МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Притула: Про етно-політичну ситуацію в Криму

03/30/2004 | line305b
Про етно-політичну ситуацію в Криму

Меджліс кримськотатарського народу з метою недопущення подальших провокаційних дій з будь-якого боку призупинив усі акції протесту кримських татар в усіх регіонах півострова. Про це йде мова у заяві Меджлісу під назвою “Про ситуацію, яка створила загрозу безпеці мешканцям Криму”. Тим часом Центр громадських зв'язків Головного Управління МВС України в Криму повідомив, що Київський місцевий суд Симферополя минулої суботи обрав запобіжний захід утримання під вартою Куртсеїту Абдуллаєву, підозрюваному в організації хуліганських дій 5 березня 2004 року в Симеїзі і 23 березня в симферопольському барі "Коттон-клаб".
У заяві Меджлісу мовиться, що масові бійки між кримськотатарською і слов’янською молоддю 23 березня у Симферополі є прямим наслідком невжиття правоохоронними органами своєчасних заходів з усунення причин, що породжують не тільки конфліктні ситуації, але й невіру людей у здатність правоохоронців проводити об’єктивне розслідування подібних правопорушень. Меджліс також засудив будь-які прояви насилля, хто б до них не вдавався: “Людське життя – найвищий дар Всевишнього, і завданням усіх людей різних національностей та віросповідання є створення умов для мирного і спокійного життя наших батьків, дітей і внуків”.
Коментує член президії Меджлісу, віце-спікер кримського парламенту Ільмі Умеров: “Меджліс виходив з того, що будь-які насильницькі дії заслуговують на осуд. Меджліс висловив своє співчуття потерпілим внаслідок інциденту в барі “Коттон-клаб” та їхнім родичам і, взявши солідарну відповідальність за те, що відбувається в Криму, ухвалив рішення про те, що надалі будь-які масові заходи навіть на рівні регіональних і місцевих меджлісів мають проводитися за погодженням з Меджлісом кримськотатарського народу”.
Тим часом правоохоронці повідомили, що суд дав санкцію на арешт Куртсеїта Абдуллаєва, затриманого раніше за підозрою в організації масових заворушень, в тому числі 23 березня. Головне Управління Міністерства внутрішніх справ розпочало проведення оперативно-профілактичної роботи в Криму з метою стабілізації ситуації на півострові та отримання повної інформації про молодіжні рухи регіону. Міліція визначила 8 кримських районів, в яких найбільш активно проводитимуться профілактичні заходи, що триватимуть до 3 квітня. До цього залучені додаткові сили з Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей.
Крім того, спікер кримського парламенту Борис Дейч розпорядився скликати у вівторок 30 березня позачергову сесію Верховної Ради АРК. На неї виноситься лише одне питання: "Про інформацію начальника Головного управління МВС України в АРК Миколи Паламарчука і прокурора АРК Володимира Гальцова з проблем забезпечення прав і свобод громадян, національної злагоди, сприяння охорони правопорядку і громадської безпеки в Автономній Республіці Крим".
Каже Ільмі Умеров: “Я сподіваюся, що на цій сесії теж буде ухвалена досить зважена заява. І такі серйозні заяви, що з’являться одна за одною від двох представницьких органів – парламенту АРК і меджлісу мусять вплинути на стабілізацію обстановки на півострові, але ніяк не на нагнітання ситуації довкола того, що відбувається в Криму”.
Джерела в керівництві парламенту автономії повідомили, що сесію призначено не на середу, як це робиться традиційно, а на вівторок, у зв’язку з прибуттям до Криму відомого фінансиста Джорджа Сороса, зустрічатися з яким керівники Криму відмовилися. Пан Сорос 30 березня має взяти участь у круглому столі "Толерантність і права людини: напрями діяльності недержавних організацій і донорів", що відбудеться у Лівадійському палаці. Планувалося, що у цьому заході візьмуть участь також представники кримського уряду і парламенту та постійний представник Президента України в Криму Олександр Діденко. Але, за останньою інформацією, ніхто з представників керівництва автономії ,за рекомендаціями з Києва,на “круглий стіл” з такої актуальної для Криму теми не прибуде.

Володимир Притула, RFE/RL


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua