МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Питання до кримських українців

11/27/2002 | Михайло Свистович
Я бачив газету Кримської організації партія "Батьківщина" з двоголовим орлом, а зараз прочитав в газеті "Рух", що "Батьківщина" разом з іншими націонал-демократами у Криму виступала проти російської мови як другої державної.

То що, Кримська "Батьківщина" змінилася?

Відповіді

 • 2002.12.02 | Михайло Свистович

  Re: Так що, ніхто не відповість на моє питання? (-)

 • 2002.12.03 | Микола Владзімірський

  Свистовичу

  Шановний п. Свистович!

  Бачу, що Вам дуже хочеться знати про цю ситуацію.
  Юля Тимошенко в Криму користується великою популярністю через її толерантність до питання мови - в Севастополі, наприклад, вона дві години тримала в напруженні зал, але російською - так порадили, на питання українською відповідала українською. До речі, вона досить сміливо заявила в Донецьку про своє ставлення до державності мови - можливо і на шкоду своїй кампанії - хоча яка там шкода - проти донецьких не так просто, як бачимо.
  Популярність її пояснюється і тим, що вона перекупила ту газетку свого часу. Набожна. Щоправда до Московського патріархату.

  Додаю текст, який зісканував з останнього "Слова Просвіти" і пишу на Ваш ємейл - прошу відповісти.

  ****
  НЕ МОЖУ МОВЧАТИ
  КОМУ "ЗЛАГОДА" НА КОРИСТЬ...
  Недавно проходила повз Діловий і культурний центр, що в нас у Севастополі. Дивлюсь, а там - новенькі іномарки у три ряди. Що за диво? Схоже, тут відкрили новий автомобільний ринок? Виявляється, ні. Просто в той час у Діловому і культурному центрі одна така собі партія проводила свою звичайнісіньку міську конференцію. Партія Народно-демократичною зветься. НДП. Ось кому "Злагода" на користь.

  ... КОМУ Й "БАТЬКІВЩИНА"
  Мені пощастило взяти участь у конференції севастопольської "Батьківщини". Більшість присутніх на конференції участі в акції 16 вересня не брали, тому я їх усіх побачила вперше.
  Мене здивувало, що конференція української патріотичної партії проводилася виключно російською мовою. Навіть представник із Києва виголосив свою промову російською.
  Я попросила слова і почала свій виступ українською. Декого від того просто почало тіпати. Навіть пошепки згадали Господа Бога. Уявляю, що б я почула, якби конференція проводилася не у приміщенні "Просвіти" під портретами Лесі Українки і Тараса Шевченка.
  Далі ще цікавіше. Голова Ленінського районного осередку "Батьківщини" почала вибачатися перед присутніми за те, що вона змушена зачитати документ державною мовою, бо не встигла перекласти його на російську.
  Потім одна російськомовна дама почала обурюватися з приводу висловлювання Андрія Шкіля стосовно останніх московських подій. На думку цієї жінки, Україна не могла і бути не може, навіть хоч трохи, на боці чеченського народу. Представник Києва спочатку щось намагався пояснити, але, зустрівши повне нерозуміння, "замял" це питання "для ясності", заявивши, що інші газети ще й не таке про Блок Тимошенко Пишуть.
  У подальших моїх бесідах з окремими членами "Батьківщини" виявилася "чудова" картина. Ніхто з них від мене й не приховував свою підтримку державного тероризму Росії. Чеченські бійці для

  них "забитьіе фанатики", котрі "знущалися як хотіли" з бідних заручників. А Путін "всех освободил". Мої намагання пояснити, що звільнення було більше схоже на знищення, залишилися порожнім звуком. Московські прибічники, як таргани, полізли до українських партій, аби продовжувати нав'язувати нам свою волю. Саме ці люди, у разі перемоги БЮТ, господарюватимуть у Севастополі.
  Розумію, кожній партії потрібні голоси виборців за будь-яку ціну. Але ж не за рахунок гідності севастопольських українців, які й без того кинуті на відкуп московській владі.
  Вважаю, нам, українцям, уже потрібна не партія, а Українська визвольна організація за повне визволення українського народу з-під російського ярма. За Українську Україну без прихватизаторів, крадіїв, державних вельмож та московських прибічників, які завтра продадуть пані Юлю на славу путінським перемогам.
  Оксана РУМЯНЦЕВА,
  м. Севастополь

  "СЛОВО Просвіти" ч. 48 (164), 29 листопада - 5 грудня 2002 р.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2002.12.03 | Михайло Свистович

   Re: Мене не цікавить Юля Тимошенко

   Пройшла інформація, що "Батьківщина" брала участь в пікетуванні проти проголошення російської другою державною. Водночас мої знання про кримську "Батьківщину" викликали асоціацію лише зі словом "Родіна"

   Тому мене цікавить:

   1. Чи брала "Батьківщина" участь в тому пікетуванні
   2. Чи офіційно брала, чи це були лише окремі україноприхильні члени
   3. Якщо брала офіційно, то чи змінилась вона з того часу, коли я мав про неї ненайкращі враження?
   4. Якщо не змінилась, то чого ж вона взяла участь в пікетуванні (вказівка зверху, заплатили, не розібрались проти чого протестують...)?
   М
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2002.12.07 | Михайло Свистович

    Re: Так хтось має відповіді на мої питання чи ні?

    Якщо ні, то можна хоча б написати - "я не знаю", "не володію інформацією" тощо?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.12.07 | line305b

     Скорее всего нет, пане Свистовичу - в Крыму эту газету...

     наверное мало кто видел... Я не видел. Ни газету, ни саму Батькивщину..
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2002.12.13 | Михайло Свистович

      Re: Як це "нет"

      Хтось же брав участь в тому пікетуванні, окрім "Батьківщині"? УНР, НРУ та інші. Виходить, що тут немає жодного українця, який насправді володіє ситуацією в Криму.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua