МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

КРИМСЬКІ ТАТАРИ МАЙЖЕ ВИЗНАЧИЛИСЬ

08/24/2004 | line305b
КРИМСЬКІ ТАТАРИ МАЙЖЕ ВИЗНАЧИЛИСЬ

Відомо, що Крим має свою специфіку порівняно з іншими регіонами України. Багатонаціональність півострова обумовлює і його політичну неоднорідність, що стає особливо актуальним під час виборів. Штаби кандидатів на місцях вже активно працюють над формуванням свого електорату. Отже незабаром побачимо, у якій пропорції розподіляться політичні сили на півострові. А тим часом кримськотатарський електорат, який, до речі, можна вважати одним з найдисциплінованіших, вже майже визначився.
В одному з попередніх випусків "Кримська світлиця" повідомляла про те, що Меджліс кримськотатарського народу прийняв рішення рекомендувати Курултаю, який має відбутися 10 - 12 вересня, підтримати на президентських виборах кандидатуру В. Ющенка. Аргументувати це рішення, а також відповісти на інші питання, пов'язані із передвиборною ситуацією у кримськотатарському середовищі, для "Кримської світлиці" погодився голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.
- Мустафа-ага, прокоментуйте, будь ласка, позицію Меджлісу. В чому полягатиме підтримка кандидата?
- Кримськотатарський народний рух традиційно співпрацює з національно-демократичними силами України. На усіх минулих з часів проголошення незалежності України виборах ми були разом. Тому рішення Меджлісу ні для кого не було несподіванкою. Підтримка ця полягатиме у тому, що більшість кримських татар, якщо, звичайно, Курултай підтримає рекомендацію
Меджлісу, свої голоси на президентських виборах віддадуть за кандидата у Президенти України Віктора Ющенка.
- Чи керувався при цьому Меджліс оцінкою діяльності уряду, очолюваного свого часу В. Ющенком, і діючого уряду В. Януковича?
- На думку багатьох людей, уряд В. Ющенка був найбільш ефективним, хоча багато із запланованого ним не було реалізовано і його без будь-яких вагомих мотивів відправили у відставку. Щоправда, у нас поки що немає особливих претензій і до уряду В. Януковича.
- Відомо, що ряд громадських і політичних організацій Криму вступили у коаліцію "Крим - за Януковича". Чи буде організована подібна коаліція на підтримку В. Ющенка?
- Така коаліція вже організована, але дещо за іншим принципом. Головна відмінність - тут не було "заганялівки".
- Як Меджліс кримськотатарського народу ставиться до рішення Партії мусульман України підтримати В. Януковича?
- Ця партія була створена напередодні виборів 1998 року виключно для виборів. Ми ще тоді заявили, що вважаємо аморальним використовувати релігію у політичних мотивах. До ісламу ця партія не має ніякого відношення, але намагається грати на релігійних почуттях людей. Після краху на виборах 1998 р. ця партія зникла з поля зору і навіть збиралася розпуститися. Але перед президентськими виборами її оживили, сподіваючись зібрати з її допомогою якусь кількість голосів мусульман на користь вищезгаданого кандидата. Велику роботу вони розгортають у Криму з метою внести розкол у середовище кримських татар і відірвати частину нашого електорату. Але, я думаю, результати не виправдають витрачених коштів.


Запитувала Зулейха БІЛЯЛ, студентка 4-го курсу філологічного факультету Кримського державного інженерно-педагогічного університету

Газета "Кримська Свiтлиця", #34 за 20.08.2004


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua