МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

БРЕШЕ НА ВІТЕР!

05/09/2003 | Степан СІРИЙ
#19 за 09.05.2003
БРЕШЕ НА ВІТЕР!
Степан СІРИЙ

В газеті "Московский комсомолец" від 21.04 2003 з'явилась чергова московська побрехенька під назвою "Киев ведет себя не по-русски" - антиукраїнське інтерв'ю депутата Держдуми Володимира Лисенка. В цьому далеко не проросійському таблоїді він повідомляє про страшну українізацію Криму (нічим, щоправда, не підтверджуючи ці слова), про необхідність побудови московської школи в Феодосії, бо там стоїть крупний гарнізон, стверджує, що "кримчани не можуть вступити до російських вузів", повторює недолугий міф про те, що, коли Росія відмовиться від Криму, то Туреччина отримає на нього всі права (т. зв. міф про "турецьку загрозу").
Густота брехні на квадратний сантиметр газетної площі в цьому інтерв'ю перевищує всі допустимі норми. На уточнююче запитання журналіста, в чому ж, власне, проявляється українізація, депутат наводить як приклад фантастичний факт, який він або придумав сам, або йому підкинули місцеві шовіністи. Буцімто два роки тому місцевий відділок УНА-УНСО (про який ніхто в Севастополі не знає!) зробив заяву про те, "что нечего тут стоять "иноземному письменнику оккупационной державы", тому за його вимогами прибрали бюст Пушкіна з центрального майдану кудись у військову частину.
Після того, як севастопольськими властями торік було проігнороване звернення до них Президента України Л. Кучми про встановлення у Севастополі пам'ятника гетьману Сагайдачному, повірити в те, що саме УНА-УНСО визначає, де і якому пам'ятнику стояти в "городе русской славы", може хіба що сам пан Лисенко. Бо він сам про це, даруйте, бовкнув. А про те, що у брехні короткі ноги, відомо всім. Севастопольці добре пам'ятають, що ремонт площі Пушкіна, яка тепер називається площею Суворова, з встановленням бюста генералісимусу - був років 10 тому, і зроблено це було, в першу чергу, за вимогами безпеки руху. Щодо неповаги українців до великого поета - така ж брехня. Наприклад, газета "Дзвін Севастополя" присвятила йому чимало сторінок.
Яскравість брехні В. Лисенка підкреслює і сам бюст Пушкіна в сквері за 50 м від площі.
Такою ж брехнею є твердження, що "Украина доиграется в свои антирусские игры". Про любов до Росії наш Президент Л. Кучма заявляв неодноразово, підтверджував і продовжує підтверджувати цю любов справами.
В нашому народі про таких людей кажуть: "Бреше на вітер!". На московський північний вітер продовжує брехати Володимир Лисенко. А тиражує цю "чорнуху" сотнями тисяч примірників жовта преса: звинувачуючи українців в усіх мислимих і немислимих гріхах, сподівається створити у неперебірливої публіки, для якої вона, напевне, і існує, образ злостивого і підступного українського ворога. Тож не пускай брехні до серця, російський читачу!
м. Севастополь

"Кримська Свiтлиця" > #19 за 09.05.2003 > Тема "Писав писака"
Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=867


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua