МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кримські татари не задоволені умовами наділення землей

08/19/2003 | line305b
Кримські татари не задоволені умовами наділення депортованих землею

У Криму триває практика дискримінації при наділенні депортованих землею, вважає голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемільов. Про це він заявив на нараді в уряді автономії, де обговорювали проблеми облаштування репатріантів.

Як вказує Джемільов, при розпаюванні в середньому на одного репатріанта припадає трохи більше гектара землі, тоді як інші селяни отримали вдвічі більше. Причина в тому, що багатьох кримських татар, які повернулись з депортації, не приймали до колишніх радгоспів і колгоспів, члени яких за законом мають право на отримання землі. Обіцянка ж кримських властей вирішити цю проблему за рахунок земель резерву і запасу фактично не виконується, оскільки, як каже Джемільов, місцеві чиновники завжди знаходять якісь зачіпки, щоб не виділяти землю депортованим. Тому лідер Меджлісу переконаний, що право на отримання землі репатріантами має бути закріплене у Земельному Кодексі України, поправки до якого Мустафа Джемільов як народний депутат України вже підготував. Ще однією потенційно конфліктною проблемою лідер Меджлісу вважає небажання сімферопольської влади виділяти землю під будівництво соборної мечеті.

Він не виключає, що затягування з вирішенням цього питання може спровокувати кримських мусульман на захоплення цієї землі. З цим баченням проблеми погодилась і колишній член Меджлісу, голова Асоціації вільних журналістів Криму Ліля Буджурова. "Сьогодні ця проблема настільки важлива, що її не вирішення може спровокувати міжконфесійну напругу в Криму, якої вже багато років на півострові вдавалося уникати", - наголосила вона. Міська влада дозволила будувати в Сімферополі православний собор, але для мечеті землю не дає, і це, вважає Буджурова, викликає у кримських татар справедливе обурення.

Валентин Карайван, Немецкая Волна

Передрук з http//aspects.crimeastar.net


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua