МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нарешті! Дослідники мають бути задоволені.

05/22/2004 | Знавець
На сайті Центру інформації та документації кримських татар за адресою http://www.cidct.org.ua/uk/Avdet/ розпочате розміщення електронних версій газети "Авдет", перший номер якої припадає на червень 1990 року. Вже розміщені 11 номерів за 1990 рік.

Виходячи з того, що для багатьох дослідників кримськотатарської проблеми, що живуть за межами Криму, доступ до зазначених матеріалів був дещо ускладненим, щиро вітаємо згадану ініціативу ЦІДКТ. Сподіваємось, що роботу буде продовжено і незабаром на сайті з'являться і наступні номери "Авдету".

Нижче надаємо коротку довідку про газету "Авдет", яку ми взяли з сайту.
Отже, користуйтесь, але і не забувайте при використанні матеріалів "Авдету" у своїх роботах посилатися як на саму газету, також і на сайт ЦІДКТ.


АВДЕТ
(ПОВЕРНЕННЯ НА БАТЬКІВЩИНУ)

Саме за такою назвою – Авдет - 15 червня 1990 року вийшов перший номер періодичного видання Організації кримськотатарського національного руху (ОКНР).

Зі створенням на базі ініціативних груп кримськотатарського руху громадсько-політичної організації кримських татар – ОКНР (29 квітня – 2 травня 1989 року) і перенесенням політичного центру боротьби кримськотатарського народу за відновлення своїх прав безпосередньо до Криму, вкрай необхідною стала організація періодичного видання, що не тільки надавала б людям, які попри все почали масово повертатися на свої землі, отримувати необхідну інформацію, але й слугувала б більш чіткої координації різноманітних сил у національному русі.

Крім цього, ОКНР в числі найважливіших своїх завдань визначила задачу встановлення діалогу між кримськими татарами, що поверталися на свою Батьківщину, і тими людьми, які поселилися в Криму після депортації кримськотатарського народу. Встановленню такого порозуміння у кримському суспільстві можна було досягти тільки через відверту розмову зі всіма мешканцями півострову та чесним інформуванням їх с подіями, що відбуваються в Криму з поверненням його корінного народу.

Редакція газети “Авдет” була розташована у Бахчисараї, але перши номери газети друкувалися у далекій від Криму столиці Латвії – Ризі, а потім спеціальними кур’єрами доставлялися на півострів. Згодом, газета стала друкуватися в Бахчисарайській типографії.

Незважаючи на достатній для тих часів тираж (до 8 тисяч примірників), перші номери “Авдету” сьогодні малодоступні для дослідників, вони збереглися тільки в окремих колекціях. Виходячи з того, що багато дослідників кримськотатарської проблеми звертаються до Центру інформації та документації кримських татар з проханням надати їм допомогу в ознайомленні з матеріалами “Авдету” перших років її видання, на сайті ЦІДКТ розпочато роботу по розміщенню електронних версій номерів “Авдету”.

http://www.cidct.org.ua/uk/Avdet/

Відповіді

  • 2004.05.24 | Chief

    Ложка дегтя

    Спасибо, конечно...

    Если бы еще ЦИДКТ заботился не только об абстрактных виртуальных исследователях, но и о вполне конкретных вроде меня (к слову, постоянного автора "Крымских студий"), безрезультатно 2 месяца назад обратившейся в ЦИДКТ с вопросом о наличии данных газет в архиве Центра - цены б этой вашей нынешней акции не было...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua