МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Черговий номер бюлетеню "Кримські студії"

09/14/2003 | ЦІДКТ
Черговий номер бюлетеню "Кримські студії"


На сайті Центру інформації та документації кримських татар - http://www.cidct.org.ua - розміщені матеріали чергового номеру бюлетеню "Кримські студії", який видається українською та англійською мовами

Українською мовою у "Кримських студіях", №3-4 (21-22) за 2003 рік, можна ознайомитися з наступними статтями і дослідженнями:

1. Автономна Республіка Крим за результатами Всеукраїнського перепису населення 2001 року (надається російською мовою).
В цьому матеріали, підготовленому за даними Республіканського комітету статистики Автономної Республіки Крим, надані таблиці і аналіз складу населення автономії за віком, полом, національністю, освітою, мовами, сімейним станом тощо.

2. Рефат Чубаров
Якщо ми говоримо про депортацію кримськотатарського народу, то маємо розуміти: за міжнародним правом такий злочин кваліфікується як геноцид.
Серед матеріалів, які тут надаються, текст "Заяви Всекримського жалобного мітингу пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу", який був проведений у Сімферополі 18 травня 2003 року, а також стенограма радіопередачі "Громадського радіо", присвяченої депортації кримськотатарського народу . Співрозмовниками цієї радіопередачі, яка була у прямому ефірі 16 травня 2003 року, є перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров, перший секретар Кримського рескому компартії України, народний депутат України Леонід Грач і журналіст Роман Скрипін.

3.Дмитро Ніколаєнко
Формування кримського міфу у СРСР. (Із книги “Рефлексія про радянський простір і час. Нариси радянської історичної та географічної науки”).
Професор Дмитро Ніколаєнко - уродженець Сімферополю, автор багато чисельних робіт, присвячених історії радянської історичної та географічної науки взагалі, а також історії Криму, зокрема. У запропонованій статті проф. Ніколаєнко аналізує ідеологічні обмеження, встановлені за радянські часи щодо вивчення історії Криму.

4. Ліля Буджурова
Про етичну журналістику: етнічні аспекти.
У статті відомої кримської журналістки надається професійний аналіз міжнародного досвіду щодо етичних аспектів у роботі журналістів, які висвітлюють етнічні та релігійні аспекти у життєдіяльності суспільства, та рівень дотримання цих принципів в умовах Криму.

5. Рефат Чубаров, Гульнара Бекірова
Процес Гомера Баєва 1969 року.
Робота наших постійних авторів - Гульнари Бекірової та Рефата Чубарова - присвячена висвітленню одного з резонансних подій у кримськотатарському національному русі - процесу Гомера Баєва, який відбувся у Сімферополі в 1969 році. У зазначеній роботі вперше надані багато чисельні архівні документи, а також фрагмент інтерв'ю з Гомером Баєвим. Архівні документи надаються мовою оригіналів.

6. Гульнара Бекірова
"Зроблене мною не пройде безслідно…" (25 років із дня самоспалення Муси Мамута).
Чверть століття тому, 23 червня 1978 року, відбулася трагічна подія в історії кримськотатарського Національного руху. На знак протесту проти переслідувань кримських татар у Криму Муса Мамут, якому загрожували повторним притягненням до суду, вчинив самоспалення.
Подвиг Муси Мамута став апогеєм боротьби кримських татар за повернення в Крим і зробив Мамута символом цієї боротьби.
У 1986 році фондом "Крым" (Нью-Йорк) була видана книга "Живой факел. Самосожжение Мусы Мамута" (сост. - Решат Джемилев). До неї увійшли коротка біографічна довідка про Мусу Мамута, розповіді очевидців події - сина Муси Мамута Юнуса і сусіда Ридвана Чарухова, а також його друга Ніязі Меметова. У книгу також були включені звернення і заяви з приводу самоспалення Муси Мамута: Мустафи Джемілєва до світової громадськості, академіка Андрія Сахарова - до генерального секретаря ЦК КПРС Л.Брежнєва і міністра внутрішніх справ Н.Щолокова, дружини Муси Мамута Зекіє Абдуллаєвої до генерального прокурора Р.Руденка, Решата Джемілєва - до короля Саудівської Аравії і до Мохаммеда Алі та інших.
Уривки з цієї книги, перекладені українською мовою, пропонуються читачеві.

7. Григорій Александров
Факел над Крымом.
Григорій Матвійович Олександров (14.05.1928 - 01.05.2003) - поет, активний учасник правозахисного і кримськотатарського національного рухів за часів СРСР. Учасник Другої світової війни, воював у складі 2-го Українського фронту, був тяжко поранений. У 1951 році був засуджений на 25 років каторги "за антирадянську пропаганду та агітацію". Автор низки поем та прозаїчних творів, які були надруковані за кордоном. Поему "Факел над Кримом", присвячену Мусі Мамуту, Григорій Олександров написав у липні-листопаді 1978 року.
У 1983 році Григорія Олександрова було знову заарештовано — тепер вже за активну участь у кримськотатарському національному русі. Засуджено до "примусового лікування" у спеціальному психіатричному закладі закритого типу Міністерства внутрішніх справ Узбекської РСР. Звільнення Григорія Олександрова стало можливим у серпні 1987 року завдяки масовим протестам міжнародних правозахисних організацій.
У 1991 році в якості почесного гостя приймав участь у роботі Курултаю кримськотатарського народу.


Тексти статей англійської версії "Кримських студій" № 3-4 (21-22) будуть розміщені на сайті через декілька днів.

Українську версію дивиться за адресою: http://www.cidct.org.ua/uk/studii/

Відповіді

 • 2003.09.15 | Студенти КІПДУ

  Re: Вже подивилися - скачаємо на реферати. Дякуємо! (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.09.15 | line305b

   Молодцы! Рефераты вешайте сюда перед тем как сдавать -

   мы покомментируем, подправите, оценки будут выше.. :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua