МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

«Інформ-атаки» на Крим

08/04/2005 | Михайло
«Інформ-атаки» на Крим

Нинішній сезон у Криму, з одного боку, безпрецедентний по числу відпочиваючих, з іншого... Спочатку — менінгіт у дітей, які відпочивали в євпаторійському санаторії. Потім — заява прес-служби МОЗ про те, що на кримських пляжах 13 людей отримали травми. Їхньою причиною стали використані шприци, і, за інформацією МОЗ, у шести потерпілих виявлено антитіла до ВІЛ. Учора ж з’явилася нова інформація: півостровом «розгулює» холера. Як повідомляє Mignews.com.ua, СЕС зробила звернення до місцевого населення та туристів, у якому «наполегливо рекомендує» не використовувати воду Північно-кримського каналу для питних і побутових цілей. Також дуже небезпечно купатися в каналі й водоймищі в селі Ізумрудному, про що попередила головний державний санітарний лікар Джанкойського району Аліна Кинделевська. Це при тому, що Північно-кримський канал є головною водною артерією півострова, оскільки саме з нього вода використовується для зрошування в степових районах, а також для водопостачання більшості великих міст Криму, зокрема Сімферополя, Севастополя та Ялти.

Проте інформацію колег тут же спростувала головний державний санітарний лікар Криму Марія Кровякова. Як повідомила вона агентство Інтерфакс- Україна, протягом літнього періоду 2005 року бактеріологічною лабораторією Джанкойської районної санепідстанції було досліджено 23 проби води Північно-кримського каналу на наявність холерних вібріонів. І, за її словами, збудників холери не виявлено.

До речі, учора висловив свою незгоду з МОЗ і головний лікар Кримського республіканського Центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Олег Залата. Він спростував інформацію про те, що на пляжах півострова відпочивальники заразилися ВІЛ-інфекцією. «На кримських пляжах не зафіксовано жодного випадку зараження ВІЛ-інфекцією через кинуті наркоманами шприци», — повідомив ІТАР-ТАРС Олег Залата.

Так чи інакше, але «жахалки» з пляжів, напевно, змусили завагатися тих, хто збирався їхати в Крим. Ймовірно, варто б про це було задуматися, й усе ж перевіряти інформацію перед її виходом «у ефір». Тим паче, що щорічно туристичне відомство півострова розраховує й, за їхніми звітами, все робить для того, щоб кількість туристів у Криму збільшувалася.

№140, п'ятниця, 5 серпня 2005

http://www.day.kiev.ua/146327/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua