МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Притула: Початок священного для мусульман місяця Рамадан

11/07/2002 | Абу
Крим: початок священного для мусульман місяця Рамадан
Володимир Притула
Радіо Свобода

Севастополь, 06 листопада 2002 - 6-го листопада мусульмани України відзначають початок священного місяця Рамазан. В Криму, де мешкає найбільша в країні мусульманська громада, учора ввечері в усіх мечетях пройшли святкові молитви.

Початок священного місяця Рамазан майже 300 тисяч кримських мусульман зустріли святковими намазами. Увечері 5-го листопада майже дві сотні мечетей у Криму були переповнені. Під час священного місяця, який в Криму називають Ураза, мусульмани мають дотримуватися суворого посту і благочестивої поведінки. Каже відповідальний секретар Духовного управління мусульман Криму Енвер Куртумеров:

«Мир вам і вашому дому! Сьогодні 6-те листопада – перший день священного Рамазану. Я вітаю всіх віруючих з початком великого місяця і прошу Аллаха, щоб він дав нам усім терпіння і здоров’я провести цей час у щасті, милості і милосерді Всевишнього!»

Енвер-ефенді розповідає, що пост на період Рамазану означає утримання від їжі, пиття, куріння, статевих стосунків у час від світанку до заходу сонця:

«У священному Корані Аллах звертається до віруючих: “О, ті, які повірили! Приписаний вам піст - так як приписаний він тим, хто був до вас – може ви будете богослухняними” (сура Аль-бакара, 183-й аят). Основна ціль посту – примусити тілесні бажання і нахили підпорядкуватися Божим приписам та духовним ідеям. Він є ціллю Пророкування і Шаріату.

З настанням темноти усі заборони знімаються, але рекомендується не зловживати надмірностями. Дотримуючись посту можна проводити час у роздумах, бесідах про Аллаха і Шаріат, у читанні Корану, робити Богоугодні справи, полагоджувати сварки, роздавати милостиню.»

За словами Енвера Куртумерова, Рамазан передує одному з найбільш шанованих на півострові мусульманських свят – Ураза-Байрам, який відзначатиметься на початку грудня. Додам лише, що кримські засоби масової інформації, крім кримськотатарських, проігнорували цю важливу для 300 тисяч кримчан подію. А ще - крім сумнозвісної ксенофобної “Кримської правди”, яка у середу надрукувала фотографію із зображенням Муфтія мусульман Криму Аджи Еміралі-ефенді Аблаєва і представника Меджлісу при Духовному управлінні Арсена Альчикова із надписом, цитую: “Мусульмани-екстремісти біля стін православного монастиря”. Кінець цитати. Ось такий своєрідний “подарунок”.

Радіо "Свобода"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua