МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Яворівський - ЗРАДНИК українців і кримських татар

10/03/2003 | Maxikkk
17 травня ц.р. В. Яворівський у запалі вигукнув: "Ви думаєте, що українець чи кримський татарин очолить спілку? (мова йде про Кримську республіканську організацію НСПУ) Так цього ж ніколи не буде…"

Тоді все-таки головою Кримської республіканської організації НСПУ обрали Валерія БасироваІ ось інформація -
"Крымская правда" (30 вересня 2003 р., № 180)

"ПИСАТЕЛЬСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ
Крымские писатели в минувшую субботу собрались на конференцию по созданию Республиканского отделения Национального союза писателей Украины. Из 106 крымских членов Национального союза писателей Украины на конференции присутствовали 77 человек.
Большинством голосов председателем республиканского отделения избран Владимир Бушняк, до этого исполнявший обязанности председателя Союза писателей АРК, который с созданием отделения НСПУ ликвидируется. В ближайшее время будут избраны три заместителя председателя, которые будут представлять интересы писателей, пишущих на русском, крымскотатарском, украинском языках для соблюдения паритетности. Между конференциями решать все насущные вопросы будут президиум из девяти человек и Совет из 27 наиболее активных и авторитетных членов НСПУ. Срок действия полномочия - три года.
Вячеславу Килесе поручено сформировать комиссию по приему новых членов организации.
Поддержку крымской писательской организации, входящей в состав НСПУ, обещали председатель Верховного Совета Борис Дейч и председатель Совета министров Сергей Куницын. В ближайшее время будут разморожены 200 тысяч гривен на свете Комитета по информации, предназначенные для издательской деятельности. В бюджет республики будут закладываться деньги на поддержку писательской организации".

КОРУПЦІЯ, КАЗНОКРАДСТВО, КАЗАРІН + ЯВОРІВСЬКИЙ.

Відповіді

 • 2003.10.10 | Микола В.

  Читайте про це в кримській Світлиці!


  "Ну, хохлы, теперь держитесь!.."

  Перші дні осені у Криму, як і очікувалося, були сонячними і теплими. Числен-них гостей, які брали участь у різноманітних заходах, можна було зустріти у багатьох населених пунктах південного узбережжя. Не став винятком і Коктебель.
  Тут відбулося гучне святкування з нагоди 100-річчя Будинку поета Максиміліана Волошина, що вмістило в себе і Міжнародну конференцію "Мій будинок розкритий назустріч всім дорогам...", і семінар-практикум, і "круглий стіл", і поетичний фестиваль, і відкриття меморіальної дошки на будинку матері М. Волошина Олени Кирієнко-Волошиної.
  Завітали на свято і ми, письменники, члени Кримської республіканської організації НСПУ Шакір Селімов, Аблязіз Велієв, Нузет Умеров та автор цих рядків. Учасників свята від імені письменників привітав Шакір Селімов, а я від імені письменницької організації та видавництва "ДОЛЯ" передав книги для бібліотеки Будинку-музею М. Волошина.
  Після урочистостей на гостей чекала ще одна приємна подія - відкриття меморіальної дошки на будинку матері М. Волошина.
  Чимало цікавих думок довелось почути, поки проходили урочистості біля дошки. Наведу тільки дві.
  Тетяна УМРІХІНА, голова постійної комісії Верховної Ради АР Крим у справах
  культури, сім`ї та молоді:
  "Ми, учасники урочистостей, звертаємось до керівництва країни та НСПУ з проханням врятувати унікальну пам'ятку вітчизняної культури і наполягаємо на безперечній передачі будинку у відання Міністерства культури АРК і включенні його до державного реєстру пам'яток національно-культурної спадщини".
  Володимир КАЗАРІН, віце-прем'єр уряду АРК:
  "Як тільки ми зареєструємо цей будинок як пам'ятку, наші спільні побажання стануть більш реальними. Тому я дуже радий, що ми проводимо нашу акцію сьогодні. І те, що голова правління НСПУ Володимир Яворівський брав участь в установленні меморіальної дошки і на нашому святі виступав Юрій Каплан, який представляє НСПУ, - це також запорука того, що задумане нами може бути реалізованим і буде реалізоване".
  У тому гурті людей, які ладні були негайно оголосити будинок матері М. Волошина вже того дня власністю Криму, лише розсудливий голос міністра культури АРК Тамари Аронової повернув усіх в дійсність. "Друзі мої, - сказала вона, - не вводьте себе в оману - цей будинок ще не належить до споруд історичної спадщини. Ми тільки мріємо про це..."
  Я залишив мрійників з'ясовувати між собою статус будинку і піднявся на третій поверх. Крізь прочинені двері я побачив жінку, яка сортувала білизну. Ми зустрілися поглядами і вона привіталася.
  - Доброго дня, - відповів я. - Гарний будинок. У таких відреставрованих приміщеннях не соромно і музейні експонати розмістити. Тут стільки кімнат...
  - А хто вам сказав, що тут буде музей?
  - А хіба ні?
  - Звичайно, ні. Ми чекаємо на відпочиваючих. Подивіться, у цій, та й у інших кімнатах обладнали душові...
  - Але ж Спілка письменників, наскільки мені відомо, не планувала відкривати у цьому будинку готель?
  - А при чому тут Спілка письменників?
  - Як при чому? Цей будинок знаходиться на балансі НСПУ. Отже, НСПУ і є власником...
  - Ви помиляєтесь, - поблажливо посміхнулася жінка. - Власник ось...
  Вона простягнула мені картку:
  - Беріть, беріть. Вони власники. Вони все пояснять.
  На картці були розміщені ось такі дані:
  "Отдых в Коктебеле.
  Изотовы
  Надежда Николаевна
  Анатолий Юрьевич".
  Трохи нижче зазначались адреса і телефони.
  "Якась помилка, - думав я, повертаючись з Коктебеля до Сімферополя. - Потрібно зателефонувати".
  І я зателефонував. Жіночий голос підтвердив:
  - Так, я Надія Миколаївна. Слухаю вас.
  А далі вона пояснила, що, дійсно, незабаром відпочиваючі можуть зупинятися в будинку матері М. Волошина. У осінньо-зимовий період добова вартість становитиме п'ять доларів США на одну людину.
  Слухав я її і сумно мені було: таки справді будинок здали в оренду, бо, за словами В. Яворівського, НСПУ самотужки не могла його відремонтувати. А чому ж тоді величезні кошти вкладаються в ремонт "Енея" - кафе НСПУ? Чому В. Казарін впевнений, що будинок матері М. Волошина НСПУ все-таки віддасть? Чи не тому, що всі ці сумнівні справи вирішуються келейно, за спинами у спілчан і громадськості?
  Те ж саме діється і з кримською письменницькою організацією. Поки одні письменники брали участь у святі "Лесина осінь", інші створювали в Криму... нову спілку з числа тих, хто прово-див і проводить антиукраїнську, антикримськотатарську пропаганду. Головою НСПУ В. Яворівським було оголошено про проведення загальнокримських зборів. Але ж, шановні співзмовники, всіх членів НСПУ 125 чоловік, а ви зібрали (правдами і неправдами) усього 77 (цю цифру оприлюднила "Крымская правда" 30 вересня ц. р.). Підрахуйте, що для кворуму потрібно було зібрати 83 чоловіки. Отже, збори нелегітимні.
  З цього приводу відбулося засідання президії Кримської республіканської організації НСПУ. Усі дев'ять членів президії рішуче засудили ці дії. В той же час кримськотатарські письменники на знак протесту проти такої духовно-корупційної діяльності вирішили звернутися до суду. Крім того, кримськотатарські письменники вимагають від президії НСПУ відміни цих незаконних дій, якими провокується розкол Кримської республіканської організації НСПУ на національному ґрунті.
  І останнє. Я звертаюсь до здорового глузду письменників: схаменіться! Ми - люди. А нас, як тварин, нацьковують один на одного. Хіба це по-людськи, коли до письменника-українця звертаються письменники-росіяни з щойно створеної спілки з погрозами: "Ну, теперь держитесь, хохлы. Мы отыграемся за всё..."
  Ви про таку спілку мріяли, панове? Тоді я вас вітаю. Це вам вдалось...
  Валерій БАСИРОВ,
  голова Кримської республіканської організації НСПУ.
  http://svitlytsia.crimea.ua//index.php?section=article&artID=1314


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua