко вказується: (мова оригіналу) "Прискорбность факта заключается в том, что данная информация полностью не соответствовала дегіствительности, то есть не было взятки, и никто не задерживал декана Андрейцева " Вочевидь, що поява такої публікації генетично пов'язана із замовниками фальшивки на сайті "України кримінальної", як реакція на Меморандум трудового колективу юридичного факультету, розміщеного на офіційній сторінці юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка (www.law.univ.kiev.ua). Тобто "замовники" визнають надуманість і фальсифікацію публікації і говорять про те, що: (цитата, мова оригіналу) «Вопросы «как и почему» появилась недостоверная информация на сайте «Украины крішинальной», надеемся, станут предметом серьезного анализа и разбирательства в редакции этого уважаемого издания. Вплоть до принятия адекватных законодательству действий».
Отже, Єльцов Олег Дмитрович, у вищій мірі навмисно і брутально порушив обов'язки замовника, яким він є за договором між ним та інтернет-провайдером компанією "Глобал Юкрейн" визначені у п.4.1. щодо додержання законодавства України та норм міжнародного права, що стосуються інформації та її розповсюдження, захисту, авторського права і особливо у частині "недопущення використання послуг Виконавця для розповсюдження протиправної інформації".
Вказаною інформацією відповідач принизив Володимира Івановича Андрейцева, як визначного вченого-правотворця, дійсного члена (академіка) Академії правових наук України, ряду наукових громадських об'єднань, зокрема, академіка Української екологічної Академії наук, Міжнародної слов'янської Академії, тощо - науковця, якого віднесено до визначних постатей юристів України (зафіксованих у виданні "Визнані юристи сьогодення" - м.Київ, 2001 р.: Юридичні енциклопедії, "А.Г", т.1, 1998 р.;
Вчені юристи України - довідник, 1998 р.; Хто є хто в Україні - м. Київ, 2001 р. та інш.), засновника і наукового керівника наукової школи світового рівня з проблем земельного, екологічного права та права екологічної безпеки, і якому за внесок в розбудову Української держави, зміцнення її правових засад Указом Президента України у 1992 р. присвоєно почесне звання "Заслужений юрист України", а Указом Президента України від 04.06.2001 р. нагороджено орденом "За заслуги ІІІ-го ступеня".
За сприяння органам держави у зміцненні законності, правопорядку та судової влади Володимир Іванович нагороджений почесними відзнаками Міністерства внутрішніх справ України, Державного комітету по охороні державного кордону, Вищої Ради юстиції, Служби безпеки України, Вищого Господарського Суду України, Верховного Суду України, Конституційного Суду України, Спілки юристів України та Міжнародного фонду юристів України.
Андрейцев В.І. удостоєний спеціальних нагород Митрополита Київського і всієї України - предстоятеля Української православної церкви блаженнійшого Володимира "За заслуги перед Українською православною церквою та Українським народом" - орденом Святого Рівноапостольного Великого князя Володимира третього та другого ступеня, та присвоєння титулу Кавалер Ордена "Святий князь Володимир" четвертого ступеня.
Наклепницька та недостостовірна інформація підриває авторитет Володимира Андрейцева, як лауреата багатьох конкурсів на краще юридичне видання 1998 р., 1999 р., 2000 р. та 2001 р., лауреата премії ім. Ярослава Мудрого Академії правових наук України та Академії ім. Ярослава Мудрого 2002 р. "За видатні заслуги у підготовці юридичних кадрів", та переможця Всеукраїнського конкурсу на краще професійне досягнення "Юрист року" за номінацією "Юрист -- організатор юридичної освіти" 1999 р., лауреата міжнародного конкурсу "Золота фортуна 2001 рік", якого також нагороджено від Київським міським головою, нагрудним знаком "Знак пошани". "Подякою", "Почесною грамотою"
Як декан юридичного факультету, за характером своєї професійної діяльності Володимир Іванович Андрейцев здійснює виховну функцію. Під його керівництвом виховано тисячі і тисячі молодих людей, які працюють в органах законодавчої, виконавчої і судової влади, в різних правоохоронних органах держави та правозахисних організаціях.
В даний час на факультеті навчається більше 3000 студентів, і дана інформація негативно впливає на імідж декана, факультету та університету серед студентів випускників, професорсько-викладацького складу, наукових, науково-педагогічних працівників факультету, університету та інших навчальних закладів світу.
Володимир Іванович Андрейцев виконував і здійснює сьогодні низку науково-консультативних та експертних функцій, як:
Голови експертної ради ВАКу з юридичних та політичних наук
(1998-2002 рр.);
Заступника Голови фахової Ради з права Міністерства освіти і науки
України;
Заступника Голови комісії з права науково-методичної Ради
Міністерства освіти і науки України;
Члена координаційної.Ради з питань судово-правової реформи при
Президентові України;
Члена консультативної Ради з питань державного будівництва і
правової політики Верховної Ради України:
Члена комісії при Президентові України з адміністративно-
територіального устрою;
Члена комітету з державних премій України в галузі науки і техніки:
Члена науково-консультативної ради Вищого Господарського Суду
України;
Члена Президії Спілки юристів України;
> Голови конкурсної комісії на краще юридичне видання
та багатьох інших.
Сфальсифікованою інформацією вчинено спробу навмисної дискредитації реальних заслуг декана юридичного факультету перед Українським народом, державою, церквою, наукою та правничою освітою.
Вигаданою дифамацією принижується не тільки честь, гідність, безпека декана юридичного факультету, але як особистості: батька, чоловіка, сина своєї родини та близьких, що додає додаткових моральних страждань і переживань внаслідок навмисно сфабрикованого повідомлення, що ускладнило стан здоров'я, підвищило ризик життєдіяльності, вплинуло на рівень професійної активності та ініціативності.
Ця інформація спровокувала різке загострення захворювань В.І.Андрейцева - настання гіпертонічної кризи, поглиблення цукрового діабету, астматичних афектів, що в свою чергу свідчить про нанесення особисто суттєвої моральної шкоди.
Сфальсифікована інформація навмисно поширена у час подання заяв абітурієнтами та проведення вступних іспитів до Київського національного університету імені Тараса Шевченка з метою відвернути бажаючих абітурієнтів вступити до визнаної в Україні і в світі правничої школи, що компроментуючи вплинуло на. освітянську репутацію національного закладу, про що свідчать порівняльні статистичні характеристики кількості заяв абітурієнтів за попередній рік та теперішній рік. Так, у минулому році на денне відділення юридичного факультету було подано 695 заяв, а цього року вже 646 заяв; на заочне відділення минулого року було подано 171 заяв, цього року 133 заяв (довідка приймальної комісії додається).
Вищезазначені факти дають нам підстави вважати, що поширення недостовірної та неправдивої інформації здійснено з суттєвими порушеннями, передбаченими, ст.46 Закону України "Про інформацію" від О2.жовтня 1992 р., зокрема, в часині, що інформація не може бути використана для посягання на права і свободи людини, а відтак, це порушення тягне за собою цивільно-правову відповідальність за дії у формі надання інформації, що не відповідає дійсності, а також поширення відомостей, що не відповідають дійсності, ганьблять честь і гідність особи та ділову репутацію, з настанням наслідків, передбачених ст.49 вищенаведеного Закону у формі компенсації і моральної шкоди за порушення Закону.
На підставі вищевикладених обставин та керуючись ст.ст.7, 440-1 ЦК України, постановами Пленуму Верховного Суду України "Про застосування судами законодавства, що регулює захист честі, гідності і ділової репутації громадян та організацій" від 28.09.1990 р., постановою № 4 Верховного Суду України від 31.03.1995 р. "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди", стт.ст.З, 7, 8 Загальної Декларації прав людини, проголошеної Генеральною Асамблеєю ООН від 10.12.1948 р. та ст. ч.І ст.2, ч.І ст.5, ч.І ст. 6, ч.І ст. 10, ст.13 Європейської Конвенції про захист прав людини і основних свобод 1950 року, ст.ст. 46-49 Закону України "Про інформацію" від 02.10.1992 р.
ПРОСИМО:
1. Інформацію, розповсюджену 26.06.2003 р. о 01 год. 41 хв. в мережі Іпїегпеї: на сайті http//cripo.com.ua в повідомленні "Какие люди - и в наручниках" видання "Україна кримінальна":
"С некоторым запозданием до «Украины криминальной» докотилось пренеприятнейшее известие из стен Киевского национального университета имени Т.Г.Шевченко.
12 июня в Києве средь бела дня сотрудники одной из спецслуокб задержали с поличным в момент получения взятки декана юридического факультети, профессора, академика Академии правових наук Владимира Андрейцева. Сам момент- получения 8000 долларов за зачисление абитуриента на учебу был задокументирован офицерами, проводившими операцию. После зтого на декана одели наручники, в которых того отконвоировали к оперативной маишне, стоявшей у стен вуза. В таком виде Андрейцева вывели из центрального - Красного - корпуса университета.
Успешному завершенню операцип помешал звонок на мобильный телефон руководителю операцип. Деяо в том, что вскоре после появлення представителей спецслужбы в кабннете декана, тот успел обратиться за помощью к своему помощнику. Последний оперативно связался с влиятельным политиком, занимающим один из самых високих государственньгх постав. Чиновник, кстати, совсем недавно получивший титул академика НАНУ, по телефону дал офицерам жесткую установку освободнть Андрейцева. Что й быпо сделано - вопреки закону, но в полном соответствии с всесильньш телефонным правом.
На сегодняшний день Андрейцев формально продолжает исполнять свои обязанности. Однако, по словам ректора КГУ Виктора Скопенко, «погоревший» декан Андрещев должен будет оставить занимаемьш пост. Научная общественность с интересом следит за развитием сюжета.
Для справки: по оперативным данным, «такса» на зачисление в число студентов чрезвычайно престижного юридического факультети КГУ в нынешнем сезоне составляет 8000 долларов. Информированные источникп констатируют: год назад за ту же «услугу» приходилось платить на 1000 долларов меньше " визнати неправдивою, як таку, що не відповідає дійсності, навмисно сфальсифікованою, яка в крайній ступені порочить честь, гідність та ділову репутацію позивачів з точки зору додержання законів, загальновизнаних правил співжиття та принципів людської моралі;
2. Зобов'язати відповідача протягом 10 днів з дня вступу в законну силу рішення суду розповсюдити шляхом обнародування на сайті
http//cripo.com.ua спростування наступного змісту:
"Повідомляємо, що мною, громадянином Єльцовим Олегом Дмитровичем та ТОВ 26.06:2003 р. о 01. год. 41 хв. в мережі Интернет на сайті http//cripo.com.ua в повідомленні "Какие люди - и в наручниках" була розповсюджена навмисно сфабрикована, неправдива, недостовірна та провокаційна інформація, яка була спрямована на підрив авторитету та приниження ділової освітянської репутації Київського національного університету імені Тараса Шевченка його юридичного факультету та посягала на честь, гідність, ділову репутацію, недоторканність, безпеку, життя та здоров'я декана юридичного факультету Андрейцева В.І., доктора юридичних наук, професора, академіка Академії правових наук. Заслуженого юриста України, та офіційно вибачаюсь перед колективом університету і юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та його деканом за поширення недостовірної, сфальсифікованої та провокаційної інформації та нанесену їм моральну шкоду ";
3. Зобов'язати відповідача дану інформацію-спростування зберігати у загальнодоступній формі на сайті-виданні "Україна кримінальна" за власний рахунок протягом одного року з часу вступу в законну силу цього рішення суду;
Зобов'язати відповідача Єльцова О.Д. на конференції трудового
колективу університету та конференції трудового колективу юридичного
факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
безпосередньо прилюдно принести вибачення позивачам;
Зобов'язати відповідачів зняти інформацію, розповсюджену
26.06.2003 р. о 01 год. 41 хв. в мережі Іпіетеї на сайті http//cripo.com.ua
в повідомленні "Какие люди - и в наручниках" видання протягом однієї доби
після вступу в законну силу рішення суду;
Стягнути на користь Київського національного університету
імені Тараса Шевченка з громадянина Єльцова Олега Дмитровича 1200 (одна
тисяча двісті) гривень у якості відшкодування за підрив ділової освітянської
репутації навчального закладу;
Стягнути на користь декана юридичного факультету Київського
національного університету імені Тараса Шевченка Андрейцева Володимира
Івановича з громадянина Єльцова Олега Дмитровича 500 (п'ятсот) грн. у
якості відшкодування за спричинену моральну шкоду та підрив ділової
репутації посадової особи;
У якості засобу забезпечення позову та з метою відвернення
можливості ухилення відповідача від виконання судового рішення просимо
накласти арешт на нерухоме майно відповідача, зокрема на: квартиту № 17,
яка розташована у буд. №1-Б, по вул. Гмирі у м. Києві, що належить
відповідачеві на праві приватної власності.
Додатки:
Копія позовної заяви
Документи про сплату державного мита
Копія договору М'0301-ВХ від 18 травня 2001 р. між гр. Сдьцовпм Олегом
Дмитровичем (замовником) та ГОВ "Глобал Юкрейн" (виконавцем) на 5
арк.
Акт свідчення про фіксацію публікації на саіігі http//cripo.com.ua «Какие
люди -и в наручниках" від 27 червня 2003 на 4 арк.
Акт свідчення про фіксацію публікації на сайті http//cripo.com.ua "Какие
люди -и в наручниках" від 2 липня 2003 на 4 арк.
Протокол огляду оперуповноваженого УСБЕЗ ГУМВС України в м. Києві
від 2 липня 2003р. на 5 арк. (копія)
Заява Андрейцева Володимира Івановича до Генерального Прокурора
України від 2" червня 2003р. на 1 арк. (копія)
Заява Андрейцева Володимира Івановича до Міністерства внутрішніх
справ України від 27 червня 2003р. на 1 арк. (копія)
Заява Андрейцева Володимира Івановича до Голови Служби безпеки
України України від 27 червня 2003р. на 1 арк. (копія)
10.. Повідомлення Генеральної прокуратури України від 01 липня 2003р.
№04/2-6719-03 (І арк., копія)
1 1. Повідомлення ректору Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства внутрішніх справ України від 1 липня 2003р. .№6739\Гн (1 арк.. копія); службове доручення 1 арк. (копія)
Повідомлення ректору Київського національного університету імені
Тараса Шевченка від Головного управління Міністерства внутрішніх
справ України в м. Києві від 1 липня 2003р. №1/1606 1 арк. (копія)
Повідомлення Служби безпеки України від 2 липня 2003р. .№5\1-12557 1. арк. (копія)
14. Повідомлення Головного управління МВС України в м. Києні від 9 липня 2003р. №1/А-1909 про результати дослідної перевірки фактів розміщення інформації в Інтернет виданні "Україна кримінальна" 2 арк. (копії)
15. Повідомлення Управління державної служби боротьби з економічною
злочинністю ГУМВС України в м. Києві від 07.07. 2003р. №7/А-350 про
результати дослідної перевірки фактів розміщення інформації у Інтернет виданні "Україна кримінальна" 2 арк. (копії)
Акт посвідчення розміщення Меморандуму трудового колективу юридичного
факультету на офіційній сторінці юридичного факультету www.law.univ.kiev.ua
З арк. (копії)
Акт посвідчення повідомлення на сайті інтернет-видання "Обком пеt.uа"
публікації "Вовча лють юрфака Киевского госуниверситета" від 10 липня
2003р. 4 арк. (копія)
18. Запрошення декана юридичного факультету і Президента УМК "Дельта"
працівників ЗМІ на прес-конференцію від 4 липня 2003р. 1 арк. (копія)
Акт посвідчення статті і фотографії В. Андрейцева, опублікованих у газеті
"Старокиївські вісті" за липень 2002р. №5 (22) під назвою "Простота і велич
Володимира Андрейцева" 6 арк. (копія)
Зведені данні приймальної комісії Київського національного університету імені
Тараса Шевченка про конкурс на юридичний факультет (денна та заочна форми
навчання) у 2-ох примірниках на 7 арк. (копії)
21.Позовна заява до Третейського суду Інтернет асоціації України. Вх. 701/03, 2 арк.
Відкрите звернення юридичної громадськості України (у двох примірниках на
5 арк. (копія)
Ірина Манич. Диверсія проти юрфаку. Стаття у газеті Вечірній Київ, 2003р. - 4
липня, - С.7
24. Графік Черговості прийолгу громадян до декана юридичного факультету. Витяг
від 12 червня 2003р. 1 арк. (копія)
Ректор Київського університету імені Тараса Шевченка Скопенко В.В.
Декан юридичного факультет Київського національного університету імені Тараса Ш, громадянин України проф. Андрейцев В.І.
Відповіді
2005.03.23 | Andre
Re: хабарництва в КДУ немає!
по моему мнению, исковое заявление растянуто-подобного рода инфо я бы поместил в письмови "пояснення" на процессе-т.к. текст любого иска, получаемого ответчиком до судебного процесса. позволяет ему хорошо подготовиться на основные тезисы и моменты искового заявления-а дополнения по ст.103 ГПКУ-хороший тактический ход в любых процессах.2005.03.24 | Andre
Re: хабарництва в КДУ немає!
я участник множества гражд.суд. процессов с 1984 г. Все вышеуказанное-не изменит систему, а насчет "охраны судей" и т.д.-а кто будет охранять жалобщиков и лиц, обратившихся в райсуд для защиты/восстановления своего права при заведомо "заказном" деле? Если заявитель-прыткий, владеет тактикой и стратегией борьбы на бумагах уже с судьей райсуда, который подгоняет дело под свое заведомо неправосудное или неисполнимое решение-судья запросто использует свой козырь-ст.13-14 закона "О психиатрической помощи"-просто в ответ на ваше очередное ходатайство или возражения на действия председательствующего-постановляет определение о назначении принудительной психиатрической экспертизы жалобщику. Вот и вся борьба на бумагах с судьей. Беспредел крепнет, и еще как-особенно почему-то судьи в райсудах обнаглели в 2005 г.-вообще беспределят-после первой неявки, при отсутствии в деле сведений о вручении повестки заявителю-выносят определение об оставлении заявлении без рассмотрения.Свежайшие факты-уже февраля 2005 г. Ранрьше такого не было. Кто скажет, что будет дальше? Обжаловать в дисциплинарном порядке судебный беспредел бестолку. Так что лучше в суды не ходить, а спорного имущества не иметь.2005.06.11 | xenyka
sudova ekspetyza
fakt protsedury mabut' nepryiamnyi... a shcho nemaie likariv/psykhiatriv iaki robliat' vysnovok: zdorova? skil'ky spetsialistiv provodiat' ekspertyzu?dlia toho shchob popasty u psykho-nevrolohichnu likarniu, napryklad, slid proity triokh (3) likariv/psykhiatriv iaki skazhut' - niby khvora, davaite pryimemo:) , vidpovidno do zakonu