МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Новорічне поздоровлення Мустафи Джемілева

01/18/2003 | line305b
Новорічне поздоровлення Мустафи Джемілева

01.01.2003 - Дорогі співвітчизники от і закінчився ще один рік, починається 3 рік 21 століття.

Звичайно, у кримськотатарського народу є ще багато проблем і всіх поставлених цілей ми ще не домоглися. Багато наших співвітчизників почнуть цей рік з великих труднощів. Тисячі наших близьких без роботи, без даху над головою і рівень їхнього життя далекий від світових стандартів. Тисячі близьких нам людей не можуть повернутися на Родіну. Ми не в силах повною мірою захистити свої національні і загальнолюдські права, у нас не вистачає сил, тому що нас мало, останнім часом наш народ і Національний рух, піддаються спробам розколоти і внести сум'яття в наші ряди, у тому числі і через релігію. Для цього, як і в радянський час, додаються величезні зусилля.

Але давайте оглянемося назад – де ми були і чого домоглися. Ще 15 років тому, наша історична батьківщина – Кримський півострів, був для нас заборонною територією. Титанічні зусилля нашого народу відкрили цю дорогу, і ми з нуля почали будувати Родіну. Можна з гордістю відзначити, що таких прикладів у світовій історії дуже мало. До того ж наша боротьба велася демократичним способом, і ми сподіваємося продовжити в тім же дусі. У 1998 році голова ООН Кофі Анан про кримськотатарський національний рух написав наступне: «На жаль, у світі ще дуже багато нерозв'язаних проблем національних меншостей і це сприяє утворенню національних рухів. Але тільки кримські татари без кровопролиття, демократичним способом продовжують свою боротьбу і досягають бажаних цілей. Тому, з цього погляду, національний рух кримських татар повинний бути для усього світу прикладом». Нехай Аллах у потрібній мері дасть нам сил і терпіння, що б і в майбутньому наш народ був гідний цих слів.

Якщо в майбутньому не піддавшись на провокації ззовні і зберігши свою національну і духовну єдність, використовуючи усі свої сили ми активно продовжимо наш національний рух, я упевнений, у найближчі роки ми досягнемо решения основних питань, відновимо автономну республіку і тоді наші права будуть захищені і не буде приводу переживати за майбутнє наших дітей і онуків. Нехай Всемогутній Аллах не зіб'є нас із правильного шляху і допоможе нашому народу.

Від імені Меджлісу Кримськотатарського Народу поздоровляю вас з Новим Роком, бажаю вам здоров'я, щастя й успіхів у роботі. Усього найкращого в новорічні свята!

Мустафа Джемілев
Голова Меджлісу
http://www.qurultay.org/ukr/ayrinti.asp?HaberNo=2003010101

Відповіді

 • 2003.01.19 | Душегубко

  Re: Новорічне поздоровлення Мустафи Джемілева

  Вiн же не святкуе цей новий рiк. Джемилев и уся його братiя святкують по ислямскому календарi. Водин iз джемилевцiв зробив про це заяву американьской радиовисiльне "Свобода".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.01.19 | line305b

   По-моему неплохое поздравление..

   Некоторые крымские татары действительно не празднуют новый год. Но смену лет даже те, кто не празднует, признают :) Признавать и не праздновать - это ведь не противоречие. Также думается, не празднует не так уж много людей...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua