МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нове загострення кримськотатарської проблеми на Південному узбер

08/30/2003 | line305b
Нове загострення кримськотатарської проблеми на Південному узбережжі Криму

Нове загострення кримськотатарської проблеми на Південному узбережжі Криму. Тут група кримських татар розпочала акцію протесту, розбивши наметове містечко на території, яка прилягає до найбільшого в Україні аквапарку “Блакитна затока” в селищі Симеїз (Велика Ялта).

За даними кримської міліції, 50 наметів були встановлені на ділянці землі, що належить компанії «Кримболгарпівденьсервіс», яка є власником аквапарку. У наметовому містечку, названому “Галявиною протесту”, перебуває понад 120 кримських татар, в основному , літні люди і підлітки. Правоохоронці стверджують, що значна частина з них прибула в Симеїз із Совєтського району, що на півночі півострова. У Меджлісі ж повідомили, що всі учасники пікету – безземельні мешканці селищ Південного узбережжя Криму. Їхня головна вимога – виділення кримським татарам земельних ділянок на території Великої Ялти.

Тим часом один зі власників компанії «Кримболгарпівденьсервіс», на землі якої розбита “Галявина протесту”, депутат кримського парламенту Микола Янаки - зять колишнього кримського керівника Леоніда Грача - звернувся із депутатським запитом до Прокуратури автономії у зв’язку з бездіяльністю правоохоронних органів. Водночас заступник голови Верховної Ради Криму, член президії Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров каже, що ситуацію, яка виникла у Симеїзі, не слід драматизувати і нагнітати:

“Ситуація там досить складна. Вона - результат не сьогоднішнього дня, бо накопичувалася роками: не виділялися земельні ділянки, не вирішувалися якісь інші питання. Це все накопичувалося і вилилося у створення ось таких “галявин протесту” зі встановленням наметів з досить великою кількістю людей. Зараз із міською владою, з владою Симеїзу розпочалися якісь контакти, починаємо підбирати земельні ділянки, регіональний меджліс готує списки репатріантів. Тобто процес якимсь чином починає регулюватися, і, я думаю, ближчим часом ми зможемо прибрати ці намети”.

Нагадаю, що раніше цього ж літа подібні захоплення землі репатріантами, які скаржаться на байдужість місцевої влади до їхніх проблем, відбулися в Масандрі, Лівадії та інших місцях Південного узбережжя Криму. Тоді ж мер Ялти Сергій Брайко пообіцяв, що до кінця року ялтинська влада виділить 500 земельних ділянок для кримських татар. Загалом на землю у Великій Ялті претендує понад 3 тисячі сімей репатріантів.

Володимир Притула, RFE/RL

Передрук з http://aspects.crimeastar.net


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua