МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Сімферополі закінчився всекримський скорботний мітинг

05/18/2004 | line305b
У Сімферополі закінчився всекримський скорботний мітинг
http://maidan.org.ua/n/free/1084888680


Присвячений 60-ї річниці масової депортації. За оцінками правоохоронців, у мітингу взяли участь близько 25 тис. чоловік (це означає, що реальна цифра учасників може бути 50 000).

Мітинг закінчився виконанням кримськотатарського та українського гімнів. Було прийнято резолюцію, в якій заявлено про рішучу підтримку необхідності встановлення в Криму принципів взаємоповаги і доброзичливості між всіма його жителями.

Учасники мітингу закликали органи державної влади, політичні і громадські організації спільно з Меджлісом кримськотатарського народу прискорити розв'язання найбільш актуальних питань, що принесе українському суспільству злагоду і стабільність. Це, зокрема, питання політико-правової та соціально-економічної сфери, сфери освіти, культури і релігійного життя. У резолюції міститься вимога прийняття законів України “Про статус кримськотатарського народу” і “Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою”.

Крім того, у резолюції йдеться про необхідність прискорити облаштування місць компактного проживання кримських татар, у першу чергу будівництво мереж електропостачання, водопроводів, доріг, об'єктів медичного обслуговування і шкіл.

У резолюції йдеться, що усунення катастрофічних наслідків злочинної депортації 18 травня 1944 року і наступних десятиліть насильницького утримання кримських татар в місцях вигнання вимагають подальшого збереження максимальної єдності кримськотатарського народу, а також виявлення доброї
волі Української держави та суспільства. “Віддаючи належне зусиллям президента і Кабінету Міністрів України у вирішенні питань облаштування кримських татар, що повернулися на батьківщину, ми одночасно висловлюємо своє неприйняття ігнорування розв'язання політико-правових питань, пов'язаних з відновленням прав кримськотатарського народу”,


Учасники мітингу впевнені у тому, що повне відновлення прав
кримськотатарського народу в умовах незалежної України відповідає інтересам як всього українського суспільства, так і подальшому розвитку України на шляху демократії і свободи.

УНІАН

--------------------------------
Только что звонил в Крым - вроде говорят прошло очень хорошо, собралась уйма народа - тысяч под 40 - больше даже чем в 99ом - прошло все спокойно... Молодцы в общем...

Відповіді

 • 2004.05.18 | Historian

  Re: У Сімферополі закінчився всекримський скорботний мітинг

  Все прошло и вправду отлично... Правда, все были возмущены тем, что Закон так и не был принят.

  По нашим оценкам, было даже около 50 тысяч.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.05.22 | Sofu

   Re: У Сімферополі закінчився всекримський скорботний мітинг

   Лично мне митинг не понравился.
   Точнее будет сказать, не понравилось, как проходил митинг.Да, было замечательно, что пришло столько людей, но.....
   Было скучно, отвратительно слышно, приходилось додумывать самому о чем идет речь. Так и хотелось сказать ораторам, что это митинг, а не доклад. Неплохо сказал Куницин. А вообще, позволю себе высказать пожелание организаторам, на будущее:
   1. Продумайте организацию звука
   2. Поскольку ораторы читают заранее заготовленные тексты, так почему бы не напечатать и раздать слушателям. Само понятие митинг: речь, как мне кажется, должна быть пламенная, зажигательная, убедительная, яркая и не читаться с бумаги.
   3. Передалать всю набившую оскомину методику проведения мининга.
   Думаю, если ничего не изменится, на 70 лет, уже никто не придет.
   Повторюсь, что митинг должен быть эмоциональным, интересным. И, главное помнить, что это единственный день, когда есть возможность собрать людей объединеных одной бедой, одними проблемами и они ждут помощи и пока верят людям их собирающим.(никакая сила в Украине не может сказать, что собирает такое количество людей) Поэтому и резолюции, принимаемые на митингах, должны быть, возможно жосткими, но реальными.(естественно в правовом поле)Опоненты скажут, что это митинг-реквиум. Совершенно верно, но так уж сложилось, что нас слышат только тогда, когда стучишь убедительно, настойчиво и громко.
   И еще, как мне показалось, в этот раз было много стариков и подростков, и совсем не много молодых людей 25-35 лет.
   Если это тоже кто-то заметил, возможно стоит подумать о такой тенденции.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.05.23 | Побратим

    Re: У Сімферополі закінчився всекримський скорботний мітинг


    Сподіваюсь, що прізвище Sofu походить від терміну СУФІЗМ, який, у свою чергу, має декілька визначень. Мені чомусь більш подобається визначення, пов'язане з словом "СИФАТ" (українською - "Властивість", російською - "Свойство"). Отже, СУФІЙ (або - СОФУ), це людина, яка поєднує в собі найкращі людські якості.

    Тепер про зауваження Sofu щодо мітингу:

    1. Шкода, що технічні моменти не сприяли його учасникам. Організаторам заходу потрібне таке зауваження взяти до відома.

    2. Не зовсім впевнений, що на таких масових заходах всі оратори мають виступати експромтом. Погодьтеся, що відповідальність за сказане ( я маю на увазі політичну відповідальність) занадто висока. Невірне сформульована думка може задати небажаної шкоди. Інша справа - ти, хто готуються до виступів, мають виписати свій текст таким чином, щоб він був максимально простий і зрозумілий для десятків тисяч людей. Я вже не говорю про те, що не всі ще і можуть розбірливо прочитати власне написаний текст.

    3. Sofu вважає, що треба змінити порядок проведення мітингу. В якійсь мірі він має рацію. Виходом тут може стати наступне: Sofu та іншим, які поділяють його незадоволення порядком проведення мітингу, бажано напрацювати свої пропозицію з цього та направити їх до Меджлісу кримськотатарського народу. Впевнений, що така допомога буде прийнята з вдячністю. Це стосується і змісту резолюції мітингу.

    4. Нажаль, не міг приїхати цього разу до Криму з об'єктивних причин саме в цей день, тому мені важко оцінити віковий склад учасників мітингу. Якщо Sofu правий щодо недостатньої участі у мітингу кримськотатарської молоді, з цього приводу мають зробити певні висновки не тільки Меджліс, але й старше покоління кримських татар. Я вже не кажу про молодіжні організації кримських татар.

    Повертаючись до визначення "СУФІЗМ", "СОФУ" хочу щиро побажати пану Sofu прикласти наступного разу, і не тільки щодо мітингів, свій особистий внесок до організації та проведення будь-яких заходів, направлених на відновлення прав власного народу.
    При всім, (пан Sofu також про це згадував, за що ми маємо його окремо подякувати) спромогтися щоб ті заходи відбувалися б у таких формах, щоб були зрозумілими і прийнятними багатьма в Україні, які з симпатією та добрими побажаннями відносяться до кримських татар.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.23 | Sofu

     Re: У Сімферополі закінчився всекримський скорботний мітинг

     Дуже цікава інтерпритація прізвища…. але це окрема розмова.
     Щодо огранізаціі мітінга, я не фахівець з організації таких заходів, але якщо мені спадуть якісь думки з цього приводу, обоз”язково на майдані зустрінемося, тому що я не маю звязку з меджлісом. Це були мої особисті думки, ніби погляд з сторони.
     Дякую за розуміння.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua