МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Крымские коммунисты: "І буде в нас російськомовний президент!"

11/10/2002 | line305b
http://aspects.crimeastar.net/news.php?action=091102


9 ноября, 2002

Мітинг комуністів та їхніх прихильників у Симферополі висунув Леоніда Грача кандидатом у Президенти України

Мітинг комуністів та їхніх прихильників, що пройшов у Симферополі з нагоди чергової річниці жовтневого перевороту в Росії, переважно переймався президентськими справами. Його учасники висунули лідера кримських комуністів Леоніда Грача кандидатом у Президенти України. Сам товариш Грач виступив категорично проти відставки нинішнього президента Леоніда Кучми.

Як і очікувалося, в Криму місцеві комуністи на мітингу з нагоди річниці жовтневого перевороту виступили проти відставки президента Кучми, аргументуючи це тим, що ліві сили, а також Росія - не готові до президентських виборів в Україні. Свій мітинг вони проводили на центральному майдані міста, закритому для інших політичних сил. Влада була така люб'язна, оскільки, за неофіційною інформацією, керівники Симферопольського міському КПУ пообіцяли не піднімати антипрезидентських гасел. Тут кримські комуністи, які мають особливу думку стосовно опозиційної акції "Повстань, Україно!", дотримали свого слова.

Водночас, учасники мітингу, висунули кандидатом у Президенти України свого лідера Леоніда Грача. Каже голова комуністичної фракції у парламенті Криму Лентун Безазієв: "На плечах Компартії та інших лівих сил ЦРУ хоче у лютому поставити проамериканського президента Ющенка. А в нас є свій кандидат у президенти країни. Він українець за національністю, а дружина у нього - росіянка. Це - Леонід Іванович Грач. І буде в нас російськомовний президент!"

Леонід Грач не відмовився від цієї пропозиції. Але наголосив, що лівим буде важко перемогти на виборах, хоч їх має підтримати Росія:

"Лівий спектр. Це настрої людей, які не матимуть інформаційного підживлення, які не матимуть ідеологічного підживлення, які матимуть проти себе фальсифікації, але які обов'язково повинні отримати підтримку Росії", - заявив Леонід Грач.

Взагалі, на мітингу багато говорилося про те, що Росія ніколи не допустить приходу до влади в Україні Віктора Ющенка. Останнього називали олігархом, націоналістом, представником кримінального режиму, а Леонідові Грачу він нагадав чомусь 30-ті роки минулого століття в Німеччині, коли, цитую: "з маловідомого Адольфа Гітлера виріс великий фашист". Зрештою, учасники мітингу, засудивши пана Ющенка, Рухи, УНА-УНСО, УПА і КУН, зажадали від президента Кучми припинити розпалювання русофобії і дати російській мові статус державної.

Володимир Притула, RFE/RL

Відповіді

 • 2002.11.10 | line305b

  Ну конечно, кто еще мог кроме Безазиева такое ляпнуть...

  http://grach.crimea.com/?pg=show_art&num=666

  Член Рескома КПУ Безазиев считает лучшим кандидатом в Президенты Грача

  07.11.2002 г.
  КРЫМСКОЕ АГЕНТСТВО НОВОСТЕЙ

  Член Республиканского комитета КПУ, депутат Верховной Рады Крыма Лентун Безазиев считает, что первый секретарь Рескома Леонид Грач является лучшим кандидатом в Президенты Украины. Об этом он заявил на митинге в Симферополе в честь 85-годовщины Октябрьской революции, передает Крымское агентство новостей.

  "У нас есть свой кандидат в Президенты страны - он украинец по национальности, жена у него - русская, дочь советского офицера", - сказал Л. Безазиев.

  Он напомнил, что Л. Грач "в советское время прошел от рабочего до секретаря обкома, за 12 лет от безработного до спикера парламента, сегодня он народный депутат Украины".

  "И будет у нас русскоязычный президент, который будет устраивать и украинцев, и депортированных, и русских, и остальные нации" , - считает Л. Безазиев.

  Как сообщало агентство, в феврале Л. Грач заявил о намерении баллотироваться на выборах Президента Украины в 2004 году.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua