МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Криму не бояться мусульманських виступів у зв'язку з войной

03/25/2003 | line305b
22 марта, 2003

В Криму не бояться мусульманських виступів у зв'язку з початком війни в Іраку

За словами Сергія Куницина, вплив ісламського фактора на соціально-політичну ситуацію в Криму та його можлива активізація у зв'язку з початком бойових дій в Іраку часто у засобах масової інформації подається у спотвореному вигляді. Кримські татари - мирні люди, у кожного є родина, діти, дім, і, як усі кримчани вони хочуть спокійно жити і працювати , заявляє урядова прес-служба з посиланням на кримського прем'єра.

Відомий кримський журналіст і громадський діяч, головний редактор газети "Голос Криму" Ельдар Сеїтбекиров каже, що кримські мусульмани занепокоєні початком війни в Іраку, але якихось радикальних протестів у Криму очікувати не слід:

"Більшість кримських татар, як мусульмани, звичайно, з побоюванням ставляться до війни в Іраку і висловлюють моральну солідарність, моральну підтримку саме простим людям - громадянам Іраку, які можуть загинути у цій війні. Що ж стосується якихось екстремістських виступів кримських татар і дестабілізації ситуації в регіоні, то, я думаю, на сьогодні це перебільшення", - вважає Ельдар Сеїтбекиров.

Тим часом прем'єр-міністр автономії Сергій Куницин заявив, що Крим не має спеціальних можливостей для прийому біженців з Іраку. Раніше кримські урядовці повідомляли, що в Криму підготовлений сеціальний центр для біженців, у якому може розміститися близько 100 осіб. Тепер Сергій Куницин спростував цю інформацію і заявив, що такого центру в регіоні немає. Водночас кримський прем'єр доручив Міністерству з паливно-енергетичного комплексу автономії та деяким іншим відомствам у зв'язку з початком війни в Іраку "проаналізувати і відпрацювати з постачальниками палива ситуацію на ринку Криму".

Володимир Притула, RFE/RL


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua