МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Намети проти наметів

03/14/2005 | line305b
Пока я тут плакался, что нормальных ресурсов о Крыме в интернете не осталось, оказывается на хорошо забытом cidct имеются копии всех статей о Крыме из прессы. Порекомендую http://www.cidct.org.ua/uk/press/ еще раз - полно важной информации. Ну а тут статья про противостояние в Симферополе насчет главы автономии.. Кстати, действительно интересно, что казаки взялись защищать Куницына. Спрашивается, какого черта они стали за Куницына-то?


Намети проти наметів

Чого добиваються учасники вуличного протистояння в Сімферополі?

Головний майдан Сімферополя — площа Леніна — вже другий тиждень у наметах. Малі архітектурні форми армійського й цивільного покрою з прихильниками Віктора Ющенка і Віктора Януковича тут масово виросли ще в розпал помаранчевої революції у Києві. Після президентської інавгурації площа майже спустіла. Нинішнє ж її заселення відразу трьома таборами теж має ідеологічно-кадровий антагонізм, але цього разу він спричинений передовсім головною персоною найближчого до наметів "зеленого будинку" Радміну— Сергієм Куніциним.

"Куніцина — у відставку", — майорить над наметовим табором "Народного фронту". Брезентове обійстя їхніх сусідів-противників прикрашає інше — "Дейч і Куніцин — народна влада!" Нібито нейтральна третя сила, козаки, піарять себе лише заради того, щоб усі знали: "Козаки. ККС (Кримської козачої спілки. — Авт.) — за підтримання конституційного порядку в Криму". Хоча ще два місяці тому на цьому ж самому місці в наметах вони цей порядок пов'язували винятково зі "своїм" Президентом Януковичем. Стосовно останньої зміни тактики "золотопогонники" відмовчуються, посилаючись на внутрішню дисципліну і субординацію, мовляв, усі запитання до отамана. Хоча й не приховують: якщо хтось, скажімо, надумає блокувати будівлю Радміну АРК, козаки обов'язково тих "розтягнуть".

"Наша акція, — посвячує мене в партійні плани "рухівка" із Феодосії Світлана Калініна, — спрямована не лише проти Куніцина персонально, а корупції взагалі. Ми з Феодосії направили у Сімферополь, прокуратуру Криму, 29 кримінальних справ про порушення закону місцевою владою. Але ті справи чомусь тут гальмують. Люди вимушені власноруч везти справи до Києва в Генпрокуратуру. Тому наша акція не обмежена в часі, ми будемо добиватися, щоб усіх корупціонерів у місцевому уряді відправили у відставку".

За словами пані Світлани, яка, до слова, пройшла горнило революції на столичному майдані Незалежності, в лавах "Народного фронту" перебувають активісти республіканських осередків Партії захисників Вітчизни, Партії свободи, антикримінальної організації "Легіон" і просто приватні особи. Дахом їм слугують 6 наметів, у яких уночі чергують 15—17 чоловік. З харчуванням і дровами для "буржуйок" у мешканців табору все гаразд. Агресії до них ніхто не виказує, хоча й була спроба невідомих у першу ж ніч зірвати плакати і спровокувати бійку. Інцидент зафіксували на "відео" — і на цьому все вичерпалось.

Наразі "фронтовики" можуть святкувати проміжну перемогу — подав у відставку перший заступник голови Радміну автономії Володимир Раєнко. Щоправда, не під їхнім тиском, а через скандал навколо незаконного будівництва на території садиби письменників Павленка-Треньова в Ялті. Подейкують, що істинний забудовник — не двоюрідний брат Раєнка, як фігурувало у документах, а він сам. Прикметне, що 21 лютого урядовця хотіли бачити в цій справі у прокуратурі АРК, натомість він за кілька днів раніше надіслав заяву про звільнення. Звідки надіслав — цього прес-служба не розголошує. Раніше ж прем'єр Куніцин публічно заявляв, що Раєнко узгоджує питання представництва Криму в Москві, згодом — що той начебто у відпустці.

Хтозна, чи вплинуть якось ці відкриті прокуратурою нові обставини діяльності "народної влади" Криму на настрої її наметових захисників із молодіжного крила тутешньої НДП. Хоча деяке бродіння в юних головах має місце. Один з активістів табору Сергій Юхін у розмові з кореспондентом "УМ" сказав, що попервах акцію планували лише на підтримання кримського уряду й Конституції. Згодом додалось "театралізоване дійство" на захист заарештованих керівників республіканського комітету з охорони культурної спадщини Павліченка і Зарубіна. І знову "облом" — днями новий прокурор АРК Віктор Шемчук заявив, що рескомівці "засвітились" і при узгодженні інших об'єктів. Нині ж у Юхіна і його товаришів новий мотив — "площа має набути первісного вигляду", тобто звільнена від наметів. Щоправда, вони припинять акцію, якщо першими це зроблять їхні візаві."Не дочекаються", — їм ті у відповідь.

Василь Драголюк. Крим.
(“Україна молода” №34, 23 лютого 2005 р.)

Відповіді

 • 2005.03.14 | Chief

  Про газеты

  line305b пише:
  > Пока я тут плакался, что нормальных ресурсов о Крыме в интернете не осталось, оказывается на хорошо забытом cidct имеются копии всех статей о Крыме из прессы.

  Увы, далеко не всех... К сожалению, в этих дайджестах совсем нет статей "Полуострова" и "Авдета". "Полуостров" скорее всего о себе скоро позаботится и реанимирует сайт (поскорее бы!), а вот насчет "Авдета" - сомневаюсь. Поскольку "Авдет" выходит два раза в месяц и объем газеты небольшой, наверное, можно было бы самые заметные статьи "Авдета" в этих дайджестах размещать.
  Да и, собственно, кому как не ЦИДКТу авдетовские статьи размещать... - но вот почему-то их там нет...
 • 2005.03.15 | SSS

  Re: Намети проти наметів

  line305b пише:
  > Кстати, действительно интересно, что казаки взялись защищать Куницына. Спрашивается, какого черта они стали за Куницына-то?

  Казаки? Все нормальные люди ушли из казачества. Сейчас это полностью фиктивная, коррумпированная организация. Многие казаки говорят о создании другой, альтернативной организации.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua