МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Прошу допомогти

06/02/2004 | Мартин із Варшави
Вельмишановне панство!

Прошу допомогти. Я студент Студій Східної Європи Варшавського Університету, пишу магістерську працю на тему "Російський сепаратизм у Криму в 1991-1998 рр." Хочу описати як політичний так і суспільний вимір цього явища. Тема дуже цікава, на жаль в Польщі дуже важко знайти матеріали. У мене декілька запитань та прохань:

1) Порекомендуйте будь ласка опрацювання, які на вашу думку необхідні для такої прац?

2) У Варшаві я можу перегорнути "Голос Крыма" (1995-2000 рр.), та загальноукраїнські ("Дзеркало Тижня", "Політика і Час", "Голос України", "Гомін України" та ін.). Які ще титули слід переглянути, особливо з-поміж кримських видань?

3) Чи газети, часопіси які видавалися російськими сепаратистськими організаціями доступні в Україні. Чи можна їх читати в бібліотеках усієї України, чи тільки Криму?

4) Маю можливість побувати в Україні в липні та серпні ц.р. (Харків, Київ, коли буде потрібно Сімферополь). Чи університетські бібліотеки (у в.з. містах) працюють в той час? Які книгозбірні (крім університетських)я повинен відвідати? (якщо дозволять, я громадянин Польщі)

5) Може знаєте адреси науковців, дослідників, які займаються цією темою.

Перепрошую, за "нахабність", але ви для мене єдине джерело інформацій. Вибачте, що перешкоджаю у вашй дискусії.
Буду дуже вдячний за всякі відгуки

Із пошаною до Вас
Мартин Зеневич

Відповіді

 • 2004.06.03 | Душегубко

  Re: Прошу допомогти

  Гарне знайшов ти джерело: сайт, якому протегуваєть незаконний меджліс кримцев. Вони адже теж сепаратисти. Тільки хочуть під Туреччину. Тільки Анкарі вони поки не потрібні. Російський сепаратизм - це бажання більшості населення Криму приєднатися до Росії. Україну отут ненавидять. Але і нинішньої Росії Крим не потрібний. Кремлівські демократи продали Крим. Єдиний вихід - оголошення незалежності, але на це немає поки ні сил, ні засобів .
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.26 | Михайло Свистович

   Душегубко, не вводьте людей в оману. Займайтесь своєю

   безпосередньою діяльністю - губіть душі :)

   Душегубко пише:
   > Гарне знайшов ти джерело: сайт, якому протегуваєть незаконний меджліс кримцев.

   Незаконний? Ну і що? Польська "Солідарність" при комуністах теж була незаконною. Головне, що меджліс - реальний. На відміну від тисяч законних НУО.

   > Вони адже теж сепаратисти.

   Вони на своїй землі, а тому апріорі не можуть бути сепаратистами.

   > Тільки хочуть під Туреччину.

   Та не хочуть. Не брешіть.

   > Російський сепаратизм - це бажання більшості населення Криму приєднатися до Росії. Україну отут ненавидять. Але і нинішньої Росії Крим не потрібний. Кремлівські демократи продали Крим. Єдиний вихід - оголошення незалежності, але на це немає поки ні сил, ні засобів .

   Пупок розв"яжеться.
 • 2004.06.05 | line305b

  По этому поводу лучше говорить со специалистами...

  Наталия Белицер, Микола Семена, Рефат Чубаров... потом среди крымских про-российских националистов есть тоже свои академически-продвинутые - видел несколько книжек даже, только забыл кто были авторы... В Зеркале Недели, если она выходила в ранние годы независимости, Микола Семена самый наверное часто пишуший и авторитетный автор... Про другие источники, к сожалению, не знаю. Когда приедете в Украину, в Крым надо обязательно заехать, конечно - там очень много источников по теме найдете без проблем.
 • 2004.06.08 | MV

  Re: Прошу допомогти

  Найкраще висвітлювала ці питання газета Кримська світлиця.

  Частина інформації є в біблiотеці та на Вільній трибуні сайту
  http://ukrlife.org
 • 2004.06.09 | Yalovets

  А чому лише по 98-ий рік? Приїзджайте до Севастополя!

  Вам треба писати не по 1998 рік, а по 2004, я Вам точно кажу.

  Я особисто мешкаю у Криму. Точніше у Севастополі. На сусідньому будинку я кожен день бачу надпис: "В СЕВАСТОПОЛЕ ЖИВУТ РУССКИЕ". А якщо повернути за кут, то можна побачити "РОССИЯ - СЕВАСТОПОЛЬ". Не є проблемою побачити листівки сепаратистської організації "Русскій блок". А також не є проблемою почути "хохол, бля, это русский город", якщо заговорити українською.

  Тому моя Вам порада: не треба їхати кудись ще, їзджайте прямо до Севастополя. Тут у самому центрі міста є контора "Русского блоку". Зайдете до них, поспілкуєтесь. Буде Вам інформація із першоджерела. Це ж дуже важливо для наукового дослідження!

  Тільки от не знаю, як Ви з ними спілкуватися будете. Бо українську вони чомусь не люблять.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.06.09 | Мартин із Варшави

   Re: А чому лише по 98-ий рік? Приїзджайте до Севастополя!

   Велике вам спасибі. Я так і зроблю, приїду до Сімферополя та Севастополя в серпні (якщо добре зрозумів, більшість рос. організацій мають свої осідки саме в Севастополі). Може ви знаєте чи університетська бібліотека працює в серпні? Що стосується мови, я все-таки розраховую на рівень особистої куьтури тих людей, оскільки українською володію набагато краще (7 років вивчаю) ніж російською. Ще одне питання, хіба ж увесь час треба іноземцям реєструватися?
   Із пошаною до всіх
   Мартин Зеневич
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.06.09 | Мартин із Варшави

    Додаток: А чому лише по 98-ий рік?

    Чому саме до 1998 р.? Правду мовити мені це мені трішки нав"язали. Треба було зменшити спектр описуваних проблем, або скоротити період. Я вибрав друге. От, нічого не вдієш таке в нас керівництво, та й годі:)
   • 2004.06.09 | Діаспорник

    Re: Про реєстрацію

    Мартин із Варшави пише:
    > Ще одне питання, хіба ж увесь час треба іноземцям реєструватися?
    > Із пошаною до всіх
    > Мартин Зеневич

    Якщо Ви приїдете, як турист, то реєструватися зовсім не потрібно на протязі трьох місяців. Але найліпше запитатися в українському посольстві. Надіщліть їм запитання електронною поштою.

    Я прилітав літаком до Київа, не було жодних проблем. Все було пристойно й приємно.

    Чєшч!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.09 | Ой-ой-ой!

     Re: Для Душегубко бальзам на душу

     Канешна-а, рази они сепаратисты? Не-а, они так любят свою этническую Родину...

     Правда. никак не дает покоя вопрос: почему такая пламенная любовь к России проявляется Цекоым и К" так вдалеке от столь милой Родины?

     Всех пригласили на свои мероприятия: и Москву, и Краснодар, и Путина!

     А где же Житомир, Львов, Донецк? Я уж не говорю о Душегубко - этого парня также забыли пригласить...

     Придется ему (Душегубко) идти в Меджлис, может там его чебуреками угостят. Однако, думается мне, и там ему не нальют известного слабоалкогольного напитка крымских татар - бузу!

     Ибо бузить будет!     9 июня 2004 года - НОВОСТИ

     12 июня Русская община Крыма будет праздновать День России

     12 июня Русская община Крыма организует в Симферополе праздничные мероприятия в честь Дня России - главного государственного праздника Российской Федерации. Об этом сообщил председатель Русской общины Крыма Сергей Цеков, передает "Контекст-медиа".

     По его словам, в рамках празднования в Русском культурном центре состоятся встречи соотечественников, концертные и выставочные мероприятия. В 18:30 начнется торжественное шествие по улицам Симферополя, посвященное Дню России. Как сообщил С.Цеков, колонны пройдут от Верховной Рады АРК к площади Ленина, где в 19 часов состоится праздничный концерт с участием ансамбля Черноморского флота РФ "Андреевский флаг" и звезды российской эстрады Вики Цыгановой. Празднование завершит молодежная дискотека на центральной площади крымской столицы.

     Председатель Русской общины сообщил, что на празднование Дня России в Крым приглашены представители Администрации Президента Российской Федерации, Правительства Москвы, гости из Краснодарского края. "Этот день объединяет всех русских - тех, кто проживает в России, и тех, кто оказался за ее пределами", - отметил С.Цеков.

     http://crimealine.tik.com.ua/2004/06/0902.html
   • 2004.06.12 | Yalovets

    Re: А чому лише по 98-ий рік? Приїзджайте до Севастополя!

    Мартин із Варшави пише:

    > Велике вам спасибі. Я так і зроблю, приїду до Сімферополя та Севастополя в серпні (якщо добре зрозумів, більшість рос. організацій мають свої осідки саме в Севастополі).

    Мають, мають... І не тільки організації, а також російські учбові і культурні заклади. Навіть севастопольське державне (!) телебачення ретранслює російські телеканали і новини. Йде неприхована культурна і інформаційна агресія, і ніхто з людей при владі не хоче цього помічати.

    > Може ви знаєте чи університетська бібліотека працює в серпні?

    Повинна працювати, але я не впевнений, що Вам потрібна саме університетська (якщо Вам цікавлять не тільки наукові роботи університету). Мабуть краще завітати до центральної міської, це як правило найбільша бібліотека у місті.

    > Що стосується мови, я все-таки розраховую на рівень особистої куьтури тих людей, оскільки українською володію набагато краще (7 років вивчаю) ніж російською.

    Бажаю успіхів :) Буде ДУЖЕ цікаво почитати про Ваші пригоди у Криму! Будь ласка, ведить щоденник і оприлюдните свої висновки і враження тут, на форумі. Багато людей будуть Вам вдячні за сторонній погляд на ситуацію у Криму.

    > Ще одне питання, хіба ж увесь час треба іноземцям реєструватися?

    На жаль, не знаю, але, як тут вже казали, можна дізнатися у посольстві.

    Хочу ще додати. Шановний Мартине, це дуже важливо, що Ви займаєтесь цією проблемою. Вона дійсно велика і потребує вирішення. Дякую Вам.
 • 2004.06.21 | Тульский пряник

  Re: Сизифов труд

  Когда-то на этом форуме я приводил ссылку на работу Г.Старовойтовой, но она пришлась не ко двору местным радетелям за свободный Крым - уж больно нелепыми там выглядели украинские потуги на фоне крымскотатарских.
  А вообще русский сепартизм в Крыму страшня вещь - гораздо страшнее кошки, а страшнее, как известно зверя нет.
  Тут Вам советывали в "Русский Блок" обратиться...
  Может НУ, чем-то лучше или междлис, который и не понимает что же здесь делают другие нации, кроме татар. Разнообразия хватит.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua