МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

хто знає, підкажіть

12/19/2002 | Абу
зустрів такі дані:
Сегодня подавляющее большинство крымских татар считают себя мусульманами. По данным социологического исследования, проведенного социологической службой "Крымсоцис", две трети крымских татар относят себя к приверженцам ислама (27 % регулярно соблюдают религиозные обряды).

хто може їх прокоментувати - буду вдячним, але головне - де вони були опубліковані, в рамках якого проекту (замовлення? контракту?) проводилися ці соціологічні дослідження. взнати щось путнє в самому Крим соціс поки що не вдається - то телефон мовчить, то зайнято. зіро реплай.

Дякую

Відповіді

 • 2002.12.19 | line305b

  не подсказка...

  Абу пише:
  > зустрів такі дані:
  > Сегодня подавляющее большинство крымских татар считают себя мусульманами. По данным социологического исследования, проведенного социологической службой "Крымсоцис", две трети крымских татар относят себя к приверженцам ислама (27 % регулярно соблюдают религиозные обряды).

  Чепуха какая-то. Остальная 1\3 себя к кому относит? Еще не встречал крымского татарина, который на вопрос "вы мусульманин" ответил бы "нет".. А по этим дослидникам получается таким должен быть каждый третий.. не верю.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2002.12.20 | Абу

   згоден, фігня

   але збентежило те, що Соціс наче не туфтова кантора. а як Ви прокоментуєте 27% практикуючих мусульман? До речі, якщо це відповідає дійсності, то це досить високий показник. Наприклад, серед французських мусульман ходять до мечеті максимум 15%, а в середньому 8%*. Хоча поняття "практикуючий мусульманин" (обзервер муслім) досить не визначене і тому погано піддається інтерпретації. Прийнято вважати що це ті, хто регулярно відвідує мечеть, але ж таке означення не вичерпує всіх варіацій і всієї множини змістів

   *А.В.Кудрявцев, Мусульмане во Франции// Мусульмане на Западе (сбороник), Москва, 2002. С.32
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2002.12.20 | line305b

    Ре: згоден, фігня

    Абу пише:
    > але збентежило те, що Соціс наче не туфтова кантора. а як Ви прокоментуєте 27% практикуючих мусульман?

    Черт его знает, как они считали. Правда 27% практикующих воспринимается как-то реальнее чем 33% не мусульман - я бы сказал, довольно реально.

    > До речі, якщо це відповідає дійсності, то це досить високий показник. Наприклад, серед французських мусульман ходять до мечеті максимум 15%, а в середньому 8%*. Хоча поняття "практикуючий мусульманин" (обзервер муслім) досить не визначене і тому погано піддається інтерпретації. Прийнято вважати що це ті, хто регулярно відвідує мечеть, але ж таке означення не вичерпує всіх варіацій і
    всієї множини змістів

    В Крыму "практикующий" наверное и будет "регулярно посещающий мечеть. Правда можно молиться и без мечети. Те кто старше обычно также регулярно читают Коран без какого-либо куда хождения. Но для большинства критерий наверное джума-намаз - раз в неделю и на людях. Правда, опять же, женщины обычно в мечеть не ходят, т.е. цифра получится преимущественно мужская по содержанию.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua