МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чубаров не ожидает серьезных провокаций против Нашей Украины

11/13/2003 | line305b
Чубаров не ожидает серьезных провокаций во время проведения форума «Нашей Украины» в Крыму

Народный депутат, заместитель главы меджлиса крымскотатарского народа Рефат Чубаров не ожидает явных провокаций со стороны властей во время проведения форума блока «Наша Украина» в Крыму в предстоящие выходные. Об этом, как передает корреспондент ForUm’а, Р.Чубаров сказал, выступая в Киеве на Форуме журналистов «За выборы без цензуры».
«Единственные затруднения могут возникнуть в связи с тем, что пророссийские организации Крыма могут «потренироваться» на Форуме», – отметил Чубаров.

ForUm

Відповіді

 • 2003.11.15 | Historian

  Re: Чубаров не ожидает серьезных провокаций против Нашей Украины

  ...Хотя лично мне совершенно непонятно, отчего нужно с таким нечеловеческим упорством - на мой взгляд, достойным лучшего применения, - рваться провести свой форум именно в тех регионах Украины, где Ющенко менее всего популярен. Неужели Ющенко так наивен, что мечтает подобным образом "овладеть" умами электората в этих местах?

  Хотя лично мне Ющенко кажется самым обаятельным из борцов за украинский президентский портфель, но - ей-Богу - очень противоречивые впечатления оставляют эти его нервные и, по-моему, бессмысленные движения в сторону юга Украины. "Работать с массами", конечно, надо, но так ли?...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.11.15 | maxikkkk

   Re:

   дивна позиція такого собі байдужого...
   якщо люди на півдні і сході забамбулені комуняками і шовіняками - порівняю з вівцями, які впали на дно ями - так їх вже не тре спасати? хай гинуть в своїй тупості?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.11.16 | Our

    Re:

    maxikkkk пише:
    > якщо люди на півдні і сході забамбулені комуняками і шовіняками - порівняю з вівцями, які впали на дно ями - так їх вже не тре спасати? хай гинуть в своїй тупості?
    A teper ujavit sobi riativnyka, jakyj strybaje na dopomogu na dno jamy, a potim dumaje, jak zvidty vylizty. Jih ne vytiagty doky ne budete maty drobyny abo motuzky, a jih treba shche otrymaty.
 • 2003.11.16 | line305b

  Події в Криму (з УП) (/)

  http://maidan.org.ua/n/free/1068991857

  Події в Криму (з УП) (/)

  ЮЩЕНКА НЕ ХОТІЛИ ПРИЙМАТИ В СІМФЕРОПОЛІ ЧЕРЕЗ "ПЕРЕВАНТАЖЕННЯ" АЕРОПОРТУ


  Літак з лідером "Нашої України" Віктором Ющенком на борту приземлився в сімферопольському аеропорту. За кілька хвилин біля входу в будівлю аеропорту має відбутися зустріч Ющенка з журналістами, а також з депутатами Верховної Ради Криму, які побажали зустрітися з лідером найбільшої фракції Верховної Ради України.

  Як повідомив, координатор "Нашої України" в Криму Валерій Пробий-Голова, сімферопольський аеропорт погодився прийняти рейс з київського аеропорту "Бориспіль", яким летять лідер "Нашої України" Віктор Ющенко та народні депутати для участі у форумі демократичних сил Криму. Адміністрація сімферопольського аеропорту надіслала нову телеграму, якою спростувала зміст попередньої.

  Вранці 16 листопада лідер "Нашої України" Віктор Ющенко мав вилетіти з аеропорту "Бориспіль" у Сімферополь для участі в кримському регіональному форумі демократичних сил, повідомляє прес-служба блоку.

  Втім, напередодні в аеропорт "Бориспіль" надійшла телеграма про те, що Сімферопольський аеропорт перевантажений до 10.00 і не може прийняти рейс з Києва.

  Як з’ясував кореспондент "razom.org.ua" у чергового адміністратора, сімферопольський аеропорт сьогодні працює у нормальному режимі: о 9.30 прийняв рейс з Тель-Авіва, а наступний рейс буде об 11.00 - з Сімферополя до Києва. Крім того, сьогодні плануються рейси в московський аеропорт "Шереметьєво" та Донецьк.

  Як повідомив народний депутат України Богдан Костинюк, ніякого перевантаження сімферопольського аеропорту насправді немає. Погода теж дозволяє здійснювати рейси – в Криму сонячна тепла погода. Народні депутати Костинюк, Морозов та Червоненко, які перебувають в Криму, звернулися до керівництва аеропорту з проханням пояснити, в чому полягає перевантаженість аеропорту, але відповіді так і не отримали.
  --------------------------------------------------------------------------------


  Ющенка спробували заблокувати в аеропорту. Він розповів про оселедці і поїхав

  Група протестуючих намагалася заблокувати Ющенка при виїзді з аеропорту Сімферополя.

  Однак через 20 хвилин інцидент було вичерпано.

  Віктора Ющенка в аеропорту зустрічало близько 300 прихильників блоку, що супроводжували його до автомобілів.

  Однак на підступах до транспорту дорогу заблокували близько 200 опонентів, які вигукували антиющенківські гасла.

  Будучи заблокований, Ющенко відповів на питання протестуючих проти його приїзду. Люди цікавилися, чому уряд Ющенка відмінив пільги офіцерам

  "Шановні, я сам капітан збройних сил. Єдині пільги, що ми відмінили та замінили грошовою дотацією, стосувалися профпайка, щоб офіцери самі вирішували, що купувати: сєльодку, кільку чи ковбасу", - відповів лідер блоку.

  Після цього, за допомогою міліції, депутатам "Нашої України" вдалося розблокувати дорогу і Ющенко поїхав до міста.

  Серед прихильників Ющенка, що зустрічали його в аеропорту, значну частину складали кримські татари, що тримали прапори "Так, Ющенко!", партій "Солідарність" та "Собор", а також татарські прапори.

  Противники Ющенка тримали лише соціальні гасла без партійної символіки.


  --------------------------------------------------------------------------------


  "Нашу Україну" не пустили на мітинг, влаштований АП, щоб не обвалився балкон

  Депутатів "Нашої України" не пустили на мітинг демократичних сил на підтримку політреформи, що проходив в Сімферополі.

  Як повідомив народний депутат України Юрій Павленко, у неділю він разом з колегами по фракції "Наша Україна" Володимиром Шандрою та Павлом Ігнатенком спробували взяти слово на мітингу, який відбувся на сімферопольській площі Леніна під гаслом "За мир, демократию и стабильность в Крыму", повідомляє прес-служба блоку.

  Однак народних депутатів не впустили в приміщення Кримського українського музтеатру, на балконі якого знаходилася імпровізована трибуна. З балкону до громадян зверталися 13 представників місцевої влади, зокрема - голова Ради Міністрів АРК Сергій Куніцин, його перший заступник Володимир Раєнко, а також перший заступник голови ВР Криму Василь Кисельов.

  На вході в театр люди в цивільному сказали народним депутатам, що вони мають розпорядження Куніцина не пускати представників "Нашої України" на балкон, оскільки він начебто знаходиться в аварійному стані і витримає на більше 10 осіб.
  Об 11.00 мітинг закінчився.


  --------------------------------------------------------------------------------


  Ющенко вдячний "Русскому блоку" та кучмістам за поведінку в Сімферополі

  Форум "Нашої України" у Сімферополі проходить у спокійній обстановці.

  Перед початком Віктор Ющенко виступив на мітингу, де зібралися представники партії "Нашої України" та антиющенківських сил.

  Виступаючи російською мовою, Ющенко закликав представників різних політичних течій до діалогу, після чого відкрив форум у Палаці культури профспілок.

  Всі місця в залі зайняті. Люди стоять у проходах. Участь у зібранні бере близько 750 осіб.

  "Я вдячний колегам, починаючи від "Русского блоку" і закінчуючи політичними силами пропрезидентської більшості, за толерантне ставлення", - сказав Ющенко на прес–конференції у Сімферополі.

  "Ситуація у Криму набагато коректніша і гармонійніша, ніж це уявляється у Києві", - зазначив лідер "Нашої України".

  Ющенко сказав, що зустрівся з депутатами кримського парламенту і запропонував створити робочу групу для вирішення питань актуальних у Автономній республіці.

  "Давайте почнемо спілкуватися напряму, а не через канал "Інтер" чи директиви Медведчука", - зазначив Ющенко на прес-конференції.

  Ющенко запевнив, що "Наша Україна" і жодна партія блоку "не є антиросійською силою".

  У неділю перед проведенням форуму "Нашої України" на площі Леніна відбувся мітинг на підтримку політреформи. За словами очевидців, на цьому мітингу не було антиющенківських гасел, однак його учасників закликали пройти до ПК профспілок і пікетувати форум "Нашої України"

  Коментуючи на прес-конференції участь комуністів у політреформі, Ющенко зазначив, що попередив Симоненка.

  "Я сказав: Петро Миколайович, ви сіли грати в карти з політичними шулерами. Їх мета – не зміна політичної системи, а своє збереження при владі. Ви сподіваєтеся, що вам випаде козирний туз? Дарма! Бо перед роздачею всі тузи, в тому числі й козирний, вони сховали в свої рукави. Хочете щоб вас обдурили – вірте їм", - процитував Ющенко свої слова до Симоненка.


  --------------------------------------------------------------------------------


  Міліція врятувала Ющенка від петард та фарби, а пікетники розходяться самі

  www.ПРАВДА.com.ua, 16.11.2003, 15:24

  Міліція затримала кількох осіб, які намагалися пройти на форум "Нашої України" із петардами та фарбою.

  Народний депутат України В’ячеслав Кириленко повідомив, що під час форуму демократичних сил в Криму могли відбутися ряд провокацій, але завдяки активістам "Нашої України" та професійним діям правоохоронців їх удалося уникнути, передає прес-служба "Нашої України".

  За інформацією Кириленка, у кількох людей, які прийшли на форум, були з собою петарди й фарба, але вони не змогли ними скористатися. Правоохоронці затримали декількох людей з петардами, а активісти "Нашої України" не дали провокаторам підійти до Віктора Ющенка, коли він заходив у приміщення будинку профспілок, а також коли виступав перед громадою.

  В той же час, люди, що мали пікетувати форум "Нашої України" масово розходяться, не дочекавшись появи Віктора Ющенка.

  Оскільки літак, в якому лідер "Нашої України" прилетів до Сімферополя, запізнився, програму візиту Віктора Ющенка довелося дещо змінити. Зокрема, форум демократичних сил Криму розпочався із запізненням.

  Через це пікетники, які стоять під стінами сімферопольського палацу профспілок і тримають транспаранти з критичними гаслами на адресу Віктора Ющенка, починають масово розходитися.

  Учасники пікету заявили кореспонденту "razom.org.ua": "час, за який нам заплатили, вийшов, і більше ми стояти не будемо".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.11.16 | line305b

   Влада в Криму не бере участь в провокаціях. Вона їх організовує

   http://maidan.org.ua/n/free/1068999650

   Влада в Криму не бере участь в антиЮщенківських провокаціях. Вона їх організовує


   Ліля Буджурова, Сімферополь,
   УП , 15.11.2003, 18:59

   Судячи з усього, виконавча влада в країні перестала приховувати свою роль в організації антиющенківських провокацій в регіонах, де проводяться демократичні форуми "Нашої України". Цю традицію "прозорості й відвертості" в своїй роботі почали вводити в Криму.
   Як відомо, кримський Форум демократичних сил, вже одного разу перенесений, повинен відбутися в Сімферополі у Палаці культури профспілок (ПКП) в неділю.
   Підготовку до нього місцевий штаб "Нашої України" почав давно і про всяк випадок, після того, що відбувалося в Донецьку й інших містах, вжив превентивні заходи проти зриву заходу.
   Зал в ПКП орендований не на час проведення зборів, а на цілу добу, щоб заздалегідь перевірити його на предмет відсутності традиційної бомби, а потім опечатати. Підготовлено також генератор, на випадок непередбаченого відключення електроенергії, і запасні мікрофони.
   Заздалегідь були проведені й переговори з представниками влади, СБУ і МВС, а також політичних партій, від яких отримані запевнення, що "жодних ексцесів не буде".
   Такі обіцянки були отримані навіть від Леоніда Грача, з яким зустрічався Юрій Павленко. Зі слів депутата від "Нашої України", у четвер відбулося засідання Кримського республіканського комітету КПУ, на якому було ухвалено рішення утриматися від участі в акціях проти "Нашої України" в Сімферополі".
   Під час суботньої прес-конференції представник "Нашої України" в Криму Валерій Пробий-Голова був, практично упевнений в тому, що форум пройде спокійно: "Крим – особливий регіон, політично він вище будь-якої іншої області в Україні".
   Доказом кримського лібералізму могла слугувати і первісна згода місцевого штабу СДПУ(О) брати участь в ющенківському форумі. Щоправда, як повідомив Пробий-Голова, потім есдеки передумали, але також запевнили, що не будуть проводити акцій протидії.
   Ще раніше закликав мешканців півострова висловити протест проти проведення форуму "Русский блок". У своїй заяві блок відверто лякав кримчан тим, що Ющенко, який підтримується кримськими татарами, практично готовий подарувати півострів туркам і американцям.
   І в зв'язку з цією "глобальною" загрозою "росіяни" попередили, що "керівництво "Нашої України" використовує радикальні націоналістичні елементи, провокуючи зіткнення на релігійному і етнічному ґрунті". "Особливу небезпеку подібна діяльність може мати в Криму, де протягом останніх років зберігається загроза виникнення крупномасштабного міжнаціонального конфлікту", - ідеться у заяві.
   Щоправда, як потім з'ясувалося, "Русский блок" вирішив обмежитися тільки цією заявою. Його представник в інтерв'ю "Контекст-медіа" повідомив, що організація не буде перешкоджати проведенню Форуму демократичних сил в Сімферополі 16 листопада.
   З його слів, партія не має наміру організовувати акцій протесту або інших заходів щодо зриву Форуму. Більше того, представник "Русского блоку" заявив, що "будь-яку інформацію про проведення таких акцій, підписану "Русским блоком", потрібно сприймати як провокацію".
   Здавалося б, все говорило про те, що в Криму форум Ющенка пройде за спокійним сценарієм, оскільки це, дійсно, особливий регіон. Настільки особливий, що будь-які політичні провокації можуть стати причиною серйозного конфлікту.
   По-перше, півострів ще не до кінця позбувся синдрому сепаратизму – в Криму ще дуже сильні проросійські настрої, що посилилися після подій навколо Тузли (як відомо, близько 50% кримчан виправдовують територіальні претензії Росії до України).
   По-друге, тут присутній так званий кримськотатарський чинник, і необережні рухи в цьому питанні можуть спричинити етнічне протистояння.
   Доказ цього – заява заступника голови Меджлісу Рефата Чубарова, в якій він підкреслив, що спроби протидіяти проведенню форуму "Нашої України" в Сімферополі можуть мати погані наслідки: "Ті, хто режисирує такі дії проти блоку Ющенка, повинні розуміти, що особливість кримського регіону виняткова".
   "Тут треба розуміти, що будь-які дії проти блоку Ющенка призведуть до того, що на його захист піднімуться великі верстви населення", - додав Чубаров, підкресливши, що якщо комусь дуже хочеться розіграти етнічний чинник в політичній боротьбі, то тоді вони не розуміють, що треба робити для того, щоб просто зберегти Україну.
   Депутат нагадав, що на минулих виборах до Верховної Ради блок "Наша Україна" отримав в Криму майже 10% голосів, посівши третє місце і отримавши понад 95 тис. голосів виборців. При цьому він зазначив, що більшість, яка підтримала блок Ющенка, були кримські татари, і вони не залишаться збоку від "брудної протидії" і "зневаги їх інтересів". "Ні, цього не буде", - підкреслив Чубаров (цитата за "Інтерфаксом").
   Так думав не тільки Чубаров, сподіваючись, що навіть з бажання попсувати кров політичному супротивнику адміністрація президента не стане ризикувати стабільністю в етнічно нестабільному регіоні. Адже наслідки, в світлі останніх подій навколо Криму, можливі дуже, навіть надзвичайно серйозні.
   Тут і Росія зі своєю дамбою, і Грач з антитатарською і антиісламською істерією, і кримські татари, з їх роздратуванням проти комуністів, економічною невпорядкованістю і політичним незадоволенням.
   Але, судячи з усього, владу це не лякає. Влада, знаючи всі ці чинники і розуміючи їх небезпеку, сама готує катастрофічний сценарій в Криму і розраховує влаштувати саме тут справжню пожежу. А її місцеві маріонетки зі шкіри лізуть, щоб догодити своїм київським начальникам зруйнувати будинок, в якому вони скоро перестануть бути господарями.
   Адже комусь дуже хочеться створити в країні надзвичайний стан з усіма витікаючими з цього наслідками.
   Першим дзвоником провокації, яка готується проти Ющенка, стало звернення Кримського рескому СДПУ(О). Його секретар Юхим Фікс попросив Ющенка відмінити проведення в неділю в Сімферополі Форуму "Нашої України".
   Одночасно Фікс звернувся до президента України Леоніда Кучми і спікера Володимира Литвина з проханням не допустити "дестабілізації обстановки в АРК".
   У зверненні сказано: "Намагаючись наростити свій політичний рейтинг, лідери "Нашої України" використовують найбільш низькопробні методи обману населення, експлуатуючи питання міжнаціональних відносин, питання взаємовідносин влади і суспільства, питання мови і відносин України з Росією… Переконливо просимо Вас., використовуючи своє високе державне становище, переконати народних депутатів України, що беруть участь в акціях "форум демократичних сил", відмовитися від будь-яких спроб дестабілізувати і без того непросту обстановку в Криму".
   Те, що це звернення ні що інше, як підтвердження приказки, що на злодії й шапка горить, кажуть подальші події.
   У середині дня в суботу по багатьох домашніх телефонах кримських журналістів подзвонив Микола Романов – заступник голови Кримського республіканського комітету по інформації.
   Він повідомляв представникам преси, які події стануться в Сімферополі в очікуванні Віктора Ющенка. З його слів, "люди будуть збиратися в 3-х місцях: на площі Леніна, де пройде демократичний мітинг, в аеропорту і у ПКП, куди прийдуть комуністи і кримські татари".
   На уточнююче питання, навіщо Романов це робить, він повідомив, що обдзвонювати журналістів йому доручив голова Рескомінформу Рогожин.
   Після певної розгубленості від того, що інформуванням преси на предмет "гарячих точок", які плануються, займається не представник, наприклад, якоїсь несимпатизуючої "Нашій Україні" партії, а саме державний чиновник і член уряду, я подзвонила члену президії Меджлісу і одночасно віце-спікеру Ільмі Умерову.
   Питання було одне: чи знає Меджліс, що завтра, можливо, кримських татар зіштовхнуть з комуністами?
   Умеров відповів: "На бійку ніхто ніде не налаштовується, але ми будемо і в аеропорту, і біля ПКП". Він підтвердив інформацію про те, що від імені Ради міністрів Криму всім регіонам півострова кинули клич усім держслужбовцям зібратися в неділю о 10 ранку на площі імені Леніна, щоб провести "демократичний" мітинг на підтримку політреформи.
   З його слів, з усіх районів автономії дана команда уряду надати для "добровольців-демократів" транспорт. Умеров повідомив: "Куніцина нещодавно викликали до Києва, він там отримав наганяй і тепер старається".
   Старатися кримському прем'єру (інший керівник автономії спікер Борис Дейч двома днями раніше поїхав до Києва на лікування) допомагають представники адміністрації президента.
   Куратор Криму в цій шановній конторі пан Малюта весь суботній день провів в місцевій Раді міністрів, яка дуже нагадувала Смольний напередодні революції.
   Те, що станеться в неділю в Сімферополі, таким чином, спрогнозувати неважко. Ющенка будуть намагатися не випустити з аеропорту. У цей час в центрі Сімферополя буде йти "демократичний" мітинг, який буде відволікати увагу журналістів.
   А біля Палацу культури профспілок, якщо Ющенко туди проб'ється, буде дуже легко спровокувати бійку між комуністами і кримськими татарами. Досить буде одного необережного плаката і одного спецбомжа, який викрикуватиме, наприклад, традиційне проросійське гасло: "Татари, геть з Криму!".
   Потім все буде як у відомому анекдоті: "Спочатку бійка йшла повільно й мляво... але, приїхала міліція, вибила пару дверей і вікон - і справа пішла значно веселіше".
 • 2003.11.16 | line305b

  Перебіг подій на Форумі демократичних сил у Сімферополі

  Майдан-ІНФОРМ

  Перебіг подій на Форумі демократичних сил у Сімферополі
  http://maidan.org.ua/n/free/1068999157


  10:48
  Координатор 'Нашої України' в Криму Валерій Пробий-Голова повідомив, що сімферопольський аеропорт погодився прийняти рейс з киівського аеропорту 'Бориспіль', яким летять лідер 'Нашої України' Віктор Ющенко та народні депутати для участі у форумі демократичних сил Криму. Адміністрація сімферопольського аеропорту надіслала нову телеграму, якою спростувала зміст попередньої.

  11:06
  Міліція затримала осіб, які прийшли на форум з піротехнічними засобами
  Народний депутат України В'ячеслав Кириленко повідомив, що під час сьогоднішнього форуму демократичних сил в Криму могли відбутися ряд провокацій, але завдяки активістам 'Нашої України' та професійним діям правоохоронців іх вдалося уникнути. За інформацією Кириленка, у кількох людей, які прийшли на форум, були з собою петарди і фарба, але вони не змогли ними скористатися. Правоохоронці затримали декількох людей з петардами, а активісти 'Нашої України' не дали провокаторам підійти до Віктора Ющенка, коли він заходив у приміщення будинку профспілок, а також коли виступав перед громадою.

  11:42
  Кримська влада проводила мітинг, ризикуючи власним життям

  Як повідомив народний депутат України Юрій Павленко, сьогодні він разом з колегами по фракції 'Наша Україна' Володимиром Шандрою та Павлом ігнатенком спробували взяти слово на мітингу, який відбувся на сімферопольській площі Леніна під гаслом 'За мир, демократию и стабильность в Крыму'. Однак народних депутатів не впустили в приміщення Кримського Українського музтеатру, на балконі якого знаходилася імпровізована трибуна. З балкону до громадян зверталися 13 представників місцевої влади, зокрема - голова Ради Міністрів АРК Сергій Куніцин, його перший заступник Володимир Раєнко, а також перший заступник голови ВР Криму Василь Кисельов.
  На вході в театр люди в цивільному сказали народним депутатам, що вони мають розпорядження Куніцина не пускати представників 'Нашої України' на балкон, оскільки він начебто знаходиться в аварійному стані і витримає на більше 10 осіб.
  Об 11.00 мітинг закінчився.

  11.30.
  Літак з лідером 'Нашої України' Віктором Ющенком на борту приземлився в сімферопольському аеропорту. За кілька хвилин біля входу в будівлю аеропорту маі відбутися зустріч Ющенка з журналістами, а також з депутатами Верховної Ради Криму, які побажали зустрітися з лідером найбільшої фракції Верховної Ради України.
  Віктор Ющенко прибуваі до Сімферополя для участі у форумі демократичних сил
  Сьогодні в Криму відбудеться регіональний форум демократичних сил, в якому візьмуть участь лідер 'Нашої України' Віктор Ющенко, народні депутати України, представники кримських осередків партій та громадських організацій.
  За півгодини в сімферопольському аеропорту маі приземлитися літак, у якому прибувають на форум Віктор Ющенко та народні депутати України.
  Задовго до прибуття літака виізд з аеропорту перекрила група людей, які намагаються таким чином не допустити візиту Ющенка в Сімферополь. Група чисельністю більше ста чоловік тримає гасла проти лідера 'Нашої України', прапори партії НДП, серед учасників пікету і представники козацьких формувань.
  Народний депутат України Євген Червоненко звернувся до пікетників з проханням розблокувати дорожній рух і пообіцяв, що Віктор Ющенко вийде до них і поспілкується.
  Міліція поки що стоїть осторонь і спокійно спостерігає за тим, як пікетники перешкоджають руху транспорту. Однак місцеві керівники правоохоронних органів запевнили, що тримають ситуацією під контролем і в разі необхідності забезпечать порядок.
  прес-служба "Нашої України"

  11.50. Ющенко підійшов до пікетників, які перекрили дорогу з аеропортув центр Сімферополя
  Віктор Ющенко вийшов до пікетників, які перекрили дорогу, що веде з сімферопольського аеропорту в центр міста. Це переважно дуже молоді люди, на вигляд - учні старших класів середньої школи. Вони розгорнули прапори з символікою СДПУ(о), а також транспаранти.
  Разом з Ющенком до пікетників вийшли народні депутати Юрій іхануров, Богдан Костинюк, івген Червоненко, Юрій Павленко, Борис Тарасюк, іван Плющ, Павло Качур, Володимир Шандра, Петро Порошенко, Петро Ющенко, Давид Жванія.
  Молодь голосно свистить. Коли до пікету підійшла група народних депутатів та активістів 'Нашої України', було декілька спроб влаштувати провокацєю - дехто з натовпу почав штовхатися і провокувати бійку, але прихильники блоку Віктора Ющенка поводилися толерантно і не піддалися на провокаціі.

  12.30
  Лідер 'Нашої України' Віктор Ющенко разом з делегацією народних депутатів України виіхали з сімферопольського аеропорту і прямують в центр міста.
  Ющенко звернувся до громадян з балкону сімферопольського палацу культури профспілок. На площі під палацом зібралося понад тисячу громадян. Серед них також і молодь, яка тримаі транспаранти з антиющенківськими гаслами.
  Оскільки літак, в якому лідер 'Нашої України' прилетів до Сімферополя, запізнився, програму візиту Віктора Ющенка довелося дещо змінити. Зокрема, форум демократичних сил Криму розпочався із запізненням. Через це пікетники, які стоять під стінами сімферопольського палацу профспілок і тримають транспаранти з критичними гаслами на адресу Віктора Ющенка, починають масово розходитися. Учасники пікету заявили кореспонденту 'razom.org.ua': 'час, за який нам заплатили, вийшов, і більше ми стояти не будемо'.

  13.30.
  Координатор 'Нашої України' в Криму Валерій Пробий-Голова відкрив кримський форум демократичних сил. У заході беруть участь лідер 'Нашої України' Віктор Ющенко, народні депутати України Юрій іхануров, Богдан Костинюк, Євген Червоненко, Юрій Павленко, Борис Тарасюк, Іван Плющ, Павло Качур, Володимир Шандра, Петро Порошенко, Петро Ющенко, Давид Жванія, Микола Катеринчук, Іван Гаврилюк, Георгій Манчуленко, Ігор Осташ, Мустафа Джемілів, Рефат Чубаров, В'ячеслав Кириленко, Олексій Івченко, Микола Мартиненко, Борис Беспалий, Юрій Оробець, Лілія Григорович, Тарас Стецьків, Павло Жебрівський, Микола Чечель, Павло Ігнатенко, Олександр Морозов, Валерій Лебедівський, Олександр Третьяков та інші.

  14:26
  В сімферопольському палаці культури профспілок відбулася прес-конференція лідера 'Нашої України' Віктора Ющенка. Коментуючи на прохання журналістів зустріч, яку йому влаштували в аеропорту провладні партіі, Ющенко зауважив, що представники НДП та СДПУ(о), які зустрічали його в аеропорту - це не весь Крим. 'Я не залишив боргів перед кримчанами, донеччанами, мешканцями інших регіонів України, коли очолював уряд чи Національний банк України,' - підкреслив лідер 'Нашої
  України'. За його словами, у численних провокацій, які відбувалися останнім часом по всій Україні, від Донецька до Львова, і один автор, і знаходиться він за всім відомою адресою. Ющенко звернув увагу на те, що в кожному регіоні для провокацій залучаються різні політичні сили. За словами лідера 'Нашої України', це робиться для того, щоб не дати політичним силам порозумітися, особливо тим представникам більшості, які давно бажають змінити політичну орієнтацією.
  'Влада остаточно стала на шлях дестабілізації ситуації в суспільстві. В цьому контексті слід розглядати і спроби провести ревізєю керівних посад Верховної Ради під прикриттям призначення нового генпрокурора,' - заявив Ющенко. Він не виключаі, що найближчим часом знову поновляться спроби перерозподілити парламентські комітети.
  Віктор Ющенко також піддав різкій критиці пропозицєю уряду під час розгляду в другому читанні проекту Державного бюджету на 2004 рік знизити мінімальну зарплату з запланованих 237 гривень до 205. За словами Ющенка, навіть з попередніми показниками мінімальної зарплати бюджет був антисоціальним, тому таку поправку не можна підтримкувати.
  Коментуючи результати сьогоднішньої зустрічі з депутатами Верховної Ради АРК, лідер 'Нашої України' дуже позитивно оцінив розмову, яка відбулася з кримськими парламентаріями. За словами Ющенка, під час бесіди він запропонував створити міжпарламентську робочу групу, щоб депутати 'мали змогу спілкуватися безпосередньо, а не через телеканал 'Інтер' та директиви Віктора Медведчука'. 'Ми можемо вже зараз вийти на декларацією, в якій окреслимо коло проблем які хвилюють всіх кримчан і потребують першочергового вирішення, ' - відзначив лідер 'Нашої України'.
  Ющенко також повідомив, що він запросив депутатів ВР Криму відвідати сьогоднішній форум демократичних сил. 'Під час розмови ми погодилися, що бачення кримськими депутатами проблем та процесів, які відбуваються в Криму, гармонізується з позицією ' Нашої України ' щодо цих проблем ', - підкреслив Віктор Ющенко.
  Прес-служба "Нашої України"


  За матеріалами прес-служби "Нашої України"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.11.16 | Крымчанин

   Re: Конечно, Крым - это вам не Донецк!

   И тем не менее в Крыму также были некоторые проблемы.
   В дополнение к написанному могу добавить, что проанонсированная телепередача с Ющенко в прямом эфире на крымской государственной телерадиокампании не состоялась. Руководитель ГТРК "Крым" под страхом его увольнения с должности запретили "выпускать" Ющенко.

   Правда, перед этим В. Ющенко выступил на "Русском радио" и нателеканале "Жиса".

   В любом случае - форум состоялся.

   Довольны все - и те, кто выполнил "стойку№ перед собственным киевским начальством, так и руководители политических сил Крыма, каждый из которых сыграл ту "партию", к которой готовился.

   Надо признаться, если уж быть совсем объективным, после состоявшегося сегодня форума, рейтинг лидера "Нашей Украины" в Крыму достаточно выростет.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.11.17 | Historian

    Re: Конечно, Крым - это вам не Донецк!

    Если рейтинг Ющенко после ФОРУМА действительно вырос и если он через год станет Президентом - это будет, несомненно, успех Украины. Я в сопредельной стране даже подниму за это бокал шампанского. Хотя в украинских влиятельных ТВ в воскресенье мне не попалось ни одного сообщения о форуме вообще (впрочем, выходные дни для украинских информационщиков почему-то уж очень отдыхательные; не знаю вякнул ли что-нибудь по этому поводу г-нючий Пиховшек... - хотя что хорошего он скажет о "Нашей Украине").

    В общем, поживем - увидим через годик, доживет ли Украина до приличного Президента. Вот Грише Явлинскому стать Президентом России не удалось и, по-видимому, уже не удастся - а как в свое время нам этого хотелось...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua