МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Проблемы крымских татар будут решаться в Стамбуле

06/08/2005 | Chief
Видать, не зря Мустафа агъа сидел недалече от Ющенко во время визита украинского президента в Германию-Турцию...

http://www.lenta.ru/news/2005/06/08/tatar/

Відповіді

 • 2005.06.12 | N.N.

  Re: Низка матеріалів з візіту до Туреччини

  Катерина Ющенко взяла участь у низці заходів під час візиту Президента України до Туреччини
  8 ЧЕРВНЯ 2005

  Пані Катерина Ющенко супроводжує Президента України Віктора Ющенка під час його офіційного візиту до Турецької Республіки. Зокрема, у столиці Туреччини Анкарі та Стамбулі відбулося кілька заходів за участю дружини Президента України.

  7 червня Віктор та Катерина Ющенки поклали вінок до мавзолею Мустафи Кемаля Ататюрка, лідера національно-визвольного руху Туреччини початку XX століття та першого президента країни.

  Того ж дня відбулася зустріч пані Катерини Ющенко з дружиною Президента Туреччини Семрою Сезер та дружиною Прем’єр-міністра цієї країни Аміною Ердоган. Пані Катерина Ющенко і Семра Сезер обговорили питання шкільних програм і здобуття освіти. Пані Сезер 2001 року започаткувала кампанію підтримки національної освіти, основною метою якої є навчання жінок.

  Також пані Ющенко відвідала Музей Анатолійських цивілізацій та Жіночий інститут в Анкарі. Катерина Ющенко переглянула показ мод у Жіночому інституті, відомому своєю спрямованістю на відродження традиційних народних промислів – кераміки, килимарства, вишивки.

  Дружина Президента України побувала також у Фонді охорони здоров’я Інституту народонаселення турецького університету Хаджетепе. Там вона прослухала святкову програму дитячого ансамблю та поспілкувалася з директором Інституту.

  У Стамбулі разом із Президентом України Віктором Ющенком пані Катерина взяла участь у зустрічі з представниками ділових культурних і наукових кіл Туреччини.

  8 червня українська офіційна делегація повертається до Києва.

  http://www.president.gov.ua/news/data/print/917.html  Президент України Віктор Ющенко зустрівся з Вселенським Патріархом Варфоломієм I
  8 ЧЕРВНЯ 2005

  Президент України Віктор Ющенко зустрівся з Вселенським Патріархом Варфоломієм I. На зустрічі з української сторони були присутні міністр закордонних справ України Борис Тарасюк і Перший заступник Державного Секретаря України Олександр Моцик.

  В ході розмови Патріарх позитивно оцінив демократичні зміни, що відбулися в Україні. Він висловив переконання, що перемога Віктора Ющенка на президентських виборах «відкрила для України вікно в Європу». В свою чергу, Віктор Ющенко підкреслив, що як Глава держави докладе всіх зусиль, аби між Україною і Туреччиною встановилися стабільні дружні відносини.

  Коментуючи українське церковне життя, Президент зазначив, що «влада діє чесно у церковних відносинах, адже усвідомлює делікатність цієї сфери». Віктор Ющенко висловив переконання, що виважена позиція нової влади сприяє підтримці міжцерковного миру. «Ми демонструємо рівність до всіх церков і дотримуємося принципу невтручання у церковні справи», – сказав український лідер. За його словами, «питання об’єднання – це виключно питання церкви». При цьому Віктор Ющенко підкреслив, що «сьогодні українське суспільство чекає на створення єдиної помісної православної Церкви».

  Президент України також подякував Вселенському Патріархату і особисто його Всесвятості Патріарху Варфоломію I за виважену позицію в цьому питанні і запевнив, що «завжди буде коректно і виважено ставитися до всіх церков і конфесій».

  Наприкінці зустрічі Віктор Ющенко запросив Варфоломія I відвідати з візитом Україну, а Патріарх запросив Главу Української держави відвідати свою резиденцію. Не виключено, що вже сьогодні після закінчення офіційної програми Віктор Ющенко побуває в резиденції Вселенського Патріарха.
  http://www.president.gov.ua/news/data/print/913.html


  Україна та Туреччина готові до підписання угоди про створення між державами зони вільної торгівлі – Віктор Ющенко
  8 ЧЕРВНЯ 2005

  Україна та Туреччина готові до підписання угоди про створення між державами зони вільної торгівлі. Про це заявив сьогодні в Стамбулі Президент України Віктор Ющенко, коментуючи підсумки зустрічей у Туреччині.

  Глава Української держави наголосив, що це питання нині порушено на найвищому рівні і потребує остаточного вирішення.

  «Сьогодні українська та турецька сторони мають займатися справами, які є найбільш вигідними для обох країн. Тому підписати угоду про створення зони вільної торгівлі – справа нашої честі», – підкреслив лідер України.

  Президент України також додав, що Україна зацікавлена у розробці спільних з Туреччиною проектів щодо інвестування сфер енергетики і транспорту.

  http://www.president.gov.ua/news/data/print/901.html  Віктор Ющенко провів зустріч з представниками ділових кіл Туреччини та України
  8 ЧЕРВНЯ 2005

  У Стамбулі відбулася зустріч Президента України Віктора Ющенка з представниками провідних ділових кіл Туреччини та України.

  У своєму виступі Президент України зосередився на політиці своєї команди відносно підтримки бізнесу. Він висловив переконання, що Україна буде «наймодернішим ринком Європи».

  Глава Української держави підкреслив, що на сьогодні в нашій державі сформовано усі необхідні для ефективної діяльності бізнесу умови, і насамперед – це політична стабільність. За його словами, нині в Україні гармонійно працюють Президент, Верховна Рада та уряд.

  В. Ющенко зазначив, що його команда працює над тим, щоб в Україні була зрозуміла політика, яка ґрунтується на принципі прозорості і чесності, а економіка вийшла з тіні. Президент України підкреслив, що Україна буде всіляко заохочувати прихід інвесторів. «Україна повинна отримати чесного інвестора, а я від імені влади гарантую, що майнові і корпоративні права власників будуть захищені», – сказав він.

  Крім того, Віктор Ющенко наголосив, що Україна проводитиме ефективну зовнішню політику, мета якої – продемонструвати, що наша країна стає все більш привабливішою для іноземних інвесторів, які прагнуть надійно і вигідно вкладати свої капітали.

  Президент України також зауважив, що нова влада розпочала формування нової регуляторної політики. Він повідомив, що вже підписав відповідний указ і Верховною Радою вже прийнятий закон, який дозволить у найближчі 30 днів скасувати 1 300 відомчих регуляторних документів. Віктор Ющенко нагадав, що з 1 липня буде затверджено принцип «єдиного вікна» для реєстрації структур малого та середнього бізнесу, коли протягом семи днів влада буде видавати структурам реєстраційний номер, податковий індекс, державну статутну реєстрацію.

  Президент України повідомив, що наступного тижня планується введення «єдиного вікна» при виділенні земельних ділянок під житлову та індустріальну забудову. «Сьогодні ми добираємося до цієї проблеми, і я упевнений, що протягом 20-30 днів наведемо «відомчий порядок» у процедурі відведення земельних ділянок», – підкреслив Президент України.

  В. Ющенко у виступі наголосив, що Україну надзвичайно цікавить досвід Туреччини у сфері будівництва. Він заявив, що Україна найближчим часом виступить з новою програмою житлової та індустріальної забудови. Під цю програму планується виділити сотні гектарів землі та створити міністерство будівництва. Президент України сказав, що Україна надзвичайно зацікавлена у досвіді Туреччини в цій галузі, а також у приході на цей ринок «цікавих підрядників та інвесторів».

  http://www.president.gov.ua/news/data/print/910.html  Віктор Ющенко провів зустріч з представниками політичних, громадських та наукових кіл Туреччини
  7 ЧЕРВНЯ 2005
  Прес-служба Президента України Віктора Ющенка

  Президент України Віктор Ющенко провів у Анкарі зустріч з представниками політичних, громадських та наукових кіл Туреччини.

  Віктор Ющенко у своєму виступі подякував турецькій стороні за підтримку Помаранчевої революції в Україні та зосередився на низці питань щодо розвитку економіки України та її зовнішньої політики.

  В. Ющенко заявив, що Україна не розчарована процесами, які відбуваються в Європі, у тому числі тими, які супроводжують ратифікацію Конституційного договору Євросоюзу. «Європейський проект, що розгортається на наших очах, не має рівних ні за складністю, ні за значенням. Природно, що він вимагає зусиль і терпіння від усіх його учасників», – сказав В. Ющенко.

  Президент України переконаний, що об'єднання Європи – це «унікальний, безпрецедентний планетарний проект». «Якщо на його шляху виникають такі проблеми, як у випадку обговорення Конституції, я б це відносив не до правил, а до епізодів. До епізодів нових викликів, на які повинні реагувати і нації, і політики», – сказав В.Ющенко. Він наголосив, що Україна і Туреччина є учасниками об’єднавчого процесу і висловив переконання, що нинішнє покоління політиків проведе об'єднання Європи по усіх її кордонах.

  Глава Української держави зазначив, що Україна є невід’ємною частиною європейської цивілізації і набуття повноправного членства у Європейському Союзі є її стратегічною метою. Він висловив упевненість, що успішне виконання поставлених завдань створить усі умови для підписання між Україною і ЄС угоди про асоційоване членство вже в 2008 році.

  Президент України підкреслив, що Україна йде в Європу не через «моду третього тисячоліття», а тому що це дозволить їй досягти нових стандартів життя.
  http://www.president.gov.ua/news/data/890.html


  Президент України зустрівся з Головою Асоціації товариств культури та взаємодопомоги кримських татар Туреччини Ахмедом Киримли
  7 ЧЕРВНЯ 2005

  Президент України зустрівся із Головою Асоціації товариств культури та взаємодопомоги кримських татар Туреччини Ахмедом Киримли.

  Сторони обговорили шляхи вирішення питань, пов’язаних із нинішнім становищем кримських татар в Україні.

  Глава Української держави наголосив, що незважаючи на те, що Україна не причетна до депортації кримських татар, вона в односторонньому порядку взяла на себе зобов’язання щодо репатріантів.

  За словами Віктора Ющенка, зараз готується ряд пропозицій з вирішення актуальних проблем кримських татар. Президент України наголосив, що нова українська влада має на меті вирішити проблеми народу, який кілька десятиріч мріяв про повернення на рідну землю. «Ми відновлюємо справедливість до тих, хто став жертвами сталінських депортацій і повернувся на рідну землю», – сказав В.Ющенко.

  Президент нагадав, що саме по списках блоку «Наша Україна» до Верховної Ради пройшли два народних депутати, які представляють інтереси кримських татар.

  Співрозмовники також обговорили можливість співпраці у соціальних та гуманітарних проектах.

  У зустрічі взяли участь міністр закордонних справ України Борис Тарасюк та Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемільов.
  http://www.president.gov.ua/news/data/print/888.html


  Відбулася зустріч Віктора Ющенка з дев’ятим Президентом Турецької Республіки Сулейманом Демірелем
  7 ЧЕРВНЯ 2005

  Президент України Віктор Ющенко провів зустріч з дев’ятим Президентом Турецької Республіки Сулейманом Демірелем, під час якої обговорювалася роль України і Туреччини у розвитку регіону.

  Сторони також порушили питання співробітництва у рамках Організації чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС).

  У ході зустрічі В. Ющенко та С. Демірель також торкнулися історії українсько-турецьких відносин.
  http://www.president.gov.ua/news/data/print/886.html


  Президент України зустрівся з Головою Великих Національних Зборів Турецької Республіки Б.Аринчем
  7 ЧЕРВНЯ 2005

  Президент України Віктор Ющенко зустрівся з Головою Великих Національних Зборів Турецької Республіки Б. Аринчем.

  Під час зустрічі обговорювалися питання розвитку двосторонніх відносин між Україною та Туреччиною та посилення міжпарламентських зв’язків між країнами.

  У ході зустрічі йшлося також про євроінтеграцію України і досвід Туреччини на цьому шляху та питання щодо адаптації законодавства України до законодавства ЄС.

  Сторони також обговорили тему співпраці у космічній галузі.

  Віктор Ющенко відзначив, що між Україною та Турецькою Республікою існують «прекрасні відносини». «Наші двосторонні відносини динамічні, між Україною та Туреччиною традиційно високий рівень взаєморозуміння і довіри», – наголосив він.
  http://www.president.gov.ua/news/data/print/879.html


  Україна і Туреччина підписали ряд документів про співробітництво
  7 ЧЕРВНЯ 2005

  У рамках офіційного візиту Президента України до Туреччини між Україною і Туреччиною було підписано ряд документів про співробітництво:

  1. Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про співробітництво у сфері науки та технологій.

  З української сторони документ підписав міністр закордонних справ України Борис Тарасюк.

  2. Угода між Кабінетом Міністрів України та урядом Турецької Республіки про реадмісію.

  З української сторони документ підписав міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко.

  3.Додатковий Протокол про реалізацію положень Угоди між урядом України та урядом Турецької Республіки про співробітництво у боротьбі зі злочинністю.

  З української сторони документ підписав міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко.

  4. Угода між Кабінетом Міністрів України та урядом Турецької Республіки про співробітництво у галузі енергетики.

  З української сторони документ підписав міністр палива та енергетики України Іван Плачков.

  5. Угода між Кабінетом Міністрів України та урядом Турецької Республіки про співробітництво у галузі залізничного транспорту.

  З української сторони документ підписав міністр транспорту та зв’язку України Євген Червоненко.

  6. Меморандум про взаєморозуміння між Державним комітетом ядерного регулювання України та Державним агентством Турецької Республіки з питань атомної енергетики щодо технічного співробітництва та обміну інформацією у сфері ядерного регулювання.

  З української сторони документ підписав міністр закордонних справ України Борис Тарасюк.
  http://www.president.gov.ua/news/data/print/873.html


  України зустрівся в Анкарі з Президентом Турецької Республіки
  7 ЧЕРВНЯ 2005

  В Анкарі, в ході візиту Президента України Віктора Ющенка до Турецької Республіки, відбулася зустріч українського лідера з Президентом Туреччини Ахметом Неджетом Сезером. Переговори проходили у форматі «віч-на-віч» та в розширеному складі. Сторони обговорили низку питань, які стосуються двосторонніх відносин. Зокрема, за словами Віктора Ющенка, українську делегацію цікавили 10 пріоритетних пунктів, а саме:

  Співпраця в енергетичній сфері, спільні проекти щодо транспортування нафти, газу та електроенергії.

  Співпраця в сфері будівництва. Український Президент повідомив, що Україна планує розробити національну програму розвитку промислового і житлового будівництва та зацікавлена в приході інвесторів на цей ринок.

  Розробка спільних проектів у транспортному секторі. Сторони домовилися створити робочу групу, що оцінить можливість будівництва паромної переправи між Україною і Туреччиною. Її в перспективі можуть адаптувати до залізничної системи «Вікінг», яка пов’язує Іллічівськ із Балтійськими країнами. Також Віктор Ющенко наголосив на активному попиті, що склався нині довкола перевезень між Україною і Туреччиною.

  Співпраця двох країн у військовому та космічному секторах.

  Торгово-економічна співпраця. Сторони наголосили, що в цьому напрямку спостерігається помітне пожвавлення, і за 2004 р. товарообіг між країнами зріс на 80%, перевищивши 3 млрд. доларів. Учасники переговорів погодилися, що до 2010 р. цей показник може зрости до 10 млрд. доларів.

  Також сторони обговорили питання нормативної бази.

  Обговорюючи гуманітарні питання, українська сторона наголосила на облаштуванні кримсько-татарського народу в Україні. Президент подякував Туреччині за співпрацю в цьому напрямку. Він висловив упевненість, що обидві країни можуть посилити результат своїх зусиль, гармонізувавши їх. Зокрема йшлося про забезпечення кримських татар доступною освітою та збереження їхньої культури.

  Також Україна запропонувала Туреччині бути постійним спостерігачем у рамках організації ГУАМ. За словами глави Української держави, головне завдання організації на найближчі роки – це спільні енергетичні проекти в акваторії Каспійського і Чорного морів та врегулювання прикордонних конфліктів на Кавказі та в Придністров’ї. На думку української сторони, природно, що Туреччина може займати активну позицію в цих питаннях.

  Що стосується візового режиму з Туреччиною, то український Президент повідомив, що Україна займає ліберальну позицію щодо цього, і протягом кількох місяців міністерства закордонних справ обох країн займуться оптимізацією візового режиму з Туреччиною.

  Також сторони торкнулися теми боротьби з міжнародним тероризмом.

  За словами українського Президента, сторони дійшли висновку, що задля ефективної співпраці слід створити групу високого рівня, яка займатиметься зазначеними питаннями. Також слід виробити взаємний план дій на 2005 – 2006 роки.

  Після закінчення переговорів український Президент у заяві для преси сказав, що Україна і Туреччина – це «добрі сусіди, які мають прекрасну динаміку розвитку торгово-економічної та гуманітарної співпраці». Він наголосив, що обидві країни мають спільні євроатлантичні устремління, і «все це дає підстави говорити, що ми маємо унікальний базис для активізації наших відносин». За словами Віктора Ющенка, переговори пройшли в дусі конструктивізму і взаємопорозуміння, і ці риси є «характерними у взаєминах двох країн».

  Окрім того, Президент України повідомив, що 6 червня під час вечері з Прем’єр-міністром Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом вони також обговорювали двосторонні відносини між двома країнами.

  Сьогоднішній день візиту українського Президента до Туреччини розпочався з покладання квітів до Мавзолею Мустафи Кемаля Ататюрка.
  http://www.president.gov.ua/news/data/print/871.html  Розпочався офіційний візит Президента України до Турецької Республіки
  6 ЧЕРВНЯ 2005

  Розпочався офіційний візит Президента України Віктора Ющенка до Турецької Республіки.

  У понеділок, 6 червня, глава Української держави зустрівся в Анкарі з Прем’єр-міністром Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом. На зустрічі також були присутні дружини Президента України та Прем’єр-міністра Туреччини.

  Український Президент перебуватиме в Туреччині 6 – 8 червня. Заплановано, що під час візиту Віктор Ющенко зустрінеться також із Президентом Турецької Республіки Ахметом Неджетом Сезером та з Головою Великих Національних Зборів (парламенту) Турецької Республіки Бюлентом Аринчем.
  http://www.president.gov.ua/news/data/print/867.html
 • 2005.06.15 | сторонний наблюдатель

  Re: Проблемы крымских татар будут решаться в Стамбуле

  Специально для дебилов, пардон, для душегубок – во первых Турция страна не бедная, люди там получше чем в России и Украине живут (в Стамбуле тусуется вся Европа), во вторых в барах били не москалей, а скинхедов, если надо еще будут бить, потому как в Крыму им не место, равно как и казакам – незаконным вооруженным формированиям, а в третьих вы ничего из себя не представляете, чтоб выносить свои ничтожные, убогие суждения по поводу 1-х лиц государства, уважаемых во всем мире. Мой вам совет - подружитесь с головой...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua