МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Рамадан: пресс-релиз "Арраид"

10/14/2004 | KirimTatar.Com
Інформаційний відділ МАГО “АРРАІД”
вул. Дегтярівська, 25-А, Київ, Україна
Тел.: (044) 490 99 00, 490 99 96
Факс: (044) 490 99 22
E-mail: info@arraid.org
www.arraid.org

ПРЕС–РЕЛІЗ
У п’ятницю 15 жовтня 2004 року у мечеті Ісламського громадського культурного центру відбудеться особливо урочиста проповідь та молитва мусульман м. Києва, що присвячена початку Священного місяця Рамадан. Аналогічні зібрання пройдуть в усіх містах і населених пунктах України, де є мусульманські громади.
Перед сходом сонця цього дня у мусульман розпочинається піст.
У багатьох релігіях світу існує поняття “сприятливий час року”. В ісламі ним є Священний місяць Рамадан. Мусульмани дуже чекають його настання, оскільки Рамадан – місяць Бога, в який Він надіслав Пророку Мухаммеду перше одкровення Священного Корану. З часом Всевишній встановив послідовникам ісламу поститися в Рамадан.
“О ті, хто увірував! Приписано вам піст, так само як його було приписано тим, хто жив до вас, – може, ви будете Богобоязливими!”
“В місяць Рамадан, коли було послано Коран як дороговказ для людей, як роз’яснення прямого шляху й Розрізнення (між істиною і кривдою), хто з вас застав цей місяць, мусять поститися...” (Коран, 2: 183, 185).
Піст для мусульман – засіб очищення, вдосконалення дисциплінованості, самоконтролю тіла і найголовніше – духу. Під час посту від сходу до заходу сонця віруючі відмовляються від їжі, пиття і тілесних втіх. Після заходу сонця мусульманам дозволяється помірно задовольняти фізіологічні потреби, але наступного ранку слід повернутися до посту. Щоб жити у відповідності зі словом Господнім, слід навчитися особливій дисциплінованості – це мудре призначення посту.
Піст також вчить цінувати дари Божі – їжу та пиття. Людина має показати Всевишньому свою вдячність за отримання їх та вміння використовувати їжу і пиття помірковано. Завдячуючи посту, віруючі на власному досвіді пізнають, що таке відчуття голоду, і тому можуть стати більш чуйними до потреб мільйонів бідних людей, що потребують соціальної допомоги.
Саме під час Рамадану слід бути особливо обережними в думках, поведінці та словах, необхідно бути чистими від поганих висловлювань і дій, навіть у ставленні до ворогів.
Наукою доведено, що піст позитивно впливає на обмін речовин в організмі людини. Втім, якщо людина хвора, знаходиться у важкій подорожі, а жінка вагітна або годує немовля, допускається перенесення посту на інший час року. Також тим, хто з об’єктивних причин не може дотримуватися посту у Рамадан, дозволяється нагодувати нужденних або заздалегідь роздати певну милостиню людям, що її потребують. Взагалі, під час Рамадану слід дотримуватися особливо щирої благодійності.
Окрім звичайних п’ятиденних молитов, щоночі тільки в Рамадан мусульмани здійснюють індивідуальні або колективні молитви, що називаються “тарауіх”. Існує також сунна (практика) Пророка Мухаммеда, що полягає у прочитанні під час Рамадану всього Корану, і багато мусульман дотримуються такого підходу й до сьогодні – вдосконалюючи знання Священної Книги.
Останні десять днів Рамадану є особливо священними, оскільки майже півтори тисячі років тому в одну із ночей наприкінці Рамадану Пророкові Мухаммеду було надіслане перше одкровення Боже.
Поява тонкого краю молодого місяця є прикметою закінчення Рамадану.
Священний місяць Рамадан – час, коли мусульмани, завдячуючи меншому перейманню своїми фізіологічними потребами, мають добру можливість присвятити себе Богові – вдосконалюючи свій духовний розвиток.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".