Іванченко ініціює мораторій на операції з землею
03/15/2005 | SSS
http://maidan.org.ua/static/news/1110810154.html
Юристи, підкажіть.
Мені здається, таке рішення буде суперечити земельному кодексу України, згідно якому кожна людина може безкоштовно приватизувати землю для індивідуального будівництва, садівництва тощо.
Юристи, підкажіть.
Мені здається, таке рішення буде суперечити земельному кодексу України, згідно якому кожна людина може безкоштовно приватизувати землю для індивідуального будівництва, садівництва тощо.
Відповіді
2005.03.18 | Andre
Re: Іванченко ініціює мораторій на операції з землею
Пропоную терміново оскаржити й суді змінені наказом Держбуду й КМДА десь у 2000-2001 рр. "нові" будівельні норми (ДБН) щодо встановлення 20 м (!) відстані від червоної лінії новобудови до існуючих житлобудинків. Раніше відстань разраховувалась як щось 1/3 висоти новобудови до існуючих будинків. Жодної незалежної від КМДА експертизи не існує, усі скарги щодо новобудов направляються до держархбудконтролю КМДА, Київдержекспертизи КМДА, навіть раніше існуючий контрольний орган Держбуду, у зв"язку з ліквідацією Держбуду, про що я чув по радіо, перестане існувати.Єдине, що ще якось надає зараз можливості "захиститися" теоретично-але на практиці це не реально-норми ДБН-360-92** щодо мінімум 2,5 год БЕЗПРЕРИВНОЇ прямої інсоляції житлових кімнат існуючої забудови, але т.зв. "контролюючі органи"-щодо нормативу інсоляції-це Київська міська санепідстанція, яка погоджує висотність проекту-мабуть, виходять з проектів, а у разі аргументованих скарг-надають мешканцям висновки інституту екогігієни ім. Марзеєва, що усе гаразд. Замкнуте коло, незалежної експертизи не існує, а якщо її замовити в міськсес, то це коштує дорого, але це врешті-решт будівництво не остановить.
Замість пикетування, яке,як показали події 17.03.05 р., коли пікетувалась сесія Київськміськради, депутати спокійно примайли рішення про виділення земельних ділянок під "будівництво висотним житлово-офісним комплексом з вбудовано-прибудованими приміщеннями й підземним паркінгом", квартири у якому продаватимуться, цілком ймовірно, грошовитим мешканцям інших міст України, тим самим змінюючі радікально соціальний склад т.зв. "територіальної громади Києва", на користь грошовитих "членів територіальних громад" інших місцевостей України.
Необхідно терміново оскаржити у прокуратурі а при її бездіяльності, у суді -з огляду на порушення конституційних прав громадян вищенаведений норматив ДБН, що дозволив "ущильнення" забудови, а також забезпечити незалежну експертизу як з питань прямоі інсоляції існуючих житлових будинків й впливу новобудови, а головне передбачити незалежнний орган, який би проводив експертизу усієї проектної документації новобудови (на кшалт громадської організації), якій би довіряли мешканці Києва, бо існуюча система конкретно надає усі преференції й права забудовникам. Конче необхідна подібна впливова неурядова організація, яка б відстоювала інтереси мешканців існуючих житлових кварталів Києва вже сьогодні з вищенаведених питань.