МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Притула: КРОК: Даешь Кучме третий срок!

10/15/2003 | line305b
“Конгрес руских общин Крима” висуває Леоніда Кучму на третій президентський термін


“Конгресc русcких общин Крима” висуває Леоніда Кучму на третій президентський термін. У заяві, поширеній у понеділок в Симферополі, Конгрес заявив, що “для збереження стабільності і ладу в суспільстві та державі” потрібно висунути й обрати на третій президентський термін нинішнього Президента України Леоніда Кучму.
У заяві “Конгресса русских общин Крима” мовиться, що ця організація звернеться до Леоніда Кучми, якого називає “мудрим політичним лідером” і “професійним досвідченим керівником”, з колективним листом від мешканців Криму з проханням підтримати їхню ініціативу про третій термін. Автори заяви адресуються до депутатів Верховної Ради АРК і Верховної Ради України з вимогою підготувати і зробити відповідне подання до Конституційного суду. “Конгресс русских общин Крима” вважає, що перший термін президентства Леоніда Кучми 1994-99 років не може вважатися повноцінним, оскільки Конституція, яка забороняє втретє балотуватися на найвищу державну посаду, була ухвалена лише в 1996 році.
Каже голова “Конгресса русских общин Крима”, депутат кримського парламенту Сергій Шувайников:
“Ми вважаємо, що у цій ситуації реальним кандидатом, який може зберегти стабільність, міжнаціональний мир і порядок в українському суспільстві, є чинний Президент Леонід Данилович Кучма. Ще один фактор, який нам імпонує при всьому критичному ставленні до Президента, - це те, що він певним чином еволюціонував: це і його робота в СНД, і кроки на зближення в економіці і політиці з Росією. Ми, громадяни України російської національності, вважаємо, що для захисту своїх прав та інтересів маємо бути реалістами і прагматиками, і бачимо політичного лідера, який сьогодні може об’єднати усіх”.
Він повідомив, що згадана заява Конгресу була ухвалена на розширеному засіданні виконкому цієї організації останньої суботи. На цьому ж засіданні виникло і рішення про політичну співпрацю Конгресу із кримським відділенням Соціал-демократичної партії України (об’єднаної). Тим часом об’єднані есдеки стверджують, що “Конгресс русских общин Крима” з ними не узгоджував свою заяву і вони її не поділяють. Каже лідер кримських соціал-демократів (об’єднаних) Єфим Фікс:
“Те, що заявляє Конгрес, це їхнє право пропонувати. Я вважаю, що є Конституція і в межах цієї Конституції треба діяти. Відомо, що Президент заявляв, що він на третій термін не піде, а вибори відбудуться в 2004 році. А як це буде, давайте почекаємо внесення змін до Конституції, почекаємо політичної реформи, а там уже буде видно”.
Однозначно проти пропозиції “Конгресса русских общин Крима” кримські праві. Каже голова республіканської організації Української народної партії Олег Фомушкин:
“З одного боку, така пропозиція підтверджує, що Леонід Кучма – проросійський політик, і стає зрозумілим, чому в Криму триває русифікація. З іншого, це дуже схоже на політичне замовлення. Ми категорично проти третього терміну Леоніда Кучми. Ми сподіваємося, що зрештою в Україні буде покінчено з корупцією влади”.
У Постійному представництві Президента України в Криму ініціативу “Конгресса русских общин Крима” не коментують.

Володимир Притула, RFE/RL

Відповіді

 • 2003.10.15 | line305b

  Русские организации Крыма: Заявление КРОКа-провокация!

  Русские организации Крыма считают провокацией заявление Конгресса русских общин Крыма с предложением Кучме баллотироваться в третий раз

  Крымская республиканская организация партии "Русский блок", Русская община Крыма и Русское движение Крыма расценили заявление Конгресса русских общин Крыма (КРОК) о том, что Президент Украины Леонид Кучма в праве баллотироваться на третий срок, как "ничем не прикрытую провокацию деструктивных политических сил". Об этом говорится в совместном заявлении этих организаций, текстом которого располагает агентство "Контекст-медиа".
  По мнению авторов заявления, на сегодняшний день в Украине сложилась атмосфера относительного доверия общества к действующему президенту, чему в немалой степени способствовала озвученная им публично позиция об отсутствии планов баллотироваться на третий срок. "На данном этапе, в условиях наметившейся политической стабильности, Украина живет в ожидании инициированной президентом Кучмой политической реформы и выборов нового главы государства", - отмечается в заявлении. В этих условиях, по мнению русских организаций Крыма, заявление Конгресса русских общин является провокацией, направленной на подрыв доверия общества к президенту, дестабилизацию ситуации в стране и, в конечном итоге, срыв намеченной в Украине политической реформы.
  Представители Русского блока, Русской общины и Русского движения Крыма заявили, что не имеют никакого отношения к упомянутому заявлению КРОК. Они также отметили, что им "ничего не известно о деятельности организации, именующей себя Конгрессом русских общин Крыма".
  Как уже сообщало агентство, Республиканская общественная организация "Конгресс русских общин Крыма" выступила с заявлением о том, что "наиболее приемлемым вариантом сохранения стабильности и порядка в обществе и государстве является выдвижение на будущих президентских выборах и избрание всенародным голосованием ныне действующего Президента Украины Леонида Кучмы".

  "Контекст-Медиа" Крым


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua