МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Виставка кримського декоративно-ужиткового мистецтва

02/21/2005 | аджі Рустем Аблятіфов
18 лютого у галереї „Гончарі” було відкрито виставку „Чатир-Даг”. Ця невелика виставка репрезентує самобутнє декоративно-ужиткове мистецтво кримських татар, що поступово відроджується на Кримському півострові після десятиріч забуття. Вироби майстрів - кримців яскраво демонструють особливий духовний зв’язок кримських митців з землею, природою їхньої Батьківщини та підкреслюють велич духу народу, який сумів зберегти свою самобутність у місцях заслання і зараз повертається до Криму. Організатори виставки не даремно назвали її – „Чатир-Даг”, бо цю гору можна бачити майже з усіх куточків Криму. Назва виставки символізує певні досягнення сучасного кримського традиційного мистецтва.
На виставці представлені вироби з кераміки, металу, килими, вишивка, різьблення по дереву, народні іграшки вже відомих митців і представників молодого покоління майстрів, таких як Мамут Чурлу, Асана Галімова, Абдюля Сеїт-Амєтова, Рустема Скібіна, Ділявєра Зіядінова, Ніяри Рєшатової Сабріє Еюпової, Шєфікі Баймамбєтової.
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати виставку, торкнутися до духовності корінного народу Криму, спробувати пізнати його душу через мистецтво.
Виставка працює за адресою: Київ, Андріївський узвіз, 10-а, галерея „Гончарі”, з 10.00 до 18.00, вхід безкоштовний.

Відповіді

 • 2005.02.21 | Абу

  вже в новинах(-)

 • 2005.02.21 | Stanislaw Potocki

  Модное ремесло

  Был. Видел.

  В качестве профессионального современного ремесла - приятно впечатлен.
  В качестве культурного посольства крымцев - глубоко разочарован.
  Модный напев с элементами крымских мотивов. За исключением тарелки с каллиграфическим корабликом.
  Искусство эпохи Крымского ханства - вот где действительно связь с землей...

  Лавка эксклюзивных сувениров - это одно, а представительство крымской цивилизации - совсем другое. В случае с Гончарами мы имеем первый вариант, в его классическом исполнении.

  Впрочем, всё вышесказанное - совершеннейшая субъективщина.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.02.21 | line305b

   Фото?

   Может кто вывесит где-нибудь? Хотелось бы посмотреть, а в живую когда получится...?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.02.22 | Абу

    вырвусь - сфотографирую(-)

   • 2005.02.24 | аджі Рустем Аблятіфов

    Re: Фото?

    Деякі фото розміщені на сайті Держкомнацміграції України www.scnm.gov.ua в розділі Новини.
   • 2005.02.24 | аджі Рустем Аблятіфов

    Re: Фото?

    Якщо дасте адресу вишлю фото на e-mail
  • 2005.02.28 | аджі Рустем Аблятіфов

   Re: Модное ремесло

   Шановний Станіславе,

   Я розумію Ваше скептичне до цієї невеличкої виставці. але мушу зазначити, що, по-перше, сучасний стан кримського мистецтва треба розглядати через те, що злочиним комуністичним режимом культура кримського народу була майже знищена. Причому не тільки самі предмети, а так сказати матеріальна культура, а й її носії. В наслідок геноциду у нас залишилися подинокі митці, тільки тому що на момент депортації вони жили не в Криму, як наприклад, вишивальниця, народна художниця СРСР Зулєйха Бєкірова, яка жила у Москві. як образно казати, в нас не залишилося навіть попілу. Мистецтво кримців доводиться піднимати із небуття, майже з ничого. по-друге, майстри-кримці, працюючи над своїми виробами, часто-густо мають одночасно облаштовувати свої родини, будувати дома, годувати та вчити дітей. По-третє, дуже часто у своїй творчості вони стикаються не з допомогою або сприянням, а навпаки, з перешкодами та негораздами, у тому числі й через своє етнічне походження. Перед нашими митцями треба схилити голову, оскільки вони великими подвижниками. Не варто відноситись до них зверхньо, це не личить никому. Ось де треба виявляти толерантність.
   Бажаю успіхів.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.02.28 | Stanislaw Potocki

    ЯК НА МОЮ ДУМКУ

    Пане Рустеме,

    а то ж не за митців власне мова йшла.
    А за не досить точний, ЯК НА МОЮ ДУМКУ, коментар Пана, котрим виставка подана як автентичне кримське мистецтво. Бо виставка, ЯК НА МОЮ ДУМКУ, не є їм. Щождо автентичного мистецтва, то воно не ліпше та не гірше від виставленого, але інне. І воно, як багатокротно бачив, таки існує на Кримі. Йому не стають на заваді ані годування дітей, ані шовіністична протидія справі промоції. Як і всякому Мистецтву. І, певно, Київ ще побачить його (а може й бачив був уже, не знам).
    Коментар же Пана, як ся сподіваю, не є кримським мистецтвом?

    Зичу успіхів, взаємно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua