МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Аналіз складу населення Криму

09/16/2003 | Демограф
АВТОНОМНА РЕСПУБЛІКА КРИМ
ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ПЕРЕПИСУ
НАСЕЛЕННЯ 2001 РОКУ

Загальні, а потім вже й деякі тематичні результати Всеукраїнського перепису населення 2001 року, оприлюднені Держкомстатом України та його місцевими органами, викликали у суспільстві чимале зацікавлення.

Але в той час, коли фахівці ще продовжують проводити ретельні дослідження, які мали б пояснити як кількісні, так і якісні параметри Всеукраїнського перепису 2001 року, окремі політики не забарилися з власними оцінками цих результатів. При цьому переважній більшості політиків, які так чи інакше прокоментували результати Всеукраїнського перепису, менш за все потрібні були роз'яснення науковців, оскільки кожний з таких політиків намагався використати окремі показники перепису для підтвердження власних оцінок сучасного розвитку українського суспільства.

Деякі з таких оцінок, особливо щодо демографічної ситуації в Автономній Республіці Крим, носили вкрай упереджений характер. Так, навмисно не вказувалася причина збільшення кількості кримських татар, а це сталося внаслідок репатріації цих людей на свої землі.

В той же час, зменшення кількості росіян в подібних коментарях пояснювалось тим, що, мовляв, для них створені такі умови, коли вони "або виїжджають з Криму, або вказують іншу національність". Зрозуміло, що цифри свідчать про інше. Так, якщо взяти відомості Держкомстату України про міграційний рух населення України за січень-травень 2003 року (а такі тенденції були і в попередні роки), то до Криму прибуло 11 347 осіб і вибуло - 10831 особа, тобто приріст склав 515 осіб.

Отже, причина зменшення населення автономії зовсім в іншому: за січень-травень 2003 року народилося 6909 осіб, але померло 14106 особи.

В той же час, ми не виключаємо, що певна кількість людей, особливо народжених у змішаних шлюбах, могли вказати національність одного з тих батьків, яку вони раніш не вказували. Але це їхнє право на власну етнічну самоідентифікацію.

Нижче ми наводимо дані про кількість і склад населення Автономної Республіки Крим за результатами Всеукраїнського перепису населення 2001 року, підготовлені Головним Управлінням статистики в АРК. Матеріал надається мовою оригіналу.

Дивиться весь матеріал за адресою:

http://www.cidct.org.ua/uk/studii/3-4(2003)/1.html

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua