МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

“Хейтспіч” як аргумент

02/07/2012 | MV
“ХЕЙТСПІЧ” ЯК АРГУМЕНТ

Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ, “Флот України”

Однією з характерних рис севастопольських телеканалів є те, що вони систематично і вперто нам нагадують, що поряд з нами є люди, які все ще живуть в чорно-білому світі, де є купа ворогів, які обступили з усіх боків. Звичайно, це ознака демократії, але систематичність цих нагадувань свідчить про пропагандистську, а не журналістську роботу. Причому вістря цієї пропаганди спрямоване проти нашої української держави.
З тим, що вихід першого випуску програми “Пресс-среда” на Севастопольському державному телеканалі був невдалим, погодились, мабуть, вже всі, окрім, звичайно, автора. І “родові травми”, одна з яких — упередженість учасників, продовжують відбиватись на якості передачі.
Так, у четвертому випуску автор запропонував перейти до військово-політичної теми та обговорити візит ракетного крейсера “Vella Gulf” і нечисленні протести півсотні городян нашого культурного міста, які дико кричали на березі, погрожували кулачками в бік іноземців, топтали американський прапор, а інший, паперовий, спалили.
До захоплення слова для коментаря, як завжди, вже був готовий колега Руслана Єрмакова — член Спілки журналістів Росії Владімір Нєсмєянов, який дав куцу, але страшну довідку про військову міць крейсера, про наявність на ньому системи управління ракетами “Іджіс” (“Aegis”), про більше 20 “Томагавків” та залякував глядачів. До розмови підпрягся редактор газети місцевих комуністів Олексій Кузнецов: “…Які можуть бути оснащені ядерними боєголовками” та журналіст-фрілансер Іванна Швець: “…Може, вони морозива приїхали поїсти”.
Головний посил пропагандистів для севастопольців: “Від Севастополя до Москви — 1500 кілометрів. Значить, може бути завданий удар”.
Отже, у хворобливій уяві журналіста саме так виглядає сучасна війна.
На мій погляд, публічне висловлювання припущень про здатність і мету одного ракетного крейсера воювати проти Росії чи мислити категоріями “холодної війни” 50-х років минулого століття виглядає просто смішно.
Владімір Нєсмєянов продовжував: “Я хотів би, щоб вийшли тисячі людей сьогодні і сказали цьому крейсеру “Ні!”, показали йому дорогу назад, але щоб це було цивілізовано.
Потрібні цивілізовані форми протесту, які не торкалися б гідності людей, які прибули на цьому кораблі, і національної гордості.
І якщо будуть чергові переговори з газу, то треба згадати про захід американського корабля в Севастополь і нагадати про наше братське і стратегічне партнерство”.
— Захід американського крейсера в суспільстві створює напруженість, — каже Владімір Нєсмєянов.
Можливо, для 50 людей з плакатами і кулаками це і створює напруженість. Але ту спільноту не можна називати суспільством. А ту напруженість вони після протесту традиційно легко знімуть, заодно і зігріються.
То давайте знайдемо хоч кілька позицій, якими відрізняється цей російський експерт з пропозиціями “цивілізованих форм протесту” від тих дідусів і бабусь, які протестували на березі моря. Але найгірше в цій ситуації, що каша в голові експерта і його “хейтспіч” (від англійського “hate speech” — промова ненависті) з телеекрана легко перейшли в локшину на вухах вдячних глядачів.
Патологічна схильність до повідомлення неправдивої інформації, до створення фантастичних історій при достатньому рівні інтелекту називається псевдологією і пояснюється бажанням індивіда звернути на себе увагу інших за рахунок доказів власної значущості.
Візит американського корабля здійснювався відповідно до переліку заходів військового співробітництва Збройних Сил України на січень — лютий 2012 року.
Тоді навіщо державне ТБ — Севастопольська регіональна державна телерадіокомпанія — не вперше надає трибуну для псевдологів, тим більше для антидержавної пропаганди?
http://fleet.sebastopol.ua/index.php?article_to_view=4600


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".