МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

давайте похфантазуємо

05/05/2003 | Абу
на таку тему.

кожного разу буваючи на відпочинку в Криму стикався з хамством, брудом і прочая прочая прочая неприємними фактами. не дивлячись на запущенність на ЮбК і Криму взагалі хвороби "совок вульгаріс", убогість рефлексій, примітивність свідомості, обмеженість часових і просторових перспектив мислення (хоч того ж душегубенко як зразок взяти) якось не віреться, що цю ситуацію не можливо виправити в принципі. Звичайно, з чисто політичної точки зору для багатьох політичних сил, які сповідають маніпулятивні технології, як імператив політичної екзистенції, така ситуація ідеальна (при цьому зовсім необов"язково щоб вони це саме так артикулювали, це в них швидше на шлунково-підсвідомому рівні). але ж не для стратегічних (звиняйте за патетіку) інтересів України в цілому і Криму зокрема.

чи є якісь кроки, які хай певною мірою, хай поступово можуть змінити ситуацію?
не знаю. але можна передбачити що поява крупних економічних гравців з іншим рівнем менеджменту, з іншим світобаченням є принаймні одним з чинників здатних позитивно впливати на ситуацію. хто це може бути? рекреаційний сектор швидш за все ще довго буде знаходитися під щільною опікою мафіозних і біля-мафіозних сил. земля буде ділитися, але жорстко і очевидно переважно не законно. сподіватися на появу в "індустрії гостинності" (гостинність - їй Богу, слово невідоме багатьом на ЮБК) крупних компаній з Заходу або адаптованих до західних умов гравців з пост-совка в цій ситуації наврядчи доводиться.
які інші ніші існують?
якийсь варіант мені спав на думку, коли я днями переглядав туристичні форуми, вибираючи собі місце відпочинку чи то в Сімеізі чи де-інде. практично кожен росіянин, який ділився своїми враженнями про відпочинок в Криму описував свої гастрономічні уподобання і давав оцінку місцевим (українським себ то) маркам продуктів. Як це, можливо, наівно не звучить, але Крим прекрасний полігон для проникнення на російський ринок багатьом вітчизняним маркам. це додатковий ресурс для просування товарів/брендів і попереднього їх тестування на цільовій авдиторії. це великий рекламний ринок, робота на якому не вимагає великих затрат.
одночасно, харчова промисловість - це галузь яка динамічно розвивається, не дивлячись ні на що демонструє певну конкурентноспроможність і освоює чужі ринки.

отже, питання полягає в тому, чи можливі якісь скоординовані, або навіть ні, індивідуальні, одно-корпоративні так би мовити, але цілеспрямовані дії вітчизняних корпорацій в цьому територіальному сегменті ринку, і якщо таки можливі, то що треба для їх активізації.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua