МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Туристы валом валят в Крым. 5 миллионов в 2002 году.

01/15/2003 | line305b
http://aspects.crimeastar.net/news.php?action=090103

Кримський рекорд. Про результати минулорічного курортного сезону в Криму

У Криму сьогодні святкують не тільки Різдво. Днями кримський уряд оприлюднив результати минулорічного курортного сезону, які перші посадовці автономії вже назвали рекордними за останнє десятиліття.

Торік на відпочинок до Криму прибули понад 5 мільйонів туристів - найбільше за останні 10 років. Про це з посиланням на слова кримського прем'єра Сергія Куницина повідомила прес-служба Ради міністрів автономії. За її даними, зустріти Новий рік і Різдво в здравниці півострова приїхали близько 100 тисяч гостей і до 31 грудня кількість туристів, які вибрали Крим місцем відпочинку у 2002 році, сягнула 5 мільйонів 47 тисяч осіб.

"Це - абсолютний рекорд для автономної республіки з початку 90-х років минулого століття", - цитує главу кримського уряду Сергія Куницина його прес-служба. Пан Куницин нагадав, що в пік популярності, у 80-ті роки минулого століття, півострів щорічно відвідували, за різними даними, від 8 до 10 мільйонів туристів. У кризовому, політично нестабільному, посушливому і холерному 1994-му році цей показник упав до критичного мінімуму - тоді в Криму побували лише 2 мільйони гостей.

За даними кримського уряду, зараз курортні регіони автономної республіки дають близько 60% всіх податкових надходжень до бюджету АРК. Тим не менш, Сергій Куницин не задоволений фінансовими підсумками сезону 2002 року. За його словами, значна частина грошових потоків у галузі курортів і туризму й далі залишається в тіні, і зараз завдання кримського уряду та місцевої влади - змінити цю ситуацію. Втім, конкретних кроків поки що урядовці не пропонують.

Мало уваги кримська влада звертає і на якість послуг, які надаються курортникам. А саме рівень курортного сервісу зараз і стає, як вважають незалежні фахівці, визначальним чинником, який впливає на ухвалення потенційним туристом рішення - їхати йому на відпочинок до Криму чи до Варни, Сочі або Анталії? Але поки що кримська влада тішиться з рекордних результатів минулорічного сезону і сподівається, що, збільшивши на 2003 рік до 3 мільйонів гривень бюджет рекламування кримських курортів, вона вже забезпечила прихильність курортників і цього разу.

Володимир Притула, RFE/R

Відповіді

 • 2003.01.16 | line305b

  Туристов - как тараканов... А мы их налогом!

  Крым введет "курортные" налоги

  Министерство финансов Крыма и налоговая администрация в автономии разработают проект нормативных актов о местных налогах, которые предполагается ввести на полуострове в нынешнем году. Такое поручение дал этим ведомствам глава правительства Крыма Сергей Куницын, сообщила ForUm'у пресс-служба Совмина АРК.

  По предварительной информации, местные налоги коснутся концертно-зрелищных мероприятий, частных пансионатов, владения недвижимостью и ряда других направлений экономической деятельности.
  Совет министров внесет соответствующие проекты в Верховный Совет республики в конце января - начале февраля нынешнего года. Их рассмотрение планируется на февральской сессии парламента в одном пакете с бюджетом республики на текущий год.

  Легитимизация новой сферы налогообложения будет согласована с Кабинетом Министров Украины.

  Собранные таким образом дополнительные средства Крым направит на приоритетные сферы социальной политики и в первую очередь здравоохранение, социальное обеспечение, выплату пенсий и другие затратные статьи.

  Право вводить собственные налоги Крым отстоял при утверждении государственного бюджета Украины на 2003 год.

  ForUм


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua