МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Реалии крымскотатарской государственности...

01/21/2003 | line305b
"Бахчисарайський синдром"?

Тетяна УСПЕНСЬКА, "Кримська Свiтлиця" #3 за 17.01.2003

Нещодавні події, пов'язані зі зміною керівництва кримськотатарської редакції Держтелерадіокомпанії "Крим" та із зняттям з посади мера Бахчисарая Віталія Курбатова, викликали черговий ажіотаж в певних російськомовних засобах масової інформації. І пішло-поїхало: "Телецентр уже захвачен. Что дальше: почта, телефон, телеграф?.."; "Меджлису законы не писаны. Он играет мускулами, оккупируя телецентр" і таке інше. Звинуватили в усіх смертних гріхах "нелегітимний Меджліс", який за суттю складає Раду представників кримськотатарського народу при Президенті України і якому, буцімто, потурає влада автономії. Розлогі статті роздмухали ці дві кримські події настільки, що, здається, наступний курортний сезон знову опинився під загрозою зриву. Адже з легкої руки деяких місцевих політологів відтепер в Криму панує думка про так званий "бахчисарайський синдром", що не додає багатостраждальній автономії позитивного іміджу.

За коментарем з цього приводу "КС" звернулась до заступника голови Верховної Ради АРК Ільмі Умерова, якого вважають прямо причетним до кадрових змін на телебаченні та в Бахчисараї. Він пояснив, що кримськотатарська редакція ДТРК "Крим" вже два роки працювала без свого директора. Хоча Рада представників кримськотатарського народу при Президенті України і запропонувала на цю посаду севастопольського тележурналіста Сеїта Кешвєєва, гендиректор ДТРК В. Низовий призначив іншу людину. Врешті-решт після бурхливих емоцій кандитатура С. Кешвєєва була узгоджена обома сторонами конфлікту, котрий, скоріш за все, можна розглядати суто виробничим, а не політичним. Тим паче, що, як пишуть в "Крымской правде": "мало кого сильно беспокоит, кто будет руководить крымскотатарской редакцией". Тобто про кадрові зміни в національній редакції місцевого телебачення повинні турбуватися самі кримські татари. І тому навряд чи потрібно було виносити цей "сыр-бор" на широкий загал. Але що вдієш, якщо колегам по перу дуже хочеться чогось "смаженого"!

А тут ще й випадок з усуненням з посади бахчисарайського мера. Навіть дехто з депутатів Верховної Ради АРК від "Русского блока Крыма" угледів у цьому "бахчисарайський (тобто кримськотатарський) синдром". Щоправда, в цій неординарній події, пов'язаній з припиненням повноважень міського голови, можна звинувачувати всіх 26 депутатів з 39-ти, котрі проголосували проти мера і більшість з яких не є кримськими татарами.

За словами Ільмі Умерова, В. Курбатов "прославився" в регіоні такими посадовими порушеннями, що проти нього кримська прокуратура запровадила вже п'ять кримінальних справ. А депутатське голосування проти нього відбувалось цілком легітимно - двома третинами голосів.
Ось і гадайте, шановні читачі: кому вигідно вигадувати в Криму політичні синдроми?

ТИМ ЧАСОМ... Як повідомило інформаційне агентство "Контекст", В. Курбатов звернувся в суд зі скаргою, де вказав на нелегітимність позачергової сесії і, як наслідок, неправомірність прийнятого нею рішення. Судовий розгляд з даного питання призначено на 21 січня, до цієї дати рішення сесії припинене судовим представленням.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua